Ulice Cloverfield 10

• USA 10 Cloverfield Lane (více)

Jednu chvíli jedete v autě, pak to do vás z boku napálí nějaký idiot a vy se probudíte pomlácení, ale živí v podzemní kobce, kde vám neznámý podivín řekne, že jste právě vyhráli hlavní cenu v životní loterii. Onen neznámý podivín (John Goodman) se jmenuje Howard a je to zkušený „Prepper". To jsou lidé, kteří tuší, že jednoho nepříliš krásného dne přestane fungovat svět, a tak se na to připravují. Například Howard si postavil a komfortně vybavil podzemní bunkr. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočívá v tom, že ji našel ve vraku havarovaného auta a přesunul do svého krytu krátce předtím, než na Zemi plnou silou udeřila gigantická katastrofa, která zničila veškerý pozemský život. Emmett, jeho kámoš, který mu se stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle jsou podle všeho široko daleko jediní přeživší. Škoda, že je venku kontaminovaný vzduch a nejde to proto ověřit. Michelle ale téhle teorii příliš nevěří. Howarda považuje za magora, který ji unesl a pod za vlasy přitaženou záminkou ji chce udržet ve sklepě. Jenže důkazů, že má tenhle apokalyptický vizionář pravdu, se postupně objevuje víc a víc. Stejně jako dokladů toho, že Howard je fakt pořádný magor... (Cinemart)

boo-boo

Poviem to rovno - nie som istý, či zrovna kino je tu nutnosť (možno preto to z našich kín vyšumelo počas troch týždňov). Je neskutočné, aké divy sa dajú robiť s takou premisou, takým minimom prostriedkov, a takými limitmi v obsadení a prostredí. Nejdem tu tvrdiť, že je to veľdielo, alebo žeby to nakopávalo zadky bežným megaprodukciám. Ale čo do invencie som už dlho nevidel nič, čo by sa tomuto vyrovnalo. ()

Neuge

Nadprůměrný počin, který doplácí na nepovedené finále. Námět Cloverfieldu možná nažene lidi do kin, ale samotnému filmu spíše škodí. Vodám bunkrových dramat u mě nadále vládne mnohem vyhrocenější, surovější a vůbec po všech stránkách lepší The Divide. ()

Kukolar

Za prvých 95% filmu (cca 90min.) si film zaslúži nepochybne 5/5. Ani na okamih neviete, čo je vlastne pravda. Psychologická hra, maniak, či realita? Zbožňujem tento nádych vo filme. Mrazivé. Výborný strih a cit pre detail. Koniec filmu a rozuzlenie som trochu očakával, potešilo a zároveň celkovo dosť sklamalo . To, že pravdu bude mať JG, mohli znázorniť vo filme razantnejšie, rýchlejšie a moc sa s tým nenaťahovať a nehrať. Z konca bol cítiť strach autorov, aby to predsa trošku skončilo, tak AKO BY MALO. A to filmu uškodilo. Film bez akejkoľvek nádeje by ma potešil a sedel by k celkovému dejovému zameraniu filmu viac. Film naozaj zaujímavý, dlho som nič takéto nevidel, herecké výkony zapamätateľné, silné okamihy. Za prvých 90 minút dávam 5/5, za posledných 15 minút 3/5. Celkovo teda 4/5 s prižmúrením oka. ()

MFloyd

Za prvé musím říct, že jsem o tomhle filmu skoro nic nevěděl, kromě toho že mi o tom někdo řekl, že je to o magorovi, co někoho vězní ve "sklepě". Jinak mi nic neříkal název, nekoukal jsem kdo to točil, jedinýho koho jsem znal byl John Goodman. Možná taky proto je moje hodnocení tak vysoké. Takhle mi žádný film dlouho nezamotal hlavu (možná tak Ztraceni v Mnichově :). Do poslední chvíle jsem nevěděl, co čekat. Jediný co bych vytkl je otevřený konec. ()

viky13

4 hvězdy dávám hlavně proto, jak moc mě tenhle film překvapil. Z trailerů vůbec nevyzníval celý podtext filmu (což asi ani neměl ) a já, neznalá filmového bratránka v podobě Cloverfield, jsem tak naprosto nebyla připravená na to co uvidím. Ve větší části filmu se střídá letargie a pocit bezmocnosti nad tím co se děje venku s podezíráním a psycho hrádkami. Je na nás, stejně jako na hlavní hrdince, abychom se rozhodli jestli je ten otylý úchl skutečně jen úchyl se slabostí dělat z cizích holek svoje dcery nebo je to úchyl, co mohl mít klidně v něčem pravdu. Většina filmu se táhne v psycho thrillerovém tempu, ale posledních deset minut je scifi/hororových, tak moc, že chci pokračování. Viděla bych to na trilogii. ()

haffen

Čo najviac naštve je, že to bol film, ale už nie pilot k možno celkom zaujímavému seriálu. S tým názvom to fakt mierne pokašľali. John Goodman príjemne prekvapil. 3 1/2* ()

vetsinezobri

Cloverfield jsem neviděl, takže jsem do toho šel s čistým štítem. Do atmosféry jsem spadnul rovnýma nohama a pan režisér si mě dokonale povodil. Ale jak... Posledních dvacet minut jsem se musel posadit o metr blíž k bedně a s otevřenou hubou koukal na grandiozní finále. Tohle téma i oba hlavní herci by hravě utáhli seriál o 5 řadách. ()

vozralec

V krytu se toho může hodně stát. Zejména pokud je panem domácím John Goodman. Je tam venku apokalypsa, nebo tam není venku apokalypsa? Nečekaný závěr. ()

Mahowny

Dobře zahrané, slušná atmosféra, ale přišlo mi to moc přímočaré a ploché. Daleko více bych si to užil, kdyby to bylo režírované jako Tall man. Je to pech, potkat psychopata, když je konec světa a on má zrovna pravdu....škoda toho scifi prvku na konci. ()

Newman_xf

Pro fanoušky Cloverfield možná zklamání, pokud ale čekáte od začátku, že tam o mimozemšťany zase tolik nepůjde, tak si to snad i dokážete užít.. První část ve sklepě jasně vede.. Připomíná mi to District 9 tou vnitřní rozhádaností a změnou žánru.. ()

Miagy

Vynikajúce, prekvapivé, do záveru napäté, výborný John Goodman, riadne psycho. Záver - nechápačky, ale bravó. ()

TommyDiamond

Ulice Cloverfield 10 je taková apokalypsa na druhou! Tedy přesněji řečeno, když se dostanete k totálnímu psychopatovi při globální katastrofě..... Myslím, že tvůrcům se podařilo svým příběhem, který drží naši hrdinku neuvěřitelně v šachu vytvořit dostatečně hustou a napínavou atmosféru. Vše se však náhle rozplynulo když se naše hlavní hrdinka konečně dostane na zemský povrch. Je to pak ukázkový případ, jak závěrečných deset minut může totálně zničit celý film... Bude to za tři hvězdy a chválím Johna Goodmana za to s jakou chutí si zahrál roli záporáka... ()

hynopes

Super originální horor. Má ten divnej týpek pravdu, nebo nemá? Co teď? Když se nad tím zamyslíme, stát se to může kdykoliv a přišlo by nám to neuvěřitelný a zřejmě bychom mu nevěřili.. Jenže co když to tak je? Film si skvěle zahrával s naší psychikou. Konec mě opravdu překvapil. Jen je škoda, že tam nebyl víc vysvětlen příběh toho divnýho týpka a jeho dcery. ()

dawnie

Nečekanej mix žánrů, kterej mi udělal radost... byly v něm totiž chvilky, který křičely WTF tak silně, že jsem si říkala, co že to ti tvůrci jsou asi za lidi. Film používá svoje nástroje s jemností a originalitou - pouhá změna hudebního podtónu tak s divákem čaruje a vydá ho na pospas neznámýmu a neočekávanýmu. Základním kamenem je tu samozřejmě "dobrý muž" John Goodman, kterej vás nutí na něj neustále zírat s neblahým očekáváním. A ten konec je bezva. ()

Godhaj

,,It is poor cat. He’s been deformed. He’s got one eye.“ Tento film nabízí zajímavé skloubení žánrů sci-fi, thrilleru a hororu. Detailně vystavěný příběh na malém prostoru jen se třemi postavami předkládá skutečně klaustrofobní podívanou. Okatá Winstead mi hned zajistila svoje sympatie, Goodman zase působí velmi nevypočítavě a šíleně. Škoda jen poslední třetiny stopáže, kdy se tvůrci až příliš snadno zbavili složitě budované atmosféry ve prospěch obyčejné, průměrné a nepříliš uvěřitelné naháněčky. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (více)