Hon na ponorku

Honba na ponorku

The Hunt for Red October

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1990, 130 min

Pozor bude se zde vyskytovat spoiler!Skvělý špionážní thriller(proč se takové už netočí) s brilantním Connerym který za svůj výkon(vysvětlete mi proč)neobdržel Leninův řád a skvěle sekundujícím Baldwinem.SPOILER:pět hvězdiček však nedávám z toho důvodu že mi tam zcela bezdůvodně zabijou Sama Neilla.Kvůli tomu to není 100% ale jen 99%.ŠKODA!!!!(3.8.2003)

vynikajúci thriller z obdobia studenej vojny a zároveň najlepšia adaptácia clancyho románov s jackom ryanom v hlavnej úlohe. mctiernan dokazuje, že je velmi zručný režisér a buduje počas celého filmu skvelú atmosféru, podporovanú dobrými hercami. dnes už to nie je príliš aktuálne, ale stále ide o nadpriemernú zábavu.(24.3.2004)

Nebudu tady jako jiní poměřovat tento film s ostatními z "ponorkového žánru". Moc filmů z ponorek neznám a z těch pár co jsem viděl je tento určitě lepší. Pořád se ale, i přes hvězdné obsazení a brilantní hudbu, nejedná o žádný revoluční akční film a pro mne je toto pouhý nadprůměr co se týče obsazení a podprůměr co se týče děje.(31.1.2010)

Kdo čeká akci, ten čeká marně. Hon na ponorku je spíš komorní drama ze studené války. Satiricky laděné debaty politiků (předávající si záměrně mylné informace) nemají chybu. Snahu o realistické podání života ponorkové posádky lze taky jen ocenit, i když McTiernanovi občas hapruje poněkud pomalejší tempo.(16.2.2015)

Tak ze začatku se mi to absolutně vůbec nelíbilo.Samé kecy a kecy,takže to bylo tak za 3*.Jenže , pak se to pomalu rozjíždí a když se Alec Baldwin dostane na americkou ponorku , tak to je nejlepší část z celého filmu , protože v teto části je výtečná atmosféra.Taky bych se chtěl zmínit o výkonu Seana Connery , to byl skvost.Solidní 4*!! Ale když bych si měl vybrat film o ponorkách , tak radši šahnu po podcěnovaném Krvavém přílivu!!!(22.9.2006)

• - Kevin Costner bol pôvodne obsadený do role Jacka Ryana. (Methodix)

• - Richard Jordan bol druhou voľbou do role doktora Jeffreyho Pelta. (Methodix)

• - "The Hunt for Red October" je také první kniha, ve které se objevuje postava Jacka Ryana. (Sony1994)