John Wick 3

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2019, 130 min

Říkal jsem si: Kam se dá asi po dvojce stoupat? Bohužel se ukázalo, že v podstatě nikam a trojka je zopakování toho samého. Jen souboje působí o něco méně variabilně a ano, ke konci už to je úmorné. Choreografie navíc působí nacvičeněji a uměleji než minule. Vysypal jsem toho najednou docela dost negativního - ale jak ukazuje hodnocení, nakonec si mě to opět ukradlo, opět si to ode mě vysloužilo pár zasmátí, pár uznalých pokývnutí. Ten film se za sebe nestydí a přitom se přímo neshazuje. Nechá člověka kochat se svou okázalou bujarou nesmyslností. Je mi to pořád sympatické, i když už tomu dochází síly a představa čtvrtého dílu se mi jeví jako hodně blbý nápad.(14.5.2019)

Po sračkovitě monotónní jedničce a vynikající pestré dvojce Jonatán Tampón satanžel znovu zbytněl v neinventivní díře a vrací se zpět ke kořenům. Kínovi tentokrát ani nesežrali psa, ani nevypálili Tugenhát, on jen šlápl na kuří hotel mezinárodní odborové organizaci nájemných vrahů, a tak si užívá intenzivní honění, při kterém se zase jen tupě dvě hodiny chová jako nesvéprávný pičus, unyle válí sudy a nezáživně střílí do hlav. Natočeno je to sice opravdu fantasticky, s baletní choreografií si fuckt vyhráli, aby to vypadalo jako úpa reálné kočkování v Mumulendu, ovšem už tak po hodině to furtdokolové, nachlup stejné scifi-džitsu ad absurdum bez výraznějšího děje jednoho dost otráví. Oproti druhému dílu i kulisy stojí za vyližscénografa, a kromě tří vskutku vypečených momentů – kulohryzní pejsci, koňské kungfení a zabijácký tandem indonezských chcípáků – se není moc čím kochat a je to téměř stejně nevýrazná kolovrátková pruda jako jednička, byť skvěle nasnímána.(20.5.2019)

Od premiéry prvního John Wicka se v mém životě změnilo hned několik věcí. Když potkám na ulici psa, uctivě ho pozdravím, stal jsem se na čas závislý na songu Plastic Heart od Nostalghie a především jsem si uvědomil, že i ryze akční film, může mít vysokou scénaristickou, vizuální i hudební úroveň. Ale už nemá cenu dál tenhle akční orgasmus dál oddalovat, je to prostě nářez, chytrej, promyšlenej, stylovej. Trojka navazuje přesně tam kde skončila dvojka a jen pár minut trvá než to začne ve filmu lítat jak semtex za mlada. Tvůrci jsou zjevně intelektuálové, protože první akci nám dopřejí v knihovně, hold ruská literatura má univerzální využití, příznivci muzea rovněž nebudou ochuzeni, rovněž je nám dopřán i tzv, kop koňmo a proč akčnit jen v NY, když se může jedno velmi originální akční choreo odehrát v Casablance, stačí k tomu nasraný Keanu, nasraná Halle a párek hodně nasranejch psů, tedy spíš fenek s ohledem na jejich koulový apetit, ale akčnit se tentokrát bude i v Casablance a to velkolepě, stylově a s dokonalou vizuální složkou. Akční scény v sobě mají krom originality, neskutečnou dynamiku a je zjevné, že film střihal minimálně Edward. Nože, ruce, střelné zbraně všeho druhu, lidi, zvířata, auta, motorky, tady fakt akční prostě úplně všichni a úplně všechno. Je to tvrdá akce, ale akce která se nebojí na sebe koukat s nadhledem a dát najevo výtečný smysl pro humor. Akce, která se nebojí jednoduchého leč velmi zajímavého příběhu v podobě postupného i když stále malého odkrývání minulosti hlavního hrdiny, akce co se nebojí dát atraktivitu a jedinečnost i vedlejším postávám.(14.5.2019)

Akční brutalita v perfektním formálním provedením, s prohloubením mytologie a efektním pojetím všeho, co divák chce vidět. Pro mě je však John Wick 3 po prvním shlédnutí mírné zklamání. Přepálená akce, které je tolik, že to chvílemi nudí, jindy zase jde do krajnosti, kdy jsem se musel smát, protože to ztratilo jakoukoliv vazbu na realitu (záměrně?). Příběhově velice slabé (NY - Casablanca lodí za pár hodin, rozsudky arbitra a jejich fatálnost), o to stylovější. Právě stylovosti a kaskadérům a choreografům nelze říct jediné špatné slovo. Všimli jste si však, všech těch bitek? Kde se odehrávají? Kolem chodí lidé, ale nikdo si mrtvol ani přestřelek nevšímá. Je vůbec John Wick v tomhle vesmíru nebo v nějakém paralelním (schválně přeháním;-))? Pro mě to začíná být vytržené z reality až nepříjemným způsobem, kdy jsou lidé a města jen kulisou, pro větší zábavu. Skoro mi to připomíná Denní/Noční hlídku nebo nějaký "stínový svět". Tohle je už prostě mimo realitu (a komiks to není, nebo ano?). PS: Halle Berry potěší, Dacascos dvojnásob, ovšem, kdo z diváků ho zná?(20.5.2019)

Rozpočet $55miliónovTržby USA $57,025,000Tržby Celosvetovo $92,200,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ John fucking Wick, všetkých si podá. Samoúčelná akčná extáza. Kde už nekope a nehryzie len John Wick ale aj svoje si tu odkopú aj kone prípadné kúsavé psy. Nášup ako hrom. Mrštná Halle Berry tu je ako bonus. Hefty, frky bavia. Bavil som sa kráťovsky. /videl v kine: 90%/(16.5.2019)

Dvojka mě úplně nepotěšila, trojka mi to však všechno pořádně vynahradila. John Wick se posouvá dopředu. Ne v tom smyslu, že by zabil víc lidí (i když to možná taky), ale režisér Chad Stahelski a Keanu Reeves přišli na strašně moc neokoukaných způsobů, jak to zabíjení na plátně dělat. Zatímco minule se hlavně střílelo, tentokrát se víc spoléhá na kontaktní souboje, chladné zbraně a něco, co bych nazval „čtyřnohý arzenál“. A je to skvělé!  Každá akční scéna je jiná než ta předchozí. Jednou se střílí, pak je tam honička na motorkách, bitka velkej vs. malej, případně malej vs. mnohem menší a ze všech akčních momentů dovedou tvůrci vymáčknout naprosté maximum. Už během první půlhodiny předvede třetí John Wick tolik věcí, že by většině režisérů akčních filmů vystačily na celou kariéru. Velkým plusem je tentokrát i přítomnost opravdu výrazných vedlejších postav, ať už stojí na Wickově straně, nebo mu jdou po krku. Stahelski sice dál rozšiřuje svět a mytologii a já mám dál pocit, že to není úplně třeba, na druhou stranu nepůsobí to už tak násilně jako minule a vzhledem ke kvalitativnímu a vlastně i kvantitativnímu posunu v akci mu to rád odpustím. Jsem rád, že lidem zodpovědným za tuhle sérii nápady ještě evidentně nedošly.(15.5.2019)

Nikdy by mě nenapadlo, že to napíšu, ale John Wick 3 má… ehm… moc akce. Chad Stahelski natočil fenomenální akční nářez, který většinu stopáže sype z rukávu krásné lokace a realizuje na nich bezchybné likvidační balety. V poslední půlhodině se ale těžkotonážní hollywoodský biják překlopí v čistě asijskou vybíjenou, která potěší fanoušky Raidu a… otestuje trpělivost všech ostatních? I já bych ve finále maličko stříhal, protože se tu (navzdory geniální choreografii a píli všech zúčastněných) přeci jen přešlapuje na místě. Třetí Wick je tak sice nejlepší díl série a opravdový akční svátek, paradoxně by mě však potěšilo, kdyby Stahelski na konci trochu ubral na kaskadérských hodech a přidal na skvěle rámovaném příběhu. (8/10)(16.5.2019)

Mark Twain řekl: "Knihy o zdraví čtěte pozorně, mohli byste zemřít na tiskovou chybu." John Wick na to jenom: "Yeahh!" a jednu z knih hned použije proti prvnímu protivníkovi jako průvodce do říše mrtvých. Použije způsobem, že divák povytáhne obočí a z pusy vylétne: ty krávo! .. Aby vzápětí v následné scéně přišly na řadu vrhačské nože a z potemnělého sálu začaly směrem k plátnu létat útržky jako: děláš si kozy... no ty debile... nadšený smích... a absolutně geekovské: cožeee?! Ne fakt, ten nástup do akčních scén je v Johnu Wickovi 3 ohromně silný, monumentální a tak ultimátní, že se divák zajíká blahem. Tedy, blahem, když z někoho uděláte pomocí nožů ukázkového dikobraza, asi to není dobrý pojmenovávat blahem, ale víte, co tím chci říct. Že je to obrovsky akční, vypilované choreografií do posledního svalového záškubu, inovativní a pokaždé jiné. Normálně snad každá akční scéna má trochu jiný feeling, typologii a tahle různorodost se odráží v logickém zájmu ze strany žánrového diváka. Navíc Stahelski vyrostl do zručného režiséra a tenhle film by fungoval pravděpodobně i kdyby v něm bylo o polovinu akce méně, protože zase o kousek víc propracovává mytologii kolem Continentalu a nájemných zabijáků. Svůj prostor dostanou koníci (ne houpací, ale ti, co umí narvat frajera kopyty s kadencí Thorova kladiva) a zejména dva obrnění belgičtí malinoisové, to je prostě lahůdka s třešničkou na dortu v podobě jejich paničky Halle Berry. A když pak na scénu nastoupí Mark "Kenjiro" Dacascos a dvě šrotovací mašiny Ruhian a Arif Rahman, to se akční fanda tetelí v křesle jako malé dítě kojené svojí mámou. O narůstající kvalitě této svěží série svědčí i úvodní výdělky, kdy nejenže se hravě překonají tržby dvojky, ale půjde se snad až ke trojnásobku a to je fakt nehoráznost. eRko, rozpočet 55 mega a valíme vstříc půlmiliardě ze světa! Říkám stejně jako Baba Jaga na konci: Yeaaah! 90%(20.5.2019)

Upřímně si nevybavím větší stylovku od Kill Billa a přepálenější akční jízdu od Cranků. Díl od dílu lepší až tady k téhle dokonalosti, kde už všechno dohromady skvěle funguje, já nemám co vytknout ani proč co ubírat. Je to preciznější, nabitější, krvavější, umělečtější, efektivnější - výborná dvouhodinová duševní očista a film jaký jsem letos nedoufal, že spatřím. "This haven is safe no more." ⚡️(16.5.2019)

9/10. Ksakru... tohle je umění. John Wick je i potřetí naprostou špičkou svého oboru a z akčního baletu, jenž choreograficky naprosto všem nakopává prdel, jsem měl čistou eufórii a úsměv od ucha k uchu jak malé dítko sledující svůj první akční film. Choreografie jak z jiného vesmíru. Nápady sršící v každičké scéně. A technická stránka koketující s dokonalostí (daného žánru) je třešničkou na dortu. V Hollywoodu v současnosti neexistuje konkurence. Naprostý žrádlo. Více: https://www.youtube.com/watch?v=dyz9jTu2j88(18.5.2019)

Pri pôvodnom diely som teda skutočne nepredpokladal, že sa práve vytvára kultová akčná séria, ktorá si ma získa, ale stalo sa, pokračovanie mi už sadlo perfektne a na Parabellum som sa tak už veľmi tešil a dá sa povedať, že nesklamal. Aj keď podľa toho, v čom. Začnem teda tým horším, čo je rozhodne scenár. Zápletka ako celok mi vyhovuje, dej očakávane pokračuje len chvíľu po konci predchádzajúceho dielu, teda John Wick proti všetkým a prvú polhodinu som bol tak nadšený, ako v tejto sérii ešte vôbec. Ale potom tempo trochu upadne a občas som pociťoval aj trochu sklamanie. Chýba tomu tá elegancia druhého dielu, kde som si vychutnával všetky tie absurdné dialógy a interakciu s vedľajšími postavami, ako ozbrojovanie u someliéra, alebo súperenie s ochrankárom, ktorý si len plnil svoju povinnosť. Tu sa síce tiež stále rozvíja univerzum organizácie a dozvieme sa aj niečo o Wickovej minulosti, ale už ma to tak nezaujímalo, ako predtým a sklamalo ma smerovanie línií niektorých vedľajších postáv, lebo to vlastne nepriamo poškodilo aj samotného Wicka, ktorému som už nemohol až tak fandiť ako predtým. Ale predsa len je to stále akčný film, takže sa to dá akceptovať, tempo je aj tak väčšinu času veľmi svižné a každú chvíľu sa nájde nejaká perfektná sekvencia, ktorá opäť poteší, takže je to veľmi kvalitná žánrová zábava až do konca. A teraz k hlavnému kladu, čo je rozhodne akcia. Nie, že by som to nečakal, ale úprimne, predčila moje očakávania. Prvé dva diely mali akciu takmer totožnú, len dvojka v atraktívnejších lokáciách, s lepšími súpermi a s parádnym fetišom na zbrane, takže ma bavila viac, ale tu sa diel posunul, obmenil a musím povedať, že len k lepšiemu. V nich sa predsa len akcia často obmedzila na neustále priestrely hlavy a zneškodňovanie súperov dvomi, tromi totožnými chvatmi, ale tu je akcia už podstatne nápaditejšia a súperi dávajú predsa len trochu viac zabrať. Je tu plno dlhších súbojov na všetky spôsoby, ktoré sa snažia priblížiť starej dobrej Ázii, takže choreografia je mimoriadne nápaditá a pôsobí to dynamicky a drsne. Samozrejme stále to nie je dokonalé, predsa len často vidno, že je to nacvičené, ale myslím, že na americké pomery a hercov, ktorí netrénujú bojové umenia od malička to už lepšie byť nemôže. Rovnako ako ani všetky tie prestrelky a naháňačky na rôzne spôsoby. Natočené je to takmer dokonalo, teda až na tie digitálne nože, ale akcia v Istanbule na jeden záber berie dych, to muselo dať riadne zabrať všetkým zúčastneným a pred Halle Berry teda klobúk dole, čo sa vo svojom veku naučila a predviedla, ale celkovo je tu plno dlhých sekvencií bez strihu, tu sa herci riadne zapotili. Celkovo ma trochu sklamala jedine naháňačka na motorkách s katanami a finálny súboj s Dacascosom, ktoré sú ale tiež dobré, inak všetko ostatné je vynikajúce, hlavne Istanbul a všetka akcia z prvej polhodiny. Obsadenie je stále veľmi dobré, pôvodné postavy som si už obľúbil všetky, Keanu Reeves,Ian McShane, Laurence Fishburne a komorník, v dobrom ma prekvapila Hale Berry a k tomu slušná zostava záporákov. Ale sklamal ma trochu Mark Dacascos, páči sa mi, ako v tejto sérii dostávajú priestor prehliadaní schopní bitkári, Dacascos je stále ohybný a aj charizmatický, ale ten fanúšik mi tu k nemu nesedel, to už bolo až moc komediálne. Ale pod sebou má indonézske duo Yayan Ruhian a Cecep Arif Rahman z Berandalu, ktorí sa nielen vedia oháňať, aj keď s Reevesom by v reále asi veľa problémov nemali, no páčil sa mi ich vzájomný rešpekt. Chad Stahelski tu odvádza stále prvotriednu prácu, akciu zvláda bez najmenšieho zaváhania a audioviuálne je to stále pôsobivé dielo, ako aj dvojka. Takže vrcholom série mi stále príde dvojka, ktorá mi prišla kompaktnejšia a trochu svižnejšia, ale akcia je najlepšia práve tu a minimálne kvôli nej sa teším na opakované pozretia. Ale štvorku by som už asi nechcel, alebo minimálne treba ísť už iným smerom, priame pokračovanie už môže sklamať. 79%(16.5.2019)

Pan Wick znovu zvedá standard hollywoodské akci. Stahelski a Reeves čerpají ze zdánlivě nekončící studny nápadů. Akce v knihovně, ve stáji, v hotelu i na ulici. Nože, pistole, koně, psi, kniha - cokoliv v rukách Baby Jagy se stává smrtící zbraní a je často využito originálním způsobem. Vyvážené dávkování akce a rozšiřování mytologie dělá třetímu dílu velkou službu a nabízí tak to nejlepší z obou předchozích dílů. Velice osvěžujícím způsobem také pracuje s legendou, kterou Jardani Jovonovich představuje, vždyť hlavní záporáci jsou velkými fanoušky jeho práce. Vedlejší postavy jsou tentokrát hodně silné a vybarvují se vskutku nečekaně. Krásné exteriéry i interiéry, je to jedna velká luxusní přehlídka. Jen tak dál, jen tak dál. Je to velká čest s vámi bojovat pane Wicku.(16.5.2019)

Pojem likvidace dostává nový rozměr. Jonathan Wick je démon. A tvůrci dokazují, jak moc mají tuhle sérii rádi, protože vlastně ani moc nevydělává. Před lety mu zabili čokla – kardinální chyba. Po zesnulé manželce byl jeho jedinou radostí. Nastalo inferno. Přišla dvojka, na jejímž konci náš bývalý elitní zabiják porušil svaté pravidlo a sejmul na špatném místě nepřítele. Nyní kulhá krvavý v potemnělém New Yorku v dešti, od přítele dostal hodinu náskok, ale jinak je na jeho hlavu vypsaná tučná odměna, která bude kdekoho zajímat. Minuty ubývají a Wick na dně sil víc ran dostává, než rozdává. Škoda nicméně (a musí to zaznít), že na mordovací zábavu s vrháním nožů hned v úvodu nenavazují další skvostné momenty. Ještě tak vražedné využití knihy před a impozantní motorkářská honička s koněm po, ale jinak se akce krapet zajídá. Oproti dvojce náš likvidátor lehce odkrývá střípky své minulosti a čeká ho několik nelehkých rozhodnutí. Lokace jsou pestré, akce nesmírně úderná, sakra přehledná, vizuálně opojná a vynalézavá. Kaskadérský tým ze sebe vymačkal maximum, stejně jako Keanu Reeves coby zdatný bijec. Chad Stahelski má několik kaskadérských zářezů a je na něm patrné, že osmdesátá a počátek let devadesátých jsou jeho šálkem kávy. Klidně bych si dal za rok za dva další!!(16.5.2019)

Když duo Chad Stahelski a David Leitch vymysleli a dostali se k režii Johna Wicka, nenápadného akčňáku, který mohl v pokladnách dopadnout jakkoliv a taky to žádný obří úspěch nebyl (budget 20mil. - tržby 88mil.), asi ještě ani vůbec neměli v hlavách myšlenky na rozšíření mytologie ve dvojce (40 - 171mil) a naději, že tu může být John Wick s námi i po třetím díle (otvírák za 57mil) ještě hodně dlouho. A nyní jsou ze, lety sehrané a nerozdělitelné, dvojky dva skvělí akční režiséři, jež se separátně přehazují v hollywoodských nabídkách. Ačkoliv mi dvojka napoprvé v kině příliš nesedla, Parabellum s ní skvěle funguje jako takový plnohodnotný dvojfilm, který mimořádně skvěle vypadá a výjimečně umně variuje nekompromisně brutální akční scény a jejich bezchybnou choreografii. Keanu Reeves navždy zůstane s touto rolí bezpodmínečně spjatý, ovšem rád bych jej viděl oslavovat i u jiných filmů, které natočí (co to bylo ten propadák Replicas?). Takže zase nashle za dva roky, budu opět u toho.. PS : Halle Berry tu zazářila přesně tím způsobem, jaký jsem u ní očekával už u Kingsmana 2, ale je tu trestuhodně málo! A dokonce jsem vzal na milost Iana McShanea.(19.5.2019)

Tak si říkám, jestli tahle akční série náhodou není tou nejlepší, jakou jsem kdy viděl... A nejspíš vážně je. John Wick je i napotřetí ohromně zábavný, poctivý a co se týče příběhu i těch neskutečných jatek zase o stupínek výš. Představte si, že by v komediích Buda Spencera a Terrence Hilla stříkala krev po litrech a jejich klasické fackovačky "dva proti stu" by končily hromadou mrtvol... Nebo si to představte v grotesce Bustera Keatona, která se tu stejně jako v minulém dílu také mihne. Přesně tak vypadá většina akce v Johnu Wickovi 3 - nekonečno nápadů, do detailů vypilovaná choreografie a černočerný humor, kterému se snad ani nedá nepodlehnout. Zároveň ale musím dodat, že film opět není jen o akci, a že bez zajímavých, dobře zahraných postav a bez mnoha překvapení by byl sotva poloviční.(15.5.2019)

Příběh nějak drhne, logika ještě víc, ale na Wicka se prostě chodí kvůli akci. Takže dobrý. Pokračování se bude odehrávat v romské komunitě na severu Čech?? Nebo minimálně pětka...(17.5.2019)

Fantázia a masaker v jednom balení! To, že John Wick spravil dieru do sveta v akčnom žánri a že sa okamžite zaradil medzi tie najlepšie akčne filmy bolo jasne od chvíle, kedy sa potvrdilo pokračovanie. Teraz sa však môže zaradiť aj do kategórie výborná trilógia alebo pokračovanie (som zvedavý, či sa skončí pri trilógii v najlepšom alebo budú aj ďalšie diely). Tretí John Wick znova ponuka vynikajúce a oku lahodiace akčne scény, kde nechýbajú štýlove prestrelky, kopanice, kotrmelce, milión vystrielaných nábojov, katany, mačety, nože, sekery, samopaly, brokovnice, pištole, motorky, kone, psy, šikmáči, dvojmetroví valibuci alebo nepriestrelné saka, či čaptavé behanie Keanu Reevesa. Toto všetko je zabalene v kapitole 3. No tento krát sa film nerozbieha, ale už začína rozbehnutý (a to doslova, tuším tam je záber v behu a v daždi). Kedže dvojka skončila tak ako skončila, tretí diel sa nikde nezdržiava a nemá tu pohodovú atmosféru prvých dielov, ale už od začiatku je to adrenalínová akčná jazda. Natočiť akciu, ktorá nenudí a veľa krát prekvapí nápadmi (aj po dvoch dieloch) to sa len tak nevidí. Kaskadéri by si za toto zaslúžili na oscaroch vlastnú kategóriu. John Wick hravo nakopáva zadok aj Avengers: Endgame a stava sa filmom roka! Obľúbený soundtrack: Deconsecrated. 90% - 5*(19.5.2019)

Čistokrevná akční zábava která už se dnes nevidí..za mě 85% Bez jakéhokoli přehánění mohu říci, že některé bojové scény z tohoto filmu se stanou legendárními! Klobouček dolů před Halle Berryovou a Keanu Reevesem. A šup sem s Chapter 4.!!!(16.5.2019)

Třetí John Wick pokračuje v odkazu druhého dílu a využívá opět čistokrevnou akci k tomu, aby posouvala jednoduchý příběh a odkrývala nová zákoutí světa, která předtím zůstávala nedotčena. Film tak výrazně posiluje serialitu a vzájemně se podporující vyprávění napříč celou sérií a jeho výstavba se mi minimálně po prvním zhlédnutí jeví o dost volnější a epizodičtější než ve filmech minulých. Podepisuje se to hlavně na práci se staronovými postavami a samotnými akčními scénami. Tentokrát absentuje dominantní záporná postava, přítomná v obou předchozích dílech, která by řídila Wickovy motivace a formovala jeho překážky v průběhu celého filmu. Parabellum totiž už není příběhem o pomstě a jejích následcích, nýbrž vyprávěním o kulminující vzpouře proti mocnému systému, kde se karty mohou nečekaně obracet a udržování napětí zajišťují konfrontace postav v celém průběhu, nikoli směřování a gradování k závěrečnému střetu. Vedlejší aktéři se většinou zjeví na několik minut a pomáhají Johnovi jednak udělat další krok v jeho rebelii (a zároveň ji i psychologicky objasnit), jednak posunout vědomí publika o rozsáhlosti a praktikách fiktivního světa zase o něco dále. Do toho jsou pak vklíněny ony akční scény, kterých je opravdu požehnaně a v podstatě každá předchází či následuje další posun v příběhu. A zatímco některé jsou vyloženě skvostné, přicházející s nečekanou volbou prostředí a s pikantními zabijáckými prostředky (kdo nechoval dosud respekt ke koním, tak se to asi změní), jiné už po chvíli přeci jen vyznívají trochu únavně a opakují se v nich podobné fígle. Stejně ale musím před Stahelskim, kaskadéry a Reevesem hluboce smeknout, protože skoro každá jednotlivá akční sekvence i navzdory kolísavému wow-efektu představuje tu nejpoctivější kaskadérskou a inscenační žánrovou školu, před níž se Expendables krčí v koutě a modlí se, aby je tam John Wick nenašel. ____ Jak je ale film našlapaný v jeho dynamické fázi, tak v těch klidových mezihrách nemá zase tolik blyštivého potenciálu. Zatímco dvojka měla ten stmelující motiv v podobě hlavního záporáka, zde mi podobný hnací motor v prostřední části, kdy ozbrojené bafání na chudáka Wicka za každým rohem začíná trochu nudit, bohužel scházel. Závěr naštěstí napravuje nesrovnalosti a připravuje hodně úrodnou půdu pro střílečku a pěstní fight století, v nichž se chytře podtrhuje ten dominantní koncept osobní vzpoury a ještě posiluje hnací motto "John Wick vs The World". Nečiní to sice tak elegantně a vygradovaně jako dvojka a občas mu hapruje tempo, ale přesto dokáže finální scéna překvapit a zamést většinu pochybností do šuplíku s nálepkou nepodstatné maličkosti.. 85%(18.5.2019)

Vizuálně ohromná (lokace, barvy, svícení) přehlídka skvělých a ještě lepších akčních scén mnoha typů (od masivních videoherních přestřelek, přes výbornou motorkovou honičku, až po vybroušené "raidovské" souboje). V téhle rovině je třetí Wickova štace tak extrémně nabušená, že možná trumfuje i ty dvě předchozí (rozhodně však za nimi v žádném případě nezaostává). Pro žánru plně oddané fandy úchvatná óda na choreografii, zábavné násilí (sekyra!), černý humor a bezchybné nasnímání. A taky na práci nejen velice schopných, ale i očividně hodně nadšeneckých (nejen bývalých) kaskadérů... Když přehlédnu lehce křečovitý úplný závěr, vadí mi tu jediné - absence silnějších emocí. To je totiž nejspíš jediná věc, co dělí tenhle skvostný masakr od absolutního žánrového Olympu, představovaného např. nejlepšími fláky Johna Woo, dvojkou Raidu apod. Každopádně oba palce nahoru pro Reevese i pro nečekaně výtečnou Halle Berry a její dva ubercool čokly. Chad Stahelski je fantastický řemeslník a bude určitě zajímavé sledovat, zda (a popřípadě jak) se bude dál vyvíjet... 85 %(17.5.2019)

Tak kouzelné spojení nekompromisní a dost brutální akce s hromadou humoru a nadsázky jsem už dlouho neviděl. Velmi cynické, a velmi velmi zábavné. Ty přes dvě hodiny utečou jak voda, a klidně bych si dal hned nášup. Čeho by mohlo být i míň, je opět komplikování lore - už to není tak otravné jako ve dvojce, ale i tak by přímočařejší děj a prostředí filmu jen prospělo. Zajímavější než děj hlavní pak tedy trochu jsou ty vedlejší minipříběhy různých postav, speciálně plešatý Mark Dacascos si scénou na gauči pro sebe ukradl půlku filmu, a gentlemanský souboj s jeho Indonéskými nohsledy tomu zdatně sekunduje. Ale pak taky muzeum zbraní, taky honičky s motorkami, a marocká Essauira (kterou tu vydávají za Cassablancu), a hotel, a taky... ehm, no každá druhá scéna :) Menší výtka k akci je že se prvky v ní občas až moc opakují, kratší a koncentrovanější scény by byly ku prospěchu věci. Větší výtka k akci - a věc která vypovídá o tom že Stahelski s Leitchem prostě jsou v prvé řadě kaskadéři a jako režiséři přecejen pořád koukají na tu Asii trochu z dálky - je že kamera je tu zoufale statická. A to "zoufale" ve smyslu "chybějící třešnička na špičkovém dortu". Je super že nestříhají, aby ukázali tu vymazlenou a pracně nacvičenou choreografii, ale ani ji nepodpoří fluidnějším pohybem kamery která by přidala na dynamice boje, ani nějakými hrátkami s vnímáním záběru, přechod na detail, či slow-mo, které by to celé posunulo na ještě vyšší level. 8/10(20.5.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8