poster

Hon na ponorku

 • USA

  The Hunt for Red October

 • Slovensko

  Honba na ponorku

 • Velká Británie

  The Hunt for Red October

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1990, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *****

  Zdařilá adaptace neméně skvělé knižní předlohy. Velmi dobré obsazení, ve kterém sedne i Alec Baldwin v roli Jacka Ryana a především úžasně charismatický sovětský kapitán Marko Ramius v podání Seana Conneryho. K tomu zajímavý děj, mistrně budované napětí a skvělá gradace. Navíc jistá McTiernanova režie podpořená skvostnou hudbou od Basila Poledourise a Hanse Zimmera. Jednoznačně nejlepší filmová adaptace grafomana Toma Clancyho. Hodnocení OST : 4/5(26.1.2007)

 • JohnCZ
  ***

  Hvězdně obsazený politický thriller a ještě na motivy románu Toma Clancyho - to přeci nemohlo dopadnout špatně. A... nedopadlo, ale na zadek mě to taky neposadilo. Connery je skvělej, ale obsadit ho do role kapitána sovětské ponorky je hodně zvláštní volba - obzvlášť když prakticky celý film mluví tou svoji ušišlanou britskou angličtinou. Sam Neill to samé. Zpočátku trochu nejasný scénář se postupně rozplétá do trošku naivního vyvrcholení, ale právě poslední třetina film táhne svým napětím dost nahoru.(25.6.2015)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Basil Poledouris: 1. Hymn To Red October (Main Title) [5:06] ,2. Nuclear Scam [7:18] ,3. Putin's Demise [0:55] ,4. Course Two-Five-Zero [0:21] ,5. Ancestral Aid [2:16] ,6. Chopper [2:53] ,7. Two Wives [2:42] ,8. Red Route 1 [3:30] ,9. Plane Crash [1:50] ,10. Kaboom!! [3:17](7.5.2011)

 • Z0oMb3E
  ****

  Opäť jeden z propagandisticky ladených filmov, tentoraz aj skutočne zasadený do obdobia studenej vojny USA vs CCCP. Ďalší z filmov zo skrytou ideou: Ako dobre je v Amerike, a všetci tam chcú. Dvaja špičkoví kapitáni ponoriek Connery a Glenn avšak za veľkej podpory autora psycho-profilu zvádzajú psychologický súboj. Baldwin je tiež vtiahnutý do role a veľmi dobre sa s ňou stotožnil. "Šialený Ivan" ma však dostal. Veľmy dobrý film, ktorému k dokonalosti veľa nechýba. Vrele odporúčam.(22.3.2010)

 • berg.12
  ****

  Studená válka odezněla a s ní trochu i síla tohoto filmu, který z její paranoi hodně těží. Na velkém plátně impozantní kombinace obrazu a Poledourisovy v malém formátu také hodně ztrácí, v tom má menší výhodu třebas trochu laciněji, ale univerzálněji střižený "Krvavý příliv". Přesto jeden z nejlepších ponorkových filmů.(16.3.2005)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 7. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Posádka americkej ponorky USS Dallas prijala filmové motto "The Hunt is On" za svoje. (Methodix)

 • - Krátko potom, čo obdržal faxom scenár, zvažoval Sean Connery (Marko Ramius), že od role odstúpi, pretože mu príbeh prišiel absurdný na obdobie Studenej vojny, kedy sa odohrával. Akonáhle sa ale dozvedel, že ide o príbeh na motívy udalostí, ktoré sa naozaj udiali, rozhodol sa zostať. (Methodix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace