poster

Padesát odstínů svobody

 • USA

  Fifty Shades Freed

 • Slovensko

  Päťdesiat odtieňov slobody

 • Kanada

  Fifty Shades Freed

 • Nový Zéland

  Fifty Shades Freed

 • Velká Británie

  Fifty Shades Freed

 • Austrálie

  Fifty Shades Freed

Drama / Romantický

USA, 2018, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (183)

 • POMO
  **

  Na rozdiel od dvojky neobsahuje “vážne” scény, ktoré by boli polovici kina na smiech. A obsahuje menej erotiky, ktorá akoby tu už bola zo zvyku, z povinnosti. Červenoknihovný blábol s rádoby thrillerovou linkou a zladeným manželským vzťahom ústrednej dvojky. Vlastne som si už na nich celkom zvykol. Ich sympatie sú tým, čo film drží pokope. Diváčky tu obzvlášť v prvej polovici niečo poteší každých päť minút.(16.2.2018)

 • Matty
  **

  Můj bezprostřední dojem z toho filmu vyjádřilo jedno z prvních jmen, které se objevilo v závěrečných titulcích: "Philip Nee Nee". Všechno podstatné se seběhne během posledních cca 15 minut, jimž předchází hodinu a půl dlouhé bezdějové pásmo reklam - na svatební šaty, Paříž, Audi, pánské košile, vanilkovou zmrzlinu, Aspen, erotické hračky... vyprázdněná narace pro snoby. Jediným trápením hrdinů bohatých tak, že nakupují v buticích, kde vám k vybírání šatů nalijí šampaňské, je po většinu filmu to, zda si večer zpříjemní análním kolíkem, vibrátorem nebo bičíkem. Namísto Dornana cvičícího na gymnastickém nářadí je zde pro milovníky campu Dornan zpívající u klavíru (plakátu k filmu typu Riddick: Kronika temna se tentokrát bohužel nedočkáme). Jinak mezi ústředním párem zůstává vše při starém. Anastasia se dostává do problémů a neposlouchá. Christian ji trestá, což se jí někdy líbí a někdy ne. Veškeré neshody ve vztahu řeší drahé dárky. V souhrnu přesto malinko snesitelnější než druhý díl, který byl o deset minut delší a v nerespektování jakékoliv příběhové logiky a kauzality mezi scénami mnohem urputnější. Uměním bych to v žádném případě nenazýval, nicméně mi přijde pozoruhodné, že někdo dokáže napsat a natočit film prázdný do té míry, že v něm není nic, co byste mohli nenávidět. Ale hezky se na to kouká a váš mozek může pohodlně relaxovat. 35%(8.2.2018)

 • T2
  *

  Rozpočet $55miliónovTržby USA $100,407,760Tržby Celosvetovo $368,307,760Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Najviac znesiteľný diel ale stále strašne naivná bejkovina, ktorá svojou romantickou úrovňou môže súperiť jedine zo sériou Twilight. Neskutočne toporný herci v ústredných úlohách, strach a hrôza. /25%/(30.5.2018)

 • novoten
  *

  Řada nešťastných příhod nejhoršího bodyguarda všech dob. Mezi zábavnější zjištění patří skutečnost, že se dějové drobky definitivně srazily na lekce z architektury a pár céčkových výstupů zhrzeného nápadníka, mezi ta smutnější potom spadá šok z toho, že to v odstínovém nesmyslu nesluší ani takové krásce, jakou vždy byla Arielle Kebbel. Slepá ulička literárních adaptací je konečně ve svém finále a já doufám, že se k ní nikdy nikdo nevrátí.(20.9.2018)

 • Viktooorka
  **

  Nuda, nuda, nuda... Chlap je pořád divnej a nezachrání ho ani miliardy, ani dokonalej zadek (ten je jedinej důvod, proč si pustit i třetí díl). Ženská je ještě divnější. Záliby v šukání má každý chlap a očividně o peníze ji taky nejde, tak co na něm vidí? Příběhově je to nejslabší díl i když první dva si už nepamatuju. Byla bych ochotná přihodit hvězdu, kdyby při hrátkách se zmrlinou ji tam tu lžičku vrazil, ale na to autorka i scénáristi asi neměli koule :o) A co ten závěr? To jako fakt?(3.5.2018)

 • Kaka
  ***

  Zajímavý paradox. Je na tom nejhorší a nejvíc otravné to, proč na to diváci a zejména divačky nejvíce chodí do kina. Ta snaha o hogo-fogo soft porn thriller movie pro náctileté je totální paralizér celkového zážitku a k tak charizmatickým hlavním hrdinům ani není nutný. Pominu-li tedy potřebu tvůrců dělat co 10 minut místy velmi imbecilní sexualní kousky, pak je to jen lehce podprůměrný thriller a velmi nadprůměrná sonda do průkopnické generace dnešních úspěšných třicátníku se vším co k nim patří. Foley nabízí svěží, zábavnou a inteligentní interakci dvou lidí s velkým "životním" potenciálem a hází rukavici zhmotněným vrstevníkům sedícím v kině, protože žít i na desetinové sociální/finanční úrovni filmových manželů Greyových otevírá sakra velké brány do světa, kde je hodně věcí možných zažít, získat a dokázat. Když si z toho člověk vezme to dobré, je to docela i motivační film.(12.4.2018)

 • castor
  **

  Dornan křepčí u klavíru, Dakota zase zlobí, protože chce na líbánkách ukazovat okolí bradavky, a potřebuje tedy potrestat, nakonec ovšem dostane zámek, aby v něm potencionální sokyni názorně předvedla, že tenhle samec už je jenom její. A světe, div se, dokonce mu chce i uvařit. A aby to bylo pro nenáročné diváky napínavé, dostane bodyguarda, který by neuhlídal ani předškoláka, a ještě si zazávodí ve sporťáku. Až je z toho tak nadržená, že... Uff. Znovu je to natahované a plné vyprázdněných záběrů. Něco pro snoby, něco pro milovníky reklam na drahé zboží, něco pro zoufalé osamělé ženy, něco pro milovníky bezdějových jednohubek. Kdyby aspoň tvůrci občas pomrkli na diváka, aby se k němu dostal nějaký ten nadhled. Těžko. Prostě se vrací nijak zvlášť přitažlivá ONA, naivka, která nicméně z téhle trilogie dokázala vyváznout ještě docela se ctí, a ON, který si z dětství nese jisté psychické trauma, ale jinak je mdlou záhadou s nulovým emočním rozsahem. Je to znovu prkenné, bez napětí, bez erotického jiskření. Nicméně pořád vydařenější, než příšerná dvojka. PS: Hned jdu naznačit ženě, ať mi eroticky ostříhá vlasy.(7.4.2018)

 • Spiker01
  ***

  Povinné zakončení jedné rozvleklé trilogie, která je tu s námi ještě o rok déle než původně měla. Své nechutě a opovržení jsem rozebíral už u předchozích dílů, tak není důvod se rozčilovat u trojky. Tentokrát je to s příměsí skoro až detektivní zápletky, která je podobně (ne)záživná jako jakákoliv libovolná scéna ze třech filmů. Myslel jsem, že budu trpět víc, ale je prostě jen průměrná záležitost, která je obložená obří vlnou nenávisti ze všech stran, a stejně většina těch lidí byla i napotřetí v kině. Za pár let se zapomene a přijde zas nějaká nová rádoby-pobuřující série s jasnou cílovkou. PS : Jamie Dornan už má konečně klid a může se věnovat něčemu smysluplnějšímu.(9.6.2018)

 • lesumir
  *

  Nejhorší díl. Na úrovni jakože epizody z debilního německého seriálu. Špatný zakončení.(28.2.2018)

 • Vitex
  *

  Dostaly, co chtěly. V něčem je to opravdu fenomén hodný pečlivého studia. Film dokonale sestrojený tak, aby v každém momentě odpovídal představám a touhám naivních puberťaček (a evidentně nejen puberťaček). Ve výsledku pak nemá sice naprosto nic společného s realitou, ale o to přece ani nešlo (chraňbůh!)... takže všechno v pořádku.(9.2.2018)

 • Shakers
  *

  O trošku lepšie ako druhý diel, ale fakt iba o trošku. Znova je to o ničom, znova je to nezáživne a hlavne znova to je bez nejakého lepšieho príbehu. Vlastne som mal pocit, že to príbeh ani nemalo. Strašná nuda, aj keď v závere sa trošku niečo začne diať, no s filmom to vôbec nezamáva, neudá sa žiadny nový smer, skratka nič sa neudeje, každý tu len plače, prechádza sa za doprovodu pesničiek, ktoré sú tak sladké až sa mi s toho kazia zuby a chce sa mi grcať, keď v každom druhom prestrihu sa musí vytiahnuť nejaká nudná erotická scéna bez nápadu. Som rád, že ďalšie diely už nebudú. 25% - 1*(1.7.2018)

 • LiVentura
  *

  O ničem. Jako celá série! Tohle nemá s realitou naprosto nic společného a debilnich pohádek bylo lepších natočeno daleko víc a jinde... A jinak!(31.5.2018)

 • Allien.9
  ***

  Těžko uvěřit, že za dvojkou i trojkou stojí stejný režisér... Když porovnám všechny 3 díly mezi sebou, je VYVRCHOLENÍ této trilogie hotové veledílo. "Děj" už se nevleče tak tragicky, ubylo zastřelte-mě-prosím scén, postavy se konečně někam pohly a pojetí svatební a líbánkové části je moc pěkné (i ve srovnání s jinými, "normálními" filmy). Světe div se, nakonec si "Svoboda" udržela slabé 3*, což je oproti slabým 2* ("Šeď") a lepší 1* ("Temnota") docela úspěch.(16.2.2018)

 • kingik
  ****

  Tohle je šok! Po dvou odpadech, které jsem udělil předchozím sex dryákům, by mě ani za masturbace nad Marií Motlovou nenapadlo, že tenhle závěrečný díl bude mít náboj a zápletku. Jako nebetyčně blbou zápletku, na prahu parodie, ale pořád je to zápletka. Až nyní chápu, proč se tolika ženám odlepují stydké pysky od stehen, když uzří plakát, upoutávku a následně i celý film. James Foley, ještě donedávna zcela zapomenutý režisér, najednou dokáže dát filmu výraz, sexuálnost, jediné, co neumí, jsou sex scény, prostě ve filmu s Adinou Mandlovou je větší sex odvaz než tady. Ovšem sex už tak nějak ustoupil do pozadí, nástup hlásí žárlivost a vztahové spory. Foley režíruje řemeslně dobře, proslavil se kdysi jen objevením jednoho v současnosti nejlépe placených herců, Marka Wahlberga si už jen málokdo pamatuje z thrilleru Milenec nebo vrah, ale nyní režisér žužlá bradavky Dakoty Johnson, takže je zase zpátky ve hře. Trilogie má důstojné zakončení, v závěru nejedna rozrajcovaná divačka zamáčkne slzu. Ideální film na Valentýna. 8/10(14.2.2018)

 • Tsuki
  ***

  Jsem přesvědčená o tom, že lidi na Padesát odstínů táhnou nejen ty erotické scény a herci s krásnými těly, ale především to vyobrazení ideálního privilegovaného života. Ono je to svým způsobem příjemné dívat se na krásný život někoho, kdo si může kdykoliv zaletět privátním letadlem za exotikou, prohání se drahým autem, nosí luxusní oblečení a může si zkrátka dělat, co se mu zlíbí. Člověk se na okamžik zasní, jaké by to bylo, kdyby měl také takový život. Ale na druhou stranu je to v tomhle nehorázně prvoplánové, postrádá to jakoukoli hloubku a ono povrchní pozlátko, na kterém film ve skutečnosti stojí, je neuvěřitelně okaté. Sem tam mi za obě hlavní postavy bylo trapně, jak moc plytké a hloupé je jejich chování. Myslím, že i v rámci "privilegovaného" života je tohle na míle daleko od skutečnosti. Ana se až do konce chová jako husa a Christian se ukázal jako ještě větší blb než předtím. Dosazené drama o tom, že je pronásleduje zvrácený zločinec, příliš nefunguje a je zcela jasné, že je tam spíš proto, aby to vůbec mělo nějaký příběh. Ale chtěla jsem vidět, jak tohle skončí (jelikož třetí díl knihy jsem už neměla sílu číst) a musím říct, že když přistoupíme na stupiditu celé téhle trilogie, tak je možné si film i docela užít. Poslední scéna s dětičkama je už vrchol celého kýče, ale aspoň jsem se mohla chytnout za hlavu a následně se tomu zasmát. ~(3,2)~(5.3.2018)

 • Vančura
  ***

  Když už jsem viděl jedničku i dvojku, chtěl jsem do dokoukat celé. V tomto ohledu mi přijde zajímavé, že - v době psaní mého komentáře - zde má jednička nejhorší hodnocení z celé trilogie, podle mě je přitom jednoznačně nejlepší (dvojka byla děsivě špatná a trojka je někde mezi nimi). Když pominu, že jsem v podstatě kompletně zapomněl, co se dělo ve dvojce, takže jsem se místy nechytal, nemám za sebe problém napsat, že mě to celkem bavilo. Byť by ten film byl podle mě výrazně lepší, kdyby se z něj vypustilo podbarvení většiny scén těmi příšernými popovými písničkami (nějak jsem nepochopil, co za hudbu tam je vlastně od Dannyho Elfmana) a kdyby byl třeba o tom, v čem to mají těžké superbohatí lidé (film má k tomu občasné náběhy, které mi na tom přišly asi nejzajímavější, naopak všechny ty sexuální scény mi tam přišly v podstatě zbytečné, byť chápu, že řadí-li se ten film k erotickému žánru, je bez toho nemyslitelný; potom mi ale všechen sex ve filmu přijde velmi krotký, a to nejenom ve srovnání s klasickou pornoprodukcí, ale třeba i s takovými filmy Larse von Triera či Gaspara Noého - ano, samozřejmě si uvědomuji, že srovnávám nesrovnatelné, protože James Foley je vedle nich šedá myš, která měla navíc určitě svázané ruce cenzurními ohledy a stupidní literární předlohou k tomu). Ve scénáři by se jistě šlo dlouho rýpat a hledat tam chyby, nesmysly, žánrová klišé, apod., ale osobně mi to přijde veskrze zbytečné - myslím, že nyní - 5 měsíců od premiéry - už k tomu filmu nic nového říct nejde, protože to dávno udělali jiní, své diváky si to jistě našlo, a nepochybuji, že se dřív nebo později opět objeví nějaká podobná série, která vyvolá přinejmenším stejný, ne-li větší komerční úspěch. Nezbývá než to zainteresovaným tvůrcům - a publiku, které má takovéto filmy v oblibě - přát, protože jakákoli kritika na tom nic nezmění. Potřebu to hejtovat mají stejně jenom lidi, kteří si neuvědomují, že nejlepším přístupem k podobným filmům je zcela je ignorovat (osobně jsem to tak kdysi zamýšlel, ale zvědavost byla nakonec silnější - teď, na konci toho maratonu, který začal před 3 lety, jsem rád, že to celé skončilo - a že už žádná další pokračování nebudou. Alespoň doufám).(8.7.2018)

 • eLeR
  ***

  Tak som si teda nenechala ujsť to vyvrcholenie, ten svetový fenomén a vyrazila som aj s kamarátkami do kina. Domov som prišla oddýchnutá s letákom erotických pomôcok v rukách. V podstate sa nič nezmenilo ... Fifty Shades Freed je film plný pekných chlapov, rýchlych áut, štýlových handier, úžasných topánok a počúvateľných pesničiek. Chvíľu sa tvári ako thriller, chvíľu ako dovolenkový bedeker, ale stále je to len čistokrvná romantika. Zbohom!(9.2.2018)

 • Chrustyn
  *

  O kousíček lepší než předchozí díl (chybí scéna podobná té s helikoptérou) ale je to jako spekulovat jestli jsou lepší Čelisti 3 nebo 4. Zůstává jen hezky vypadající, bezduchá romance s několika soft erotickými scénami a hloupými hrdiny, kteří řeší naprosto banální problémy (vzpomeňte si na scénu se změnou mailové adresy, která je vrcholem idiocie všech zúčastněných). Jako bonus je zde pokus o thriller, který má napětí jako libovolný díl Komsaře Rexe. Na druhou stranu to zadostiučinění při závěrečných titulcích, je v tomto případě skoro jako orgasmus.(23.2.2018)

 • Dzeyna
  *

  Já nevím. Knížky byly super, ale tahle filmová trilogie je vážně otřesná. A hlavně Dakota Johnson se do té role vůbec nehodí. Více se nemá smysl ani vyjadřovat.(28.2.2018)

 • ARI50
  ****

  Dám 4 hvězdy i když jsem hodně nad tím přemýšlel po cestě jelikož začátek filmu dobrý super ale pak minimálně hodinu pro mě nuda nic nového nic co by mě nějak nadchlo vše co znám sem viděl zas. Pak to trošku vzalo jiné otáčky ale pořád mi to přišlo slabé o proti dokonalé dvojky, myslím si že rejža už nevěděl jak natočit finále a asi se s tím trošku i pral. Soundtrack až na dvě skladby hodně slabý a dost nepovedený, konec po titulkách a opakováni celé trilogie super, na dvě nečekané udalosti slabší koukáni zakončení super ale mohlo být víc roztáhle. Podle mě se trojka měla více dát do akce když už se tam cpala víc jet na drama romanticku atd. Slabší 4.(10.2.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace