Hon na ponorku

Honba na ponorku

The Hunt for Red October

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1990, 130 min

Zdařilá adaptace neméně skvělé knižní předlohy. Velmi dobré obsazení, ve kterém sedne i Alec Baldwin v roli Jacka Ryana a především úžasně charismatický sovětský kapitán Marko Ramius v podání Seana Conneryho. K tomu zajímavý děj, mistrně budované napětí a skvělá gradace. Navíc jistá McTiernanova režie podpořená skvostnou hudbou od Basila Poledourise a Hanse Zimmera. Jednoznačně nejlepší filmová adaptace grafomana Toma Clancyho. Hodnocení OST : 4/5(26.1.2007)

Sean Connery nikdy na plátně nepůsobil líp (sorry, Jonesi seniore, odpusť, Jamesi), dokonce i tomu Baldwinovi to sekne. McTiernan vás tímhle příběhem provede s neskutečnou brilancí a při Poleroudisově verzi sovětské hymny budete v pokušení ji závidět našim slovanským bratrům. Jak by si asi Basil poradil s Kde domov můj? PS: Někdy se pokuste tohle vidět v původním znění, jsou tam roztomilé fígle s přecházením z ruštiny do angličtiny.(19.9.2006)

Toto je vynikající Thriller, který by bez Seana Connereyho nebyl rozhodně tak mde je nyní... Příběh vynikající, plný zvratů a přechodu na opačnou stranu. Většina se odehrává (jak už samotný název napovídá) pod vodou, kde panuje napjatá atmosféra. Nový vanález "housenkový pohon" je hlaní zápletkou, je to vymoženost, kterou má jenom jedna strana, a housenkový pohon je vzácný, a nedá zaměřit na sonarech ponorek. Doporučuji tento film shlédnout.(19.9.2004)

Hon na ponorku určitě neni nějaká super akční jízda, ale to ani tak nevadí, protože to vynahradí celkem kvalitní příběh a pár napínaých okamžiků, ale i v tom příběhu jsou celkem dost velký a viditelný trhilny, třeba neustálý předvídání situací od Aleca baldwina, bylo fakt dost podivný a po delší době trošku trapný a docela hodně mi to kazilo dojem z filmu. Alec Baldwin mi v tomhle filmu fakt vůbec neseděl, to už se ale nedá říct o Seanu Connerym, ten se do svý role myslim hodil výborně, akorát podle mě nedostal nějak zvlášť velekej prostor aby tu svojí postavu trochu rozvinul.Pořád jen rozdával nějaký příkazy a dělal ze sebe zkušenýho mořskýho vlka, kterej ví všechno a umí všechno, což teda tu jeho postavu moc nepozdvihlo nad ostaní. takže sečteno a podtrženo mi z toho vychází spíš přůměrnější film, ale jedna věc mi nedovolí dát menší hodnocení než 4 a to byla pro mě muzika, ta se mi hodně líbila a to i když ty ruský kaťůšy a podobný kraviny moc nemusim, ale tyhle chorály byla úplně perfektní.(25.9.2006)

Tak ze začatku se mi to absolutně vůbec nelíbilo.Samé kecy a kecy,takže to bylo tak za 3*.Jenže , pak se to pomalu rozjíždí a když se Alec Baldwin dostane na americkou ponorku , tak to je nejlepší část z celého filmu , protože v teto části je výtečná atmosféra.Taky bych se chtěl zmínit o výkonu Seana Connery , to byl skvost.Solidní 4*!! Ale když bych si měl vybrat film o ponorkách , tak radši šahnu po podcěnovaném Krvavém přílivu!!!(22.9.2006)

• - Posádka americkej ponorky USS Dallas prijala filmové motto "The Hunt is On" za svoje.

• - Kevin Costner bol pôvodne obsadený do role Jacka Ryana.

• - Výdaje na príčesok Seana Conneryho (Marko Ramius) sa nakoniec vyšplhali na čiastku 20 tisíc amerických dolárov.