Ray Breslin (Sylvester Stallone) je neustále na útěku - živí se totiž testováním nedostatků zabezpečovacích systémů ve věznicích. Uplynulo už několik let, kdy se stal obětí zrady a musel sáhnout až na dno svých sil, aby unikl z nechvalně známé prosklené Hrobky. Po tomto úspěchu mu prestiž ještě stoupla, získal množství nových zakázek a nyní čelí nové velké výzvě. Jeden z členů jeho týmu zmizí a ocitne se v tajném technologickém zařízení s příznačným názvem Hádes. Tajemná organizace v něm vězní unesené osoby, které disponují důležitými informacemi nevyčíslitelné hodnoty. Bohatí obchodníci, tajní agenti, politici i mezinárodně hledaní zločinci - nikomu z nich se zatím nepodařilo dostat se ven. Jediná cesta pro Raye Breslina tak znovu vede směrem dovnitř... (Forum Film CZ)

Shakers

Sklamanie. A dosť veľké. Vlastne sa divím, že niečo takéto išlo aj do kín, pretože je to čisté video béčko. Ale to by až tak nevadilo ako to, že celá kampaň nám sľubovala Slya a Bautistu. Escape Plan 2 síce neobsahuje takmer žiadne šokujúce prevratné scény a dostane vás len tým, že namiesto hrdinov na plagáte (kvôli ktorým to pozeráte), zistíte, že oni tam vlastne ani nehrajú. Teda hrajú, ale iba vedľajšie úlohy a hlavnú úlohu hraje nesympatický Číňan s jedným výrazom a postojom, ktorého meno si prečítajte radšej sami: 黄晓明. Čo sa týka samotného filmu, tak by to nemuselo byť zlé, keby sa hlavne úlohy vymenili trošku a poupravil sa príbeh, ale dobre, dalo sa to pozrieť aj tak, až na to, že 黄晓明 nemá vôbec takú charizmu ako Stallone a nevie skratka utiahnuť film. Trochu zaujme väzenie, ktoré je zaujímavé, ale to je tak všetko. Celý film trpí na nudnom hercovi, akciách, ktoré sú zlé natočené, pretože neviete kto kope koho, dialogy niekedy tiež stoja za figu, chybajú lepšie hlášky a hrdinom v celách pomáha scenárista, tak ako potrebuje a vždy im všetko záhadne potom vychádza. Netvrdím, že toto nebolo už v prvom filme, ale tam to nebolo také okate. Taktiež aj zaporák bol slabý, nudný a nevýrazný a koniec rýchlo odbyty a nasilu tlačí na pokračovanie. Skratka film, ktorý nepatrí do kín. Bavila ma len polka. 45% - 2* ()

filmfanouch

Tak je tu. Čína je už dávno důležitým hráčem Hollywoodu a z nějakého důvodu se rozhodla financovat pokračování amerických filmů, které si v čínských kinech vedli víc než v těch amerických. Měli jsme tu Pacific Rim 2, teď přišlo na řadu pokračování Plánu útěku z roku 2013. S původním Plánem útěku můžete mít jakýkoliv problém musí se ale uznat, že se jedná o nadstandardní akční béčko, ve kterém fungují jak Stallone tak Schwarzenegger a především to vypadalo, že to mělo alespoň nějaký, NĚJAKÝ rozpočet. Čína nyní zaplatila hned dvě pokračování najednou. Upřímně si však pokládám otázku kdo bude po dvojce sakra zvědavý na trojku. Plán útěku 2 vzniká především pro asijské publikum v němž se objeví několik nových asijských herců a místo Schwarzeneggera je tu Dave Bautista. Bautista je přitom minimálně stejně fajn volba jako Schwarzeneger. Bohužel ani Stallone a Bautista neovlivnili to čemu se upsali. Jedničku dělal švéd Mikale Hafstrom jehož předchozí filmy jsem neviděl a ani ty následující protože po prvním Plánu útěku nic nenatočil a z nějakého důvodu se k pokračování nevrátil. Dalo se však minimálně poznat, že je to režisér, který má nějaký vztah ke svému řemeslu a dokázal udělat z pouhého béčka dostatečně šlapající béčko. Dvojku už dělá čistý béčkař Steven C. Miller a všechno je horší oproti jedničce. Dvojka je levnější, ošklivější a především bohužel méně zábavnější. Plakát a hlavní zápletka při tom lžou- Sylvester Stallone se do akce zapojí až v poslední půlhodině a předtím sedí v kanclu. Novýn hlavním hrdinou tak je jeho asijský spolupracovník v podání Xiaominga Huanga, který ale postrádá cokoliv co má Stalloneův Braslin: Huangův hrdina je nesympatický, jeho akční sekvence působí občas jako z nějaké parodie a především nedokáže uhrát vyhrocenější scény. V jedničce bylo pár scén, které Stallone zvládl uhrát jelikož přes všechno to akční pozlátko, je to pořád dost slušný herec. Huangovi nechci křivdit ale nic takového jsem v něm neviděl. Překvapivě nejsvětlejší stránkou je tak Dave Bautista. Nevím jak je to možné ale tenhle hromotluk si dokáže ukrást prostor i v tom největším béčku. Jeho Drax ze Strážců Galaxie je jedním z nejzábavnějších charakterů z celého MCU, jeho padouch z Bondovky Spectre naháněl hrůzu a i v Hotelu Artemis byla jeho postav jedno z největších pozitiv filmů. Tak je to mu vlastně i tady. Stallone sice ve filmu je a je to pořád klasický Stallone, to znamená sympaťák do nepohody je ho ale v celém filmu strašně málo (připomínám, že je na plakátu!) Vedlejší herci jsou pak ale už vyloženě povel- Amy Ryan nahrazuje Jaime King a není o co stát, 50 Cent je pořád 50 Cent a i takový Titus Welliver jako sekundární záporák skončí brzy mimo scénář. Mám vlastně pocit, že kdyby v tom filmu nebyli Stallone a 50 Cent nemuselo se vůbec jednat o sequel ale pouze o tématikou podobné béčko. A možná by tak bylo lépe. Vlastně je mi otázkou proč se dělá pokračování, které vlastně nikdo nežádá. Nebo mi alespoň nepřišlo, že by někdo po Plánu útěku 2 volal. Plán útěku 2 je pravděpodobně zatím nejzbytečnější film roku, který kdyby nevznikl tak by se nikdo nevěšel. Levná čínská zakázka, která pořád dost oukey jedničce plive do tváře a nestydí se za to. Stallone si napraví reputaci Creedem II na podzim a Bautista pravděpodobně další Marvelovkou... a zbytek ať shoří v pekle. Půl hvězdy za Stalloneho, půl hvězdy za Bautistu. PS: Film je mládeži nepřístupný ale z nějakého důvodu jde film do kin s dabingem i když jednička s dabingem do kin nešla. Je mi to celkem záhada a rád bych znal pravý důvod. Body za to, že ale Stalloneho mluví dvorní dabér Pavel Rímský a Bautistu dvorní dabér Martin Zahálka. Dabingové obsazení za 2/5. () (méně) (více)

Rominator

První šok přijde v momentě, kdy si divák uvědomí, že Sly Stallone se v prvních dvaceti minutách objeví pouze na tři minuty. Jak Sylvester Stallone tak Dave Bautista nedostanou v příběhu tolik prostoru a hrají pouze důležité vedlejší postavy. Escape Plan 2: Hades (2018) je levný film se špatným příběhem, otřesnými triky a nudnou akcí, kterou nezachrání ani zběsilý střih. Hey, Breslin... Good to be back? No, it’s bad to be back. ()

HAL odpad!

Notyvole, to je tak tupý laciný brak, že by v tom odmítl hrát i Seagal. Na jedničku si matně vzpomínám jako na pohodové béčko ve kterém se konečně sešli Arnie se Slyem. Nu a tohle je od té doby hodně ukrutný úpadek. Tady už Arnie není vůbec, asi se rozhodl že pro něj dno bude představovat Terminator Genisys, Stallone je tu tak 15 minut, Bautista asi 5 - s tím že Sly vlastně jen pořád mluví a na konci má unylou, ani ne minutovou bitku, a Bautista předstírá že je hipster a na konci párkrát zamává zbraní. Mezi hlavními rolemi je nejznámější ksicht Amos z The Expanse, a Xiaoming Huang (hromada čínských béček a kdysi sidekickoval v Ip Man 2), který se umí hýbat víc než všichni ostatní na place dohromady, takže i jeho schopnosti (bojové, ne ty neherecké) umě maskuje střih. Co střih nezamaskuje je debilní zápletka, ve které se chvíli řeší nějaké sci-fi o zničení světa, chvíli pomsta za předchozí díl, a chvíli vězeňská arénovka kde vězni co prohrají nedostanou najíst, a ti co vyhrají si můžou jít za odměnu malovat. Smysl to moc nedává, ale nějak to slepili dohromady, a víc než děj tu stejně nutí k zamyšlení otázka proč je to taková nuda, proč všechny efekty střelby, krve, a vůbec čehokoli digitálního vypadají jako by byly dodělané v Malování, proč Stallone klesl tak hluboko, a hlavně který blázen se tuhle Direct-To-VHS blitku proboha rozhodl nasadit do našich kin. Po tomto jsem si musel rychle pustit Ramba, abych si spravil chuť u něčeho inteligentního. 1/10 ()

mzss1

(25%) Co k tomu mám asi dodávat ? S většinou komentářů na CSFD souhlasím. Je to narychlo zpatlaná sračka, která ani za to 1 shlédnutí nestojí. Až tak mi nevadilo, že se z tohoto pokračování stalo levné béčko. Ale aby zde nebyla absolutně žádná snaha vytvořit pár dobrých prvků filmu, to už mě opravdu irituje. Režisér Miller natočil pár sraček, ale také i nedávno obstojný thriller First Kill, který mi dal naději, že by tento počin nemusel dopadnout až tak zle. No, mýlil jsem se. Akce tvoří většinou souboje a sem tam nějaké ty přestřelky. Nechybí ani nějaký výbuch, ale to je už bezcenný doplněk v rámci akce. Souboje mě absolutně nebavili, jednak byli debilně sestříhané a k tomu neobsahovali nic, co by mě zaujalo. Přestřelky byly natočeny relativně normálně, ale opět mě moc neoslnili. Hlavní hrdinové mě teda vůbec nechytli. Stallone tu má vedlejší roli. Rozhodně ho potěší vidět, Stallone se snažil, jeho roli jsem mu uvěřil, ale v akci se bohužel moc nepředvedl. Pouze v jedné akční scéně v baru, která mi jako jediná přišla ještě tak slušně průměrná, pak už měl Sly jen menší finální souboj, který byl dost krátký. Sly se do vězení Hades dostane až po hodině filmu ! Bautista se také moc nepředvedl, párkrát si tu zastřílel. Co se týče příběhu, tak to byla snad nejhorší chyba snímku. At už jsem se snažil ho pochopit sebevíc, neustále jsem tam měl mezery. Bylo to tak chaoticky a nudně podané, že jsem si musel dát asi 4 pauzy. Celé to vězení Hades bylo takové divné, rozhodně ne zajímavé. Názvy Zoo apod. – to jsem se fakt musel šklebit. Finále je rychlé a akcí to vůbec nezachrání. A k tomu takový divně zvolený soundtrack. Za další negativní věc bych zmínil nechutně vytvořené elektrizující efekty při výbojích el.proudu – to bylo něco strašného. Zasloužilo by si to spíš 1*, ale já znám o něco horší braky, tohle jako celek bylo spíš neuvěřitelně nudné. Děsím se trojky a očekávám podobnou sračku. Mrzí mě, že původní Plán útěku, který je mou 100% srdcovkou takhle pojebali. Ale co, beru to sportovně, každý den není posvícení, těším se na druhého Creeda a na pátého Ramba – snad nebudu zklamán. PS: Po rozložení v hlavě snižuji na 1* a 25% ! Tohle Sly fakt zapotřebí neměl! Kurvit skvělý první film, který mám v TOPCE. :( ()

liskam

No a co by kdo chtěl, že... Vždi´t jde vlastně o Pilot/ test, jestli se vyplatí dělat levný filmy pro Čínu. Vznikají tu čínský béčkový vosumdesátky...:-)) Stallone to produkuje, Bautista se stále ještě hledá, navíc z toho bude mít určitě nějaký ty procenta a moc rád by chtěl, aby na něj chodili hordy vypatlanců stejně jako na "The Rocka". Wes Chatham se předvedl v The Expanse, takže proč by nezačal s filmmama jako je tenhle. A zbtek je v podstatě jen stafáž, která třeba časem začne hrát normálně a v něčem normálním. Furt mi ale ty "mlaďasové" seděli ke Stallonemu více, než ťi co se s ním pokoušeli hrát v Postradatelných 3. Věděl jsem do čeho jdu, takže sázím pohodovou slabou 3* ()

kingik

Tohle prostě není reprezentativní akční snímek současných možností a vymožeností filmových tvůrců. Na rok 2018 slušná bída. Škaredě a levně nasnímané, odehrané v levném designu a nezajímavě podané. Do kina krajně nevhodné. Je sice chválihodné, že mistr Stallone chtěl po pěti letech vyhnat elektronické pavouky z vězení, z kalhot, z podpaždí, z čaje, z vězeňských misek, prostě z každého koutu své neskonalé invence a mega originálních nápadů, k nimž je dobré mít copyright, jenže Schwarzenegger už na pomoc nepřišel a tým okolo Stallona má šanci jen na chvost druhé ligy. A to ještě může být rád. V popředí je čínská akvizice jménem Xiaoming Huang, který není žádným tahounem příběhu, a pobytem i jeho kopy v supermoderním vězení dokáže uspat. A zbytek herců je k smíchu. Nápad s vězením Hádes, z něhož je únik nemožný, je podáván značně nepřehledně, nezáživně, bez emocí. Takže jsem zíral na tu píčovinu, která se režijním stylem, kamerou a veškerými technickými atributy vyloupla z jakési kabelovky, jinde bych se ji totiž neodvážil pustit. Pokud se toto fakt ocitne v kinech, beru to za jediný vtip, ačkoliv film samotný občas má tendenci hláškovat a vtipně se koulet. A dokonce příběhem občas probleskne i jakýsi náznak/pokus o invenci. A přijde i zajímavý zvrat. Ovšem vše řídí režisér nevalných kvalit. Stallone neměl Stevena C.Millera vůbec angažovat. Chudák Willis se nemůže tohoto klíštěte zbavit, tak jej akčně nacucané zřejmě poslal Sylvestrovi. Po akční stránce je to hotová mizérie, nemusí to být akčně až tak vyšperkované, ale aby film tvořily desetivteřinové bitky, to fakt ne. Podvodem na diváka je to, že pokračování láká na Stalloneho a Bautistu. Druhý jmenovaný je úplně zbytečný, ten part mohl odehrát kdokoliv. Stejný scenárista jako u jedničky, výsledek je ale zcela odlišný. Vzniklo podřadné cosi, co bylo chybou napasovat k delikátnímu prvnímu dílu. A Stallone zůstal kdesi v pozadí, s jednou slabou bitkou na závěr. A samozřejmě pootevřená vrátka pro další pokračování v samotném závěru. 4/10 ()

InJo

Čekal jsem peklo všech pekel, takže nakonec jsem vlastně "příjemně" překvapen, protože jsem u toho kupodivu vůbec netrpěl. Což ale samozřejmě neznamená, že to není zbytečné a nedůstojné pokračování, které působí spíš jako hodně levný pilot filmem inspirovaného seriálu (na nějž bych na 99 % nekoukal) a které může "machrovat" leda tak obsazením - které je tu ale opravdu jen na ozdobu. Odfláklá direct-to-video šmíra, která se neměla nikdy dostat do kin. 30 % ()

Kudly4 odpad!

Na jedničku jsem se tenkrát těšil jako prase a nakonec byla pro mě zklamáním (3*). To co nám je naservírované v tomto pokračování, které šlo u nás do kin tak to mi ale hlava vážně nebere !!! Už ten amatérský úvod, mě tak oddělal, že jsem tomu hodnocení co je momentálně na 31% začínal opravdu věřit. Totálně amatérská, nudná, blbá sračka. Ty triky ?? jako vážně ?? V půlce jsem si začal nudou kousat nehty na rukou, později i na nohou a ve finále jsem měl chuť skočit z okna, jak moc trapně jsem se cítil při sledování téhle sračky. Vidět tohle v kině, tak se zabiju. Escape Plan 3: Devil's Station 2019 - no tě prdel. ()

Frajer42 odpad!

Nesmírně krásný a promyšlený příběh s úžasně sympatickými postavami a luxusní zápletkou. Scénárista by měl povinně podstoupit odstranění mozku, protože nejen že je mu k ničemu, ale jeho mozek navíc ohrožuje životy nebohých diváků. Neskutečná sračka. Pokud čekáte Stalloneho nebo Bautistu, tak jste na omylu. Stallone zde hraje jen jakéhosi přítele na telefonu pro otravného šikmookého šulina. Po všech směrech naprostá katastrofa. Stallone to má za pár a zřejmě chce, aby se na něj vzpomínalo v co nejhorším duchu, jinak si nedovedu vysvětlit, že je ochotný se upsat k takovému hnusu. Tento film vznikl evidentně s minimálním vynaloženým úsilím výhradně pro to, že se tvůrci chtěli svést na vlně relativního úspěchu jedničky. Totální odpad! ()

silentname

"Escape Plan 2: Hades je presne ten typ filmu, ktorý pôsobí, ako keď si zoberiete dobrý film a urobíte z neho mizernú sériu, kde nás čaká minimálne ešte jeden film. A úplne zbytočne. Myslím si, že keby to porovnám od A po Zet nenájdem jedinú vec, ktorá by na tomto filme bola lepšia proti prvému "Escape Plan". Osobne ani neviem či je to vlastne väzenie, z ktorého je treba utekať, alebo niekto príliš veľakrát videl film "Cube". S tým zabezpečením a všetkými vychytávkami mi to viac pripomenulo asi to. Okrem toho ak ste čakali, že Sylvester Stallone alias Ray Breslin tu bude hlavným hrdinom - SORRY! V skutočnosti je hlavným hrdinom jeden z členov jeho tímu, ktorý tu skončí zavretý. A ten bude hľadať cestu von. Ku koncu sa do Hadesu dostane aj Breslin, no už je neskoro na to, aby ste z neho urobili hlavného hrdinu. Viac-menej je celý čas len ako vedľajšia postava. A čo sa týka výbuchov, efektov a akčných scénok, tak z toho skutočne urobili tragédiu pre oči. Ani jedno z toho nepôsobilo realisticky. Po tom, čo som film dopozeral som sa pozrel, čo režíroval už Steven C. Miller a potom to všetko zapadlo do seba. Nie je dobrým akčným režisérom, nevie pracovať dobre s materiálom, podáva nám klišé, ktoré sme videli miliónkrát a nevie ani dobre film sústrediť na svojho hlavného hrdinu, no miesto toho si nájde iného. Je to pád skoro na dno pre túto sériu. Osobne odporúčam aby ste si pozreli iba prvý film a toto ignorovali. Nestojí to za váš čas. Hodnotenie: D+ ()

nash. odpad!

Po vydařené a zábavné jedničce, kde fungovala minimálně chemie mezi dvojicí bývalých akčních bouráků, tentokrát Sly skončil v base, ze které opravdu úniku není. Žádný plán v podobě scénáře, který by dával smysl, žádné zamřížované okýnko, kterým by pronikl alespoň malý paprsek logiky a osvětlil nesmyslnost toho, co se tu odehrává. Sly navíc končí někde na samotce, odkud ho jen občas na pár minut vypustí, aby mohl zapózovat a pronést nějaké moudro. Pokud se i při tom mále snažil herecky zapadnout mezi ostatní zdejší dřeva docela se mu to daří. Bohužel. Děj absolutně nedává smysl, celé to působí lacině, jako by to natočili u Stallonů v garáži, herecky je to odfláknuté jako by na to v té garáži měli sotva jedno odpoledne. Navíc je výsledkem nebetyčná nuda. Bez Arnolda, téměř bez Sylvestra, bez nápadu, bez napětí, bez sebemenšího důvodu ztrácet z touhle pitomostí čas. Možná vůbec nejhorší Stallonův film. ()

Chrustyn

Původní "plán útěku" lákal hlavně na první větší herecké setkání (nepočítám Expendables) legend akčního filmu Arnieho a Slye, ale dokázal pobavit i sám o sobě. Pokračování je naprostou zbytečností a prakticky vším připomíná novodobé pecky Seagala, Van Damma a spol. Film je tak naprostou katastrofou, která dělá ostudu všem zúčastněným a zařadil bych ho do škatulky zbytečných pokračování, někde mezi Univerzálního vojáka 2 a Čelisti 3. Snad to moc nevydělá. ()

SeBig odpad!

Co to kurva bylo? Taková nuda zdechlá nevýrazná. Celej film čumim na nějakýho vocasa, poslouchám furt nějaký kecy o zoo a nakonci si přiběhne pan velkej Stallone a myslí si jako že to hovno zachrání nebo jak? Strašnej omyl! ()

korbitch22

Už jednička byla naprosto obyčejné a průměrné béčko, na kterém byla zajímavá jedině společná účast dua Sly/Arnold. Proč chtěl Stallone za každou cenu natočit pokračovaní něčeho tak obyčejného a to ještě navíc hned dva díly je mi záhadou. Escape Plan 2 působí jako DVD céčko ve kterých se objevuje pravidelně ve vedlejších úlohách Bruce Willis posledních pět let. Co víc, debilitou scénáře si nezadá ani s posledníma peckama od Seagala. Příšerné triky, nudný a předvídatelný děj, příšerný střih a plejáda céčkových herců. Stallone tu působí unaveným dojmem, je celej oteklej a prakticky nic nepředvede. Strašný přešlap vedle a jednoznačně nejhorší film Stalloneho od dob Kočičího zlata a to je dámy a pánové třicet let. Člověk se trochu vyděsí když vidí, že i Sly který si dokázal po comebacku od roku 2006 držet určitý standart dokázal vybrat takhle debilní film a ještě k němu natočit další pokračování. Jestli miluje postavu Raye Breslina těžko říct, rozhodně se ale bojím nového Ramba a o Creedovi ani nemluvím, už jen ta zápletka opět odkazuje na stupidní a brakové náměty ze začátku devadesátých let. Jediné pozitivum je v tomhle filmu obstojný soundtrack a jedna jediná hláška Dejva Autisty, který tady hraje asi tři minuty. Včera jsem se koukal na novinku Van Damma Black Water a Jean může být na sebe hodně pyšný, asi poprvé v kariéře natrhl Slyovi jednoznačně prdel a pokud se stane nedej bože pravidlem, že mírný vzestup Van Damma (čekají nás dva filmy od lepších režisérů) zastíní Stallona, možná nás čeká velký pád jedné hvězdy. Stalo se to Van Dammovi, Seagalovi, Lundgrenovi, Arnoldovi , Willisovi, Kejdžovi a teď to vypadá na pád samotného hřebce.30%. ()

Arsenal83

Kinematografickú obec už dlho trápila otázka - kto je lepší herec? Sylvester Stallone alebo 50 cent? Tento neľútostný súboj bol v tomto filme rozhodnutý. Obaja urputne bojovali za použitia tých najtuhších výrazov. Nakoniec s minimálnou prevahou predsa len vyhráva dedo Sylvester. Jeho rigidný zovňajšok je značnou mierou totiž chybou plastického chirurga, keď mu pre rokmi vpichol sloniu dávku botoxu. Na druhej strane sa skrachovaný raper nemá na čo vyhovoriť. A hlavne by mal vysvetliť jednu otázku - prečo v každom filme hrá primáta? ()

Marze

Pro diváka chaotické a bez motivace dodívat do konce. První díl byl zábavný, ale tohle je zbytečný film. ()

BMW12

Tak určitě první díl byl lepší, tohle mělo trochu horší digitální efekty, scénář i režii. Ale zase si myslím, že se jedná o solidní béčko, dalo se na to dívat a nebylo to až tak špatné, jak je zdejší celkové hodnocení. Byl jsem sice trochu překvapen, že Sly a Dave Bautista tam měli jen vedlejší role, protože hlavní roli měl Xiaoming Huang, ale ten předvedl nějaké to kung-fu, takže jsem byl spokojený. Jak už jsem psal na začátku, mohlo to být lepší, je vidět, že je to béčkový film, ale 3* si to zaslouží. ()

honajz

Ale tak docela to ušlo. Sly je teda jako nafouknutá bublina, ale jinak to koukatelné je, podobně jako spousta podobných nelogických útěkových filmů z vězení. Jen škoda, že spousta nápadů je jen naznačena (roboti, místnost klidu), ale nijak dál nerozvedena. Bojové scény mají docela slušnou choreografii a jsou i v poho nasnímané, žádné střihy ani lana. ()