Z londýnského Toweru byly ukradeny korunovační klenoty a Anglie musí čelit vážné krizi. Všichni tajní agenti britské tajné služby byli zabiti. Zbyl pouze Johnny English, který vždy snil o práci agenta. Teď dostává svou šanci. Johnny se ujímá pátrání, která vede vskutku neotřelými a svéráznými způsoby. Podezřelým č. 1 se stává francouzský obchodní magnát Pascal Sauvage. Tento nejcennější symbol moci ostrovního království nemá ale obohatit jeho sbírku, ale přímo jeho hlavu. Pokud se Sauvage stane králem, chce zemi, které bude vládnout, změnit v největší vězení na světě. Podaří se Johnnymu Englishovi a záhadné agentce Lorně zabránit korunovaci? (TV Nova)

pakobylka

Fascinovalo mě, kterak hloupost zápletky utěšeně narůstala a šířila se časem a prostorem naprosto bez zábran do všech světových stran. Nevýrazná rutinní režie neměla žádnou šanci. Hloupost ji bez viditelných obtíží spolkla a rozpínala se dál. Neunikl jí ani milý Rowan Atkinson, třebaže se ji všemožně snažil zmást a jako Johnny English mazaně převzal některé způsoby Mr. Beana. Nebylo mu to k ničemu, hloupost se nenechala obelstít a slavně zvítězila ... na celé čáře. ()

pufina

Atkinson nezklamal. Johnny English je opravdu zatraceně obyčejný film, co si na nic nehraje a chce jen pobavit svým příběhem, plus navíc je dobré obsazení. Já jsem se pobavila, sice to nikdy nebude film, který dosáhne na místní červenou barvu, ale to už mě fakt netrápí. ()

Juto

Vtipy sú často zbytočné alebo namáhavé a príbeh je predvídateľný. Atkinson však zvyšuje film na úroveň dobrej zábavy silou svojej poburujúcej osobnosti a zručnosti vo fyzickej komédií. 6/10 ()

c.tucker

Nic převratného, párkrát jsem se sice zasmál, ale vcelku slabota. Plus pro mě byla krásná Natalie Imbruglia a mínus, brutální francouzskej akcent Johna Malkoviche, kterej mě vytáčel už od začátku. ()

WolfR

Povedená sranda ala James Bond. Rowan Atkinson je jako elegantní tajný agent dokonalý! Jeho schopnosti bavit masy jsou neuvěřitelné, stejně tak jako jeho herectví (stálo by za to ho vidět ve vážné roli). Johnny English je potrhlá příjemná komedie o jednom nemotorném špiónovi, která překvapí svým nadhledem, pobaví solidními akčními scénami a provětrá bránici pár opravdu vydařenými vtípky. Je to prostě dobře namíchaný koktejl, číšník neobjevil nové skvělé chutě, nýbrž dobře dochutil ty známé. S odřenýma ušima 4 hvězdy. ()

metal.storm

Well I can dance with you honey If you think it's funny Does your mother know that you're out? And I can chat with you baby Flirt a little maybe Does your mother know that you're out? ()

otík

Já jsem se královsky bavil - ale je to dáno tím, že mám rád Mr. Beana a tudíž veškerým jeho kaskapádám se směju. Už jen první záběry na Rowana Atkinsona mě dokázaly rozesmát. A příběh, ač hodně děravý a s místy, kde jsem se nudou téměř kousal, jsou naráz ukončeny gagem, který mě téměř rozthrl bránici. Ale kdo nemá rád beanovský humor, nemůže být spokojen. Já jsem se u filmu řezal na celé kolo a moje holka šla raději spát. Proti gustu žádný dišputát. ()

AdaMM

nebo spíš 2 a 1/2 *? tak 3 s odřenýma ušima... snad protože bylo léto, já se nudil a viděl jsem to v italském dabingu s polskými titulky, což občas přidávalo filmu na komičnosti (když jsem se na to díval s belgičany). ale za jiných okolností bych to asi nikomu nedoporučil... pár vtipů a z toho už polovinu znáte. děj není vůbec podstatný (naštěstí, protože je stupidní). herci jsou kulisou pro atkinsona... ach jo. ()

PADDY

Docela normalni komedie na tri hvezdy ale jednu si zaslouzil John Malkovich a jeho uzasny francouzsky akcent. ()

Flyer

Tenhle anglický styl humoru prostě miluju. I když je Johnny English hodně nenáročnou oddychovkou, nepopírám, že jsem se u něj skvěle pobavil a několikrát od srdce zasmál. Líbil se mi zde i Atkinson, kterého sice mají takřka všichni spojeného s Mr. Beanem, v tomto filmu však roli "tajného" agenta zvádl výborně, potěšil i John Malkovich a jeho parádní přízvuk a účes :)). ()

SoolenJV

Skvostná parodie na bondovky plná drobných detailů, které "pravověrné bondaře" rozhodně potěší. Atkinson se poměrně hladce vymanil z Mr. Beana a vytvořil novou postavu, sice taky nešikovnou, ale tím, jak se všemožně snaží přiblížit k agentu 007, je jiná a promyšlenější. A taky perfektní John Malkovich. ()

SeanLSD

Problém je v tom, že záporáci sú rovnako blbí ako hlavné postavy, vlastne sú okrem jednej peknučkej speváčky takmer všetci skoro-idioti, a všetky humorné scény sú neprestajnou recykláciou toho istého - že sa sebavedomý English sebavedome pomýli a potom to sebavedome zahládza. Padúši skoro akoby sa tým pádom chytili sami. Napriek menám scenáristov to nefunguje ako paródia na Bonda ani ako samostatný film. Ide skôr o paródiu na Beana, čo by robil, keby sa v tom bláznivom ostrovnom kráľovstve dostal do tajnej služby. Výsledok je bohužiaľ väčšinou trápny. Ale keď už som sa zasmial, rozosmial ma tak hurónsky, ako to len Bean dokáže. ()

Radiq

Mezi všema bondovkama (než nastoupil Daniel Craig) - tohle je asi nejlepší z nich, chch. Rowan Atkinson, kterýho někteří tupci stále vidí jenom jako Mr. Beana, zářil tak dokonale, že aji zachcaná důchodkyně zamotaná v igelitu je proti němu slabej odvar. Holt tenhle herec vylezl ze správnýho humornýho vaječníku a dokazuje to i touhle rolí, která mu sedne. Taky John Malkovich je skvělej protivník a bylo vidět, jak si to užíval. Film se mi fakt libil a nepotřebuje dalších komentů... i když dnes jsem to viděl znovu a musim dodat, že Johnny English je něco jak modernější inspektor Clouseau a jeho pomocník Bough mi připomíná jednu postavu z mojí nejoblíbenější knížky Basket Flora od Jana Pelce - Václava Stulíka, detektiva čekatele, chchch... A prostě ona je to skvělá komedie, takže zvyšuju na 4... ()

Decker

Hodne natriskana sranda s timto genialnim komikem. Scenar muze byt sice deravy, ale tento film hlavne stavi na skvelych scenach a vykonech Rowan Atkinsona, ktery z tohoto filmu dela nadprumernou komedii u ktere jsem se misty temer pocural smichy. ()

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce