Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (více)

Série(3) / Epizody(35)

Recenze uživatele ALIENka_ k tomuto seriálu (29)

Led (2021) (S02E02)

Ale jo, je to aspoň lepší než minulá epizoda. Aspoň to bylo zábavný, sakra práce! A vím, že jsem říkala, že nerada hodnotím styl animace, ale víte co? Seru na to, u filmu se taky hodnotí kamera, tak proč bych u animovanýho seriálu nehodnotila animaci, že? Každopádně tady se nemůžu rozhodnout, jestli tu kresbu víc miluju nebo nenávidím. Nějaký záběry vypadaj totiž fakt nádherně (třeba ty zdálky na tom moři nebo když šli těma ulicema), ale nějaký zase vypadaj úplně strašně, hlavně když ukážou zblízka jejich obličeje a začnou mluvit. Přijde vám to taky tak? Mně to přišlo takový, nevím, prostě divný. Ale co fakt nechápu je, proč ty velryby prorážely led zrovna pod nima? Však tam mají celý moře pro sebe. Bylo to tím světlem nebo čím? Hodnocení: Musím říct, že zatím docela slabota. Doufám, že přijdou nějaký epizody jako v minulý sérii, že kterých si sednu na zadnici/10 ()

Zakázané ovoce (2021) (S02E03)

Do třetice všeho dobrýho! Konečně! Na takovouhle epizodu jsem přesně čekala. Pořádná dávka deprese a existencionalismu, ach ano prosím! Tohle je přesně jeden z těch dílů, kterej by udělal skvělej film nebo rovnou seriál. Je pravda, že je to taková ta klasika "policajt pracující pro vládu najde empatii a změní strany", což už tady bylo milionkrát, ale co už, když je to dobře udělaný.. A že to bylo zatraceně dobře udělaný. Ta atmosféra, napůl dystopie a napůl utopie (podle toho, ze který strany to vezmete). A animace byla taky úžasná, nádherná jako svině. Jo a taky se mi děsně líbí ten konec, kterej vlastně nebyl žádnej happy end, protože se nic nezměnilo, cápek umřel a život jde dál stejným tempem. Pořádnej pesimistickej konec, tak se mi to líbí. Hodnocení: už jsem přestávala doufat v budoucnost týhle série, ale naštěstí třetí díl ji přišel zachránit/10 ()

Sníh na poušti (2021) (S02E04)

Jak to jen říct. Hmmm. Na jednu stranu tahle epizoda byla fakt zábavná, na druhou ale.. Nějak mi přijde, jako bych ji viděla snad stokrát. To téma je fakt zajímavý, chlápka se snaží dostat kde kdo kvůli tomu, že je nesmrtelnej. Ale sakra kolikrát udělali to zachránění na poslední chvíli? Přísahám, že pokaždý, co si říkáte, že cápek už to má spočítaný, se za ním objeví ta napůl kyborg napůl žena a na poslední chvíli ho zachrání. A to ani nemluvím o tom, že padouch má klasicky s hrdinou rozhovor před smrtí, než ho zabije, což samozřejmě vyústí v padouchovu smrt. Ježiši, tuhle sračku už jsem viděla tolikrát, že už mě to fakt vysírá do běla. A proč chtěli Snowovi kule? To si z nich chtěli uvařit polívku a pak je sežrat, aby byli nesmrtelný? Však takhle by ani nevěděli, jestli to jsou jeho koule... Hodnocení: mám pocit, že kdyby tenhle díl trval aspoň 40 minut, mohl bejt mnohem lepší/10 ()

Vysoká tráva (2021) (S02E05)

Ovšem tenhle díl byl naprosto úžasnej. Zrovna nedávno jsem četla Lovecrafta a hrozně mi ho to připomnělo. Ta atmosféra neznáma, divný příšery a estetika dvacátých let... On i sám hlavní hrdina vypadal trochu jako Lovecraft. Tenhle díl naprosto miluju. Asi se na něj mrknu znova. Definitivně nejlepší zatím. Už jsem si říkala, že mi tam chyběla nějaká ta hororová povídka. A animace? Úžasná. Hrozně originální, takovou jsem snad ještě neviděla. Vypadá trochu staře, jako kdyby byla udělaná před 20 lety a to jí dodává děsný kouzlo. Ještě když je to zasazený tak před sto lety. No prostě působí to nádherně a jdu se na to podívat znova! Hodnocení: kdyby ve stylu týhle animace zanimovali Lovecraftovi povídky, asi bych se posrala štěstím/10 ()

Duch Vánoc (2021) (S02E06)

Vánoční speciál! Tohle bylo fakt vtipný, to jsem nečekala. Děti se jdou mrknout na Santu, kterej tak úplně není podle jejich představ. Není to žádnej děda, co jezdí s povozem sobů.  ( ͡° ͜ʖ ͡°) Hmm jsem fakt ráda, že u nás máme Ježíška. No myslím, že tyhle děti se už na Santu nikdy podívat nepřijdou. Hodnocení: nemůžu uvěřit, že už jenom dvě epizody a je konec. Tahle série je fakt závislost. A jak je krátká, tak máte za chvíli dokoukáno a jediný, co vám zbejvá je čekat dva roky na další, jestli vůbec bude/10 ()

Azyl (2021) (S02E07)

Tenhle díl byl skvělej, ale hrozně krátkej. Prostě začnete na to koukat a přijde vám, že to skončilo za 30 sekund a mohlo to bejt mnohem zajímavější a delší. Třeba kdyby ukázali víc z toho boje s tou zářící věcí a pak až by došlo pádu. Protože stokrát radši bych viděla to, než souboj s robotem, což už je taky pěkně ohraný. Neříkám, že to nebylo zábavný, to ani náhodou, naopak velice jsem si to užila, ale prostě ta zápletka s tím, že robot má najednou nějakej záhadnej error a jde proti protagonistovi, ale no ták, to tady bylo už tolikrát. I když to jak ho zneškodnil bylo kreativní, musím říct. Ale fakt bych tady spíš ocenila, kdyby se dějodehrával radši v tom vesmírným boji, to tady sice taky bylo mockrát, ale pokaždý to vypadá dost jinak a je to mnohem zajímavější. Hodnocení: chudák chlap, když mu rozdrtil ruku měla jsem pocit, že z toho mám fantomový bolesti/10 ()

Utonulý obr (2021) (S02E08)

Ten nápad tady se mi děsně líbí a vyprávění toho vědce, který celou epizodu doprovází, tomu dodává takovej zvláštní nádech. ALE na druhou stranu je to děsně nerealistický (teď nemluvím o obrovi, kterej se najednou z ničeho nic vyplavil na pevninu) a směšný. A myslím tím, jak na to všichni reagujou. Chcete mi říct, že kdyby se něco takovýho objevilo, vláda, noviny, celej svět by prostě pokrčil rameny a nechal to bejt? Nemyslím si. Hnedka by kolem byla spousta vojáků nebo policajtů, miliarda článků, a následovalo by dlouhý vyšetřování, kde se vzal atd. Stovky vědců by zkoumaly, co je zač a co to má všechno do prdele znamenat. Určitě by nenechali lidi lízt po obří mrtvole nebo si vzít ostatky tý mrtvoly domů. Nehledě na to, že mrtvoly smrdí jako prase a hromadí se v nich spousta nemocí (lidi, co se na něm procházeli, včetně vědce, jsou teď nejspíš po smrti). A ten cápek, co si z něj dělal večeři? Mrtvej na 100%. Skvělej nápad, ale naprosto stupidní a nesmyslný provedení.Hodnocení: good taste but awful execution/10 ()

Tři roboti: Strategie úniku (2022) (S03E01)

Máme tu další sérii, a i přesto, že mi minulá přišla dost nemastná neslaná, jsem ráda, že přišli ven s další. Jenom doufám, že se tentokrát povede. Vrátili se tři roboti a no.. těma se to ani nedá moc zkazit, ne? ¯\_(ツ)_/¯ Odlehčená satirická komedie, kdy roboti prozkoumávají zkázu lidský rasy, dělají si srandu z milionářů a sem tam to proloží nějakým tím moudrem, který bylo sice řečený už milionkrát předtím, ale pořád je aktuální. A nakonec menší překvapení (ne v podobě Elona Muska). Hodnocení: i když nejsem fanoušek komedií, jako odlehčení to není špatný a různý druhy přežití podle třídy cením (kdo by se mnou skončil v dřevěným domku s oštěpem v ruce?)/10 ()

Děsivá výprava (2022) (S03E02)

Ano! Ano, prosím! Přesně na tohle jsem čekala, přesně v tohle jsem doufala. Horory z moře prostě mají něco do sebe, ten sklíčenej pocit, že nemůžete uniknout a ještě k tomu, když se u vás v podpalubí usadí Lovecraftovská příšera, která vypadá zatraceně dobře (případně děsivě). Ta animace je nádherná! Já z toho nemohla spustit oči, všechno působilo krásně uhlazeně a uvěřitelně. A že by se mohlo udát tolik zvratů ve 20 minutách už jsem vůbec nečekala. Prostor na vydechnutí rozhodně nečekejte. No a závěr skvělej. To by nebyl správnej konec bez hořící lodi. Začínám mít naději, že tahle série přinese pěkný poklady. Hodnocení: jako od Lovecrafta/10 ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě