Šílený Max: Dóm hromů

• Česko Šílený Max a Dóm hromu (více)

Zbytky zničené civilizace již téměř zmizely a poslední přežívající lidé se snaží najít nový model fungující společnosti. Stárnoucí Max se vydává do města Bartertownu, aby získal zpět svůj majetek. Město sice řídí despotická černoška, která si nechá říkat Teta Entita, je však značně závislá na dodavateli elektřiny, který si říká MasterBlaster. Ve skutečnosti jde o nerozlučnou dvojici inteligentního trpaslíka Mastera, který jediný ovládá výrobu elektřiny, a slaboduchého obra Blastera, který svého druha nejen chrání proti všem nebezpečím, ale je také jeho nosičem. Entita po Maxovi chce, aby zabil Blastera v souboji, který občas pořádá v zamřížované aréně, tzv. Kopuli hromu. Maxovi se podaří hloupého obra porazit, odmítne jej však zabít, čímž poruší pravidla hry "dva dovnitř, jeden ven". Za trest je vypovězen z města a spoutaný ponechán v poušti. Zachrání jej dívka Savannah z pouštního kmene dětí, které žijí v malé uzavřené komunitě u pramene vody. Max společně s několika staršími dětmi pronikne do města, osvobodí uvězněného Mastera a pomůže jim uskutečnit jejich sen. (TV Nova)

JohnCZ

Třetí díl a stejně se nevysvětlilo, proč se to jmenuje Mad Max, když právě Max tam snad jako jediný "mad" není. Každý díl je úplně jiný a tahle už vysokorozpočtová trojka mi sedla nejvíc. Asi hlavně proto, že má konečně příběh, který stojí i docela za řeč. Také ale kamera a výprava velmi mile překvapí a i když se závěrečná honička nevyrovná svou velikostí té z dvojky, celkově je natočená o něco lépe. Pro mainstreamového diváka je to nejspíše nejpřijatelnější podívaná. Ve výsledku to ale působí malinko jako slepá ulička, jelikož se filmový remake i videoherní adaptace stylem a především vizuální podobou inspirují především druhým dílem. ()

villon17

Tak se nakonec taky slituju a dám jednu, ale asi jenom za tu odvahu dovolit někomu se na to koukat, aniž by se ten dotyčnej bál újmy. Všichni byli zhulený nebo v transu nebo já nevim, že jim nedošlo, co to vzniká za blbost. Vůbec nic se tam nedělo, jediná myšlenka byla tý apokalypsy, ale pak už vim až závěrečný titulky... ()

corpsy

Najamerickejší, tzn. najhollywoodskejší z celej trilógie, zameraný viac na mladšie publikum než predchádzajúce časti, najmenej drsné a divoké, napriek tomu paradoxne najzábavnejšie a najodľahčenejšie, v niektorých prípadoch pripomínajúce to najlepšie z producentskej dielne Stevena Spielberga 80. rokov. Svižná a profesionálne natočená popcornovka. Gibson je opäť cool a vďaka nemu a už tradičným automobilovým naháňačkám, sa séria ako celok nezmazateľne zapísala do dejín kinematografie. ()

Kryton

Je tady toho moc. Město, ztracené děti, pak boj. O co vubec jde? Chaotické! Z kultu prvních dvou dílu zde zbyl jen Max a postapokalyptická Země. Dalo se vytěžit více než suchozemská verze Kostnerova Vodního světa (nezdá se vám to krapet podobné ? ). Snad někdy dojde na pokračovaní a regulerně serii ukončí a Mel se vratí k roli , která ho pro film zrodila ( následuj Stalloneho a Willise !) ()

MartinezZ odpad!

A tady už zůstává rozum stát - nehnutě, bez dechu, mimo čas a prostor. Film je branou do jiné dimenze, do prostředí až do posledního atomu zaplněného demencí, zhovadilostí a krystalickým kreténismem, jenž muselo mít dva režiséry, kteří si navzájem zuby utahovali vlastní svěrací kazajky. Co tam dělalo to společenství parchantů? Co tam dělaly ty vyšňořený hovada? Co tam dělal pokus o příběh? Co tam dělala, ty vole, Tina? Co tam dělaly ty hovna? HOVNA tu měla hlavní roli, dal bych jim Oscara, protože nic jiného a nikdo jiný tenhle film tak dokonale nevystihuje - HOVNA. ()

mysiak

Končíme...prechádzame do maxi psycho sci-fi...kde hrá prekvapujúco dobre Tina Turner...ale Mel je stále veľký sekáč...aby dokázal pokaziť tento film ()

Ellmariachi

Po třetí a zase jinak. Třetí MM mi nepřijde o tolik horší jako jeho předchůdci. Je prostě jiný. Po poměrně akční dvojce tu máme díl, kde Max zkouší fungovat v "civilizaci" i když jen díky shodě okolností. Později se ale ukáže, že méně je někdy vice. O tom ale nepřesvědčí bandu dětí a proto se vydává za jejich záchranou. 70 procent. ()

GodComplex

Atmosfera a prostredi jsou minimalne stejne vyborne jako ve dvojce a cele to nezacina vubec spatne, i prestoze Tina Turner se pri hrani sklebi uplne strasne. Ve druhe fazi tam ale zacnou pobihat deticky a cely koncept jde az moc do mainstreamu, coz tehle serii nesvedci, stale je ale fascinujici sledovat az jak velkou inspiraci je tahle serie pro novejsi post-apo svety. Jsem zvedavy jak se George Miller po 20ti letech popere s pripravovanym prirustkem do serie. 6/10 ()

MikO_NR_1909

Začína to vskutku svižne a nekompromisne, ako som si Maxa v takomto svete bez pravidiel aj predstavoval. Tina Turner ako záporná postava a svet svojvôle alá California love sľúbia potrebnú nadupanú akciu s vyváženým citom a záujmom o postavy. Problém nastal v akomsi mŕtvom bode, kedy som (a môžete ma za to viniť) nezachytil pointu a sledoval takmer bez akéhokoľvek zápalu. Invenčne nezaujímavé, únosné, prekvapí viac fantazijný ako fikčný svet, ale rozhodne to neobstojí v otvorenejšej konkurencii entertainmentu 5/10. ()

PKD

Má to spoustu výborných scén, ALE...už to není tak nějak...ono. Hl. problém spatřuji (a nejen já) v tom, že se od 2.pol. (která je prostě nepoměrně slabší), přesouváme až do oblasti pohádkového mýtu a to není pro tuto sérii dobré rozhodnutí. Ne, ty děti mi tam opravdu nevadily. Kupodivu. Potěšila přítomnost pilota (byť ten hazlík Maxovi na začátku, poněkud zkomplikuje život) ze 2 a tentokráte i s potomkem (kam se poděla docela pěkná máti? heh). Tina Turner...dost dobrá. Palec nahoru. Ovšem, vlasatý Max byl zprvu jako zjevení. Což nemyslím jako kompliment. No, však potom po mnoha letech přiburácela vysokooktanová a totálně geniální 4, takže tento díl, pak pochopitelně poněkud upadnul. Na 2.str. to není špatné score...3 filmy ze 4, jsou nadupané. P.s. jen tak pro zajímavost... 2.film se odehrává 15 let po 1 a 3.film, 5 let po 2. Tudíž, 20 let po 1. ;-) Člověk si to zprvu ani neuvědomí, že celá trilogie jest v tak velkém časovém období. ()

erased

Ve výsledku je Gibsonův poslední Max přesným opakem toho prvního. Jako samostatný film možná není kdovíjakým zázrakem, ale dá se bez újmy na zdraví dokoukat, jenže jako součást série založené na dravosti automobilových honiček je Beyond Thunderdome filmem jednoznačně nejhorším. V první řadě mu z velké části chybí právě ta auta. Ta, která se sice objeví v závěru jsou co do propracovanosti designu ještě o kus před druhým dílem, ale akci s nimi to nijak nepomáhá, protože jejich dorážení na lokomotivu se závěrečné akci předchozího dílu ani nepřibližuje. Zbytek filmu je pak prazvláštním a nepříliš působivým prohlubováním zpustošeného světa s nepadnoucí poetikou prachsprostě kopírující tu nejhorší části šesté epizody Star Wars (jen zde místo chlupatých medvídků vydávajících divné zvuky bojují proti zlým imperialistům podobně chlupaté děti vydávající podobně divné zvuky). Nepříjemně ale skřípe celý film od samotného začátku až do konce a dojmům rozhodně nepomáhá ani změna pojetí od božího Road Warriora. ()

gogos

O dost lepší nežli jednička, přesto lehce zaostává za dvojkou. Vynikající výprava, efekty a akce jsou sráženy dolů malinko horším příběhem. Přesto je Mel Gibson opět za borce. Opravdu moooc povedený snímek se svižný tempem a povedeným zvukovým doprovodem. ()

Makky

Bohužiaľ Šialený Max už nie je taký šialený ako býval. Síce všetka akcia, ktorá tu bola je výborná, vo výsledku je to len slabý odvar predchádzajúcich dielov. Takéto nedôstojné zakončenie série si Mad Max nezaslúžil. ()

blackrain

Další australská apokalypsa na kolech. Svět je ještě více rozklížen, než kdykoliv předtím. Maxovo dobrodružství už není tak divoké jako v předchozích dílech a je také nejslabší. Příjemným překvapením bylo obsazení Tiny Turner jako tetičky Entity, která vládne městu. Neměla jsem tušení, že ten kovový obleček, který měla na sobě, vážil 55 kilogramů. To musela být síla se v něm pohybovat. ()

kaylin

Film je asi potřeba brát jako rozvíjení mýtu, kde se setkáváme s dalšími postavami, jsme svědky toho, jak se Max snaží stát gladiátorem, je zde město, které by skutečně mohlo fungovat jako apokalyptická verze děsivého ráje - anebo jemného pekla - a nakonec je zde i snaha vyvolat určité emoce. Konfrontace civilizace s lidskou divokostí je zde neskutečně silná, ale trochu se v tom ztrácí příběh, který je místy hodně na efekt. Mel s dlouhými vlasy je ale rozhodně pořád dobrý. ()

Tony.cs

Tenhle Max je trošku zvláštní. Není vyloženě špatný, ale je prostě tak osmdesátkově naivní. Nicméně závěrečná honička je zase ve stylu, který známe. ()

movieband

Třetímu Maxovi zachraňuje zadek Miller a jeho zručnost v akčních scénách. Ať už se jedná o samotný fight pod kopulí Dómu Hromů (kde to graduje od souboje s holýma rukama až po motorovky a sekery) nebo závěr na poušti, tak to člověka minimálně pobaví a nostalgicky potěší při vzpomínce na akční řežbu v druhém díle. V samotném ději je víc nastíněn, kde se Max pohybuje. Jen to na mě celé působilo takovým zvláštním dojmem, který se pohybuje na hranici výsměchu a zároveň sympatií. Samotné dialogy byli někdy takové, že by to člověku po dalších 5-ti minutách vygumovalo hlavu do základů. Jinde to bylo solidní a dávalo to člověku nějaký ten smysl. Celkově mi přijde, že místy je Dóm Hromú hodně solidním akčákem, ale z větší části to sundává jeho vlastní směšnost dialogů. První díl byl drama o pomstě jednoho muže gangu motorkářů a jeho krvavá odplata, druhý díl byl vyloženě o přežití silnějšího. Třetí část Maxova příběhu je epizoda z post-apokalyptického světa, kterou, když člověk vynechá, tak se nic nestane. Minimálně díky tomu, že to Miller v závěru druhého dílu udělal vcelku fikaně. Díky tomu se může zdát Dóm Hromů nuceným pokračováním a rýžováním peněz. 64% ()

Thomassi

Tak moje prognózy se potvrdily. Už předchozí dva díly nebyly z mého soudku a nedokážu přijít téhle sérii na zoubek. Na třetí díl jsem se podíval jen proto, abych zkompletoval všechny díly. A už tušení mi našeptávalo, že to bude průser. A to se vyplnilo. Teď budu psát asi o 80 procentech filmu. Absolutně jsem se nudil. Nebylo tam nic, co by mě dokázalo zvednout ze židle a horší je, že tam nebyl ani náznak něcoho takového. No a ta pasáž s těma děckama? Ty mi lezly na nervy asi po jedné minutě a to mě čekalo ještě dalších asi třicet. Potom jsem měl z nich bolesti hlavy. Do této doby naprostá sračka. Těch zbylých 20 procent bylo koukatelných. Honička na železnici, nasraná Tina Turner a velký spád. Bohužel to je vše, co stojí za vidění. A to je málo. Nikdy více tento díl nechci vidět. 35%. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner