Vražda v Orient expresu

• Kanada

Mysteriózní / Krimi / Drama

USA / Malta, 2017, 114 min

• Sonjoe

Slabe, nudne, na narvy lezuce, velmi predvidatelne. Aa som v zivote ziadneho Poirota nevidel, toto bola moja premiera, ale aj posledny Poirot ever...(11.2.2018)

Film je dobrá podívaná. Casting se opravdu povedl. Moderní verze pro 21. století ! Vlak a přírodní scenérie jsou moc fajn. Nasnímané,natočené je to opravdu řemeslně ! Dobrá kriminálka ? Myslím,že zcela právem ,ale ukecané,upovídané je to dosti tedy. Akce,napětí je zde opravdu pomálu....(11.2.2018)

• Nedos.

Neznam knizni predlohu, proto jsem cekal superzapletku. Ke konci jsem si spis poklepaval na celo a vyvrcholeni me proste totalne znechutilo. Nejsem ani fanda zanru, za me totalni zklamani.(11.2.2018)

Jako milovník příběhů A. CH. mi ve filmu hodně vadily změněné detaily. Herecké obsazení tragické... postavy co měly být staré, obtloustlé, byly vysoké, mladé a štíhlé... Majitel vlaku vůbec... v knize žádný černý doktor nebyl... Musí být opravdu v každém Holywoodském filmu "na silu" černoch? Branagh byl OK, Depp prostě pro mě prostě není záporák, ten Maďar byl k smíchu. Ošklivá stařena (hraje Judi Dench) prostě nebyla ošklivá. Navíc ty dramatické krajinné scény byly celkem k smíchu, když si vezmeme v potaz, že vlak jel až do Brodu prakticky v nížině. Pro neznalce originálního knižního příběhu možná dobrý film, ale mě se to prostě nelíbilo (a to nebývám moc kritický). Závěr naprosto vymyšlený. Proč se dělá takový film, když je kniha dokonalá? Jedna hvězda za Deppa, druhá za snahu a třetí a kameru, která byla dobrá... zklamaný(12.2.2018)

POZOR SPOILERY: Celý ten příběh, i když skoro dvouhodinově rozvedený mi nakonec přišel uspěchaný. Agatha si výborně rozvedla své postavy a hned v nich vidíte svoji charakteristiku i když bez jejich historie. Děj byl hodně svižní a postavy dělaly co mohly aby se ukázaly. Přesto sem nebyl do atmosféry úplně upoután, čekal bych to více napínavé a dramatické abych měl strach o ty postavy. Tenhle pocit sem měl až do započetí konce. Konec mě absolutně zasáhl každého sem pochopil, že udělal to co udělal, svoji historii nakonec ukázali v plném světle a to vyvolalo spoustu pocitů. Jestli to vypadá jako započetí nějaké série s detektivem Poirotem tak nejsem proti, i když tohle ani nepotřebovalo žádné pokračování a kdyby tenhle díl více vtáhl do atmosféry tím, že by zpomalil bylo by to mnohem zajímavější.(15.2.2018)

• Vaelor

Vraždu v Orient Expressu jsem nikdy neviděl, ani nečetl, takže jsem příběh a konec, logicky, neznal. Popravdě, při sledování tohoto filmu jsem se za konec vyloženě modlil, aniž bych měl o samotné vyvrcholení příběhu aspoň minimální zájem. Jen jsem si přál, aby to už skončilo. Přes veškeré hvězdné, herecké obsazení mě film nevtáhl ani trochu do děje, natož, abych se vcítil do osudů postav. Připadá mi, že se to snažili hodně říznout Sherlockem od Rittchiho. A to se mi k Poirotovi vážně nehodí. Klasika s Suchetem je úplně jinde. Tady je to na pomezí mezi ** A ***. Více se přikláním ke kritičtějšímu hodnocení.(15.2.2018)

• Grid

Spoiler: celý vlak vraždil. Není zač(17.2.2018)

Vizuálně poutávé, bohužel moc uspěchané, příběh a postavy malo propracované. Efekty nepůsobí příliš uměle a herecky není co vytknout. V porovnání s originálem to je podobné jako srovnávat původního Sherlocka Holmese a toho moderního.(18.2.2018)

Som veľmi rád, že došlo k novému spracovaniu detektívky s Poirotom a veľmi som sa na to tešil a až na menšie chybičky to bolo fajn. Boli miesta, ktoré boli trochu nudné, ale to až tak nevadilo. Potešilo herecké obsadenie, ktoré bolo skvelé a Branagh bol v role Poirota vynikajúci. Prostredie v horách, ale aj interiér vlaku dodávali filmu skvelú atmosféru a dúfam, že sa ešte s Poirotom stretneme v pokračovaní.(18.2.2018)

Nejsem příliš velkým milovníkem detektivek, nikdy jsem nečetl žádné dílo Aghaty Christie a nikdy jsem neviděl žádnou z dřívějších filmových adaptací a také jsem neměl zrovna v lásce seriálovou adaptaci Hercule Poirot. Takže můj pohled a hodnocení filmu je zcela objektivní a nezaujatý vůči čemukoli, co v minulosti bylo. Udělat z vyhlášené detektivky mega film, bylo trochu zbytečné. Jistě, tolik filmových Es jako Johny Depp, Penelope Cruz nebo Willem Dafoe působí okázale. Jenže jejich využití ve filmu bylo prakticky nulové, snad kromě samotného hereckého výkonu. Jenže ve vedlejší roli? Kdyby byl obsazen někdo špatný, mohlo by to skazit celý film. Takhle byl využit talent skvělých herců, i když sotva z poloviny jejich potenciálu. Film má však předem jasně danou postavu Hercule Poirota, kterého zahrál Kenneth Branagh a jeho pojetí je vskutku jedinečné a neobvykle sympatické. Jako kdybyste se dívali na Sherlocka, v podání Roberta Downeyho Jr. Film až příliš využívá jména slavných herců, jejichž talent zkrátka není plně využit. Ale funguje to od začátku až do konce. A ani přes tu délku jsem se nenudil.(18.2.2018)

Ne že by tato verze detektivky Agathy Christie byla špatná, ale je moc ukecaná. Představitel Hercule Poirota nebyl špatný ale na Sucheta nemá.(19.2.2018)

Hercule Poirot v klasicko-moderním podání, které není zdaleka tak strhující a podmanivé, jako první ukázka, kterou jsem měl čest shlédnout (nutno podotknout, že jsem se stihl navnadit přehnanými domněnkami), ale na druhou stranu to je příjemné překvapení. Nesedl jsem si z toho na zadek, nepopadl mne amok a od Agathy Christie jsem za život stihl přečíst maximálně hřbety jejích knih, takže jsem nevhodným kandidátem na obšírné vyjadřování se k celistvosti díla, avšak musím s klidem říci, že – chci další. Opravdu a od srdce jsem si uvědomil, že po tom toužím, poněvadž to klasické podání příběhu je mi blízké a díky za něj. Je to táhlé, ale příjemně a přiměřeně. Nechci být chápán špatně, ale ta unylost je k tomu všemu opodstatněná. Pomáhá k tomu, aby se člověk víceméně uvolnil a dával pozor, protože v ten samý okamžik, ačkoli se to zdá nepravděpodobné, se přece jen něco děje. V dnešní uspěchané době se film řadí mezi klasiku, která se svou podstatou snaží zavděčit, ale nebojí se vykročit vstříc zítřku. Nakonec… snímek Vražda v Orient Expresu nebodá do očí, zvědavost přiměje sledovat až do konce a Kenneth Branagh (u kterého jsem udělal znechucený obličej a pronesl nemístnou poznámku) byl excelentně znamenitý. A co vlastně spolucestující kolegové? Co dodat, nikdo se nesnažil hrát, nikdo prakticky nepředstíral. Tak vynikající byli. Splynutí postav, prokázané herecké umění, uzavřené prostředí, skvělá režie, kyvadlově houpající se atmosféra. Molto bene. Rozuzlení je něco, s čím se musí počítat, pokud člověk není nýmand jako já a prostě se nenechá unést, dá průchod nevědomosti a je ze sebe pak mile překvapený, jak na to přišel. Klasicky řeknu - koneckonců, po určitých stránkách má film převážně vysoké klady, nenáročné nároky a já se vážně těším na další snímek a doufám, že ještě mnohem lepší.(19.2.2018)

Lepší trojka, příběh je takový bambulovitý, ale za to může Agátha, ona zas nebyla taková hvězda, film je fajn díky Kennethovi a lokomotivě a Michelle Pfeiffer, proč tam byla Penelope Cruz nechápu, asi byla poblíž za nákupy a štěstí bylo, že Johnnyho Depa zabili v úvodu, takže film nemohl zmrvit.(20.2.2018)

Jedna z nejlepších knih z péra velké ženy Agathy Christie, kdysi jednou velký herec Richard Harris označil za technicky výtečné, ale bohužel bezvýrazné herce McKellena, Kennetha Branagha a Dereka Jacobi . A měl pravdu. Kdyby Agatha, žila tak by byla nešťastná s kníru, z chování a výzoru Poirota. Největší Poirot byl a je David Suchet. Škoda tolik vyhozených peněz. Ale zase na druhou stranu, některé pasáže filmu byly úžasné, někteří herci byly senzační. Ale to bohužel nestačí. Škoda, jen ***(25.2.2018)

Vražda v Orient expresu je co by geniální předlohy natolik provařené téma, že film lze hodnotit pouze z hlediska zpracování, neboť co se týká zápletky, znalý divák již ví co ho v podstatě čeká a tuší, že vrahem nebude zahradník. Branagh zvolil formu silně osobní, ale pouze k postavě, kterou sám ztvárnil. Hercule Poirot, je v jeho podání možná trochu více člověkem než detektivem, což pro mne ovšem nebylo vůbec na škodu. Co mne však mrzelo je to, že ostatní postavy se v tu chvíli staly jen komparzem na šachovnici, které v silně inviduální partii světové detektiva trpělivě počkali na veliký mat. Vzhledem k hvězdnému obsazení to samo sebou trochu mrzí. Plusem budiž technická stránka filmu, lokace, samotný vlak, hudební doprovod, téměř dokonalé.(26.2.2018)

Záběry nádherné, "nový" Poirot taky v pohodě. Jen je to zbytečně zmatené a místy uspěchané, přitom je tam mnoho scén, které tam vůbec nemusely být.(26.2.2018)

Čekal jsem málo. Přeci jenom "předělávka" známější verze.... Nečekaně dobré! Velmi zdařilá adaptace. Dobré efekty (krajina, sníh). Herci super. Já jsem spokojen. 85% a příště dám přednost této verzi před tou starší 😁(1.3.2018)

• macejko1979

Nechápem za čo 70%. Úplná nuda.(2.3.2018)

• Maratonec

i já jsem přečetl několik knih A.Christie, ale zde nemůžu porovnávat, protože jsem tenhle případ nečetl. O to víc jsem se těšil plný očekávání.... A bezprostřední dojem? Totálně překombinované a pominu-li plejádu známých herců s přispěním místy zajímavých záběrů kamery tak je výsledek daleko pozadu za očekáváním....(3.3.2018)

Další z řady adaptací knihy Agathy Christieové, kterou režíroval Kenneth Branagh a také se zahrál hlavního hrdinu. Ale nejlepším Poirotem je stále David Suchet, celkově film ničím moc nepřekvapí. (2D dabing) Rozpočet: $ 55 miliónů, Tržby: $ 350,343 miliónů.(4.3.2018)