Nakonec se z toho vyklubal poměrně slušně natočený seriál. Jeho kvalita mezi jednotlivými epizodami trošku kolísá, tohle vše vytahují nahoru hlavní dva herci, z nichž Brendan je typicky, přesvědčivý policajt ze staré školy se vším všudy a Harry si zahrál  psychopata s takovou chutí, že jsem mu při jeho pokusech s ovladačem místy i držel palce. Konec byl tak nějak akorát a já jen doufám, že se už žádné další pokračování nechystá. Leda s jiným záporákem, protože jinak by to tenhle solidní závěr totálně srazilo.(26.10.2017)

Poměrně věrná adaptace knižní předlohy, což v dnešní době rozhodně není samozřejmost. Děj hezký odsýpal, postavy neskutečně sympatické, pár scén opravdu brutálních (prakticky to nejlepší z knihy) a hlavně Bill Hodges naprosto dokonalý. Další díly přečtené nemám, ale rozhodně to před případnou další řadou napravím. 80%.(23.10.2017)

• sochoking

Okrem výborného výkonu Brendana tlstého ako hovado a starého jak sviňa Gleesona a poslednej epizody sa mi na tomto seriály absolútne nič nelúbilo. Výber úvodnej melodie bol nahovno, hlavný záporak počúval síce dobrú muziku, ale k nemu absolútne nepasovala, takže to bolo totálne nahovno. Príbeh a minulosť záporáka s jeho vyschnutou mamkou bol úplne zbytočný a nezaujímavý rovnako, ako i výber postáv v hlavných úlohách. Navyše dej, ktorý sa odohráva v Ohiu, jednoznačne musí byť nezaujímavý. Mne tento seriál jednoducho nesadol a cítil som to od prvého okamihu, kedy verejne odhalili záporáka.(1.11.2017)

Mr. Mercedes je další ze seriálů, k jehož sledování mě dostala kvalitní knižní předloha. Kingovu tvorbu mám rád a Mr. Mercedes (stejně jako pokračování Finders Keepers) rozhodně stojí za přečtení. A zajímalo mě, jak se tvůrci poperou se zpracováním. Už od začátku to vypadá na slušnou práci, scéna s nájezdem Mercedesu patří k těm nejpovedenějším, ale rozhodně není jedinou, která stojí za zmínku. Podobně pamětihodných scén je v průběhu série nabídnuto několik. Celkově jsou hlavní postavy zpracovány na jedničku a obsazení také nemá chybu, a to i přesto, že tvůrci museli kvůli tragickým okolnostem přeobsazovat. Užíval jsem si jejich vývoj a představení. Určitě se tam dalo něco zkrátit a vypustit, třeba sousedka a její linka a dát víc prostoru Holly. Něco z knihy bylo vynecháno, něco změněno, jinak si ale myslím, že Mr. Mercedes je zdařilou adaptací a doufám, že i další série (a tím i další knížky) dopadnou alespoň stejně dobře jako tahle. Navíc podle mě stojí za podívání i bez znalosti předlohy.(16.10.2017)

To, že Stephen King umí, psát kvalitní kousky o tom není pochyb. Ve zvyku má napínat čtenáře až do konce a zvraty mu jdou také brilantně, ale tady už se vědělo o vrahovi na začátku, tak jsem měl trochu obavy, ale zbytečně zvládl to na jedničku. Celou trilogii knižních předloh mám přečtenou a nejvíc se mi právě líbil Mr. Mercedes. Když jsem se dozvěděl, že vznikne na tuhle knihu miniseriál byl jsem nadšený. Hlavně jsem se těšil na nejvýraznější postavy příběhu, což je hlavní detektiv v penzi Bill Hodges, který měl nejlepšího přítele tvrdý alkohol a záporák Brady Hartsfield, který dokázal vyděsit, zhnusit a naštvat, tak jako jeho matka. Herci byli zvoleni suprově potěšila i Holly s Jeromem. První půle seriálu byla pomalejší, opatrná a postupné seznamovaní s charakterama postav. Druhá půle už byla uspěchaná a ochuzená oproti knize, což většinou bývá. Konec odbyly a mohl být promakanější. Vrah měl vše promyšlené, ale "detektiv" nakonec ještě promyšlenější. Dávám 90%(18.10.2017)

• - Spoiler: V čase 23:20 je zapíchnutý sám autor předlohy seriálu Stephen King . (Hopeman)

• - Stephen King je výkonným producentem seriálu. (mgalovam)

• - Do role Bradyho Hartsfieda byl původně obsazen Anton Yelchin. Brzy po obsazení ale zemřel, když ho přirazilo vlastní auto na prudké příjezdové cestě jeho domu v losangeleské čtvrti Studio City. (mgalovam)