Profesor T. (TV seriál)

Professor T.

(festivalový název)

Krimi / Drama

Česko, 2018

Pavel Řezníček, Sarah Haváčová, Aleš Petráš, Jitka Schneiderová, Luboš Veselý, Lenka Termerová, Igor Bareš, Jan Vondráček, Míra Nosek, Ondřej Veselý, Kamila Trnková, Jiří Maryško, Kristýna Maléřová-Podzimková, Sára Märcová, Barbora Jánová, Johana Matoušková, Roman Nevěčný, Petr Gelnar, Lucie Štěpánková, Jiří Černý, Vasil Fridrich, Jitka Nerudová, Filip Richtermoc, Barbora Milotová, František Staněk, Johana Racková, Petr Mikeska, Claudia Eftimiadisová, Regina Rázlová, Táňa Pauhofová, Hanuš Bor, Mattea D'Amore, Vladislav Georgiev, František Strnad, Lucie Roznětínská, Pavel Nečas, Jitka Doležalová, Eliška Hanušová, Sabina Rojková, Jiří Štrébl, Vojtěch Vodochodský, Tomáš Bambušek, Václav Helšus, Karel Heřmánek ml., Marek Pospíchal, Eva Leimbergerová, Tereza Dočkalová, Petra Špindlerová, Josefína Krycnerová, Andrea Berecková, Leoš Noha, Tereza Kostková, Martin Havelka, Beáta Kaňoková, Jiří Roskot, Denisa Barešová, Jana Holcová, Petra Špalková, Jan Jankovský, Zita Morávková, Kryštof Racek, Markéta Burešová, Lukáš Král, Jiří Bábek, Petr Franěk, Gabriel Cohen, Alexandr Lyutenskov, Anna Jiřina Daňhelová, Jáchym Novotný, Štěpán Staněk, Anežka Hessová, Josef Humpolec, Václav Zelenka, František Dominik Staněk, Radim Juhász

Tv detektivka s hrdinou vysokoškolským profesorem podivínem ( fóbie z mikrobů) s geniální dedukcí, kterých už bylo mraky , ale ikdyž to je převzaté z belgické licence, tak mi ten Řezníček celkem sedl. Občas to bylo zábavné a vyřešení případů se mi zdálo logičtější než Dáma a Král a obsahovalo to méně grotesky než Specialisté.(13.1.2019)

• catt

Pořád jsem se divil kontrastu hereckých výkonů a scénáře. Než jsem zjistil, že scénář je adaptovaný. Což je ovšem poznat, protože adaptace není dostatečná. Postava profesora, který žije sám ve velkém domě (a v jedné z epizod si stěžuje, že placenou společnici si může dovolit jenom občas), ve škole má obrovskou dobře zařízenou kancelář a sekretářku, příliš do českého prostředí nezapadá. O to horší jsou herecké výkony odpovídající zájezdovému divadlu. Potavy nemají žádný vývoj, potácejí se mezi krajními polohami a když je třeba, aby se chovali trochu divně, tak se chovají extrémně divně jako ve starých filmech. O něco lépe fungovalo sledování jedním okem, kdy dialogy celkem fungovaly a občaným kouknutím na scénu jsem zjistil, co se tam děje. Jako určité guilty pleasure to nebylo špatné, ale trávit u toho čas ve chvíli, kdy je to obalené reklamou, rval bych si vlasy hrůzou.(20.1.2019)

Celkem nevadí, že je seriál převzatý, ale podle těch anglicky psaných statusů, kterými Matěj Chlupáček seriál na Fejsu propagoval, jsem tedy čekal větší bombu. Je potěšující jednou za deset let vidět na n@vě vizuál, který nepřipomíná minulé století, a Pavla Řezníčka, jednoho z nejprovařenějších figur českých seriálových sraček, hrát jinak, než jak jsme zvyklí. Ostatní věci jsou ale klišé na klišé - geniální persona, co pomáhá méně chytrým, která má chápajícího kámoše a výstřední matku, dva mladí, naivní, sympatičtí policajti, mezi nimiž to jiskří, jejich šéf, chápající doyen, všichni se soukromými problémy (kdo by je neměl, že), řešící neobvyklé případy, na které si nejsem jist, jestli jde v ČR narazit.(23.4.2019)

Hodně průměrný seriál. Tři hvězdy jen proto, že mám ráda podivíny a bojím se bacilů:)(2.1.2019)

S postavou, kterou si myslim uspesne ztvarnil Pavel Reznicek stoupa a pada cely serial...(22.4.2019)