Ghoul

• Slovensko Ghoul

Blueeyes

Bezútěšná krajina, depresivní lesy, rozpadající se obydlí.... atmosféra by tu byla. Odehrané je to celkem pěkně, aktérům jsem ten stupňujcí se děs věřila, ale bohužel a kupodivu, na mě se nepřenesl. A to je co říct, jinak se totiž bojím u všeho. Ale tady ne. Měla jsem tu podobný problém jako u Blair witch, hlavní hrdinové mi k srdci nepřirostli, nedokázala jsem k nim přilnout a fandit jim. Bylo mi v zásadě buřt, jak skončí a navíc to bylo tak nějak jasné, jako podle Blair witch vzorce. Možná, kdybych se tématicky dívala někde na lesní samotě, úplně potmě a bylo by mi jedenáct.... tak by tam nějaký strach byl. Ale nakonec ne. Váhala jsem mezi dvěma třema hvězdami. Dávám tři, ale s odřenýma ušima a spíš proto, že jsem patriot a pak taky za dvě nebo tři velmi vydařené ač průhledné a očekávané lekačky. ()

Antaeus

Ja podobné kokotinky rád. Pocta starej Blejrovej je tu cítiť viac ako dobre odležaný ľudský wagyu na poludňajšom letnom slnku. A to sa mi páčí, keď si mladá generácia vie uctiť prarodičov žánru. Ako ano, šlo to urobiť inak (pochopiteľne) a možno aj lepšie, ale ako študentský projekt to bolo viac ako v cajku. Počkať, ono to nebol študentskí projekt. No tak nič.. No každopádne ubrať z tých záverečných potuliek podzemným bludiskom a domyslieť pár "detailov", ako SPOJLER že ak je "duch" dosť fyzický na to, aby vraždil, následne svoje obete so slastným mľaskaním degustoval a dokonca k tomu gurmánskemu počinu fyzicky nútil živých, tak asi nebude potrebovať nejaké "obnovenie" skrz pôrod. Mne teda príde kurevsky obnovený až-až. Alebo ako sa dostali kamery so zábermi "na svetlo", keď skončili v tajnom podzemnom tunely a podobne.. KONIEC SPOJLERU No tak ale atmosféra velice solídna. Ako motivačné video prečo krásy Ukrajiny NE-navštíviť to účel plní na jednotku. ()

Cartman

Nuda, naprostá nuda...má velká očekávání podpořená zkazkami bulvárních novinářů a zmínkami o Andreji Čikatilovy, zůstala zcela nenaplněna. Film tvářící se jako Blairwitch s hrdiny, kterým smrt nejen přejete, ale přímo ze za jejich brzký konec modlíte a po Andrejovy 3/4 filmu ani památky...ne, že by se to v závěrečné fázi zásadně zlepšilo. Stejně jako většina ostatních spolusedících jsem s kina odcházel s větou "Co to k....a bylo?" na rtech. ()

Borg

Přijde mi, že Ghoul vůbec nevyužil potenciál, kterej ve svym tématu a prostředí měl. Jako OK, na Čechy dobrý, ale to si dle mě přesně řekl režisér a stačilo mu to k tomu, aby to absolutně nedotáhl do konce. Když opominu to utrpení s 3D variantou, kterou jsem nešťastně v kině zvolil - vůbec se na tenhle styl kamery nehodí, a šíleně přehulenym volume při lekačkách, tak mě mrzí, že tam bylo zbytečně splácaný duchaření, poslednost, exorcismus, kanibalismus a kdo ví co ještě a navíc všechno z toho bylo tak nějak jalový a nedotažený a příběh mělkej, jak dětskej bazének. Trochu jsem čekal, že se to opře o ponurost tamního venkova a vyždímá to z tý skoro postapokaliptický bídy nějakou pořádnou atmosféru. ()

dannyyy

Výborně, pane Jákl. Na český počin se to opravdu povedlo. Mám rád tenhle ten styl filmů (blairwitchoviny). Krom toho seknutého konce za mě spokojenost - 75%. ()

Everyone

Film jsem neviděl, zatím...proto nehodnotím, ale jedna pozn. podle mého, česky je to ghúl, nikoliv ghoul, jak mnozí tak s oblibou říkají. ___ Už jsem viděl, viděl na primě, viděl s třemi reklamy, díky bohu, jinak bych to vypnul, nebýt toho, že jsem v každé reklamě si připravil něco na zub a mezidobí mezi reklamy tak přežil...poněvadž takové řešení, kde atmosféra je docilována lekáním a protagonisté jednají ve stylu: "teď musíme", je na můj vkus naivní a hloupé. Větší než násilí fyzické jsem pociťoval násilí scenáristické. Takovou umělost jsem už dlouho neviděl. No, škoda. :/ Kulisa byla ale výborná. Kladně hodnotím i styl. Jen tak dál...věřím, že se to časem vyladí... ()

Matli

Nakonec to jakžtakž zachránil ten závěr, kdyby v podobném duchu byl celý film, tak by si to ty tři hvězdičky zasloužilo. A pár filmů o nejznámějším ukrajinském masovém vrahovi jsem už viděl, takže nic nového, jen je to převedené do duchařiny. Na českou tvorbu ale dobré a za reálné záběry Čikatila jsem rád. 38% ()

Extrakritik

Na čechy povedený horor.Nicméně mi vadí,že ve filmu nehrají čeští herci.Mělo by to potom úplně jiný rozměr.Takhle Ghoula považuji za český film jen z půlky. ()

Bozvav

Za mne dosti nudná záležitost. Ne, že by to téma nebylo zajímavé, ale zpracování a herecké výkony si říkaly o ránu pěstí. Za mne 25%. ()

Rathalos

Tak na to,ze tento film mal v rezii Cech Petr Jakl,tak to musim zatlieskat,jeden z najlepsich hororov v style found footage,aky som kedy videl,napinava a hlavne strasidelna zalezitost so skvelou atmosferou,ktora ma uplne pohltila,naplno vychutnane a nadmieru spokojny...:-) ()

MickeyStuma

Syrově a realisticky laděný temný thriller s nádechem hororu nám představuje jednu nechvalně známou krvavou legendu Sovětského svazu. Velmi ambiciózní projekt Petra Jákla na poli velmi známého postupu nepředstavuje sice nic nového, ale přeci jen má v sobě určitou jedinečnost. Spousta věcí je zde záměrně nevysvětlena pro zachování tajemnosti a podivnosti celého případu. A to se povedlo. Strach je kumulován v takové míře, že ani divák neví na čem je. Nezdržuje se tu s pomalým rozjezdem a hned po pár minutách se vše roztáčí na plné obrátky. Zajímavá je práce s lekačkami. Svým způsobem se dějství stává docela složitým pro pochopení. Vtom je ale ono kouzlo absurdnosti, pro mnohé bohužel k nepochopení. Snímek je na hranici mezi found footage a dokumentem točené z něčího pohledu. Na český film, byť koprodukčním, nezvyklý počin, ale rozhodně konečně někdo rozboural typický český žánrový stereotyp. Asi měl tento film vzniknout daleko dříve. Neznamená to, že by byl nějak špatný. Podobně zaměřeným snímkům může bez problémů směle konkurovat. ()

Heroine

Pokud to někdo v kině nevydržel. nebo se mu dělalo špatně, pravděpodobně to není strašidelností, ale spíš roztěkanou kamerou, chvilkama působící jako na kolotoči! Přiznám se, že je tenhle film pro mně velkým zklamáním. Jednak, začít o hladomoru na Ukrajině, který zabil 7 miliónů lidí, a potom se k tomu tématem vlastně vůbec nevrátit, to je obrovská škoda. Protože skutečná zápletka, když už je divák navnaděný slibným začátkem, je tuctová a nereálná. Polovina filmu je nuda, a zbytek je spíš úsměvný. Je to ale velká škoda! Protože podle vygradovanosti celého filmu, kdy začneme na úplném klidu, a situace se zhoršuje, až v nejhorším skončí, podle toho soudím, že režisér není až tak nešikovný. Ale vázne to na scénáři, jako obvykle, který nedokáže nabídnout zhola nic nového. Nejstrašidelnější z celého filmu je pak právě úvod, se zmínkou o hrůzách skutečné historie, jenž film nejen nevyužil, ale ani nepřekonal. ()

Jocker94

Není moc co dodat... úžasná atmosféra, pořád se něco děje a ani na chvilku jsem se nenudil, vlastně jsem ani nedýchal :-D Důkaz, že i u nás dnes jde natočit opravdu nadprůměrný horor. ()

Ham.and.eggs

Naše obecní kino zažilo hned po Troškových veledílech asi největší letošní nápor konzumentů. Jen okrajově podotknu, že takhle otravný, hlučný a debilní publikum jsem tu nezažil ani na Lego příběhu. Teď něco skromně k filmu. Kamera většinou hrozná, námět celkem v pohodě, ale zpracování nudný. Horor založenej jen na lekačkách (respektive na idiotsky zesílenym zvuku v několika náhodně generovaných místech filmu), k tomu trochu exotiky východní Evropy, kanibalismu a duchařiny. Nic víc. I tak je to snesitelná jednohubka, i když lehce zapomenutelná. Nebýt to česká věc, zaslouží si to ještě nižší hodnocení... ()

MikeeTheory

Petr Jákl by mohl tvůrcům Paranormal Activity poradit, jak na to. Tak silný zážitek jsem opravdu nečekal. Poprvé jsem měl dokonce pocit, že zde má styl "found footage" smysl a že i herci tady docela umí. K tomu všemu si připočtěte slušnou atmosféru a působivé lekací scény a máme tady překvapení roku! Oproti Annabelle, Ouijou či Podzemím masterpiece! ()

Ombak▼Penari

Jsem lehce na rozpacích. Ono to vůbec není špatné a fakt jsem se u toho bál. A věděl jsem do čeho jdu a co to bude za film, ale přesto se nakonec nemůžu ubránit zklamání, že je to ve své podstatě opravdu klon Blair Witch. Ano, příběh je jiný, ale děs je budován naprosto stejně jako přes kopírák a tak nějak jsem všechno čekal. V zámoří si z toho na zadek nikdo nesedne. Velká škoda, přeci jen to chtělo trochu invence, aby v tom ta Záhada Blair Witch nebyla tak moc znát. Zajímavý byl námět snímku, to musím říct. Jen mi k příběhu masového vraha, z jehož skutečného příběhu se toho ale do filmu moc nedostalo, zase nesedí ta duchařina a spiritismus. Na druhou stranu nemůžu jen hanět, to by bylo hodně nespravedlivé. Snímek je samozřejmě natočený zručně, lekačky obvykle fungují, klaustrofobický záběr mě mrazil i v poledne a celkově to vypadá sympaticky "nečešsky". Navíc jsem strašně rád, že nějaký dobrý český filmař si konečně vzal na paškál pořádnou žánrovou záležitost. Přeji filmu úspěch a aby ukázal jiným kolegům, že i u nás to jde a nemusí se točit pořád jen to samé. ()