poster

Hon na ponorku

 • USA

  The Hunt for Red October

 • Slovensko

  Honba na ponorku

 • Velká Británie

  The Hunt for Red October

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1990, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Niktorius
  **

  Bůhví co se našincům honilo v hlavách, když u nás Alec Baldwin prvně honil Rudý říjen a bůhví, jak by si tento film vedl, kdyby se svým načasováním netrefil přímo do protiruské a proamerické porevoluční nálady ___ Všechna ta obludná klišé, násilné scénáristické kličky, rušívé skoky ve vývoji příběhu a hromady logických (či technických) lapsů sice slouží žánrovosti, ale zároveň neomluvitelně podkopávají nohy i těm posledním ždibcům uvěřitelnosti a působí vyloženě zcizujícím dojmem, kdy si divák chtě nechtě pořád připomíná, že sleduje výplod něčí fantazie. Závěr je pak jednou z nejbolestivějších křečí, které jsem měl tu pochybnou čest zhlédnout a málem mi vyhnal z hlavy i vzpomínky na několik málo scén, v nichž McTiernan dostál své tehdejší pověsti... 50%(15.1.2009)

 • nash.
  *****

  Jack Ryan měl jako filmová postava skvělý nástup, o který se postarala dobrá volba románové předlohy, John McTiernan, nacházející se po Smrtonosnou pastí a před Šamanem ve vrcholné formě, Poledourisova dokonale padnoucí hudba a neuvěřitelný Sean Connery jako Ramius. Baldvin sice dělal co mohl, ale v Conneryho charismatu se ztrácel, nedokázal na sebe strhnout pozornost a nakonec ho přehrál dokonce i Sam Neill jako Borodin. To však nic nemění na faktu, že Hon na Rudý říjen zůstává nejlepší filmovou Raynovkou, strhující atmosférou a především výtečně šponovaným napětím, které fungovalo i teď, po téměř čtvrt století.(23.1.2012)

 • movieband
  *****

  Sean Connery jako kapitán ruské atomové ponorky Marco Ramius je skvělý a Alec Baldwin jako analytik CIA Jack Ryan taky boduje. Já jsem nejdřív viděl film a teprve potom četl knížku a musím přiznat, že se to McTiernanovi fakt povedlo celkem dobře natočit, protože ta kniha je celkem dost obsáhlá a složitá. Film se mi hodně líbil a nemyslím si že se mu dá něco vytknout snad jen zdlouhavost příběhu. Hudba byla výborná jak při scénách s americkým námořnictvem tak při scénách s ruským námořnictvem. Moře dává všem novou naději stejně jako sny. Marco Ramius - Kryštof Kolumbus(9.7.2011)

 • Gilmour93
  ****

  Litevec Ramius (charismatický Connery) se během studené války rozhodne v rámci udržení rovnováhy sil odevzdat Rudý říjen poháněný housenkami do rukou vždycky o píď chytřejšího strýčka Sama. Z Murmansku do Zátoky Pláňat v Maine bych za takovým chrabrým kapitánem klidně doplaval kraulem.. McTiernanovi se podařilo udržet napětí po celý film, nedělá ze všech Rusů takové prochlastané tupce, jak bývá zvykem a těch pár technicky krajně nepravděpodobných momentů bych pro jednou připsal na vrub Clancyho žánrovosti (fikce). Ryan by měl okamžitě vrátit toho plyšového medvěda Johnově dcerce, než se táta McClane namíchne..(29.6.2009)

 • Blackros
  ***

  Nebudu tady jako jiní poměřovat tento film s ostatními z "ponorkového žánru". Moc filmů z ponorek neznám a z těch pár co jsem viděl je tento určitě lepší. Pořád se ale, i přes hvězdné obsazení a brilantní hudbu, nejedná o žádný revoluční akční film a pro mne je toto pouhý nadprůměr co se týče obsazení a podprůměr co se týče děje.(31.1.2010)

 • - V českém dabingu jsou chyby. např. v čase
  28:58 říká ruská obsluha sonaru: "Sonarový kontakt na levoboku těsně před námi," což je nesmysl, protože v tomtéž záběru je jasně vidět, že Dallas pluje za nimi.  
  Ve 41:00 doplňuje Dr.Ryan (Alec Baldwin) bezpečnostního poradce prezidenta, že je "nepostradatelný," z logiky děje, ale vyplývá, že měl říct "postradatelný," protože jinak nemá debata s poradcem smysl. .
  V 50:39 obsluha amerického sonaru Jones (Courtney B. Vance) říká, že to ".... poslouchal desetkrát," což nedává logiku, správně by měl říct, že to "zrychlil desetkrát," čemuž odpovídá následující rychlost přehrávání záznamu.  
  V 57:22 Ramius (Sean Connery) říká: "Zvyšte rychlost na 20 uzlů a udržujte ji," ale v čase 57:57 říká první důstojník Borodin (Sam Neill): "Kurz 195 a držte rychlost 26 uzlů." Že by ji tedy důstojní sám, svévolně a bez rozkazu zvýšil?  
  V 1:00:30 Ramius, který v čase 57:22 stanovil rychlost na 20 uzlů nařizuje: "Snížit rychlost na 20 uzlů." 
  V 1:30:28 Kpt. Mancuso (Scott Glenn) dává povel: "Plný výkon!" aby Ramiuse upozornil na jejich přítomnost. Je to chyba dabingu, správně měl přikázat: "Plný zpětný chod." Z následujícího záběru je patrné, že se lodní šroub Dallasu otáčí obráceně.  

  (pjotri)

 • - Filmový Rudý Říjen je o něco větší verze ponorky třídy Typhoon. Skutečné ponorky třídy Typhoon (v ruské terminologii třída Akula) jsou největší ponorky, jaké kdy byly postaveny. Na délku měří 175 metrů a celkem jich bylo vyrobeno 6. (Foxhound#1)

 • - Kevin Costner bol pôvodne obsadený do role Jacka Ryana. (Methodix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace