Narcos: Mexiko

• USA Narcos: Mexico
USA, (2018–2021), 29 h 25 min (Minutáž: 46–70 min)

Předloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

Série(3) / Epizody(30)

cineczeck

Opět velmi realistické a poučné pokoukání do "kuchyně" těch nejhorších kartelů světa. A do historie drogové kultury a v boji proti ni v Sev. a Střední Americe.. ()

Vestor

4 hvězdičky, ale s odřenýma ušima. Oproti původním třem řadám Narcos je to prostě mírný pokles, především proto, že chybí výrazné postavy hlavních agentů. Michael Peňa je prostě především komik a zažraného policajta mu moc nevěříte. Děj je taky chudší, místy se tak neurčitě vleče, pořád čekáte co vypukne za akci a ono nic. V Mexiku naopak Netflix evidentně přisypal peníze do výpravy, kostýmů a komparzu, některé scény jsou doslova pompézní. Hlavní záporák Felix Gallardo vypadá taky spíš jako unavený sňatkový podvodník, ale vynahrazují to vymazlené postavy jako Rafa a Don Neto. Celkově není čtvrtá série až takový propadák, jak jsem se bál, pořád je to těžký nadprůměr v dnešní záplavě rádobystředověkých a situačně-rodinno-trapných seriálů. ()

hujerita

Vôbec nie zlé, len na tie predchádzajúce série to tak nejak nemá. Niežeby chlapci scénaristi nemali materiál, ale chýba tomu lepší príbeh, a lepšia réžia. Herci sú fajn, ale ako píšem, na prvé tri série sa to nechytá. ()

floppy4

Aj táto séria Narcos sa strašne dobre pozerá, má to perfektnú atmosféru a hádam dlho žiadny snímok ma takto nedokázal vtiahnuť do deja. Réžia je úplne perfektná a ja len hltám jeden diel za druhým a neviem sa dočkať čo bude s Félixom ďalej. Mexico je iné ako Kolumbia, ale ten latinský taste mi stále totálne pod kožu. ()

Ruda.neck

Opět skvělé. První dvě řady s Pablem již asi překonány nebudou, což je do určité míry dáno atraktivností jeho života a s ním spojených událostí. Přesto si další série udržují skvělou kvalitu včetně této mexické jízdy Diega Luny. ()

Yamamoto13

Tedy pro mě osobně je tato série veliké zklamání, Děj nic moc, dialogy velice nudné a o ničem, většina scén je dosti nudná a herecké výkony až na pár herců, skoro nula. Ovšem kdo tam podal absolutně neschopný výkon a dosti tomu seriálu uškodil je Michael Peňa. Jeho výkon není hoden ani té nule. Celkově seriál působí jako mexická telenovela a první třem sériím se to vůbec nevyrovná. ()

Killbilly

Pořád výborné a super koukatelné. To jak je celá mexická situace na počátku mnohem víc "učesaná a civilizovaná" než byl kolumbijský brutál hned ze startu a většina protagonistů aspoň na začátku jsou byznysoví pragmatici a ne vyfetovaní šílenci mě osobně narozdíl od jiných právě baví. Že tenhle jefe byl fakt spíš manažer podniku než sadistický psychopat. Ze s vládou se nevedl ani tak boj, jako kšeft. Takže jediným smítkem za mě zůstává absolutně napřesdržku nesnesitelný hlavní "klaďas" Kiki z DEA, tedy hysterický ocas, kterého bychom ve svém okolí nebo pracovním kolektivu asi nepřežili nikdo, zatímco dobrá půlka narkobaronů jsou zde vlastně celkem sympatičtí hoši, co jen pěstujou trávu. Otázka jestli byl skutečný Kiki opravdu tak strašný a Peňa ho jen skvěle hraje nebo je to nevhodný casting. Nicméně když zrovna on není na obrazovce, je to jedna z nejlepších aktuálních podívaných. ()

pajkir

Po dvouch seriích s Escobarem jsem si říkal, bez Pabla už to nebude ono, po serii z Cali jsem si zase říkal, že bez kolumbijců už to nebude ono a ono to zase funguje a poslední 2 serie z Mexika nejenom, že se těm předchozím Narcos vyrovnají, ale možná jsou i o chlup lepší. Felix sice nemá charisma na první dobrou, jako třeba Escobar, ale ten chlap roste s každou příležitostí a nakonec se z relativního nenápadnýho "sympatáka" stává sviní na entou. ()

andreas_tool

Ze začátku jsem si říkal, že po kolumbijských Narcos už Mexiku dát nemůžu. Ale... Kiki & spol vs. Ángel přesvědčili na jasných 5*. Skvělý prequel! ()

samurraj

Původní Narcos byl mnohem lepší, měl lepší atmosféru, takovou poutavou a přirozenou. Zdálo se mi, že i herci byli mnohem lepší, takoví opravdoví, člověk jim to věřil. Ale špatné to není, to zase ne. ()