poster

Skleněný pokoj

 • Slovensko

  Sklenená izba

 • anglický

  The Glass Room

Drama

Česko / Slovensko, 2019, 104 min

Externí recenze k filmu (5)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) **

  "Pohnuté osudy hrdinů, slavné vily a naší země jsou k zabavení diváka málo, mnohem víc ho zaujme, když spolu budou všichni spát, nebo alespoň laškovat. Asi takový dojem měli tvůrci filmu. V průběhu sledování se zklamáním zjišťujeme, že právě avantýry jsou to jediné, čím jsou charaktery definovány,…" (více)

 • Filmpress.sk (Emília Kincelová)

  "Film je totiž kultivovane skleneno chladný, osudy sa strácajú v unikátnosti ojedinelej vily. Napriek tomu si ho nezabudnite pozrieť, lebo po vizuálnej stránke je rozhodne prínosom a ani jeho posolstvo, pre toho kto ho dokáže z filmu odčítať, nie je zanedbateľné." (více)

 • iDnes.cz (Mirka Spáčilová) ***

  "Ale aby nenastala mýlka: Skleněný pokoj rozhodně není průšvih, pouze vznešená nuda. Investované peníze – rozpočet činil osmdesát milionů korun – jsou v dobové výpravě skutečně vidět, ovšem emotivní působivost samy zařídit nemohou. Paradoxem zůstává, že navzdory halasně zdůrazňovaným mezinárodním…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) **

  "Už koláž s hudbou v první pětiminutovce totiž diváka příjemně naladí tím, že se nedozví vlastně vůbec nic a následná více než půlhodina klipovitých střihů nevysvětlujících vztahy a motivace postav dává vzpomenout na podobně nefunkční postupy u Úsměvů smutných mužů a především Milady. To ještě…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) **

  "Režisér filmového Masaryka dává v adaptaci románu britského spisovatele Simona Mawera dohromady atraktivní evropské obsazení s architektonickými krásami brněnské vily Tugendhat. Kdesi mezi záběry na světlo lámající se uvnitř jejích stěn ale zapomíná, že nevypráví pouze příběh jedné betonové postavy." (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace