Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená

• Austrálie

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2018, 97 min

Z celé série se mi nejvíc líbila dvojka. Jednička byla spíš průměrná, ale prostě byla PRVNÍ. Zato trojka je už TŘETÍ, takže už moc nemá čím překvapit a působí trochu vynuceně. A navíc Dracula vyměknul. Teď už je víc typickým člověkem 21.století než strašidlem. I přesto je třetí díl pořád docela povedený a vtipný. Když si odmyslím mega předvídatelný příběh se spoustou animáckých klišé a neustálé skloňování slova rodina řekl bych, že se u něho dá pobavit docela dobře. Ale čtvrté Draculovo dobrodružství bych si už odpustil.(13.7.2018)

Po dvou skvělých dílech jsem se obával, že tento už bude čistě dojení a jsem rád, že mé obavy byly zbytečné. Tvůrci servírují sice naprosto předvídatelnou zápletku, ale to všechno co se děje okolo je prostě pořád skvělé a hezky se na to kouká. Celkově je ten nápad monster, které si žijou vlastním životem, stále suprovní a jsem rád, že i dost vedlejších postav zde dostalo prostor vyniknout. Hotel Transylvánie je prostě jeden z mála kvalitních a originálních animáků v dnešní době a snad tato značka nezapadne do rutiny. Je to jako hotel, akorát na vodě! (16.7.2018)

Kariéra Adama Sandlera se dělí na 3 základní kategorie- podprůměrné až průměrné komedie (Jack a Jill, Dovolená za trest, Zohan: Krycí jméno kadeřník- poslední dobou Sandler tyto typy komedií stáhl na Netflix, takže v kinech je od nich klid), dobré až velmi dobré milé komedie (Pohádky na dobrou noc, Klik: Život na dálkové ovládání, Zkus mě rozesmát) a povedené komedie- Při tom do této kategorie při tom donedávna patřili pouze dva snímky a to ty ze stejné série- Hotel Transylvánie a Hotel Transylvánie 2 kde mluví hlavní roli Drákuly. Tyto dva animáky mají při tom jedinou chybu- nejsou to prostě animáky od Pixaru ale někoho hejtit kvůli tomu, že není od Pixaru je prostě hloupost. Hotel Transylvánie jsou ale jinak milou pohodovou pohádkou, kam Sandlerův humor padne líp než do hraných filmů (a je díky situačním animovaným gagům milionkrát vtipnější) a mají i milé rodinné zápletky. A samosebou byli velmi úspěšné a tak tu máme třetí díl.... A naštěstí třetí díl neselhává z řady. Stejně jako předchozí díly sází překvapivě lidské téma: Po prvním filmu kde se řešil vztah otce s dcerou a vyrovnávání se s faktem, že dcery prostě dospívají a po druhém filmu kde se řešil vztah vnuka a dědy a později vlastně i otce se synem, tu najednou máme třetí díl kde se řeší krize středního věku a touhu nezůstat na všechno sám. Předchozí dva díly pracovali se spousty horrových slavných monster, kteří se různě objevovali na plátně a odkazovali na staré horrové filmy. Jeden výrazný hráč těchto filmů a legend ale chyběl a to jejich lovec Abraham Van Helsing. Způsob jak se s Van Helsingem v tomto filmu hraje možná některé posadí do židle, za mně se ale jedná příjemné WTF rozhodnutí, které vlastně beru jako vztyčený sympatický prostředníček divákovi, který buďto ať bere nebo nechá být. Finální rozhodnutí tvůrců zní působí rozhodně lépe než aby na plátně pobíhal animovaný dvojník Van Helsinga v podání Hugha Jackmana. Stejně jako u ostatních dílů se ve filmu nachází spoustu geniálních gagů, které neskutečně pobaví. Králem těchto gagů je většinou stejně jako u dvojky Blobík, jehož komediální načasování je prostě perfektní a to se jedná o němou postavu, která za celou dobu filmu neřekne ani slovo. Jestli si tvůrci s nějakou postavu ale opravdu vyhráli, je to asi přece jenom nakonec Drákula. Za celou trilogii se dá opravdu říct, že Drákula prošel nějakým dějovým obloukem a vývojem, kdy se ze zahořklého mrzouta stal členem fungující rodiny, dobrým přítelem a především ukázal, že není takové monstrum jako na povrchu. Je možná trochu škoda, že jeho otec Vlad se od minulého dílu kde působil jako totální arcilotr proměnil v hláškujícího páprdu, který se do děje vlastně ani moc nezapojí a jenom komentuje co se děje kolem něj. Na druhou stranu si ale říkám, že kdyby například měl problém s tím, že Drákula miluje lidskou ženu, bylo by to klišé nad klišé. Zvláště když se v minulém díle už smířil s tím, že si jeho vnučka člověka vzala a jeho pravnuk je napůl člověk. A když už jsme u té lidské části... Erica se nakonec stane celkem fungující postavou, jejíž scény s Drákulou jsou emotivní, překvapivě dialogově perfektně napsané a celá závěrečná akce v součtu sice působí jako akční sekvence, která tam je aby se neřeklo, nepůsobí ale nic moc dojmem ale na opak dost-fajn závěrečnou atrakcí. Sečteno podtrženo, Hotel Transylvánie 3 je důstojné zakončení funkční animované trilogie, které funguje jako perfektní (určitě dočasná!) tečka. Na to, že jde o druholigové animované studio klobouk dolů a doufání, že Sandler jednou bude spolupracovat i na něčem hraném co bude stát tolik za to.(12.7.2018)

Jednotka je jednotka, ale určite dôstojné pokračovanie, podobne ako dvojka. Super dovolenka, skvelé gagy aj pre malých aj pre veľkých.(12.7.2018)

Bál som sa, že tretí príšeráci budú typickým zrecyklovaným a zbytočným pokračovaním. Som ale rád, že som sa mýlil. Zmena prostredia príbehu veľmi pomohla a vôbec mi nevadilo, že základná linka bolo klasické predvídateľné klišé. Dôležitejšie je, že som sa skvele bavil. Pri infantilných prvoplánových vtipoch som v kine zažil výbuchy detského smiechu. Pri odkazoch a trochu sofistikovanejšom humore, zase išli do kolien rodičia a staršie publikum. A tak to má byť. Zábava pre celú rodinu. Prvý diel síce ostáva neprekonaný, ale dvojku strašidelná dovolenka určite zdoláva. Vrelo odporúčam. 90% Cinemax Bory Mall - press(12.7.2018)

Musím říct, že jednička a dvojka jsou lepší- ale Drákula a spol. opět nezklamali. Je tu mraky vtipných scén (sice spíše pro dospělé, ale i děcka se smála) , bohužel je to pokračování do očí bijící -spousta vtipů jsme buď už viděli, nebo čekali (vyjímka skvělá scéna s česnekem-ale přesně to jsem čekal), děj předvídatelný, i když milý- kraken se mi nelíbil a hlavně se mi nezdá ten konec jako souboj DJů (to mi připomíná jistého vítěze Hvězdné pěchoty v superstar) - naopak Van Helsing super postava, mohli to víc rozvinout...viděno v kině...80%(12.7.2018)

Tvorcovia v treťom pokračovaní nepoľavili a čerešničkou na torte je nevšedný ľúbostný príbeh.(12.7.2018)

Spíš podprůměrná záležitost typu “neurazí, nenadchne”, kterou zachraňuje pár dobrých vtipů a velmi originální soundtrack u finalní bitky 👌🙂 40%(14.7.2018)

• Athares

Jediné dobré, co se filmu nedá upřít, je výborná animace. Od kásných fantasy scenerií až po dokonale vytvořené mořské vlny. Zbytek je jednoznačně odpad. Tak trapný humor založený na rozcapených grimasách a různém pitvoření se všech postav doprovázený různými skřeky a řvaním byl i přes relativně krátkou stopáž filmu téměř k nevydržení. Nesmáli se tomu ani děti, kterých byla v sále většina. Naopak malá holčička si po odchodu z filmu stěžovala tatínkovi, že jí z toho neustálého křepčení a hudby bolí uši.(12.7.2018)

Na této pohádce se prakticky vůbec nic nemění. Sice nijak nepřekvapuje a nenabízí nic nového, ale stále si udržuje stejnou kvalitu jako v předchozích dílech a to taky není nijak jednoduché. Pokud si tvůrci Transylvánie budou držet stále stejnou kvalitu i nadále, moc rád se budu těšit na další a další díly.(16.7.2018)

Musím říct, že předchozí díly byly určitě lepší, na druhou stranu je film určený hlavně pro děti a přiznám se, že jsem se taky občas zasmál. Jako oddechová pohádka na deštivé odpoledne super.(12.7.2018)

Podle mého názoru to je nejlepší snímek série. Během celého filmu nebyl moment, kdy by mě film nudil. Doporučuju každému!(13.7.2018)

• Sayko

První díl byl topovka, ten jsem si vážně užil. Bylo to hlavně kvůli tomu, že tam byl vtip, který na to, že to byl animák, nebyl "dětskej" humor. Druhý díl se sice potácel ve stejných šlápotách, ale i tak, užil jsem si to. No, tak jsem viděl už i třetí díl, absolutní dno filmové série Hotel Transylvánie. Možná to je dnešní (2018) narůstající video cenzura po celém světě, ale už mi to nepřišlo vůbec vtipné. Vtipy hodně dětské a předvídatelné stejně jako příběh. Doufám, že už další díl nebude, jelikož se tenhle extrémně nepovedl. /Viděno v kině/(15.7.2018)

Byl jsem na tom s celou rodinou a mé dvě děti chtěly ke konci filmu dokonce tancovat :) byly nadmíru nadšené a smálo se celé kino. 80%(15.7.2018)

Špatné to nebylo, jako uzavření série bych to bral. I když se přikláním k názoru, že je to už takové vaření z vody Van Helsing pobavil, vývoj Drákuly taky a sem tam jsem se zasmál. Na druhou stranu mi fórky přišly víc pro dospělé než pro děti tak nevím jestli je to úplně dobře u tohoto filmu(15.7.2018)

• bigmatko

Tretie pokračovanie je miernym sklamaním ale vďaka známym postavičkám a osvedčeným monster štýlom to dovolenková plavba utiahne na celkom pozerateľnú zábavu. Príbeh je oveľa slabší ako v prvých dvoch dieloch a zdá sa iba na rýchlo zbúchaný na kolene. Detský divák sa bude určite baviť. Za seba však dúfam že ďalšie pokračovanie už nebude.(16.7.2018)

• Retep472

Prečo má Sony tendenciu vždy všetko zkurviť...(17.7.2018)