Lupin III: Cagliostrův hrad

• Japonsko Lupin sansei: Cagliostro no širo (více)

Mistr lupič Lupin III. hodlal zakončit svoji kariéru ve velkém stylu, ale tvrdě narazil. Z kasina si odnesl balíky peněz, ze kterých se ovšem vyklubaly dokonalé padělky. Společně se svým kumpánem Džigenem se proto vydává do zapadlého evropského hrabství Cagliostro – údajného ráje padělatelů. Cestou se setkávají s princeznou Clarisse, která se má proti svojí vůli vdávat za hraběte Cagliostra. Její záchrana ale nebude jednoduchá. Lupin se totiž spolu s Džigenem, svojí nevyzpytatelnou Fudžiko a šermířem Goemonem musí probojovat skrz chodby plné pastí, smrtících sklepení a armádu profesionálních zabijáků. Dokáže Lupin zachránit dívku v nesnázích, uniknout svému úhlavnímu nepříteli inspektoru Zenigatovi a získat tajemný poklad skrývající se v Cagliostrově hradu? (Piece of Magic Entertainment)

forsythia

Perfektní animovaná zábava. Trošku jiný Miyazaki, než jak ho známe z pozdější tvorby, což ovšem rozhodně neznamená horší nebo lepší. Jestli u jiných jeho filmů především žasnu nad neuvěřitelnou fantazií a nádherně vykreslenými světy, tady se od začátku do konce ohromně bavím. A děti samozřejmě se mnou. ()

majo25

Ak by to bolo natočené v súčasnosti, bol by som kritickejší a išiel by som z hodnotením o hviezdu nižšie. Ale na to, že to je 34 rokov staré, pôsobí toto anime veľmi mlado a podarene. Kvalita animácie, hlavne tej neživej je vynikajúca, trochu horšie je to, podobne ako u iných japonských animákoch, s animáciou ľudí a ich sympatičnosťou. Chcel by som však pochváliť prepracovaný scenár a tempo animáku, ktoré nikdy neupadá. Samozrejme, akčné scény sú na mňa až príliš uletené, ale keby som tento animák videl ako chlapec (je to skôr pre staršie deti či teenegerov), asi by som mal otvorené ústa počas celého filmu. ()

DaUr

První celovečerní počin japonského mistra anime sice postrádá komplexnost jeho vrcholných děl (Mononoke Hime nebo Howl no Ugoku Shiro), ale zato z něj srší jakási hravá elegance, s jakou má potencionální mišmaš všech možných žánrů určitý tvar. Tvar, ve kterém dobrodružství střídá akci a humor romantiku, přičemž trošku jednoduší animaci vyrovnává báječná hudba a drobné neduhy ve scénáři zase celková dynamičnost, díky které je můžeme s klidem přehlédnout. Na svou dobu tedy velmi povedené dílko, kterým Miyazaki už tehdy naznačoval, že o něm v budoucnu ještě uslyšíme. ()

Ceres

Skvělý film, skvělý Miyazaki. Perfektní příběh, postavy, humor, akce a nádherné ztvárnění hradu a okolí. Jde vůbec tomuto něco vytknout? - NE!!! 100 %. ()

VanTom

První celovečerní snímek Hayaa Miyazakiho vychází z úspěšné mangy a anime seriálu (na kterém se také podílel), proto zdaleka nelze mluvit o autorském projektu, přesto vykazuje pár jeho typických znaků. Ztřeštěná dobrodružná groteska se sympatickým frajerským zlodějíčkem (vnukem původního francouzského Arsèna Lupina), po hlavě se vrhajícím do věcí, které by si i Spider-Man s Batmanem a Jamesem Bondem 3x rozmysleli, má spád, tempo, pěknou animaci a hlavně spoustu vtipu. Jen zápletka a hlavně její pointa moc zajímavosti nevykazují. ()

Pecival

Pohodová, nápaditá, akčně dobrodružná jízda, která odsýpá od první minuty jedna báseň. Hrdinové jsou "neprůstřelní" a vůbec disponují dosti zajímavými atletickými dovednostmi. Vlastně se to vůbec nebere vážně a to je bezva. ()

Hollohlaway

Animace je jiná, dejme tomu realističtější, ale naopak scénář je pěkně akční a divoký, málokdy mne u animovaného filmu napadne, že bych to chtěl vidět hrané. Tady ano. Dokonce i celkem netypický vtip sem tam...Škoda konce, ale to se asi dalo očekávat. ()

Maynard.

První kousek z pera pohádkového dědečka... No a zrovna jeden z jeho nejslabších jeho kousků. Na Hayao Miyazakim zbožňuju když mě zavede do Světa, kde se neřeší obyčejné problémy, nýbrž tak trochu uplně pohádkové. Což u Lupina a jeho příběhu vůbec neplatí. Tady se jedná o dobrodružnou hodničku za hromadou peněz a jednou na půl princeznou. Navíc se zde neobjevily žádný napřirozený vychytávky jako ve většině jeho filmů. Místama mi to přišlo až přehnaně dětinský, což byl nejspíš ale rejžův záměr, takže bych mu to vlastně neměl vyčítat, ale šťounout si musím, když už nemám ten fejsáč :o). Nějaké ty sympatie sem k těmto dvou zlodějíčkům cítil, ale že bych jejich dobrodružství chtěl prožívat znova, to ani náhodou. Sem rád, že si můžu udělat fajfku za dalším animákem od mýho oblíbenýho tvůrce a říct si, že už mám před sebou pouze dva kousky z jeho bohaté "diskografie" :o) ()

Sdoom

Celovečerní prvotina Hayao Miyazakiho nikterak nezaostává kvalitou za jeho pozdějšími a známějšími filmy. Není v ní sice tolik krásy a poselství, ale o to více je zábavná díky skvělé akci a vtipu. Lupin je fakt sympaťák a má zdatné sekundanty. Občas jsou akce a schopnosti postav sice trochu přehnané, ale zas tolik to nevadí. Pěkné 4 hvězdičky. ()

3 AM Code

90%. Takhle má vypadat letní dobrodružný film. Natočeno s velkým srdcem - amalgán Bondovky, Indiho Jonese, Fantomase a Růžového Pantera. Akční, zábavné a místy i romantické. 80tková atmosféra a jazz. PS: silně doporučuju sehnat si verzi s anglickým dabingem ve verzi od Manga Entertainment - je výrazně lepší než původní anglický dub. Ukázka toho správného dabingu a parádní auto-honička s Fiatem 500 v hlavní roli^^. PPS: Vůbec první "celovečerní" Miyazaki(i když to skoro nepoznáte) a předchůdce studia Ghibli. ()

angloumene

Tak už to chodí, čím větší očekávání, tím větší zklamání. Lupin možná předběhl svou dobu, ale dnes na mě působí spíš jako nepříliš povedená hříčka se spoustou infantilních vstupů, za to bez jakékoliv hloubky. Za mě tedy 65 %. ()

Rozjimatel

4,5  Tak na nejakú prvotinu vôbec nie špatné! Kresba je síce jednoduchšia, oproti neskorším Mijazakiho majstrovským kúskom nie až tak podmanivá, ale jednoznačne už má v sebe ten pôvab. Veľmi sa mi páčila hudba a tiež príbeh plný napätia a dobrodružstva. Väčšinu času sa odohrával na úchvatnom zámku, v ktorom bolo množstvo tajomných zákutí a to ma dosť bavilo. V rámci Mijazakiho tvorby veľmi originálne dielo, taký miešanec rôznych žánrov. ()

ekomo

Naprostá senzace! Jeden z mála animovaných filmů, které jsou daleko zábavnější a napínavější než jejich hraní kolegové. Spousta originality, humoru i skvělé zápletky. Miyazakiho úspěšný start k velké kariéře. ()

bobstock

Na rok 79, kdy jsem ještě pěkných pár let nebyl na světě je to povedené, chvílemi bláznivé akční dobrodružství s nesmrtelným zlodějíčkem Lupinem, japonskou verzí Indiana nebo Jamese Bonda, který sem tam udělá něco pro srdce a né jen pro peníze, zvlášť když se jedná v tomto případě o křehké vzplanutí citů k dívce tajemného rodu Cagliostrů opředeného větším tajemstvím nežli sám mohl tušit.. 70% ()

werewolf69

Iné časti Lupina som nevidel, ale ako Miyazakiho hlavne čo sa neskoršej tvorby týka, tento film patrí rozhodne k tým slabším. Inač ta nebolo až tak zle v podstate dosť vtipne a plne akcii, takže nuda nehrozí. ()

Czernozub

Navzdory tomu, že Lupin místy vypadal jako opice a že se ve filmu vyskytovalo na můj vkus příliž klišé, byl stále zábavný a dostavovali se výbuchy smíchu. ()

molcan2

Najkvalitnejší filmový debut teraz svetoznámeho Hayaoa Miyazakiho. hrad Cagliostro je ohromná rodinná zábava, plná srandy a akcie pre celú rodinu (Miyazaki dokazal byť majstrom aj pár dekád dozadu). Animácia je dobrým štandardom, hoci to závisi od veku a pomerne dobrom anglickom dabingu ktorý je pomerne vysokej kvality. Film pre všetkých anime a neanime maniakov 8/10 ()

Saur.us

Miyazakiho první celovečerní počin se jak jinak než povedl. Výborné dobrodružství, bez zbytečných slov a prostojů. Jízda. K obrazové přenádheře pozdějších snímků ale čekala Miyazakiho ještě nejméně 10 let dlouhá cesta. ()

pend

První Mijazakiho celovečerní film je výbušná směs krimi, komedie, samurajských filmů. Odkazuje na řadu předcházejících snímků, naopak může sloužit jako inspirace pro pozdější snímky. Na vrcholné M. filmy to asi nemá - je omezen prostředím seriálu, animace není úplně dokonalá. ()