Bláznivá akční komedie, v níž vystupují zároveň animovaní i živí herci. Ve filmovém studiu vyhrál svůj boj o popularitu animovaný králík Bugs nad kačerem Daffym a vedení studia uložilo mladé ženě Kate, své programové ředitelce pro komedie, aby se Daffyho zbavila. Daffy je tedy vyhozen ze Studia, zároveň s mladým mužem DJ Drakem - dále jen "Dýdžejem", který tu by v ochrance. Dýdžej má ale slavného otce Damiána Drakea, který jako herec hrál nespočet špionů, ale ve skutečnosti jeho herectví byla jen zástěrka, je to superšpion. Vyhozený a rozhněvaný Daffy se pořád drží Dýdžeje a jedou spolu na cesty. Dýdžej dostal informaci, že jeho otec je vězněn, protože byl na stopě diamantu Modrá opice, který má tu moc, že z lidí dokáže udělat opice a naopak. Po Modré opici jdou padouši, firma, která díky ní chce ovládnout svět. Ve Studiu zatím přišli na to, že Daffy nebyl tak špatný, že popularita filmů bez něj klesá, a Kate proto hrozí vyhazov, jestli Daffyho nepřivede. Kate se podaří Dýdžeje s Daffym najít a bude jejich společnicí v bláznivém hledání diamantů i při záchraně Dýdžejova otce. Jejich pomocníky budou animovaní i živí herci, stejně tak jako na straně padouchů účinkují animovaní i živí padouši, schopní nespočtu převleků a proměn. Naše hrdiny vede cesta hrací karty, která má mít nějaký význam při hledání diamantu, do heren v USA, do záhadných laboratoří kde se experimentuje se zmizením hmoty, i živé hmoty, do pařížského Louvru za úsměvem Mony Lisy, do africké divočiny za diamantem... (TV Nova)

Fingon

Máte rádi brosácké postavičky, filmy současné a minulé a nevadí vám Brendan Fraser? Tak to se pěkně připoutejte a užijte si zběsilou jízdu. Vcelku důstojný pokračovatel Falešné hry s králíkem Rogerem a lepší než Space jam. BTW, hraje tu Ron Perlman... ()

cukorek

Film, ktorý by mal asi osloviť zrejme tých najmenších v mojich očiach pôsobil veľmi slabo. Veľmi naivné očakávanie a samozrejme slabá práca tvorcov v tomto pokročilom animovanom období, keď napríklad už Doba ľadová bola rok pred tým na svete a ponúkla podstatne viac pre detské pobavenie, ktoré dokázalo osloviť aj starších ľudí. Toto spojenie sveta animákov a skutočného filmu vyznelo nekompaktné, príliš bláznivo (možno pre americký zábavný prejav postačujúco) a ani náznak vtipnejších momentov nedokázal splniť svoj zámer, aj keď som prižmúril oči a tak sa obávam, že ani tí najmenší nebudú príliš nadšený. Bugs Bunny a Duffy Duck, ostávajú stále dobrými hrdinami, len vo svojich starých kreslených trampotách a bláznivých výstreloch, kde sa zrodili a kde ozaj prinášajú úsmev a pobavenie. ()

Slarque

Děj je tak ztřeštěný, že nedává žádný smysl. Ve světě Looney Tunes to ovšem vůbec nevadí. Výsledek je lepší než Space Jam, ale nijak podstatně. Navíc nějak nechápu proč Steve Martin hraje Mika Myerse. Nejvíc mě pobavila scéna z Louvru a narážky pro dospěláky (sprchová scéna z Psycha apod.). Králík Roger si může dál poklidně trůnit v prostoru pro nejlepší kombinovaný film všech dob, jeho pozice je zřejmě neotřesitelná. ()

sharky

Na Bugsovi a Duffym jsem vyrůstal, ale tenhle film je zoufale nevtipný, nudný a tak infantilní, že si na něj osmileté děti budou připadat staré. Kreace steva martina je to nejubožejší, co jsem kdy ve filmu viděl, akorát zaujmou známé tváře, které sedí kolem stolu. Ty dvě hvězdičky jsou za nejlepší bondovskou kreaci Timotyho Daltona. ()

honajz

Z nudy jsem si to pustil v busu Student Agency a nutno říci, že jsem to dokoukal, takže to nějaký potenciál má. Jen jsem si každou chvíli říkal, mankote, tohle je fakt Brendan Fraser? A tohle Joan Cusack? A Timothy Dalton? ... Přesně, jak už tu někdo napsal, děj je nulový, film je poskládán z různých scének, většinou nijak vtipných, i když sem tam něco skutečně humorného se objeví, takže mi to celé přišlo jako neskutečně absurdní WTF od začátku do konce, kde ani herci myslím často netuší, co vlastně představují a hrají. Jo, a taky mi vadilo dost mizerné skloubení animace a skutečných herců. ()

eraserhead666

Možná až překvapivě vysoce humorné a zábavné s mnoha více či méně humornými odkazy k několika filmům či filmovým postavám. Jsem rád za každý film, v němž se objeví Joan Cusack (dejte už někdo, do prdele, téhle výborné herečce hlavní roli!!!!!!!). Naprosto úžasný výkon Steve Martina, jsem pořád přemýšlel, jestli je to opravdu on, něco takového bych od něj (i přesto, že je to komik) nečekal. ()

codeas

Možná název vypovída jako pokračovaní Space Jam. Ale není tomu tak. Jde o naprosto jiný příběh, než měli za úkol hráči basketbalu. Hlavními hrdiny je Bugs Bunny Duffy Duck z říše animovaných postaviček. Film spojuje hranou část s animovanou což mě nadchlo nejvíce. Celý postup byl prováděn celý počítači, tak tvůrci neměli takovou práci jako například při tvorbě filmu Falešná hra s králíkem Rogerem., kdy museli vše kresli ručne obrázek po obrázku. Film je však zábavný,pobaví a to je důležite. Je to možná jeden z posledních animovaných filmu v 2d, kdy začiná dominovat třetí rozměr. ()

bouncer

Po velmi dlouhé době opět pokus o DOBRÉ sloučení hraného a animovaného filmu jako tomu bylo U Falešné hry králíka Rogera. Zpět v akci nabízí na první pohled stejné přednosti a zdá se být ideální rodinnou komedií. Bohužel příběh je celkem špatný a ve srovnání hodně ztrácí. Naštěstí se stále najdou velmi dobré scény a gagy, které pozvedají alespoň na ty ***. Například typické odkazy na jiné filmy (Scooby Doo hraný x kreslený) či celkem originální honička po obrazech v Louvru. Slušné. ()

Terva

CITÁT - Bugs Bunny : Duffy nás zachrání, je to hrdina!......... Scénář : Larry Doyle. Kamera : Dean Cundey. Hudba : John Frizzell. Skladatel : Jerry Goldsmith - Ocenění - 2004 - Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films, USA - nominace za nejlepší hudbu. CITÁT - Duffy Duck : Jasně, vem si mrkev a sklapni.......... ()

corpsy

Dospelý sa budú nudiť pri šantení animovaných postavičiek ( kreslené gagy niesu veľmi pre nich ) a deti sa budú podobne zabávať pri všetkých tých popkultúrnych odkazoch ( od bondoviek, cez takmer celé sci-fi obdobie rokov 50tych až po cameá známych hercov ). Nečudujem sa kritickému a finančnému prepadu filmu. ()

Pishin

Brendana Frasera tedy mooc nezeru a nektere jeho komedie me zrovna nenadchly. Ale toto dilko je celkem povedena taskarice pro celou rodinu. Stejne jako napr. v Simpsonech je zde spousta odkazu na nejruznejsi filmove hity od pocatku kinematografie az po soucasnost ale ty si opravdu uzije clovek, ktery bude vedet vo co go. Pro ostatni je zde spousta gagu a hlasek a pomerne slusne zpracovani, dej tedy skoro nulovy ale co divat se na to da. ()

sidzej

Dante vs. súčasnosť? Uff. Priam vražedná kombinácia z ktorej dostanete akurát slušnú migrénu. Avšak priznávam že napísať scenár k takejto uletenosti rozhodne nebola ľahká vec. Tvorcovia to s rôznymi animovanými postavičkami a kreativitou slušne povedali prepískli na plnej čiare a vznikol film, ktorý jednoducho nedokáže držať pokope. 35% ()

spaceboyCZ

Film ma sve silne i slabe chvile, nastesti ty silnejsi prevazuji. A co mi zde nesedelo vubec, byl hlavni zaporak. Byl nesmesne nesmesny, trapne trapny, proste nudil, nudil, nudil...ale kojot Willy rulezz :D ()

Kryton

Všichni přehrávají (hlavně Martin) a děj je tak prostinký, že jako krátký díl ještě kratšího seriálu by obstál. Takto bych řekl , že i Space Jam se povedl více. Na nedostižného králika Rogera dlouho nic nebude mít. Nepočítám PC animaci. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman