Sebevražedný oddíl: Rozpoutané peklo

• USA Suicide Squad: Hell to Pay
Trailer

V Belle Reve se něco chystá, což znamená jediné - chladná a vypočítavá vedoucí věznice Amanda Wallerová plánuje misi, kterou podstoupí jen ti zatracení. Je načase povolat do akce úderný tým padouchů, složený z ostřílených veteránů jako jsou Deadshot, Kapitán Boomerang a Harley Quinn. K těmto protřelým zločincům se přidají i nováčci Copperhead, Killer Frost a mistr bojových umění Bronze Tiger! Jelikož cílem mise je ukrást mystický předmět, díky němuž je každý ochoten riskovat život, strhující kombinace chaosu, střelby a nadpřirozených jevů je zaručena! Vydejte se na bláznivou cestu se Sebevražedným oddílem! (HBO Europe)

Trailer

Lenka.Vilka

Nečekala jsem, že to bude až tak dobrý! Ale bylo. Vtipné, drsné, sprosté, příběh měl hlavu a patu. Už jste někdy viděli dodávku, kterou pronásleduje karavan, které nahání školní autobus? Deadshot byl prostě nejlepší! I přes fakt, že nám vysvětlí, proč každý z nich tu kartu chce a ne "jenom proto". A dost postav tam zařve! :O ()

Spiker01

Vynikající animák, který mě překvapil návazností na vynikající Flashpoint paradox. Chytlo mě to od začátku a už nechytlo. Vynikají postavy, skvěle napsaná zápletka a celkově prostě jeden z těch klasických kvalitativně kolísajících DC animáků, naštěstí zde se to přehouplo to té silné poloviny. PS : Nejvíc cool postava je rozhodně Tiger, s tím bych si dovedl představit další filmy.. ()

Ratemus

Jak řekl kolega Hroubek, alespoň v animovaných věcech je lepší Dc před Marvelem...i když ta a imovana Liga z minulého roku byla na pováženou. Filmový Oddíl tomu nesahá ani po koule, já osobně nemusím Oddíl ani v komiksové podobě takže od tohoto jsem nic nečekal a dostal jsem příjemnou celkem stravitelnou lehce nadprůměrnou akční zábavu. Spokojenost. ()

VanTom

Už opravdu téměř dospělý komiks krvavě (nikoliv však přehnaně explicitně) navršuje v průběhu pátrání po "propustce z pekla" slušnou haldu mrtvol jak z náhodných hlídačů, strážců a poskoků, tak i ze samotných antihrdinů. I když příběh není kdovíjaký, chemii mezi partou (ne)spolupracujících postradatelných tvrďáků (momentálně Deadshot, zcela vedlejší Harley, Captain Boomerang, Killer Frost, Copperhead, Bronze Tiger), jakož i v týmech zlounů, míchá slušnou. Díky lehké stylizaci do "tarantinovské" gangsterky bez velkolepé superhrdinské destrukce pak (video)animace i grafika naprosto postačují. ()

Lachtaan

Rok se s rokem sešel a s tím i vzpomínka na to, jak hrozně rád sleduju nekompromisní DC animáky a jak každý rok omílám stejnou naivní větu, že se jim musím věnovat častěji. Nebudu ani tentokrát slibovat, že další neuvidím až v únoru 2023, ale upřímně můžu konstatovat, že i kreslený Suicide Squad spadá mezi ty opravdu kvalitní kousky, kde se nešetří krví ani známými postavami z téhle komiksové stáje. Jejich znalost díky Arrowverse se mi tu nemálo hodila. ()