Série(4) / Epizody(105)

Lincoln Loud je jedenáctiletý chlapec, který žije se svými deseti sestrami. Jaké je tajemství jeho přežití? Neustále mít plán! A s malou pomocí nejlepšího kamaráda Clydea si Lincoln dokáže poradit se vším, co si na něj sestry přichystají... Vítejte u Hasiťáků! Domově Lori, Leni, Luny, Luan, Lynn, Lucy, Lany, Loly, Lisy, Lily a... Lincolna Hlasiťáka! Život v domě s pěti staršími a pěti mladšími sestrami a jednou koupelnou může být někdy pěkně šílený! Od nevítaných vylepšení vzhledu přes výbušné vědecké pokusy až po boj o nejlepší sedadlo na rodinném výletě, není žádný problém příliš velký – nebo ložnice příliš malá – pro jediného bratra Lincolna. A navzdory všem bolehlavům by rozhodně nic neměnil. Jaké je tajemství jeho přežití? Neustále mít plán. A s malou pomocí nejlepšího kamaráda Clydea si Lincoln dokáže poradit se vším, co si na něj jeho sestry přichystají. (HBO Europe)

Zodd

Jeden z nejlepších animovaných seriálů posledních let, u nějž je největším šokem, že pochází z produkce nekonečně prachy rejžujícího Nickelodeonu (SpongeBob, OddParents). Má svůj osobitý styl vycházející ze stylizace dětských komiksů a celou dobu o tom ví. Každý díl je chytře napsaný, má hodně humoru a velkého nadhledu, který mohou ocenit i starší, ale nejde zas do takového extrému v agresi scénáře jako Cartoon Cartoons z Cartoon Networku nebo výše zmínění OddParents. V každém segmentu je hodně dobře vloženo poselství à la Krok za krokem, ale dokonce s méně kýčovitosti. Pro nejmenší děti to ovšem úplně není, mnohé věci by si mohly vyložit špatně. Jinak potenciální kult, jenž nepotřeboval pro svou kvalitu dějovou linii jako mnohé jiné současné populární animované seriály a kterému přeji hodně štěstí do budoucna. ()

minusha97

Nasledujúc Cartoon Network a Disney Channel v renesancii v animovaných seriáloch, Nickelodeon sa rozhodol, že sa nenechá zahanbiť a aj táto spoločnosť, známa svojím prepadom v kvalite programov sa rozhodla vyprodukovať opäť niečo, čím sa preslávili. Kvalitný animovaný seriál, ktorý cez svoje jednoduché pozadie chytí a pobaví divákov. Od skvelého openingu až po poslednú sekundu epizódy je seriál prehliadkou zábavných dobre napísaných príbehov, postáv, s ktorými sa môže človek stotožniť a ktoré si zamiluje a samozrejme srdečného humoru v kombinácii so sladkými rodinnými momentami, ktoré do šou a veľkých rodinách skrátka patria. Animácia je nádherne štylizovaná a veľmi osviežujúca v porovnaní so súčasnými trendami vo svete animácie. Jediné, čo by som seriálu vytkla je, že nechytí tak staršieho diváka, ako iné súčasné animované seriáli a že je na mňa osobne až príliš hlučný. Ale, keď si človek zvykne, tak ho už máločo zastaví. ()

honajz2

Mít 10 sester, tak by mě hráblo. Kupodivu, hlavní hrdina seriálu Lincoln vše nějak zvládá. A o tom to tak nějak je. Ještě nikdy jsem nenarazil na takový typ seriálu, ve kterém si oblíbím skoro všechny postavy, má to zajímavé příběhy (no, zápletky, žádné ultra složité děje tady nejsou) a velmi dobře se mi na to kouká. Jenže... Já vím, že to je pro děcka, ale ubrat toho trapného humoru by neškodilo. Vždyť tady ty trapné scény převyšují ty dobré a to je dost na škodu, tudíž humorově je to bída. Ale mě ten seriál baví (zatím), takže tak úplně nevím, jestli vítězí spíše mé kladné pocity z toho (Btw, Lincoln tady úspěšně prolamuje čtvrtou stěnu) nebo spíš ty záporné. Pokud budu vědět, tak půjdu s hodnocením nahoru nebo dolů. A pokud mi to zůstane na stejno, tak tu nechám ty 3*. EDIT: Ok, dořeším to, co jsem tu už dávno začal. Pravda je, že z jedné strany mě ten seriál hodně chytl, některé epizody jsem si dost oblíbil, některé postavy jsem si dost oblíbil a občas si nějakou epizodu jen tak pustím, což je něco, co dělám jen u těch nejoblíbenějších seriálů. Jenže z té druhé strany - některé postavy (většinou se jedná o vedlejší) mě iritují a nejradši bych je odstranil, některé díly jsou nehorázně blbé a nejradši bych je vymazal a odstranil ze serálu, některé vtipy nehorázně trapné (fekální humor mě fakt nebere) a to, že tam v pozdějších sériích narvali chtě nechtě narvali homosexualitu, mi taky docela vadí, už jenom proto, že to přijde náhle u Clyda v kontextu první série to nedává moc smysl (ty vole, znám jména vedlejších postav, mě ten seriál fakt chytl). A z jedné mých oblíbených postav mi udělali lesbu, ačkoli možná je bi, i když mě... Ok, dost, musím se krotit. A teď si mám vybrat, jestli to miluju, nenávidím, nebo mi to nevadí, přičemž to je od každýho něco. Chris Savino dělal scénáře k mojí srdcovce z dětství Dexterova laboratoř, mojí "srdcovce" součastnosti Domov pro smyšlené kamarády a k mojí "srdcovce" My Little Pony: Friendship is Magic. ALoud House je celé jeho dílo. No, a mám to ještě těžší. Do toho všeho se těším na ten celovečerák, co má být roku 2020 i v Česku... Hele, já tomu dám čtvrtou hvězdu a už to nebudu víc rozmazávat, i když jsem to tady rozmazal už hodně. ()

• Tato epizoda s gay párem se přestala vysílat na českém Nickelodeonu. „Ten seriál vytváří jakoby naše matka korporace v Americe a oni to nařídili, protože v některých jiných zemích byly nějaké stížnosti. A oni mezinárodně nařídili tuhle epizodu dočasně pozastavit, než se tam vyřeší nějaké ty problémy,“ vysvětlil zástupce českého Nickelodeonu. (Vitox)