poster

Hon na ponorku

 • USA

  The Hunt for Red October

 • Slovensko

  Honba na ponorku

 • Velká Británie

  The Hunt for Red October

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1990, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  *****

  Connery exceluje, Baldwin "pouze" zdatně sekunduje, Clancyho předloha byla takřka tradičně skvělá, hudba Basila Poledourise geniálně dokresluje atmosféru, prostě tento film by si zasloužil Leninův řád. Jediné, v čem tkví při sledování tohoto filmu zádrhel, je opakovaně příšerný překlad a v některých verzích i ne zrovna vydařený dabing. Faktem je, že ani ruština v originálu není zrovna bezchybná:) Tak či tak, málokdy odolám, abych se i přes utrpení mého sluchu na víc než dvě hodiny nepřipojil k Honu Na Rudý Říjen. 80%, klasika žánru. A za výjimečný soundtrack 10% navíc.(20.1.2003)

 • Derek
  ****

  vynikajúci thriller z obdobia studenej vojny a zároveň najlepšia adaptácia clancyho románov s jackom ryanom v hlavnej úlohe. mctiernan dokazuje, že je velmi zručný režisér a buduje počas celého filmu skvelú atmosféru, podporovanú dobrými hercami. dnes už to nie je príliš aktuálne, ale stále ide o nadpriemernú zábavu.(24.3.2004)

 • Z0oMb3E
  ****

  Opäť jeden z propagandisticky ladených filmov, tentoraz aj skutočne zasadený do obdobia studenej vojny USA vs CCCP. Ďalší z filmov zo skrytou ideou: Ako dobre je v Amerike, a všetci tam chcú. Dvaja špičkoví kapitáni ponoriek Connery a Glenn avšak za veľkej podpory autora psycho-profilu zvádzajú psychologický súboj. Baldwin je tiež vtiahnutý do role a veľmi dobre sa s ňou stotožnil. "Šialený Ivan" ma však dostal. Veľmy dobrý film, ktorému k dokonalosti veľa nechýba. Vrele odporúčam.(22.3.2010)

 • Radyo
  *****

  Dnes už všeobecně známý thriller, který opravdu diváka upoutá do křesla a nenechá mu ani na chvíli vydechnout. Excelentní Sean Connery v hlavní roli celému filmu maximálně dominuje, ostatní známí herci jej pak vhodně doplňují coby posádky ponorek. Dramatická zápletka je doladěna do detailů a co se týče atmosféry, přirovnal bych tenhle film k Uprchlíkovi. Prostě paráda.(23.8.2002)

 • Kryton
  *****

  Jeden z nejlepších ponorkových filmů a thrillerů z dob studené války. Connery tady zastíní všechny okolo a nikdo mu nedokáže zdatně sekundovat a pokud ano, pak je tam jen na pár chvil (Sam Neill). Vše ovšem stojí na skvělé režii Johna McTiernana, který na přelomu 80/90 let uměl napětí a akci. Velká škoda, že dnes už netočí. Líbí se mi ty dlouhé záběry, střih a atmosféra. P.S.: V dnešní době je dobré vidět film, kde (SPOLER!) umře postava s jménem PUTIN! Velmi progresivní film. Hodnocení OST: Jeden z nejlepších Basil Poledourisů! Vedle Conana, Robocopa a Hvězdné pěchoty je to totální hudební orgasmus ve spojení s obrazem. 10/10(30.8.2014)

 • - Richard Jordan bol druhou voľbou do role doktora Jeffreyho Pelta. (Methodix)

 • - Roli Marka Ramia měl původně hrát Klaus Maria Brandauer. (mahler)

 • - Filmový Rudý Říjen je o něco větší verze ponorky třídy Typhoon. Skutečné ponorky třídy Typhoon (v ruské terminologii třída Akula) jsou největší ponorky, jaké kdy byly postaveny. Na délku měří 175 metrů a celkem jich bylo vyrobeno 6. (Foxhound#1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace