Reklama

Reklama

Mr. Mercedes

(seriál)
Trailer
USA, (2017–2019), 29 h 12 min (Minutáž: 50–60 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Předloha:

Stephen King (kniha)

Hrají:

Harry Treadaway, Brendan Gleeson, Jharrel Jerome, Isaiah Stratton, Ann Cusack, Jimmy Gonzales, Scott Lawrence, Kelly Lynch, Arian Moayed, Mary-Louise Parker (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(30)

Brendan Gleeson v roli postaršího detektiva Billa Hodgese obdrží dopis, ve kterém se kdosi přiznává ke zrůdnému činu. Osm nezaměstnaných zemřelo, když čekali před pracovní agenturou a úmyslně do nich najel ukradený mercedes. Tím dopis nekončí. Anonym policistu ve výslužbě upozorňuje, že bude ve vraždění pokračovat. A rozhodně se nehodlá spokojit jen s osmi oběťmi. (geklon)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (58)

plechulka 

všechny recenze uživatele

Jedna z mála adaptací Kinga, kde mi absolutně sedl casting , hlavně Gleeson je podle mne perfektní volba: Písničky děj skvěle ozvlášťují, ale jak píší i ostatní - hlavní problém je, že se to trochu vleče. To napětí, které je v drtivé většině Kingových románů, které nás nutí číst v jednom zátahu celou knihu, se tady někam vytratilo ()

stration 

všechny recenze uživatele

MOŽNÝ SPOILER! To mi příšerně sedlo. Dokonce tak, že jsem celý seriál viděl dvakrát v jednom týdnu. Geniálně obsazená hlavní role sympaťákem Gleesonem, který je k uvěření když je zanedbaný a ožralý stejně tak, jak když je oháklý do gala a nahání nějakou kočku. Záporák je tak úchylný a se svoji pošahanou notorickou incestní matkou tak dobře zahraný, že mě bude děsit v představách ještě dlouho. K tomu perfektní scénář a úplně krásně pasující hudba. It's Not Too Late. Těším se na další sérii moc. ()

Reklama

sochoking 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Okrem výborného výkonu Brendana tlstého ako hovado a starého jak sviňa Gleesona a poslednej epizody sa mi na tomto seriály absolútne nič nelúbilo. Výber úvodnej melodie bol nahovno, hlavný záporak počúval síce dobrú muziku, ale k nemu absolútne nepasovala, takže to bolo totálne nahovno. Príbeh a minulosť záporáka s jeho vyschnutou mamkou bol úplne zbytočný a nezaujímavý rovnako, ako i výber postáv v hlavných úlohách. Navyše dej, ktorý sa odohráva v Ohiu, jednoznačne musí byť nezaujímavý. Mne tento seriál jednoducho nesadol a cítil som to od prvého okamihu, kedy verejne odhalili záporáka. ()

Bauer 

všechny recenze uživatele

Trilogii o Billu Hodgesovi (Pan Mercedes, Právo nálezce a Konec hlídky) mám velice rád. Dokonce tyto tři knížky patří mezi to nejlepší, co jsem kdy četl. Aby také ne, když to napsal literární Bůh (Král?) Stephen King. Žádnou z jeho knih si nikdy nenechám ujít. Pan Mercedes byl přečtený za jeden den. Kniha mě velmi pohtila a zajímalo mě, jak to celé dopadne. Když jsem se dozvěděl, že má být seriál, tak jsem byl nadšený. Přiznám se ale, že jsem mu moc nevěřil. 376 strán dát do deseti dílů mi přišlo trošku moc. Říkal jsem si, že by stačilo 6-7 dílů. Nicméně tvůrci se s Panem Mercedesem poprali opravdu výborně. Drží se předlohy jak jen to jde občas je něco pozměneno (hlavně tedy konec - místo kokání akce není koncert), což oceňuji. Bill Hodges v podání Bendana Gleesona je skvělou volbou. Nějak takto jsem si Billa při čtení knihy představoval. Harry Treadaway skvělé zahradl roli Bradyho. Přemýšlím, jestli je něco co bych vytknul, ale nic nenecházím. Už se těším na druhou řadu, že by vynikající Právo nálezce? Velké překvapní a právem zasluhující 5*. Stephen King může být naprosto spokojený. ()

hrona 

všechny recenze uživatele

První série byla výborná, skvělý výběr herců, v každém díle proběhl jeden super song, výborně rozpracovaný příběh gradujícího až do úplného finále, které se opravdu povedlo. Druhá série stejní herci tedy samozřejmě ti co přežili první sérii, příběh pokračuje, už jen trošku nereálnější variantou, ale co by, děj se udržuje také celkem v napětí. Co mě otrávilo byla absence songů, myslím od čtvrtého dílu, úplně zmizela. Ovšem, to, co tvůrci budovali cca do osmého dílu, se najednou jakoby úplně rozfouklo a stala se z toho prachobyčejná rádoby detektivka stavějící na hlavu, vše co doposud proběhlo. S tím, že poslední díl, po těch necelých 20 hodinách obou sérií, neskutečně odbytý a absolutně nedotažený. Třetí série již pouze díky bohu poukazuje na následky činů z minulé série+rozjíždí novou linii. A jedině dobře, jelikož ta seriálu přinese zase oživení v podobě nových tváří a nových brutalit. Vyrovnala laťku opět k první sérii. Knihy jsou tři, série jsou tři. Myslím, že to stačí, i když člověk nikdy neví a klidně bych si nové případy detektiva Hodgese a jeho týmu někdy v budoucnu dal. ()

Galerie (425)

Zajímavosti (8)

  • Mnoho scén bylo natočeno v obchodním centru v Charlestonu v Jižní Karolíně. Ostatní scény byly natočeny v sousedním městě Goose Creek. (mgalovam)

Reklama

Reklama