Sever

Česko, 2019, 5 h 39 min (Minutáž: 55–58 min)

Scénář:

Václav Hašek

Kamera:

Jan Šuster

Hudba:

Michal Rataj

Jiří Mádl, Eliška Křenková, Robert Řasa, Štěpán Benoni, Aleš Bílík, Martin Havelka, Jan Novotný, Martin Pechlát, Jacob Erftemeijer, Jan Komínek (více)

Epizody(6)

Šestidílný seriál bude příběhem nadějného kriminalisty, který věří ve spravedlnost a čest, tudíž nezůstane lhostejný ke korupci svých nadřízených. Za to je ale následně potrestán a z vyšetřovatele se tak stává vyšetřovaný. Dramatická série vychází z atraktivního prostředí policie, s několika liniemi a překvapivými zvraty, které umožňují poznat způsob fungování nejsilnější státní mocenské organizace ve všech jejích složkách, jejich propojení i soupeření. (Česká televize)

ABC1

Dobrý je na Severu námět, herecké výkony (některé) a hudba. Jinak začátek zdlouhavý a tudíž i nudný, nelogické situace (Mádl si ani nezkopíruje ani neschová notebook), státní zástupkyně nechá důležitý rozhovor na ráno, aby mohli svědka v klídku odprásknout aj aj. a to nejdůležitější, jak už bylo napsáno, proč proboha se ten spis tak tajil, když vrazi byli rusáci??? Tedy pokud v další sérii se neukáže, že vše bylo jinak. Záměr natočit politický thriller se moc nepovedl; vyznění, že všechno je tady zkorumpované, prohnilé a prodané je přece jen mimo realitu. ()

zekon

Tak to jak fungovaly dotace resp. výkupní ceny na fotovoltaice netřeba diskutovat a je fajn že se do toho vrtá, nicméně to asi do hloubky nikdo řešit nebude i když ta konspirace nebyla určitě nijak daleko od pravdy. Ostatní omáčka se dala, nicméně Jiří Mádl mi moc neseděl. Lepší 3*. ()

LoArmistead

Vlastně mě to celkově vzato bavilo docela dost. Mádl dokazuje, že je fakt jeden z nejlepších českých herců. Na Elišku Křenkovou se krásně kouká, ale s herectvím už to taková sláva není. Jsou tu samozřejmě lepší i horší pasáže, občas zaskřípe logika, občas vás ale děj vtáhne a podrží. Takže nakonec se ze Severu vyklubal na české tv poměry velice solidní nadstandard. ()

Hombre8

Pořád přemýšlím, jestli to byl Sedláčkův záměr, vyfiltrovat ze začátku diváky, aby pak, až jim to napálí, zůstali jen ti, kteří to budou schopni zpracovat. A ochotni. Většina raději zavře oči, že...? První díly opravdu tragické. Měl jsem co dělat, abych prošel sítem. Řada špatností sice víceméně přetrvala až do konce, ale zápletka a konstrukce příběhu nakonec zvítězila. Bodejť by ne, když je téma tak aktuální a ještě dlouho aktuální bude. Otázka tedy je, zda hlavní devizou seriálu bylo opravdu zpracování, herecké výkony (podle mne velmi slabé na všech frontách), pointa a nebo jen míra odvahy, kterou tvůrci svou otevřeností projevili. Rudá střecha? ()

busa

Vubec nechapu obsazeni hlavni role Madlem, prestoze proti nemu vubec nic nemam...Sem se zkratka ani trochu nehodi... ()

Bohdy67

Každý seriál kde je hlavní postava totální vocas ještě s ksichtem Jirky Mádla se nedá hodnotit moc dobře... Sever je vcelku dobrá kriminálka s krásnou ukázkou jak to v té naší zemičce chodí. Vcelku i dobré herecké obsazení až na rodinu hlavního představitele a jeho samotného. Plus prostředí které k hnusu přímo vybízí.... 72% ()

Frontier

Já teda čumim, co ten Mádl všechno dává. Pořád ho mám v takový ne příliš lichotivý škatulce, ale jak se zdá, budu to muset přehodnotit. Seriál mě vcucnul a dal jsem ho skoro na jeden zátah. Všechno vcelku odsejpalo,, objevily se svině, ultrasvině, přišly nečekaný zvraty a zimní kulisa severu tomu přidala na syrovosti. Jo, já jsem spokojenej, jen ten konec jsem čekal jinej. Že to bude lítat zprava zleva. Ale tomu by se asi věřit nedalo, takže ten konec jaký to má, je vlastně přesná realita. Devadesátky tak úplně neskončily, což moc dobře vědí aj bratia z východu. ()

durkes

Výborný seriál, ja som bol spokojný. Tak nejak to vyzeralo v našich štátoch za ficovej či babišovej vlády............Korupcia, polícia v rukách vládnucej mafie, predaný štát do rúk oligarchov, skorumpovaní sudcovia.......... Ja som to zhltol na jedno posedenie a páčilo sa mi to. ()

Xakor20

Celých šest epizod sledujete, jak si cílevědomý a nezlomný Mádl stojí za svým, snaží se rozkrýt moloch korupce a být na té “správné straně”. Když už se vše blíží ke konci a praská ve švech, příběh vás vskutku pohltí, nicméně přichazí poslední, zcela jistě nejslabší epizoda, ze které vyplyne, že teda raději budeme “držet hubu a krok” a odstěhujeme se co nejdál od problémů. Celých šest hodin hledání pravdy je během závěrečných minut v trapu a vy jen do poslední minuty doufáte, že na vás ještě vyskočí nějaká pecka. Ta ale nepřichází. Nemusela by to být nějaká pro naše končiny sci-fi šílenost, ale takhle to moc pozitivní světlo na Českou policii nevrhá. ()

meteleskublesku

jestli jsem z něčeho zklamanej, tak z toho vlažnýho přijetí. pro mě výborná věc. velkej nadprůměr ze srovnatelnejch českejch krimi seriálů. výborný herecký výkony. Nejen Mádla a Křenkové, ale i Benoniho a hlavního Zlobra Martina Havelky. Jakej rozdíl například proti šílenýmu přehrávání Suchařípy v Temném kraji. Uvěřitelný kauzy s finální depkou a hudebním doprovodem ala mafiánské filmy Itálie,Francie 70.let. paráda ()

anakonda007

Dívala jsem se jen proto,že se točilo v místě,kde bydlím. A náš pes tam štěkal. Nakonec se mi to líbilo, ta ponurá, nepříjemná atmosféra, smutná krajina s negativním nábojem,to se tu vše projevilo, pan Mádl mi nevadil, taky už musí hrát dospělé muže.Pěkná kamera a hudba...Bylo to natočené tak, že si každou minutu mohl člověk uvědomit, že to ,co se jeví navenek zalité sluncem ,může být ve skutečnosti velmi velmi temné. Prostě zvláštní atmosféra sálala z celého seriálu od začátku do konce. ()

Tafee

Jak již zde bylo několikrát řečeno - zpočátku vlažné a rozvláčné, ale na konci (ne, že bych napětím nedýchal), v podstatě politický thriller, měl grady a napětí bylo opravdu husté. Záliba našich tv filmařů v "severu" je už ale otravná, třeba ale přijde druhá řada a bude se (s ohledem na to, kde skončil hlavní hrdina) zovat "Jihovýchod". ()

karmalat

Nakonec prijemne prekvapeni, zacatek serie nebyl nic moc, tak max za 3 hvezdicky, ale postupne se kvalita dilu zlepsovala, takze ja jsem spokojen. ()

GrooteLulu

Příběh odhodlání nového policisty vzepřít se mašinérii státního aparátu pod rouškou nadřízených a jejich vlastních cílů. Vlastně se to tradičně vyřešilo časem samo, shodou okolností a Petr s rodinou po bláhovém nadšení počátku své policejní kariéry, dokázal po házení klacků pod jeho nohy přežít a dát vale všemu, co se mu bortilo před očima. Policistou zůstal, ochránil rodinu a pochopil, co znamená žlutá samolepka i na druhé straně republiky........zezačátku jsem se nudil, děj se pomalu táhnul, s pár epizodními příběhy, ale naznačováním většího celku, dokázal mne, každý týden, těšit se na další díl. Musím se přiznat, mám Mádla herce rád. Jeho role mě sednou. Řekl bych tak 3,5*. ()

A_Shearer

Překvapuje mě ten relativně vlažný ohlas. Podle mýho nejlepší hranej Sedláček. Dokonce jsem nakonec snesl i nesnesitelnýho Mádla, kterýho naštěstí vyvažoval o řád lepší Benoni. Bezvýchodné a realistické až na dřeň. Poslední díl je vlastně zoufale depresivní. Pátej bod za tu geniální scénu s Cudlínem a fotkama z listopadu 89, která říká tak nějak všechno o našem reálném kapitalismu. ()

Jan00

U mě za 5 hvězd. Velice aktuální téma. Několik papalášů si rozdělilo business s fotovoltaikou a přišlo k balíku peněz, v době, kdy prostý občan byl u toho lama a neměl o ničem ani páru... Papaláši si vytvořily svěřenecké fondy a stali se tichými společníky.... Praktiky ředitele policie fungovaly, jak za komančů, tak fungují i v dnešní době! Proč nejlepší kriminalisté odcházejí od Policie...? Prominu i špatný zvuk, respektive špatnou výslovnost některých herců. Scénář: "Trefa do černého". Jen více takových seriálu s filmů s aktuální problematikou v Čechách. ()

kinoholik

Kdybych věděl jak, dám 70%. Nemělo to úplně spád, ani to nebylo úplně blbé. Závěrečný prvek absurdního dramatu, místo happyendu byl fajn. ()

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka