Vražda v Orient expresu

• Austrálie

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Malta / Velká Británie / Francie / Kanada / Nový Zéland, 2017, 114 min

• macejko1979

Nechápem za čo 70%. Úplná nuda.(2.3.2018)

• Maratonec

i já jsem přečetl několik knih A.Christie, ale zde nemůžu porovnávat, protože jsem tenhle případ nečetl. O to víc jsem se těšil plný očekávání.... A bezprostřední dojem? Totálně překombinované a pominu-li plejádu známých herců s přispěním místy zajímavých záběrů kamery tak je výsledek daleko pozadu za očekáváním....(3.3.2018)

Další z řady adaptací knihy Agathy Christieové, kterou režíroval Kenneth Branagh a také se zahrál hlavního hrdinu. Ale nejlepším Poirotem je stále David Suchet, celkově film ničím moc nepřekvapí. (2D dabing) Rozpočet: $ 55 miliónů, Tržby: $ 350,343 miliónů.(4.3.2018)

• potok.009

Herecký potenciál - očekávaná pecka. Bohužel, nakonec nejvíc zaujal snad jen ten knír...(4.3.2018)

• bosso

Pre mna nudne a neuveritelne zbytocne dlhe.Cakal som od toho viac vzhladom na obsadenie. Potvrdilo sa,ze herecke hviezdy este nerobia dobry film.(6.3.2018)

Kdybych necetl knizky s Poirotem a nevidel filmy s dokonalym Davidem Suchetem, dal bych i pet.(14.3.2018)

• KiR0

I když film, jako takový, není natočen špatně, domnívám se, že Agatha Christie se "díky" němu otáčí v hrobě... Její Hercule Poirot byl všechno možné, jen ne akční hrdina... Film je více méně jen o akci, ale ne o používání šedých buněk... a tak nevím, nevím, ale pokud přístup ke knižním předlohám bude postupovat stále stejně, tak je možné, že se v blízké době v kinech setkáme s Jane Marple ovládající karate...(17.3.2018)

Četl jsem několik knih od A. Christie a viděl pár epizod seriálu Hercule Poirot. Mám tedy poněkud jinou představu o hlavní postavě. Pro věrného fanouška tenhle film moc stravitelný nebude. Kenneth Branagh nehrál vůbec špatně, byl však málo výstřední a neseděl mi tak úplně jeho knír. Další herecká esa, skoro ani nestojí za zmíňku. Bylo jich tu až zbytečně moc. V paměti mi utkvěla pouze Michelle Pfeiffer, která se už od začátku chovala velmi podivně. Ostatní výkony zůstavají nevýrazné, jako kdyby je snad hráli neznámí herci. Co se týče filmu, bylo zde dost míst, kdy jsem se vyloženě nudil. Za další, o nějakém pořádném vyšetřování snad ani nemůže být řeč. Napětí jsem nepociťoval prakticky žádné. Takže takových 65 %. P.S. Vraha jsem odhadl správně, tedy skoro...(18.3.2018)

Vražda v Orient expresu a jeho verze z roku 2017 mi jen potvrdila jednu jednoduchou rovnici o všech známých a žádné neznámé a ta zní : Byla-li jednou a je jedno kdy, natočena dokonalá filmová varianta jakékoliv knihy či naprosto bezchybné ztvárnění známého knižního hrdiny na filmovém plátně, jakákoliv snaha předělat totéž dílo a změnit takový výsledek ve svůj prospěch, je mrhání časem, penězi a dalšími filmovými potřebami a je zcela nerentabilní ve všech směrech. Možná stačilo napsat známé rčení že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky....Prostě David Suchet byl v roli Hercule Poirota tak dokonalý, že jakýkoliv jeho nástupce musí vypadat úplně stejně jako on, jinak u mně nemá šanci uspět. A nesmím zapomenout ani na jeho postavu co se týče fyzických předpokladů, jelikož jsem si zvykl na neohrabaného tlouštíka dbajícího na úzkostlivý pořádek, zatímco Kenneth Branagh nám v nové verzi předvedl běh a skoky. Musím však uznat, že se v roli belgického detektivu opravdu snažil a získal u mne kladné body. Vražda v Orient expresu je asi z detektivek Agathy Christie nejznámější, pro mne však není neoblíbenější a určitě není nejzáhadnější. Na druhou stranu jsem v žádné další detektivce nenašel takového vraha, jako právě v legendárním vlaku. Verze 2017 začala v Jeruzalémě jakousi úvodní pasáží, lišící se od jiných filmů a to je dobře. Pak jsme se přesunuli do Istanbulu, odkud krásný parní vláček jako vždy vyjížděl. Třeba se mi také někdy poštěstí....Na nádraží jsme se seznámili s hlavními postavami celého případu, které si nezahrál jen tak někdo. Vůbec celý film byl velmi hvězdně obsazen a to i v menších rolích, které ale byly pro celý děj velmi důležité. Posuďte sami - hrál zde Johnny Depp jako Samuel Ratchett, Penélope Cruz jako Pilar Estravados, Michelle Pfeiffer jako Caroline Hubbard, Willem Dafoe jako Gerhard Hardman a tak bych mohl pokračovat ve výčtu zejména britských vynikajících herců a hereček, nicméně přes jejich snahu vzniklo jen průměrné, leč moderní dílo. Právě digitální efekty se mi líbily asi nejvíce z celého snímku. Byly to zejména domy a prostředí v Jeruzalémě, které věrně připomínaly dobu před 100 lety či krásné pohledy na supící vlak v zasněžené krajině hor kdesi na Balkáně. Právě sníh se stal osudem pasažérů vlaku, který uvízl v lavině zrovna v době, kdy někdo zabil amerického obchodníka Samuela Ratchetta. Pochopitelně se vyšetřování ujal Hercule Poirot, jehož si zahrál Kenneth Branagh, Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. Slavný detektiv pak měl několik hodin na to, aby našel vraha, než přijede po železnici pomoc. Nikdo také nevěděl, jestli zločinec zabije ještě někoho jiného....I v této verzi dopadlo vše tradičně bez nějakého překvapení a myslím, že přes několik zbytečně natahovaných pasáží se stojí za to na tuto klasickou nádhernou detektivku podívat. Tato Vražda v Orient expresu ode mne získala tři orientální hvězdy ***.(23.3.2018)

• megacik

Ako ich vôbec mohlo napadnúť, sfilmovať už x-krát sfilmované. Každý predsa vie, ako to dopadne, takže o nejakom napätí nemôže byť ani reči, a to je u detektívky dosť podstatný problém, pretože sa stráca zmysel filmu. To, že zamiešali do detektívky ešte aj prvky fantasy, mi až tak nevadilo. Vadilo mi však mnoho mnoho vecí, o ktorých sa mi ani nechce rozpisovať, najviac mi však vadil sám Poirot. Keby som ho stretol niekde vo vlaku, myslel by som si, že je to nejaký schizofrenik. Akoby si iba stále niečo mrmle, logické závery vychádzajú z indícií vycucaných z prsta, ktoré majú zmysel iba pre neho samotného. Do vyšetrovania Vás teda nevtiahne, lebo väčšinu krokov preskočí, a vypľuje len záver. To je ako keby ste čítali knihy, ktoré majú iba úvod a záver. Toto nikoho nebaví.... A okrem toho, tie jeho umelé fúzy mal ako potkan okolo zadku, toto si mohli tiež odpustiť. Jedna hviezda za ten geniálny záver so zbraňou, inak na tomto filme nevidím nič, čo by ma zaujalo. Dúfam, že tento film už nikdy neuvidím.(26.3.2018)

Otravnej Erkil a sebeparodující postavy zkazily celkový dojem,protože vše ostatní je na úrovni.(26.3.2018)

Nevidel som ani jednu verziu tejto literarnej klasiky takze nebolo prislis s cim porovnavat....nastastie. Predloha ako taka mi bola znama ale pomyselne som mal nastavenu latku omnoho vyssie ako mi ponukol reziser a hlavny hrdina v jednej osobe. rozoberat pribeh krimi zalezitosti nepovazujem za spravne a tak neprezradim ....nic :o) ...obrovsky potencial vyuzity na 65 % ...(27.3.2018)

Zvlaštně žoviálně pojatá adaptace a vzkutku podivný styl humoru mi jaksi nesedl. Ambice zpracování velkolepé, ale zůstalo to jen na půli cesty a mmám takové tušení, že (překvapivě!) kvůli Branaghovi. Škoda(29.3.2018)

Hercule v rukou Wallandera? Nečekaně uctivý (a poctivý) přístup ke klasice žánru z pera Agathy Christie. Poirot je zpracován s velkým smyslem pro detail (měření velikosti vajec a hledání symetrie - úprava vázanek), kdy se film nebojí jít až za hranu danou knižní předlohou - Herculův knír je dvojitý. Tempo filmu je plynulé a jediným neduhem je, že film předpokládá znalost předlohy (knižní/filmové) a nezabíhá do detailů. Verze BBC s Davidem Suchetem zůstává nepřekonána, hold královně detektivek složen! (31.3.2018)

Hůl, zapíchnutá do zdi nářků v Jeruzalémě, vypadá v celém příběhu jako trhlina ve zdi, jako věc, která do světa, jaký by měl být, nepatří a ční z jinak hodně slušného celku jako špatně srovnaná kravata. Nebýt tohoto a ještě asi tří dalších slabších míst ve filmu, byla by to za mě pětka s rodokmenem ruské kněžny. Nicméně i já jsem schopen naslouchat emocím a projednou se smířit s nerovnováhou a tu pětku dát s vědomím, že poznám, když mi lžou. Mimochodem, law of instrument (to je ten výrok s kladivem a hřebíky) byl v této podobě vyřčen až kolem roku 1966, takže použití tohoto výroku (při výslechu vedle vlaku) slečnou Debenhamovou v roce 1934 je přinejmenším zarážející.(1.4.2018)

Vražda v Orient Expressu v pojetí Kennetha Branagha je pro mě velkým zklamáním. Možná je to tím, že jsem si příliš zvykla na geniálního Davida Sucheta. Branagh nepředstavil klasického Hercula Poirota podle Agathy Christie, nýbrž podivínského cholerika, kterého by člověk těžko označil za nejlepšího detektiva vzhledem k jeho několika chybným rozuzlením vraždy. Dramatické záběry zasněžených skal ani supermoderní efekty se k typu filmu prostě nehodí. Škoda té spousty skvělých herců, jež ve filmu figurují, ale nemají možnost plně předvést své kvality. Ani předramatizovaný závěr filmu nijak nepomohl. Ne, díky, raději knihu. 48 %(5.4.2018)

Hvězdně obsazená a vizuálně úchvatná detektivka ze starých dobrých časů, které k dokonalosti chybí jediné-Hercule Poirot.(6.4.2018)

Für mich - 75%, - /Herculův strašlivý knír byl příšerný a přehnaný až hrůza a některé jeho superfilozofické dialogy mě moc zrovna nebavily, určitá akčnost á la Sherlock byla taková lehce nepatřičná, když je člověk zvyklej na Sucheta/, + /vizuální stránka samo špičková, herecká sestava velmi silná, Kenneth dobrý, děj sice klasický, ale dobrý, ikdyž notoricky známí/, hodnocení - novej Herkulín Poaró se docela povedl, jo líbil se mi, ale jsem dost zvyklej na Sucheta a ten je prostě pořád o level výš, nicméně šlo to, uvidíme co bude Death on the Nile(9.4.2018)

Bohužel jsem hodně zklamán. Čekal jsem asi z toho moc, ale přišel jen horší průměr ...(16.4.2018)

• Lukinsons-

Pěkná dobová atmosféra, jinak jedna velká nuda. Ani představitel hlavní role není sympatický a přitom by na něm měl film stavět.(18.4.2018)

1 9 17 25 29 30 31 32 33