Cobra Kai

• USA Cobra Kai
Akční / Komedie / Drama / Rodinný / Sportovní
USA, (2018–2024), 34 h 9 min (Minutáž: 22–49 min)

Ralph Macchio, William Zabka, Xolo Maridueña, Mary Mouser, Courtney Henggeler, Tanner Buchanan, Peyton List, Vanessa Rubio, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo (více)

Série(6) / Epizody(60)

Pár desítek let po turnaji, který jim změnil život, na sebe znova narazí soupeři Johnny a Daniel. (Netflix)

keoma26

Jsem teprve na zacatku, ale ten hype okolo nelhal: nenapada me moc moznosti, jak jinak a lip dneska dustojne, ale pritom zabavne navazat na celou serii filmu Karate Kid a soucasne zachovat jeji originalni poetiku, vcetne tech roztomilych klise. Tady jste hned jako doma, at uz jste teenager (otestovano na vlastnich detech, ktere se samy pridaly ke sledovani, reagovaly otazkama a na chvili odlozily mobily), nebo rodic - boomer, u kteryho se nostalgie a vzpominky misi s pochopenim pro soucasne osudy i myslenkovy pochody hlavnich hrdinu - ty jsou sice ukazany polopate, ale s ironii, jez odkazuje uplne presne na neuralgicky body nejen samotnyho Karate Kid, nybrz cele spolecne generacni zkusenosti konce 80. a zacatku 90. let. ()

KoRner

Najlepší a najzábavnejší tínedžerský seriál široko-ďaleko. Celé to je optimisticky ladené a všetko naokolo proste funguje, či už toľko omieľaná nostalgia, postavy, alebo dej. Ešte aj karate scény sú 80-tkovo predpotopné presne tak, ako vo filme. A je zaujímavé sa na to pozrieť Johnnyho očami, ako sa vraví, každá minca má dve strany a tu to platí dvojnásobne. ()

Prochy38

Na Karate Kid moje generace kluků vyrostla a já nebyl výjimkou. Pak přišel remake s J. Chanem a mladým Smithem, a to už jsem nekousl. Pak přiletí seriál a já nemám slov. 30 let uteklo jako voda a jsme zpět. Vzpomínky, postavy, herci. Už jsem teď dokoukal druhou sérii a nemám slov. Perfektní práce. Herecky i režijně zmáknuté na 110% a pro nás zásah na tom nej místě. Fakt povedená záležitost! Hrozně moc a čekám už teď netrpělivě 3. sérii. Proč ale nedám 5*? z jednoho jediného, ale pro mě hrozně moc významného důvodu. Ta děcka. Jakoby se tvůrci soustředili na tu nostalgii a zapomněli na zdravý rozum. Což platí pouze u scén a příběhu těch dětí. Protože to děti jsou. Mají řešit svoje problémy. Ale tady se na ně klade hrozně moc tlaku a důrazu na jejich úsudek. Sakra děcko si nemá co rozhodovat, jestli bude nebo nebude bydlet u táty. Jen jeden z příkladů. A ty bojové scény. Děti se takto neperou , nemají a nebudou. Jako vystřižené z Van Damma.... to mi vadí, ale asi jediné. Jinam nářez a děkuji moc! ()

Drirr

Nemalý kus hodnocení dělá nostalgie, protože ten seriál prostě není zas tak dobrý a jeho kvalita se s každou řadou snižuje. Nicméně přinejmenším většina první řady je skvělým mixem humoru, 80kových klišé a s nimi spojené nostalgie,, poměrně vážných generačních témat a pěkně napsaných a zahraných postav. V druhé a třetí bohužel začne přibývat logických pitomostí a částečně to sklouzává do hloupoučké telenovely včetně náhlých obratů v jednání postav (celou dobu jsem vám ubližoval, tobě jsem zlomil ruku, ale teď mě něco osvítilo, tak se přidám na vaši stranu a budem kámoši) nebo úsměvných a časem už dost repetitivních bitek na náhodných místech. Vrcholem je moment, kdy někdo skoro umře a nikdo to vlastně neřeší, nevyšetřuje a všechno frčí vesele dál, Edit po čtvrté sérii: Zatím poslední řada přinesla oproti třetí výrazné zlepšení ve scénáři, vývoji postav i choreografii soubojů. Seriál si ponechává svůj humor a osmdesátkové "karatujem se všude možně, lol", ale začíná šlapat i na plyn temnějších témat a dospělejšího děje.   75,55% ()

Lefty86

Nejosmdesátkovatější , neosmdesátkovej seriál ze všech.  Nejsem nějaký extra fanoušek Karate Kidů, i když se mi to líbilo. A zjistil jsem že jsem asi viděl jen jedničku. Ale od Cobra kai se nemůžu odtrhnout. Je to vtipný, nostalgický, probudilo to ve mě moji dětskou duši. Spoustu klasického klišé, které si dělá srandu samo ze sebe a já to v těchhle filmech a seriálech miluju. Klišé, není klišém bezduvodu.  Suprový hlášky. A šikana v Dojo je skvělá. Nic tu není černobílé. Postavy jsou chvíli dobrý a pak parchanti. Něco jako ve Hře o trůny. Skvělé hraní Williho Zabky, to se musí uznat. První díly a série byli hodně o vtipu, ten šel později trochu dozadu, coz je trochu škoda. Ale není to výtka. Za mě tenhle seriál nemá žádnou chybu.  Vždycky , jednou za pár let většinou se objeví něco co mě položí a to je tenhle případ a nečekaný, to že mě Cobra Kai bude takhle bavit jsem fakt nečekal. Končím pátou sérii a sere mě to. Kdyby měla už teď 20 sérii vydrželo by mi to déle 😀  Jestřáb je TOP 😀 ()

javaznenevim

Upřímně. Nemám rád původní Karate Kid film (myslím ten z roku 84, ten nový jsem pro jistotu radši ani nezapínal). Věnoval jsem se bojovým sportům i bojovým uměním dost dlouho na to, abych poznal, jak směšný film to ve všech ohledech je. Ale Cobra Kai je něco dočista jiného, co původní film i jeho následovníky o několik tříd převyšuje. Není to stupidní pohádka o hňupovi co se naučí jeřábí skok (který by vám byl ve skutečnosti úplně k ničemu), ale celkem solidní drama o dvou stárnoucích chlapech, kteří si i po víc než třiceti letech nemohou přijít na jméno a jejich dětech. William Zabka tady hraje svůj životní výkon a nemůžete mu nefandit. Seriál má dost dobrý scénář, uvěřitelné herecké výkony a co je nejdůležitější - zmizela ta naivní imbecilní choreografie soubojů, ze které jsem měl chuť tlouct hlavou o zeď. Ano, samozřejmě je to pořád všechno nahrané a před kamerou nestojí opravdoví zápasníci, ale už to vypadá uvěřitelně. Mnohem lepší než Karate Kid - sice se na něj dost často odkazuje, ale rozhodně to není seriál který by žil jenom z nostalgie po originálu. Cobra Kai jde svojí vlastní cestou a ta cesta rozhodně stojí za vidění. Takže 4* a čekám na další sérii. ()

mira007

"Pokračování" prvního Karate Kid překvapivě funguje velmi dobře, Danielsan, kladný americký hrdina, úspěšný obchodník, vzorný otec rodiny, funkcionář organizace karate vs. Johnny Lawrence, rozvedený, zkrachovalec, který se upne k jediné věci - obnovení legendárního dojo Cobra kai, včetně jeho nekompromisní filozofie přežití. Tvůrci namíchali seriál jako skvělý mix nostalgie, karate filmu, sociálního dramatu, komedie a teenagerské romantiky alá Beverly Hills 90210 , všechno v poměru, který mi sedl na pět hvězd a pro mne to je opravdu milé překvapení. Nejvíce fascinující a nejzábavnější je fakt, že se tvůrcům podařilo díky pohledu tehdejšího záporáka zamíchat s kartami. komu vlastně fandit. Nekorektní zkrachovalec u mne vyhrál nad tím klaďasem z čítanky a dokonce i ten původní Karate kid se dá vidět zpětně v jiném světle. ()

Zombi

Viděna první série a jako jo, bylo to dobré a zaujalo mě to. Dlouho jsem se tomu vyhýbal, ale nakonec jsem seriál zkusil a spokojenost. Nostalgie funguje, je to dobře vystavěno, nové postavy také fajn, jen ke konci ta změna Miguela mi moc nesedla, možná kdyby to bylo pozvolnější... ()

mosnak odpad!

Absolutní televizní dno :-( můj syn to sleduje. Tak jsem dal pár dílů a myslel jsem, že se poseru smíchy. Nejsem cilovka, ale tohle je fakt psycho. A co je největší nářez? 87% v hodnocení na csfd. Za mě 2% ()

Risolutore

Ze vsech Jurskych svetu, Epizod 150, Indiana Jonesu 4 apod. je s prehledem nejlepsi oziveni puvodniho fenomenu Cobra Kai, a to ani nejsem kdovijaky fanda puvodnich filmu. Na rozdil od ostatnich rebootu, remaku a pokracovani kultovnich titulu z 80./90. let , ktere se omezily na nostalgii ci bezzube prevypravovani, Cobra Kai puvodni koncept nejen pouze konfrontuje s moderni dobou, coz samo o sobe neni az tak vyjimecne, ale hlavne ho cely posouva, prohlubuje a relativizuje. Misto povzdechnuti nad tim, jak driv bylo vsechno (hlavne kluci :)) lepsi, to kombinuje upadek i vyvoj - neco zestarlo, neco nefunguje a neco si naopak zaslouzi navrat, ale nikdy to nepusobi jako zahorkhle ci bohorovne usmevne povzdechnuti si starce "nad tou dnesni dobou" - postavy se rvou (doslova) o svoji generaci, ma co rict jak ta puvodni, tak ta nova. A krome toho je to strasne vtipny :) ()

Atheas

Cobra je svým způsobem ten nejlepší druh odpočinku, pokud člověk nehledá kvalitu a filmařské umění. Včera jsem se dodíval na třetí sérii a je to čím dále více přitažené za vlasy, ale pořád to člověka nechutně baví i když vím, že je to absolutní kýčovitost. ()

Flopik

Pre fanúšikov karate kida povinnosť a rozhodne príjemná. Takto si prestavujem, že má vyzerať návrat niečo starého. Nostalgické, vtipné, zábavné s krásnymi odkazmi na pôvodný film a vynikajúcimi pesničkami. Každá časť končí tak, že chcete vidieť ďalšiu. Mala to byť oddychovka ale stal sa z toho plnohodnotný seriál. U mňa rozhodne za plný  a 5* je jasných. Tak druhá séria za nami a aj keď to už nebol taký ten wow efekt a nostalgia tak je to stále ohromná pecka. Nasmejete sa, má to stále výborný drive a skvelú hudbu. Postavy bavia, príbeh síce jednoduchý ale takisto a ja sa teším na pokračovanie. Tretia séria troška iná ako predošle, skôr sa to zameralo na postavy a až ku koncu sa riešilo viacej karate. Rozhodne opäť skvelá podívaná, Cobra kai baví stále na vrchole. Cobra kai aj vo svojej štvrtej sérii drží latku strašne vysoko, skvelé, nápadité časti, kde sa neviete dočkať ďalšej. No ja sa momentálne neviem dočkať ďalšej série, tak sem s ňou rýchlo. Tak 5 séria určite nie najlepšia ale opäť je to nehorázne dobrá podívaná. Silver ako záporák je skvelý, priestor dostanú všetky postavy a naši hrdinovia budú miestami dosť na dne len aby sa na konci postavali a rozdali pár kopov. Finále je neskutočná akčná jazda, kde sa bojuje na každej fronte  a Johnny spolu s Dannyboyom si to ukradnú pre seba. Finále a Krees nemôžu sklamať. ()

ink flo

Původní Karate Kid byl pro mě jeden z mnoha filmů shlédnutých v pubertě, žádnej extra nostalgickej vztah k tomu nemám. Teď jsem trochu nelogicky shlédnul napřed navazující nový seriál (10 dílů po půl hodině, takže to máte na jedno odpoledne), a až poté původní film. Seriál mě dostal. Bezchybný rozpracování původního tématu (samozřejmě se spoustu odkazů a narážek na původní děj, většinou vtipných. Třeba tím, že hodně věcí je v té nové verzi naopak), kdy ale zároveň z šablonovité jednorozměrné teen zábavy uděláte barevnou chytrou věc. Hlavní hrdinové jsou v seriálu oproti filmu starší, moudřejší a ambivalentnější (postavy prochází proměnou, ze začátku hodní a sympatičtí začínají nasakovat temnou stranou a naopak). Seriál dobře spojuje vysoké s nízkým, takže na pozadí mixu "coming of age" teen romancí, krizí středního věku a karate zápasů se dostanete k vhledům a moudrům, která byste od tohoto žánru možná nečekali. Plus dobře vyváženej poměr dramatu a komedie, kdy obě polohy jsou přirozený, uvěřitelný a lidský. Opět se mi potvrdilo, že často můžou mít "lehké" věci pod povrchem skrytou větší psychologickou hloubku než "těžká" díla, která se o to explicitně snaží. Jsem nadšenej a těším se na další sérii... ()

bozka10

Tak toto je nostalgia jak prasa,choreografia otrasná,ale paráda sa bavím jak hovado.nevim či som videl lepší serial ()

inutihar

Tento seriál není pro mladé. Pokud je vám méně než 35 let a neviděli jste Karate Kida (toho původního), tak asi nepochopíte, co je na tomto seriálu to nejzábavnější. Naprostá, nečekaná bomba, jízda na vlně nostalgie, která bude aspirovat na nejlepší seriál roku. Nebo prostě měknu... ()

Studio Sony odsouvá plánované premiéry

Studio Sony odsouvá plánované premiéry

27.04.2024

Pokud jste fanoušky komiksových filmů a těšili jste se toto léto na pořádnou porci akční zábavy, máme pro vás špatnou zprávu. Sólovka spider-manovského záporáka ze stránek Marvel Comics, dlouho… (více)

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021