Akta X - Návrat

(série)
Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Komedie
USA, 2016, 4 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Chris Carter

Kamera:

Joel Ransom

Hudba:

Mark Snow

David Duchovny, Gillian Anderson, Mitch Pileggi, William B. Davis, Lauren Ambrose, Robbie Amell, Joel McHale, Annet Mahendru, Annabeth Gish (více)

Epizody(6)

Téměř 14 let po odvysílání původního seriálu se otevírá další strhující kapitola Akt X v šesti epizodách, za kterými tradičně stojí tvůrce a producent Chris Carter. V hlavních rolích slavných agentů FBI, Foxe Muldera a Dany Scullyové, se opět představují David Duchovny a Gillian Anderson. V roli Waltera Skinnera, náměstka ředitele FBI a nadřízeného obou agentů, který zručně balancuje na hraně mezi loajalitou k oběma detektivům a odpovědností vůči nadřízeným, se jako obvykle objevuje Mitch Pileggi. Užijte si návrat jednoho z nejdéle vysílaných sci-fi seriálů v televizní historii, popkulturního fenoménu, který se může pyšnit cenou Emmy i Zlatým glóbem. (Magic Box)

seiffs

Chris Carter je pořád stejnej tragéd. Chci uvěřit, věřím, celé roky nás vodili za nos, ona je klíč ke všemu, už tomu všemu rozumím, vím co dělám, věř mi, ... Doba je jinde a Chris to těžce nepochopil, zasekl se kdesi v pubertě a dronama to prostě nezachrání. Kdybych chtěl zavzpomínat na zlatá 90. léta, tak si pustím klasických prvních pár sérií a nebudu koukat na Duchovnyho jak si chce ještě na stará kolena přivydělat. Zklamání. ()

Zombiepod

Ako obrovský comeback je pokračovanie kultových X-Files veľmi diskutabilným a rozporuplným seriálom. Prvé dve epiźody to vypália na nostalgickú úroveň s hromadou konšpiračných teórii, no nasledujúce 3 epizódy sú kolísavo priemerné, až veľmi slabé a zbytočné. Záverečný diel, nadväzujúci na prvý, je samozrejme výborný a otvára dvierka pre pokračovanie, no dejovo som dúfal, že celá séria sa bude držať práve tejto linky. Žiaľ, diely sú nakrúcané nezávislo od seba, s rôznymi príbehmi a postavami, čo v porovnaní s klasikou robí z návratu Aktov X len priemerný sci-fi seriál, ktorý úplne nepoteší ani skalných priaznivcov. ()

goodnic

No dobře, původně jsem tuhle sérii chtěl počítat jako desátou, ale po zhlédnutí souhlasím že tohle se nesmí s původním seriálem nijak spojovat. Co to jako mělo kurva bejt? Ta over-the-top paranoia, přestřelený konspirace, absolutně nezajímavý případy a nesmyslná hlavní dějová linka... aspoň že ti dva pořád ještě hrajou dobře. ()

zubrik66 odpad!

Vravím si, len nech to nie je o mimozemšťanoch, len nech to nie je o ufo...Lenže Carter ma sklamal...stačilo prvých 30 min, aby ma chytil hrozný bolehlav z nevýslovnej trápnosti... ()

Solverino

No na to jaká pecka byl původní seriál, je ten novej slušnej šrot a velké zklamání :( Foks i Dejna mluvěj zastřenejma hlasama jak retardi a vypadaj, že nazkoušeli různé pózy před zrcadlem. Měl jsem pocit, že sleduju Sex ve městě a ne Akta X... Dřív to bylo o příběhu a nápadech, teď je to o stajlu, plastickejch operacích a brzkém Alzheimeru... :( no asi to nebudu ani dál sledovat, je to ztráta času, škoda potenciálu. 3 hvězdy z těžkýho sentimentu, jinak max. na 2 hvězdy EDIT: tak po 5ti dílech snižuju na 1 hvězdu (ze sentimentu za Fokse a Dejnu jinak převeliká sračka óbr nudná!) hnus! ()

ryb1ck4

Pouze z nostalgie k "původním" dílům nebudu radši hodnotit. DELETE a zapomenout, Akta X patří do "devadesátek"! ()

Brmbolec

Po 6. dieli odoberám hviezdu a je to skôr tak 2 a pol. Posledný diel bol "piece of crap" pokračovanie prvého dielu, ktorému by som to ešte odpustil ako pilotnému dielu. Jedine 2., 3. a možno 4. diel stály ako tak za to. Epizóda Babylon bola snáď zlý vtip, aj keď Mulderov "trip" bol dobrý :) Keď chceli spraviť návrat, tak to malo byť vyvážené v tých šiestich. Priznám sa, že po 5. serii som to voľakedy sledoval len sporadicky a vždy ma lákalo na tom to tajomno okolo hlavnej línie... ()

Ludo444

Ach... bavil som sa, ale neni to ono. Neviem jak to mám zhodnotiť, najskôr čisté nadšenie - klasické intro, sarkastický Mulder, ktorý аle nanešťastie vekom "zmoodyovatel" (to neni nutne zle, ale Fox a Hank sú proste odlišné postavy), odtiahnutá Scullyová a nábeh na pokračovanie mytológie. A tu to prvýkrát začína hneď v prvej epizóde škrípať - predchádzajúcich 9 sérií seriálu je údajne jedna veľká mystifikácia. To je facka fanúšikom. Nasledovala fantastická samostatne stojaca epizóda a jeden veľký fanservis (splašený Mulder s telefónom, polostriptíz Scullyovej, a tona narážok na minulé epizódy... ). Problém je, že fanservisy sú tu dva, a pri tom druhom som si pripadal, skôr jak s kamošmi po rokoch na pive. To je niečo čo sa mi hodí, jakokoľvek to bolo vtipné, skôr k MASH, ale nie k X-Files. Zápletky typu monster-of-the-week majú atmosféru, ale sú absolútne priemerné a obstáli by v klasickej 22 dielnej sérií, ale nie na ploche 6 dielnej minisérie. Tá by pobrala skôr viac rozumne pojatých mytologických dielov, ktoré tu boli "len" dva. Záverečná jazda novým poňatím mytológie ma priklincovala pred obrazovku, ale skôr tým, že to bolo napínavo natočené, než tým, že sa mi lúbilo kam to smeruje - čo čierny olej, mimozemský lovci, Kolonisti, ... ? ()

Olafsson

Z téhle série mám smíšené pocity. Anderson je MILF jak má být, tam je všechno v pořádku, stále hraje svěže a její projev nepostrádá ostrost a jiskru. Zato Duchovny mi tady přišel už velmi unavený a vyhořelý a jeho hraní jsem mu prostě nevěřil... Jako kdyby to prostě odehrál už jen z úcty k tradici a nic víc. Co se týče epizod tak první a poslední jsou super, zbytek tak nějak průměr, ta epizoda s shape shiftingem mi přišla na palici a stupidní, to měla být jako parodie? Celkově je to pro sérii 10 průměr, ne víc než tři hvězdy. ()

xzajox

Po videní e01 sa zdá, kam sa nová séria bude uberať. Z jednej časti som spokojný, no z tej druhej nie. Na starej sérii bola pre mňa najviac atraktívna tá časť nadprirodzena, mimozemšťanov a čudných netvorov. Najmenej ma bavila časť s konšpiráciami a fajčiacim dedom. Preto ma posledné série starých XF bavili asi najmenej. Tu je to jasné. Hlavným ťahačom nového XF bude to, že sme dnes obklopení konšpiráciami na každom kroku, v médiách aj na internete. Dnešný konšpirujúci či paranoidný divák tak dostane do rúk to, o čom sa márne snaží "varovať" celý svet. Mimozemšťania, farmapriemysel, odpočúvanie, zlá vláda, chemtrails, zelené jaštery... Seriál tak bude vlastne zbierať plody toho, čo IMHO sám pred rokmi zasial - paranoju (alebo je to len moja konšpirácia?) Problém je, že napriek tomu, že tak, ako pôvodné série, aj táto je len fikciou (nanajvýš založená na skutočných dohadoch), sa iste nájdu ľudia, ktorých paranoja sa týmto ešte prehĺbi. Napriek tomu však mám z oživenia XF dobrý pocit. Návrat hercov potešil a k trom hviezdam za mimozemšťanov, nostalgiu a Gill, pridávam štvrtú za dizajn hlavného záporáka. No a teraz si idem pre chem-plynovú masku a výplatnú pásku od jašterov z tieňovej vlády USA. 70% - 4* EDIT: e02 indikuje, že rovnako, ako v starých sériách, konšpirácie budú aj tu len akýmsi zápachom cigariet v pozadí. V e03 zasa zisťujem, že sa neboja náladu trochu zjemniť trápne vtipnými epizódami. Hodnotenie zatiaľ ostáva. ()

Cannonball

Strasne ale hlavne tragicky nepozeratelne. Vsetko co sa pokazit da pri tvorbe serialu aj pokazili. Som presvedceny, ze keby sme nezazili kult v 90tich rokoch tak ani pes by po tejto zlatanine nestekol. ()

koza3

Slabší čtyři hvězdy. Tězko hodnotit, protože z pouhých šesti epizod byla jedna mimo mísu (ale hodně dobře mimo mísu :-) ), jedna nebyla moc scifi a další čtyři se věnovaly hlavní dějové lince. Hlavní příběh je hodně otevřený, není to jako ve starých sériích, kdy jste celou sérii nevěděli vůbec nic a pak jste dostali špetku informací. Tady Vás konfrontují s otevřenými informacemi a víte kdo je ten zlý a kdo je hodný. To mi k Akta X moc nesedělo, ale dejme tomu, že se jedná o "aktualizaci" do moderní podoby, kdy dlouhosáhlé hádanky nesjou asi moc v kurzu. Určitě se to nevyrovná původnímu seriálu (ale tomu už se nevyrovná nikdy nic), ale tohle se k tomu alespoň přiblížilo. Jelikož to skončilo tak, jak to skončilo, tak bych rád viděl plnotučnou sérii o dvaceti dílech, kdy budeme svědky pokračování hlavního příběhu, ale i putování po USA a objevování různých záhad. Taková ta psaná hláška ze starých Akta X "7:37 Wisconsin" a jedeme objevovat záhady! :-) ()

Nikolas__

Tato série je taková nerovnoměrná, a určitě nejslabší ze seriálu, ale i tak je super. My Struggle I 4/5 - Dobrý začátek, jen ne perfektní. Ale já to nějak excelentní ani nečekal takže já jsem s první epizodou spokojen. Founder's Mutation 5/5 - Návrat ke klasickým MOTW epizodám prvních dvou sérií, a skoro i vrchol desáté řady. Mulder and Scully meet the Were-monster 5/5 - Další báječná epizoda, tentokrát komediální. Dialog na hřbitově je vážně skvělý, spoust scén úplně boží. Jen škoda že se toto monstrum neobjevilo ve vážné epizodě. Home Again 5/5 - Tentokrát hororová epizoda. Možná není tak úderná jako předchozí dvě, ale i tak je opravdu bájačná, stylem podobná čtvrté sérii. Babylon 3/5 - Zklamání a nejslabší epizoda série, ale pár dobrých scén se tu najít určitě dá. My Struggle II 5/5 - Parádní mytologický závěr, a to nejenom díky skvělému Kuřákovi. Nevím proč je na tuto epizodu, a na celou mytologii desáté a jedenácté série tolik kritiky. Jasně, je slabší, ale je mnohem lepší než ta z deváté, to jste zapomněli na super vojáky? Díl není perfektní jako některé zlaté mytologické díly z druhé a třetí série, každopádně je vážně dost povedený, a přijde mi že to dost lidí ignoruje. Něco zamrzí, něco nadchne, něco naštve, něco potěší, ale rozhodně tu převažují pozitivní emoce. Komplet série - 7/10 ()

Kenji

Konšpiračná sračka - nič iné mi nenapadlo. Zvládol som len prvú epizódu, ale neviem či dám niekedy viac. Tajomno pôvodného seriálu je v ťahu. Žiadne tak to môže byť, vláda klame. Miesto toho nám Mulder za 3 minúty zarecituje všetky konšpiračné bludy na ktoré môžete naraziť a myslí to celkom vážne. Nejaká elita chce ovládnuť Spojené štáty pomocou militarizovanej polície, fastfoodu a FEDu. Unášajú ľudí pomocou UFO keď na to stačí dodávka a traja ľudia. Keep it simple, že áno :D Proste v 90´s to bol top seriál, ktorý som neskutočne žral, teraz to nestojí za reč... ()