Pustina (TV seriál)

Wasteland

Drama / Mysteriózní

Česko, 2016, 7 h 39 min (Minutáž: 52–60 min)

Štěpán Hulík

David Boulter

Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Leoš Noha, Jan Cina, Štěpán Benoni, Eva Holubová, Miroslav Vladyka, Maxmilián Mráz, Ivan Krúpa, Ctirad Götz, Oldřich Vlach, Martin Sitta, Martin Kubačák, Petra Špalková, Petra Špindlerová, Zdena Hadrbolcová, Jitka Sedláčková, Kateřina Pindejová, Anita Krausová, Richard Stanke, Tomáš Dastlík, Jan Jankovský, Karel Zima, Petr Vančura, Pavel Šimčík, Roman Skamene, Markéta Krejčová, Petra Navrátilová, Oskar Hes, Janek Gregor, Adam Petrlík, Ján Bavala, Mario Pech, Matyáš Svoboda, Štěpán Matejíčka, Dominika Byrtusová, Ivo Bureš, Andrej Polák, Eva Prchalová, Terezie Holá, Adrian Jastraban, Jiří Krejčí, Michaela Doležalová, Kamila Trnková, Jan Komínek, Dušan Čonka, Halina Paseková, Kajetán Písařovic, Karel Davídek, Sebastian Pála, Tomáš Brychta, Magdaléna Chrzová, Kristina Sitková, Lilian Sarah Fischerová, Veronika Malá, Zuzana Čapková, Maria Pavlova, Hana Grančičová, Angelika Morschlová, Martina Černá, Leoš Juráček, Anastasia Chocholatá, Jan Wágner, Petra Ondřejková, Lukáš Typlt, Josef Vokračka, Nikola Orozovič, Štepánka Fingerhutová, Rostislav Novák st., Miroslav Dvořák, Pavel Rudolf Plasche, Jana Holcová, Daniel Možnar, Hynek Tajovský, Jan Bílek, Bohumír Starý, Petra Johansson, Rudolf Slivka, Viera Pavlíková, Dominik Zakl, David N. Jahn, Martin Uhlíř, Jakub Slach, Marek Dobeš, Milan Aulický, Eliáš Vyskočil

Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

Konečně jsem se dočkal vynikajícího dramatického seriálu z české kotliny. Tvůrci se evidentně nechali inspirovat severskou tvorbou, ale na rozdíl od amerických filmařů zůstalo u inspirace a nedošlo ke kopírování. Seriál mi připomněl první řadu dánského Zločinu, jen nebyl kladen takový důraz na práci policie, tady šlo hlavně o mezilidské vztahy pokřivené všudypřítomnou těžkou atmosférou deprese, zoufalství a strachu. Velice mě bavily herecké výkony Zuzany Stivínové, Jaroslava Duška, Leoše Nohy a Jana Ciny, jejich role jsem jim bez problémů věřil. Nepamatuji si, že by mě nějaký český seriál dokázal takovým způsobem vtáhnout do děje a znovu musím pochválit atmosféru, ta se tak povedla...(26.4.2017)

I když bydlím celý život mezi Karvinou a Ostravou, proti Mordoru severočeské Pustiny to byla a je naprostá idylka. Odporné místo, bezútěšná atmosféra, která patřičně tvaruje i charaktery místních obyvatel a do toho zřejmě ještě nějaký ten zločin, koktejl je to sice chmurný ale chutný.(23.4.2017)

Většina kvalitních záležitostí z prvního dílu zůstala, jen děj lehce ztratil na tempu, protože se scénář více věnoval vedlejším linkám příběhu, které mají diváka znejistit a zmást, ale my se nedáme!(23.4.2017)

Příběh lehce uvízl ve výchovném ústavu, přestože se stále jedná o kvalitní záležitost, chtěl jsem původně hodnotit třemi hvězdičkami, ale díky krajně přesvědčivému Janu Cinovi pod čtyři jít prostě nemůžu.(24.4.2017)

Po lehce slabší třetí epizodě mě čtvrtý díl potěšil, znovu musím vyzdvihnout fantasticky depresivní atmosféru i herecké výkony. Bavím se velice velmi.(24.4.2017)

Perfektní díl, režie, scénář, herci i atmosféra- všechno funguje a já nemám, co bych kritizoval.(24.4.2017)

Opět jsem viděl výbornou epizodu, která obsahovala vše, co má mít kvalitní drama, znovu musím pochválit atmosféru, protože tu se tvůrcům podařilo udržet už od prvního dílu a ta tichá deprese mě pěkně vtáhla do sebe, naštěstí si takový pocit umím užít, takže paráda!(26.4.2017)

Očekával bych, že mě Karlovo soukromé vyšetřování dceřiny smrti otráví a budu ubírat hvězdičky, ale kupodivu měl celý díl velmi slušný náboj, bavil mě a Jaroslav Dušek dostal více prostoru, což skvěle využil.(26.4.2017)

Osmá epizoda přinesla parádní rozuzlení celé série, což mě nesmírně potěšilo, měl jsem obavy, aby mi závěr nezkazil dojem z celého seriálu, ale to se ani náhodou nestalo.(26.4.2017)