Rozvod (TV seriál)

Divorce

Komedie / Drama

USA, 2016–2019, 11 h 21 min (Minutáž: 24–30 min)

Tvůrci:

Sharon Horgan

Keegan DeWitt

Sarah Jessica Parker, Thomas Haden Church, Charlie Kilgore, Talia Balsam, Molly Shannon, Jemaine Clement, James Colby, Aly Mang, Audrie Neenan, Ismael Cruz Cordova, Sterling Jerins, Tracy Letts, Booch O'Connell, Yul Vazquez, Joanna Adler, Susan Kelechi Watson, Rick Crom, Geoffrey Owens, Penny Balfour, Crystal Bock, Marko Caka, Jeffrey DeMunn, Olek Krupa, Frank Whaley, Dean Winters, Robert Forster, Mary McCormack, Gillian Vigman, Sarita Choudhury, Doris McCarthy, J. Smith-Cameron, Ashlie Atkinson, Scott Drummond, Kelly Aaron, Anna Suzuki, Stephen DeRosa, Desmin Borges, Stephen Wallem, Leslie Hendrix, Mary Joy, Daniel Gerroll, Dorothy Lyman, Zach Cherry, Níke Uche Kadri, Faith Logan, Midori Francis, Dave Shalansky, Alex Wolff, William Bogert, Steven Pasquale, Heidi Armbruster, Becki Newton, Ashley Austin Morris, Roslyn Ruff, Amy Sedaris, Tom Lipinski, Robert Myers, Marton Csokas, Jade Wu, Marcia DeBonis, Wally Dunn, Barbie Ferreira, James Lesure, Dominic Fumusa, Timothy Britten Parker, Julie Halston, Tuffy Questell, Mary Testa, Greta Lee, Harris Yulin, Mercedes Griffeth, Caroline Kaplan, Deborah Offner, Amy Stiller, Ilana Levine

Epický návrat SJP na HBO, který v mnohém její legendární roli v Sexu ve městě, strká s přehledem do kapsy. Skvěle vybalancované dramatické ztvárnění reality rozvádějících se párů a komediálního osvěžení v podobě nenahraditelné chemie mezi SJP a jejím seriálovým manželem Thomasem Hadenem Churchem. Ve shrnutí upřímná komedie ve stylu Insecure pro starší (a méně etnické) diváky. Za mě jasné doporučení. (S1 - ★★★★☆, S2 - ★★★★☆)(22.5.2019)

Zatím 3*. Já jsem totiž s Matthew Broderickem asi jediná na světě, kdo miluje Sarah Jessicu Parker. Podle mě je prostě děsně krásná a její herectví se mi moc líbí. Je to americký seriál, tak hádám, že dopadne "a žili spolu šťastně až do smrti". Vzhledem k mé profesi vím, že to tak nefunguje a jsem celkem ráda, jestli se to poveze na mírnější vlně, budu si tak alespoň moct namlouvat, že takhle to je i v životě.(1.11.2016)

Tenhle seriál je taková zlatá, střední cesta. Nenadchne, ale zase to není vyložený propadák, takže mé pocity, jsou takové lehce příjemné. Sarah není už tak na ránu, jako v Sexu ve městě a spolu s Thomasem, tvoří přesně ten pár, kterým tu krizi prostě musíte, chtě nechtě věřit. A pokud dostane více prostoru Jemanie, ten zpívající úchyl z Flight od the Conchords, budu možná uvažovat o vyšší známce. Ale to až v druhé sérii.(8.10.2016)

Není to špatný seriál. Ale spíš bych řekla pro ženy a to malinko starší (30 a výše). Nepřijde mi to jako komedie, ale jako tragikomedie a taky hodně psychologické, hodně dialogů. SJ Parker hraje slušně - ALE co mi vadí - je její tmavá barva vlasů a hlavně délka vlasů (víc by jí slušelo o něco kratší a světlejší), vlasy má bohužel celou dobu rozpuštěné a pořád si je matlá rukama (v 10. díle si do vlasů hrabala 22krát - na 30min to je slušný skore :-) Až jí bude 70 bude mít vlasy do pasu ? Marně vzpomínám na Sex ve městě - kde jí to slušelo mnohem víc.(14.2.2018)

Rozvod je drsná záležitost. A občas se ne úplně povede. Svoje ví Sarah Jessica Parker a Thomas Haden Church, kteří do sebe jdou a stačí málo, aby lítaly i talíře. Jako půlhodinová relaxační jednohubka je to určitě dobrá záležitost, ale jako solidnější zapamatování hodný seriál je to příběhově až moc nezáživný.(28.1.2018)