Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius (Sean Connery). Americká vláda se obává, že ponorka "Rudý říjen" zaútočí. Analytik CIA (Alec Baldwin) je jiného názoru. Myslí si, že kapitán Ramius chce emigrovat. Má však jen několik hodin, aby ho našel a svůj názor dokázal. Sovětské námořní a vzdušné síly po ponorce totiž pátrají také. Hon na ponorku začíná. (HBO GO)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (396)

Genero 

všechny recenze uživatele

Jak známo, sovětské ponorky trpěly nepříjemným neduhem, že neustále plavaly nahoru a dolů, aby se veslaři mohli občas nadechnout. Až vyrobili Rudý říjen, který nacpali plutoniem a Seanem Connerym a v Kremlu zase bylo o důvod víc k bujarému veselí. Takový podmořský stroj je tou nejlepší výbavou pro studenou i teplou válku, protože jeho vytříbený arzenál dokáže poslat celou Severní Ameriku na dno Atlantiku, ještě než začnou torpéda tikat. Tiernan v nejlepší formě dokázal zachytit nepříjemný pocit klaustrofobie a radiace během podmořského honění, z něhož vám bude mnohdy až mokro. Jednoznačný palec nahoru za pana Conneryho s příčeskem dražším než většina českých filmů. Trvám na tom, že ten Skot má tolik charisma, že kdyby beďar na jeho žaludu hrál Edwarda v Twilightu, měl by verbal homoupíry dávno na prvních pěti místech topky a na Facebooku zakládal tématické zájmové kroužky. Ale nezacláněl ani tehdy mladý, štíhlý a neuslintaný Alec. Nevybombardovat Kanaďané rezidenci Baldwinových, mohl ten chlapec natočit ještě pořádnou řádku pěkných filmů. ()

Bauer 

všechny recenze uživatele

Tak ze začatku se mi to absolutně vůbec nelíbilo.Samé kecy a kecy,takže to bylo tak za 3*.Jenže , pak se to pomalu rozjíždí a když se Alec Baldwin dostane na americkou ponorku , tak to je nejlepší část z celého filmu , protože v teto části je výtečná atmosféra.Taky bych se chtěl zmínit o výkonu Seana Connery , to byl skvost.Solidní 4*!! Ale když bych si měl vybrat film o ponorkách , tak radši šahnu po podcěnovaném Krvavém přílivu!!! ()

Reklama

berg.12 

všechny recenze uživatele

Studená válka odezněla a s ní trochu i síla tohoto filmu, který z její paranoi hodně těží. Na velkém plátně impozantní kombinace obrazu a Poledourisovy v malém formátu také hodně ztrácí, v tom má menší výhodu třebas trochu laciněji, ale univerzálněji střižený "Krvavý příliv". Přesto jeden z nejlepších ponorkových filmů. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Hon na ponorku určitě neni nějaká super akční jízda, ale to ani tak nevadí, protože to vynahradí celkem kvalitní příběh a pár napínaých okamžiků, ale i v tom příběhu jsou celkem dost velký a viditelný trhilny, třeba neustálý předvídání situací od Aleca baldwina, bylo fakt dost podivný a po delší době trošku trapný a docela hodně mi to kazilo dojem z filmu. Alec Baldwin mi v tomhle filmu fakt vůbec neseděl, to už se ale nedá říct o Seanu Connerym, ten se do svý role myslim hodil výborně, akorát podle mě nedostal nějak zvlášť velekej prostor aby tu svojí postavu trochu rozvinul.Pořád jen rozdával nějaký příkazy a dělal ze sebe zkušenýho mořskýho vlka, kterej ví všechno a umí všechno, což teda tu jeho postavu moc nepozdvihlo nad ostaní. takže sečteno a podtrženo mi z toho vychází spíš přůměrnější film, ale jedna věc mi nedovolí dát menší hodnocení než 4 a to byla pro mě muzika, ta se mi hodně líbila a to i když ty ruský kaťůšy a podobný kraviny moc nemusim, ale tyhle chorály byla úplně perfektní. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Hvězdně obsazený politický thriller a ještě na motivy románu Toma Clancyho - to přeci nemohlo dopadnout špatně. A... nedopadlo, ale na zadek mě to taky neposadilo. Connery je skvělej, ale obsadit ho do role kapitána sovětské ponorky je hodně zvláštní volba - obzvlášť když prakticky celý film mluví tou svoji ušišlanou britskou angličtinou. Sam Neill to samé. Zpočátku trochu nejasný scénář se postupně rozplétá do trošku naivního vyvrcholení, ale právě poslední třetina film táhne svým napětím dost nahoru. ()

Galerie (118)

Zajímavosti (39)

  • Biblické verše, ktoré číta Putin (Peter Firth) na začiatku svojho rozhovoru s Ramiusom (Sean Connery), sú zo Zjavenia, 16. kapitoly, 16. a 17. verša. (ČSFD)
  • Richard Jordan bol druhou voľbou do role doktora Jeffreyho Pelta. (ČSFD)
  • V čase 01:45:50 po výstřelech před příď Rudého října je při evakuaci vojáků do záchranných člunů vlevo vidět kameraman s kamerou zabalenou v igelitu a asistent kamery má na sobě obyčejné modré rifle. (Ivoman)

Související novinky

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Letošní Halloween se pro filmové fanoušky ponese spíše ve velmi smutném duchu, z Velké Británie totiž dorazila zpráva o úmrtí legendárního skotského herce a prvního představitele agenta 007, Sira… (více)

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (více)

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (více)

Reklama

Reklama