Na konci cesty

Tania Reddin

Scénografie:

Kristian Milsted
  • Morholt

Pokud jde o samotné prostředí zákopů, tak to se povedlo a je asi tou největší devízou celého filmu. Pak tu bylo několik momentů, které měly něco do sebe. Za všechny bych jmenoval bezprostřední momenty před útokem, kdy bylo napětí hmatatelné. A nakonec tu bylo i špičkové obsazení, přičemž příjemně překvapil Asa Butterfield. Jenže tady hrajou prim dialogy a ty mi místy připadaly neskutečně nudné. Chápu, že měl dodat hloubku jednotlivým postavám, ale v mém případě to vůbec nefungovalo. A nepotěšilo ani to minimum bitevních (dá-li se to tak nazvat) scén, které byly o ničem. Škoda. 35%(25.11.2018)

Těšil jsem se jako malej kluk. Trailer mě hodně navnadil a byl jsem plný velkého očekávání a proto jsem si počkal, až na 11.11 a 100. výročí ukončení 1. světové války, abych si navodil atmosféru tehdejšího konfliktu. Natočeno je to krásně, ale ačkoliv zhlédnuto na projektoru v nádherné kvalitě, tak jsem zklamán. Nemastné, neslané, žádná krvavá řež se nekonala a to podle mého je u takového filmu zásadní nedostatek. Prostě další tuctovka do sbírky.(12.11.2018)

• pafka

Pro me zklamani. Nejake velke psycho se nekona, kupa postav, zadna hlavni. Nic vas nenadchne, zadna velka atmosfera, tak aspon cekate akci a tu tam taky nenajdete. Skoda, realie skvely, jen dej je slaby a moc toho nerekne. Ze je valka vul vime vsichni, ale dozvedet se neco noveho krome toho, ze jsou vsichni vynervovany, to by bylo proste vic. Takhle je to moc malo.(7.12.2018)

Pomalé tempo buduje atmosféru a charaktery, což oceňuji, protože takových filmů dnes nevzniká mnoho. Journey's end je možná komorní film, ale vizuál, atmosféra a hudba ho vyzdvihuje mezi velkou áčkovou produkci. Dokonalý zážitek ale narušují mizerně odrežírované akční sekvence a nemastný konec, který jakoby neměl co říct. 7/10(23.8.2018)

Komorní zákopový válečňák (na základě divadelní klasiky R.C.Sherriffa) a pěkný vhled do řad britů těsně před velkou jarní ofenzivou 1918. Všepřítomná beznadějná "co na tom sejde, jsme sem poslaný na smrt" mentalita, pár hlubších postav a vůbec dobrá sonda do té tvrdé psychologie. Není žádný must-see biják, ale (zvlášť teď na vlně první světové) rád jsem viděl. O chlup lepší ale určitě toto.(19.6.2018)

• - Sam Claflin (kapitán Stanhope) zistil, že jeden z jeho predkov bojoval pri francúzskom meste St. Quentin. Na rovnakom mieste sa odohrával aj dej filmu. (MikaelSVK)

• - Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva vo Francúzsku, celé natáčanie prebiehalo na Britských ostrovoch, konkrétne vo Walese a na východe Anglicka, v grófstve Suffolk. (MikaelSVK)