poster

Na konci cesty

 • Velká Británie

  Journey's End

 • Kanada

  Journey's End

 • Nový Zéland

  Journey's End

 • USA

  Journey's End

 • Austrálie

  Journey's End

Drama / Válečný

Velká Británie, 2017, 107 min

Režie:

Saul Dibb

Scénář:

Simon Reade

Hudba:

Natalie Holt

Producenti:

Simon Reade

Střih:

Tania Reddin

Scénografie:

Kristian Milsted
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  **

  Pokud jde o samotné prostředí zákopů, tak to se povedlo a je asi tou největší devízou celého filmu. Pak tu bylo několik momentů, které měly něco do sebe. Za všechny bych jmenoval bezprostřední momenty před útokem, kdy bylo napětí hmatatelné. A nakonec tu bylo i špičkové obsazení, přičemž příjemně překvapil Asa Butterfield. Jenže tady hrajou prim dialogy a ty mi místy připadaly neskutečně nudné. Chápu, že měl dodat hloubku jednotlivým postavám, ale v mém případě to vůbec nefungovalo. A nepotěšilo ani to minimum bitevních (dá-li se to tak nazvat) scén, které byly o ničem. Škoda. 35%(25.11.2018)

 • Pttak
  ***

  Těšil jsem se jako malej kluk. Trailer mě hodně navnadil a byl jsem plný velkého očekávání a proto jsem si počkal, až na 11.11 a 100. výročí ukončení 1. světové války, abych si navodil atmosféru tehdejšího konfliktu. Natočeno je to krásně, ale ačkoliv zhlédnuto na projektoru v nádherné kvalitě, tak jsem zklamán. Nemastné, neslané, žádná krvavá řež se nekonala a to podle mého je u takového filmu zásadní nedostatek. Prostě další tuctovka do sbírky.(12.11.2018)

 • pafka
  **

  Pro me zklamani. Nejake velke psycho se nekona, kupa postav, zadna hlavni. Nic vas nenadchne, zadna velka atmosfera, tak aspon cekate akci a tu tam taky nenajdete. Skoda, realie skvely, jen dej je slaby a moc toho nerekne. Ze je valka vul vime vsichni, ale dozvedet se neco noveho krome toho, ze jsou vsichni vynervovany, to by bylo proste vic. Takhle je to moc malo.(7.12.2018)

 • Killda
  ****

  Pomalé tempo buduje atmosféru a charaktery, což oceňuji, protože takových filmů dnes nevzniká mnoho. Journey's end je možná komorní film, ale vizuál, atmosféra a hudba ho vyzdvihuje mezi velkou áčkovou produkci. Dokonalý zážitek ale narušují mizerně odrežírované akční sekvence a nemastný konec, který jakoby neměl co říct. 7/10(23.8.2018)

 • Slasher
  ***

  Komorní zákopový válečňák (na základě divadelní klasiky R.C.Sherriffa) a pěkný vhled do řad britů těsně před velkou jarní ofenzivou 1918. Všepřítomná beznadějná "co na tom sejde, jsme sem poslaný na smrt" mentalita, pár hlubších postav a vůbec dobrá sonda do té tvrdé psychologie. Není žádný must-see biják, ale (zvlášť teď na vlně první světové) rád jsem viděl. O chlup lepší ale určitě toto.(19.6.2018)

 • - Sam Claflin (kapitán Stanhope) zistil, že jeden z jeho predkov bojoval pri francúzskom meste St. Quentin. Na rovnakom mieste sa odohrával aj dej filmu. (MikaelSVK)

 • - Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva vo Francúzsku, celé natáčanie prebiehalo na Britských ostrovoch, konkrétne vo Walese a na východe Anglicka, v grófstve Suffolk. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace