Reklama

Reklama

Profesor T.

(TV seriál)
  • angličtina Professor T. (festivalový název)
Krimi / Drama
Česko, 2018

Hrají:

Pavel Řezníček, Sarah Haváčová, Aleš Petráš, Jitka Schneiderová, Luboš Veselý, Lenka Termerová, Igor Bareš, Jan Vondráček, Jaromír Nosek, (více)
(další profese)

Epizody(8)

Pavel Řezníček jako výstřední profesor kriminologie Tauber, který pomáhá pražské kriminálce s objasňováním těch nejzapeklitějších zločinů. S potrhlým a sebestředným profesorem není lehké vyjít, ale díky nevšednímu a originálnímu pohledu na věc je v řešení případů mimořádně úspěšný... Nový kriminální seriál představí divákům uznávaného profesora kriminologie Jáchyma Taubera. Život podivínského samorosta se svérázným smyslem pro humor se však radikálně změní, když jej navštíví jeho bývalá studentka, dnes nadporučice kriminální policie Amálie Drápalová. Ta ho požádá o pomoc při řešení složitého a citlivého případu. Ani jeden z nich netuší, že se jejich zprvu nahodilá spolupráce stane pravidlem, jenž rámuje tento atraktivní detektivní seriál. Každá epizoda sleduje nový případ, který musí Amálie a její kolegové vyřešit za pomoci geniálního, avšak asociálního profesora. Když se ale postupně dozvídáme, že Amáliina šéfová je bývalou profesorovou přítelkyní, že její kolega je do Amálie bezmezně zamilován a že vedoucí útvaru má problémy s alkoholem, je jasné, že osobní linky a vývoj těchto postav budou nedílnou součástí tohoto zbrusu nového seriálu. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Celkem nevadí, že je seriál převzatý, ale podle těch anglicky psaných statusů, kterými Matěj Chlupáček seriál na Fejsu propagoval, jsem tedy čekal větší bombu. Je potěšující jednou za deset let vidět na n@vě vizuál, který nepřipomíná minulé století, a Pavla Řezníčka, jednoho z nejprovařenějších figur českých seriálových sraček, hrát jinak, než jak jsme zvyklí. Ostatní věci jsou ale klišé na klišé - geniální persona, co pomáhá méně chytrým, která má chápajícího kámoše a výstřední matku, dva mladí, naivní, sympatičtí policajti, mezi nimiž to jiskří, jejich šéf, chápající doyen, všichni se soukromými problémy (kdo by je neměl, že), řešící neobvyklé případy, na které si nejsem jist, jestli jde v ČR narazit. ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tv detektivka s hrdinou vysokoškolským profesorem podivínem ( fóbie z mikrobů) s geniální dedukcí, kterých už bylo mraky , ale ikdyž to je převzaté z belgické licence, tak mi ten Řezníček celkem sedl. Občas to bylo zábavné a vyřešení případů se mi zdálo logičtější než Dáma a Král a obsahovalo to méně grotesky než Specialisté. ()

catt 

všechny recenze uživatele

Pořád jsem se divil kontrastu hereckých výkonů a scénáře. Než jsem zjistil, že scénář je adaptovaný. Což je ovšem poznat, protože adaptace není dostatečná. Postava profesora, který žije sám ve velkém domě (a v jedné z epizod si stěžuje, že placenou společnici si může dovolit jenom občas), ve škole má obrovskou dobře zařízenou kancelář a sekretářku, příliš do českého prostředí nezapadá. O to horší jsou herecké výkony odpovídající zájezdovému divadlu. Potavy nemají žádný vývoj, potácejí se mezi krajními polohami a když je třeba, aby se chovali trochu divně, tak se chovají extrémně divně jako ve starých filmech. O něco lépe fungovalo sledování jedním okem, kdy dialogy celkem fungovaly a občaným kouknutím na scénu jsem zjistil, co se tam děje. Jako určité guilty pleasure to nebylo špatné, ale trávit u toho čas ve chvíli, kdy je to obalené reklamou, rval bych si vlasy hrůzou. ()

Galerie (46)

Reklama

Reklama