Kingsman: První mise

• Velká Británie The King's Man (více)

Zatímco se sebranka nejhorších tyranů a geniálních zločinců připravuje rozpoutat válku, jež má zahubit miliony lidí, jeden muž musí vyhrát závod s časem a zastavit je. Ve snímku Kingsman: První mise se stanete svědky zrodu první nezávislé tajné služby. (Falcon)

IQ Tiqe

Moc se mi líbilo umělé zasazení do historických kontextů. No, a tím ti asi hasne, protože nadsázka tu byla někdy tak velká, že hraničila s trapností. U scén s Rasputinem jsem to měl chuť vypnout. Podruhé bych si to nepustil. ()

Kothy

Matthew Vaughn nám přináší už třetí díl této úžasné série. Tentokrát zavítal do minulosti, konkrétně do 1. světové války a ke vzniku samotných Kingsmanů. To byl ale možná trochu krok vedle. Ne, že by to bylo špatné, ale prostě tomu něco chybí. Sledujeme alternativní historii a další intriky na pozadí tohoto téměř celosvětového konfliktu. On záhadný člověk se vším manipuluje a snaží se srazit Anglii na kolena. Naši hrdinové se rozhodnou vzít věci do vlastních rukou, a tak nějak vyrovnat síly. To ale není úplně jednoduché. Kromě Ruska se podíváme například do zákopů, nebo do Kašmíru. Akční scény jsou celkem povedené, ale není jich mnoho a nejsou ani nijak strhující, snad krom té s Rasputinem. Film dost táhnou kvalitní herci v čele s Ralphem Fiennesem a pohlednou Gemma Arterton. Do tohoto světa se určitě rád znovu vydám, ale raději ve formě pokračování současných dílů. Opět se tu skvěle pracuje s hudbou. "Jste Angličani, nebo číšníci?" ()

AppleCore

Skvěle natočená, byť v jádru příběhově nesmyslná pohodovka, která je do třetice kompletně dojebaná soundtrackem, kterej filmu bere atmosféru doby i místa, kde se odehrává a zároveň nedokáže jít ruku v ruce s moderní Vaughnovou režií. Přitom některý scény jsou vyloženě skvělý (noční střet na bitevním poli!). ()

Slartibarkfast

Původně jsem chtěl nastřelit tři hvězdy, ale když vidím to hubené skóre, přihodil jsem ještě jedno sluníčko, neb neshledávám tento počin až tak špatným. 70% ()

silentname

"The King´s Man" je trošku iný film, ako boli dva prvé v tejto sérii. Odhaľuje nám udalosti, ktoré viedli k vzniku organizácie, spoznávame prvých členov a prvú veľkú misiu. Na tento film som bol celkom dosť zvedavý. A fakt, že bol neustále odsúvaný ma už začínal úprimne štvať. Myslím si osobne, že film má 2 veľké highlighty, v ktorých vidím skutočné kvality filmu. V prvom rade je to časť, kedy sa ocitne Conrad spolu s pár vojakmi na bitevnom poli v noci, kde začne silný boj zblízka. Veľmi kvalitná scénka, ktorá potom ešte aj doznie o pár minút neskôr, keď uvidíme zakončenie misie. Veľmi dobre spracované aj napísané. A potom je tu Rasputin. Čo iné môžem o ňom povedať, že keby Ježiš miloval fínsky goth metal a podľa toho by sa aj správal, tak to by bol on? Každú scénku si berie, je to chlap čo je väčší než život sám a kradne si každú jednu scénku pre seba a užíva si to plnými dúškami. Súboj s ním ma neskutočne bavil. To bolo skoro ako baletné číslo. Ešte aj s tou hudbou k tomu, ktoá z toho robila celkom slušnú komédiu. Film sa však potýka aj s niekoľkými problémami. V prvom rade je to náš hlavný zloduch "pastier", ktorého identitu sa film síce snaží celú dobu tajiť, no môj prvý tip bol správny. Okamžite som uhádol kto sa bude na jeho mieste ukrývať a keď budete trošku premýšľať, je to najlogickejšia voľba. Bohužiaľ. Potom musím priznať, že niekedy počas bojov nedokáže Matthew Vaughn zakryť jednotlivé mieste, kde bol film jednoznačne strihaný a lepený s nejakými desatinkovými stopkami. A je to škoda, že je to vidieť. Mňa to dosť ťahalo von z akcie. Toto nie je ako "John Wickkde všetko prebehlo úplne hladko a čisto. Tie edity sú vidieť. Ale uznávam, že postavy ma bavili, alternatívny príbeh o prvej svetovej vojne bol zaujímavý a ako celok ide o slušný film, ktorý podľa mňa fanúšikov série poteší. Aj keď je úplne iný ako jeho dvaja predchodcovia. Hodnotenie: B ()

Ratemus

Průměrný počin nijak neposouvající mytologii série vpřed ani vzad, prostě jen výplňovka, ovšem bez humoru a tempa prvních dvou filmů. Zaujme převážně akce a hudba, ale to nejspíš nestačí. Postavy jsou celkem sympatické, ale tak nějak jsou vám u prdele, i když jsou dobře zahrané. Příběh celkově mi přijde komplikovaný a sarkastický humor je vystřídaný spíše politikou a nezajímavou zápletkou. Akce velmi bravurní, ale už teď nevím o čem to pořádně bylo a to nemluvím o padouchovi, který byl tedy nadmíru špatný.. průměr ()

nash.

Akční Rasputin super, způsob ohýbání dějin pobaví, některé zvraty překvapí, ale zbytečných řečí je příliš a na pořádnou akci se čeká déle než na Godota. ()

Larrysbride

Tak tohle byla tragédie. Předvídatelné od začátku do konce. King's Man postrádá vše, co dělá předchozí filmy důvtipné a elegantní a přebývá mu vše, co dělá jiné filmy vulgární a nesnesitelné. ()

SeBig odpad!

Vypískaná brajglovina. Tři hodiny čumim na nějaký rádoby gentle debílky jak kecaj u stolu a popíjej čaje dotoho všeho tam pobíhá nakej vousatej ramštajn. Nuda. ()

Arsenal83

Jednotka a dvojka sú rozhodne lepšie. Tento návrat do minulosti čo by prequel v historickom prostredí mi nie celkom sadol. Z hypnotizéra Rasputina sa stal majster bojových umení a keď už chceli tak veľmi presvedčiť historickou srandou, mohli rovno Leninovi nechať narásť vlasy. Čo vlasy, rovno číro. Keď už robenie alternatívnej histórie zosmiešňovaním tak potom kompletne. A Gemmu Arterton nemuseli prerobiť na Fantaghiro. ()

Chrustyn

Dost rozporuplní Kingsmani. Na jednu stranu zůstává strhující akce, kterou má Vaughn v paži jako nikdo. Každá bitka a akce je ojedinělá, napínavá a skvěle natočená. Bohužel mezi každou takovou scénou jsou hromady občas dost nevýrazných minut, kde se tvůrci snaží ohýbat/doplňovat historii po svém a ne vždy to je zábavné. Právě v těchto chvílích jsou ty dvě hodiny deset až moc. Pořád se ale jedná o dostatečně zábavný a odvážný film, kterých si musíme vážit. Proto slabší 4* ()

Stanislaus

Nechce-li člověk postupovat posloupně, jeví se prequel (téměř) vždy jako svěží nápad - a třetí Kingsman si na tento nápad vsadil. Zasadit příběh do období první světové války se vzhledem k povaze filmu tvůrcům jistě nabízelo a Vaughn se toho ujal s vervou. Třetí kingsmanské dobrodružství není rozhodně pro milovníky exaktní historie - což já naštěstí nejsem. Ve filmu se objeví řada historických osobností, které však dostávají zcela nový rozměr - Rasputin by o tom mohl sáhodlouze vyprávět - a Vaughnovi se vesměs podařilo i jejich netradiční pojetí humorně využít. Identita hlavního záporáka je jasná takřka od začátku, což však kompenzuje vcelku nečekané úmrtí jedné z hlavních postav. První mise má sice několik míst, které tlačí moc na pilu, přesto jsem se ale v kině bavil a s napětím jsem sledoval počátky novodobých "rytířů kulatého stolu". P.S. Při nejednom Fiennesově výkřiku jsem si nemohl nevzpomenout na Voldemorta ničícího obranný bradavický štít. ()

BMW12

Já musím dát 5*! Nevěřil jsem, ale Matthew Vaughn opravdu dokáže chrlit jeden úžasný film za druhým. V této sérii natočil už první díl odehrávající se v současnosti, který byl výborný. Následně byla dvojka o chlup horší, ale pořád výborná. A teď jsem se bál, jak dopadne prequel z období 1. světové války. Mé obavy byly rozplynuty už v úvodních minutách, scénář je tak kvalitně napsán, že film zaujme a baví po celou dobu promítání filmu. Vše bylo dokonale propracované a promyšlené. Celému filmu dominuje svým výkonem Ralph Fiennes, který v 59 letech zahrál jeden z nejlepších výkonů své kariéry, navíc ty akční scény v jeho věku, to jsem koukal. Potěšilo mě také, že se ve filmu objevily známé historické postavy, např. Rasputin, kterého mimochodem Rhys Ifans ztvárnil tak, že jsem mu věřil, že i ve skutečném životě Rasputinem je! Jak už jsem psal, scénář byl opravdu skvělý a neméně skvělá byla i režie. Za mě jasných 5*. ()

rikitiki

Jakoby to napsal někdo, kdo ani koutkem oka nezahlídl předešlé Kingsmany. Snímek na reálných historických faktech vystaví jakousi alternativní historii o vzniku kingsmenů. A tváří se u toho děsně vážně. A je šíleně dlouhý. Zanechal ve mně velmi rozpačitý pocit, protože se evidentně snažil, abych se dojímala nad vymyšlenými historkami zasazenými přitom do reálného pekla První světové války, búrské války a ruské revoluce. Přidal ještě takové nechutnosti, jako fakt oplzlé olizování nohy Ralpha Fiennese. Ten ostatně je dost nablblá postava – coby pacifista zmasakruje desítky lidí. Přehnaná délka filmu je způsobená i jednou dlouhou epizodou o synovi, která by se přitom ve zkratce dala odvyprávět za pár minut. SHRNUTÍ: Když se vymyšlená historka tváří vážně, není k zasmání, leda k smíchu. Kdyby nebyla tak strašně dlouhá. ()

anais

Perfektní choreografie 3 bojových scén nevymaže bizarní vzpomínku na Rasputinovo olizování nohy chudáka Ralpha Fiennese, zvláštní patetický zvrat v polovině filmu, slabé triky, a dojem z celkové nevyváženosti. Někde hluboko se skrývá docela zajímavý nápad o superzločincích, kteří ovlivnili 20.století. Ale výsledkem je jen zpatlaná podivnost. Ztráta času. ()

TheEvilTwin

První dva Kingsmani uchvátili diváky zejména svým osobitým stylem, perfektní kamerou, ujetým vizuálem a skvělým zpracováním a já spokojeně můžu říct, že ve stejných kvalitách se nesl i třetí díl. Ubral sice na barvitosti vizuálu, punkovém high-tech stylu a odkročil trochu do minulosti, ale všechny ostatní charakteristiky mu zůstaly. Po pro mě až moc historickém úvodu do děje se pak už naplno vrháme do perfektní akce, špionážně-vychytralého děje a až do konce se jede plnou parou. Filmu nechybí výborné charaktery, a to ať už na straně hodných či zlých, živá akce, highlighty ve formě Rasputinova baleťáckého souboje či bitvě na nože v zákopech, ale stejně tak ani výrazný záporák, odzbrojující zvrat v polovině filmu, který zaručeně nikdo nečeká, a ani zábavné finále. Z výsledku jsem pak vlastně nečekaně spokojen a ačkoliv to pro mě není až tak dobré jako díl první, protože mám spíše radši teenage futuristické prvky, které mi zde chyběly a film se ubíral vlastně přesně opačným směrem, než bych chtěl, tak i přesto jde o zdařilou kino návštěvu, která dokáže místy překvapit. ()

Necrotongue

Sám si nejsem úplně jistý, co vlastně stojí za mým hodnocením, protože možností je víc. Buď jsem na film nebyl správně naladěn, nebo už Matthew Vaughn není, čím býval (tomu ale odmítám věřit), nebo už je téma příliš vytěžené. Ať už je to, jak chce, třetí návštěva u nejtajnější z tajných služeb mě už příliš nepobavila a třetí hvězdičku snímku zajistilo hlavně skvělé obsazení. Sice mě notně pobavilo zařazení mnohých historických osobností do děje, ale příběh samotný zjevně trpěl na akutní klišoidy a patosoidy, úhlavní mizera byl proklatě mdlý a stopáž byla vzhledem k viděnému opravdu předimenzovaná. U některých natahovaných pasáží jsem se totiž celkem nudil; i to vysoce akční šermování v závěru mi přišlo jako snadno prostříhatelné. No, čekal jsem víc. / Poučení: Za vším hledej Skota. 3*- ()

Jenda

Jako ok, Ralph Fiennes je charismatický hlavní hrdina a film má docela spád. Zápletka příliš bombastická, rozuzlení a hlavní záporák jsou trochu přitroublí a pateticky dětinské outro mimo mísu, ale jinak se mi zdá, že jako akčňák film funguje. Akční scény fajn (nejlepší je souboj na šavle, nebo Rasputinův kozáček) a nepůsobí na mě tak odfláknutě, jako třeba v posledním Indiana Jonesovi. Bez postav Gemmy Arterton, Djimona Hounsoua a hlavně Aarona Taylor-Johnsona by se film obešel, ale předpokládám, že se v budoucnu bude pracovat na sequelu. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě