Svatý Mikuláš

St. Nicolas

Horor

Česko, 2014, 60 min

Petr Smazal

Petr Smazal (původní scénář)
  • George Stobbart

Sračkoidný český found footage horor; variácia na známy "Grave Encounters" (a stovky iných, podobne orientovaných FF počinov). Nezaujíma ma, že je natočený za pár šupiek, pretože tak je natočená väčšina debutujúcich FF shitov a až potom sa v nich ukáže kto má talent a koho film za niečo stojí. "Svatý Mikuláš" bohužiaľ nestojí ani za tých mizerných 90kč, ktoré som za neho vyhodil. Nezaujímavo spracované, chaotické nič, ktoré je audio-vizuálne odpudivé a napriek iba hodinovej stopáži nudné, nestrašidelné, hororovo nefunkčné, afektovane a nadmieru amatérsky odohraté; s (ne)hercami, ktorým som neveril ani pol písmena. Proste otupná blbosť, za ktorú sa pan Smazal môže akurát tak hanbiť. No snáď /možno sa na nej aspoň niečo priučil. Slabá 1* iba za zemi původu.(8.6.2015)

Film je NESKUTEČNÁ PECKA !!!! Šel sem z toho úplně do kolen, jak to zmákli!!! Za nicotnej rozpočet tohle??!! Neuvěřitelnýýýý!!!!! 30 min docela komedie, a pak jízda jak prase, skvěle použitý filtry, lekačky, napínavý jak prase, hudební a zvukovej doprovod , černobílý závěry ... BOMBA!!! BOMBA jak prese!!! Dokonce ještě lepší než slovenský ZLO a v to sem nedoufal !!!! 5/5, protože aktuální sračkoidní FF ze zahraničí se proti tomu můžou jít zahrabat. A to píšu smrtelně vážně, nikdy sem nikomu nelezl do prdele a kdyby to byla sračka, tak to napíšu ... ale tohle bylo neskutečný představení a jízda od poloviny ... na ty prachy... nechápu, hlava nebere!! - - Navíc je třeba hodnotit v rámci SUBŽÁNRU !!! Ne jako film obecne v jednom pytli s Titanikem a Vojínem Rayenem ...!! Jestli někdo z místních hodnotitelů kolem 3* myslí, že natočí za NIC něco stejně dobrýho, tak sežeru vlastní koule!!! Jsou to idioti ...(1.11.2014)

Co k tomuhle filmu dodat.Pokus o český Found footage horor.Především mě srala jedna věc.A to,že jsem v hodně pasážích vůbec nerozuměl zúčastněným "hercům".Což mi obrovsky zkazilo celkový dojem.Dále pak spoustu nelogičností(je jich tu dost,ale zmiňuju jen mříže,to mě pobavilo) a asi jsem debil,ale prostě jsem nepochopil pointu filmu.Tudíž nevím co tím chtěl režisér říct.Na druhou stranu mě to vůbec nenudilo a krátká stopáž nebyla na škodu.Atmosféru to mělo místy taky slušnou a zvukový doprovod byl taky skvělej.Takže za mě takovej vyšší průměr.Neurazil,ale ani nikterak nenadchl.Každopádně jsem rád,že i češi zkouší něco podobného.Nutno dodat,že slovácí jsou o krok dál a s filmy jako je Zlo,Sosialistický Zombi mord a Attonitas se tohle srovnávat nemůže.Ale snaha se cení a zas takovej průser to není.Jen jsem podle traileru čekal víc.(13.6.2015)

• Bloody13

Klukům se rozhodně nedá upřít zápal, ale použít hudbu do found footage horroru je prostě blbost. Ztrácí to na syrovosti, pocitu reálu, a intenzivnějším scénám to na napětí nepřidá. Místy hodně špatný zvuk beru jako nutné zlo každého amatérského projektu. Na druhou stranu, zdejší herecký kolektiv je docela sympatický (navíc Danča je kočka), ústav správně hnusný, a tvůrci se vytáhnou s několika zajímavými nápady ohledně strašení. Škoda jen toho absentujícího děsu. Zlo tedy opět nepřekonáno.(13.6.2015)

• -bad-mad-wolf-

Já to vlastně docela chápu - vždycky, když jsem chlastal v Jekyllu na Americký, nezřídkakdy mi jeblo taky. A tenhle film tam směle začíná... jinak celkem fajn amatérská variace na Grave Encounters, přičemž je třeba vzít v potaz, že 1) Grave Encounters nestáli za nic už sami o sobě 2) mizivé zkušenosti a nízká produkční hodnota jsou na filmu zoufale vidět.(2.7.2015)

• - Svatý Mikuláš byl původně napsán jako klasický film z prostředí psychiatrické léčebny. Nakonec byl ale natočen formou found footage hlavně kvůli tomu, že tvůrci neměli na film skoro žádné peníze. (mazadlo)

• - Film se točil v bývalé sušické porodnici. (mazadlo)

• - Všichni tvůrci i herci pracovali na filmu bez nároku na honorář. (mazadlo)