Pustina

• Velká Británie Wasteland
Drama / Mysteriózní
Česko, 2016, 7 h 32 min (Minutáž: 52–60 min)

Scénář:

Štěpán Hulík

Hudba:

David Boulter

Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Leoš Noha, Jan Cina, Štěpán Benoni, Eva Holubová, Oskar Hes, Martin Sitta, Janek Gregor, Petra Špalková (více)

Epizody(8)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (9)

Pustina (2016)

Konečně jsem se dočkal vynikajícího dramatického seriálu z české kotliny. Tvůrci se evidentně nechali inspirovat severskou tvorbou, ale na rozdíl od amerických filmařů zůstalo u inspirace a nedošlo ke kopírování. Seriál mi připomněl první řadu dánského Zločinu, jen nebyl kladen takový důraz na práci policie, tady šlo hlavně o mezilidské vztahy pokřivené všudypřítomnou těžkou atmosférou deprese, zoufalství a strachu. Velice mě bavily herecké výkony Zuzany Stivínové, Jaroslava Duška, Leoše Nohy a Jana Ciny, jejich role jsem jim bez problémů věřil. Nepamatuji si, že by mě nějaký český seriál dokázal takovým způsobem vtáhnout do děje a znovu musím pochválit atmosféru, ta se tak povedla... ()

Epizoda 1 (2016) (E01)

I když bydlím celý život mezi Karvinou a Ostravou, proti Mordoru severočeské Pustiny to byla a je naprostá idylka. Odporné místo, bezútěšná atmosféra, která patřičně tvaruje i charaktery místních obyvatel a do toho zřejmě ještě nějaký ten zločin, koktejl je to sice chmurný ale chutný. ()

Epizoda 2 (2016) (E02)

Většina kvalitních záležitostí z prvního dílu zůstala, jen děj lehce ztratil na tempu, protože se scénář více věnoval vedlejším linkám příběhu, které mají diváka znejistit a zmást, ale my se nedáme! ()

Epizoda 3 (2016) (E03)

Příběh lehce uvízl ve výchovném ústavu, přestože se stále jedná o kvalitní záležitost, chtěl jsem původně hodnotit třemi hvězdičkami, ale díky krajně přesvědčivému Janu Cinovi pod čtyři jít prostě nemůžu. ()

Epizoda 4 (2016) (E04)

Po lehce slabší třetí epizodě mě čtvrtý díl potěšil, znovu musím vyzdvihnout fantasticky depresivní atmosféru i herecké výkony. Bavím se velice velmi. ()

Epizoda 5 (2016) (E05)

Perfektní díl, režie, scénář, herci i atmosféra- všechno funguje a já nemám, co bych kritizoval. ()

Epizoda 6 (2016) (E06)

Opět jsem viděl výbornou epizodu, která obsahovala vše, co má mít kvalitní drama, znovu musím pochválit atmosféru, protože tu se tvůrcům podařilo udržet už od prvního dílu a ta tichá deprese mě pěkně vtáhla do sebe, naštěstí si takový pocit umím užít, takže paráda! ()

Epizoda 7 (2016) (E07)

Očekával bych, že mě Karlovo soukromé vyšetřování dceřiny smrti otráví a budu ubírat hvězdičky, ale kupodivu měl celý díl velmi slušný náboj, bavil mě a Jaroslav Dušek dostal více prostoru, což skvěle využil. ()

Epizoda 8 (2016) (E08)

Osmá epizoda přinesla parádní rozuzlení celé série, což mě nesmírně potěšilo, měl jsem obavy, aby mi závěr nezkazil dojem z celého seriálu, ale to se ani náhodou nestalo. ()

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

HBO se stahuje z tuzemské tvorby