Mr. Mercedes (TV seriál)

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2017–2019, 29 h 12 min (Minutáž: 50–60 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Předloha:

Stephen King (kniha)

Harry Treadaway, Brendan Gleeson, Jharrel Jerome, Isaiah Stratton, Ann Cusack, Jimmy Gonzales, Scott Lawrence, Kelly Lynch, Arian Moayed, Mary-Louise Parker, Tim Sitarz, Robert Stanton, Holland Taylor, Breeda Wool, Neko Parham, Katharine Houghton, Keith Flippen, Preston James Hillier, Emma Rayne Lyle, Laila Robins, Nancy Travis, Maddie Hasson, David Furr, Terry Serpico, Tom Nowicki, Danny Vinson, Yohance Myles, Stephen King, Victor McCay, Estes Tarver, Debra Monk, Daniel Baldock, James Martin Kelly, Irene Ziegler, Justine Lupe, Drew Matthews, Jules Haven, Ricky Russert, Nicole Barré, Yossie Mulyadi, Logan Fahey, Jack Huston, Tessa Ferrer, Maximiliano Hernández, Virginia Kull, Mike Starr, Faith Dillon, Todd Terry, Courtney Dietz, Kate Burton, Rich Williams, Nicholas J. Coleman, Gilbert Glenn Brown, Cory Scott Allen, Cynthia Evans, Cecilia Leal, Kendrick Cross, Joe Chrest, Gregory Alan Williams, Fredric Lehne, Rusty Schwimmer, Christina Bach, Denise Dowse, Scott Takeda, Dave Hager, Jana Allen, Bruce Dern, Brett Gelman, Natalie Paul, Glynn Turman, Meg Steedle, Gabriel Ebert, Rarmian Newton, Josh Daugherty, Claire Bronson, Kate Mulgrew, Patch Darragh, Jason Davis, Julie Ivey, Kelly Collins Lintz, Jay DeVon Johnson, Charles D. Clark, Drez Ryan, Ammie Masterson, Madison Bailey

Musím uznat, že takhle jsem si přesně představoval jak Hodgese (vynikající Gleeson), tak i Bredyho a jeho ožralou a uchylnou matku, nebo trávníkáře Jeroma či Hodgesova kolegu Peta. I lokace a Bredyho sklep jsou zobrazeny přesně jako v mé představivosti, když jsem četl knihu. To se málokdy stává. Snad jen přítelkyni Hodgese - Jane, jsem si představoval starší, ale naopak vůbec to nevadí. Nebo Holly jsem měl naopak za starší, ale okamžitě jsem si zvykl na krásnou mladou herečku, která ji v seriálu ztvárnila. Jen ty závěrečné dva nebo tři díly mi přišly příliš ukvapené a rychle dolepené. V knize to setsakramentsky graduje a v 7. díle jsem si říkal, jak tohle všechno chtějí tvůrci dohnat? I dějově je potom od knižní předlohy výrazná změna, která potom ten konec musí nějak dohnat. Celkově jde určitě o seriálovou událost roku a těším se na druhou sérii, která podle mě bude pokračovat Kingovou třetí knihou Konec hlídky, (která celou trilogii o Hodgesovi uzavírá). Uvidíme, věřím, že to bude pecka jako tohle!! Edit 31.10.2018. Nebyla to pecka, ale ztráta času, která se s první sérií nedá v kvalitě vůbec srovnat.(7.11.2017)

V životě jsem snad neviděla tak nudnou a nezajímavou detektivku. A teď se navíc, jak taky koukám (Série 2 (2018) - 10 epizod), potvrdilo moje podezření, který ve mně vzbudila závěrečná scéna. A já se budu muset dívat na dalších 10 dílů. Ach jo, chudák já. Brendan Gleeson samozřejmě dobrej a děsivější z Treadwayovic dvojčat taky dobrý.(21.7.2018)

Nakonec se z toho vyklubal poměrně slušně natočený seriál. Jeho kvalita mezi jednotlivými epizodami trošku kolísá, tohle vše vytahují nahoru hlavní dva herci, z nichž Brendan je typicky, přesvědčivý policajt ze staré školy se vším všudy a Harry si zahrál  psychopata s takovou chutí, že jsem mu při jeho pokusech s ovladačem místy i držel palce. Konec byl tak nějak akorát a já jen doufám, že se už žádné další pokračování nechystá. Leda s jiným záporákem, protože jinak by to tenhle solidní závěr totálně srazilo.(26.10.2017)

Nejlepší King za poslední roky ať už ve filmu či seriálu. Vedle těch King sraček jen z tohoto roku, je toto naprostá bomba. syrový, místy humorný, napínavý a velmi mrazivý kriminální thrillerový hon kočky na myš. Sledujeme obě strany, které neztrácí na charismatu, kouzlu a sympatiích. Postavy probíhají vývojem a sledovat to, je jedna radost. Rozhodně výborné a vřele doporučuji. PS: potkat někde Treadawayho s tim jeho slizkým ksichtem, tak se na místě zeseru, zahrál to opravdu skvěle a ne nadarmo se říká, film je tak dobrý, jak je dobrý padouch....(27.12.2017)

Za dlouhou dobu jediný seriál, co jsem sjel v jednom týdnu. Finále sice trochu zklamalo nedostatečně předestřeným motivem, ale celkově jde o velmi napínavou, emotivní a násilnou jízdu. Má to zvraty, je to výborně obsazené a násilí je tak chladné a sugestivní, že u něj budete skoro zavírat oči. Moc se těším na druhou sezónu.(14.7.2018)

• - Stephen King řekl v rozhovoru, že již při psaní charakteru Billa Hodgese si představoval pro tuto roli herce Brendana Gleesona. (mgalovam)

• - Spoiler: V čase 23:20 je zapíchnutý sám autor předlohy seriálu Stephen King . (Hopeman)

• - Do role Bradyho Hartsfieda byl původně obsazen Anton Yelchin. Brzy po obsazení ale zemřel, když ho přirazilo vlastní auto na prudké příjezdové cestě jeho domu v losangeleské čtvrti Studio City. (mgalovam)