Love, Death & Robots

(seriál)
Trailer 1
USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (více)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(35)

Tim Miller a David Fincher sestavili antologii animovaných filmů, kde není nouze o děsivá stvoření, ďábelská překvapení a černý humor. (Netflix)

Trailer 1

Triple H

Nie všetky epizódky sú top, niektoré sa tvária ako omnoho viac než v skutočnosti sú (napr. Shape Shifters, Ice Age), ale celkovo je radosť sledovať takúto krásnu kompiláciu nápadov a kreativity, ktoré inak v mainstreame veľmi nevidíme a ktoré tu dostali na úrovni platformu a priestor, aby mohli vyniknúť. Animácia je na veľmi vysokej úrovni a príkladne Greta v Beyond the Aquila Rift je v pár scénach pomaly už lepšia ako skutočný herec. Za mňa sú top epizódy Sonnie's Edge, The Witness, Snow in the Desert, Pop Squad, Zima Blue a úplne najviac Beyond the Aquila Rift, Bad Travelling, Jibaro a Swarm, čo sú každá svojím spôsobom ale fakt už pomaly geniálne vymyslené a zrealizované veci. Márne nie sú ani Secret War, Helping Hand, Life Hutch, Drowned Giant. A pobavili Three Robots, All Through the House a Night of the mini Dead. Z poniektorých by sa dali spraviť top celovečerné filmy. Jibaro napríklad považujem za ukážkového zástupcu niečoho v jadre tradičného, ale inak nápaditého, progresívneho a fakt dobre vymysleného. Podobné pocity som mával svojho času z filmov ako Fight Club, alebo naposledy možno Fury Road. ()

Algernons

Pro milovníky dospělé animace je to prostě povinnost! Pro milovníky Scifi i Fantasy (které tu je v mnohem menší míře) povinnost! Kde najdete takovou sbírku povídek, které jsou uderné, vtipné, brutalní, filozofické, k zamyšlení nebo prostě tragické? Kde najdete tolik animačních stylů v jednom projektu? Je tu hravost a hromada skvělých nápadů. Jelikož je to antalogie, tak některé díly jsou lepší jiné slabší, některé myšlenky by si zasloužili prozkoumat víc, jiné míň a některé jsou tak akorát probádany. Tak jako tak, jsem rád, že to existuje a vždy se budu těšit na další sérii a vždy si rád pustím některé díly znovu! Přece jen je to často tak akorát kraťounké, aby se člověk zabavil a neplýtvá to zbytečně vaším časem v dnešní době přepálených stopáží! První série je pořád TOP (Hlavně díky kvantitě a své velké variabilitě, další dvě s polovičnými počty epizod jsou o něco slabší, ale pořád je to velmi silný projekt, kde si každý najde to svoje! 8/10 Silné doporučení! ()

hroubek

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S01 - Love,Death & Robots je projekt, který si zaslouží naší pozornost, a to z několika důvodů. První důvod je to co seriál nabízí. Krátké animované příběhy na téma lásky, smrti a robotů, kde se s každým příběhem mění vizuální styl a animace. Druhým důvodem je to, že je to nekompromisní, vtipné, originální, dojemné a hlavně zábavné. A třetí důvod je, že seriál pomohl vytvořit Tim Miller, režisér prvního Deadpoola a producentsky ho zaštítil David Fincher. A teď pár slov k jednotlivým příběhům. E01 – zajímavá myšlenka, skvělé provedení, super vizuál, a hlavně parádní pointa. Výborný začátek, který perfektně zaháčkuje. 90% E02 –příjemná dialogovka se třemi roboty. Není to nic velkého, ale dobře to pobaví, a i tady se pointa povedla. 80% E03 – jako bych něco podobného už někdy viděl. Ale to nevadí, jelikož tento příběh hodně staví na vizuální stránce a rychlém tempu. 85% E04 – co mi to jen připomíná?? Na hraně zítřka, Pacif Rim v menším měřítku, druhý díl Vetřelce nebo trochu i Tiché místo. Inspiraci to sebralo, kde mohlo a mě to jednoduše bavilo, protože je to zábavné, napínavé a i dojemné. 90% E05– jednoduchá zápletka, vtipné dialogy a zábavná akce. Nic velkého, a ve výsledku to neurazí. 75% E06 – ujeté a netradiční. Toto se přesně hodí do tohoto seriálu. 70% E07 –pecka. Zde bych si přál delší stopáž, a nebo třeba i celovečerní film na toto téma. Animace luxusní, příběh velmi dobrý, zajímavé postavy o kterých bych chtěl hned vědět více. Velká spokojenost. 95% E08 – první půlka mě sedla hodně, ta druhá už tolik ne. Mohl to být hezký romantický příběh, ale stočilo se to trochu jiným směrem, kterým jsem nečekal, a bohužel ani moc nechtěl. 70% E09– nápad to není vyloženě špatný, a i ten zvrat funguje. Jen je to dost divný a moc mě to nesedlo. 65% E10 – super práce a já jsem opět velmi spokojený. Skvělý příběh, který bych si dovedl představit v celovečerní podobě, parádní animace, emoce a hlavně výborná krvavá akce. 95% E11- Gravitace 2.0, je to napínavé a vypadá to dobře. Netřeba psát více. 80% E12 – ze začátku to vypadá jako něco úplně obyčejné, aby to pak začalo gradovat, a uzemnilo nekompromisním konce. Animace je komiksovější a je zde krásně vytěžená na maximum, že je radost na to koukat. 85% E13 – dobrý příběh, dobrá hlavní hrdinka, skvěle vypadající akční scény. Ke všemu je to dost zábavné a taky dobré. 85% E14 – nečekaně silný příběh, jenž je výborně prodaný a upoutá naší pozornost. Nelze si při sledování nevzpomenout na Dr. Manhattana z Watchmen. 90% E15– fajn blbůstka co baví od začátku do konce a má zábavnou akci. 75% E16– něco podobného už jsem někde viděl(Futurama, Simpsonovi). Není to špatné, ale zde jsou mnohem lepší a výraznější kousky. 65% E17 – jako proč ne. Je to vtipné, úderné a koukat jak Hitler dokola umírá v absurdních situacích, mě pobavilo. Zajímavé nápady. 75% E18 – tohle nebylo vůbec špatné. Efektivní, krvavé, napínavé, luxusně vypadající a klidně by to sneslo delší stopáž, protože to má zajímavé charaktery a i celkem netradiční příběh. 90% S02 - Návrat seriálu se povedl. Rozhodně prospělo, že je méně dílů, jelikož jsou dané segmenty kvalitnější a taky lépe zpracované. Z mé strany spokojenost a teď si rozebereme jednotlivé epizody. E01 - Nejvtipnější kousek z celé druhé řady. Je to zábavné, úsměvné a lehce to připomene situaci ve VALL-I. Technologie jsou zlo. 70% E02 - Zajímavé prostředí, hezké vizuální zpracování, dobrá atmosféra a cool momenty. 75% E03 - Nejlepší věc z druhé řady. Kombinace Blade Runneru a Vyměřeného času. Hodně mi to sedlo. Špičková animace, pointa, přesah a dobře napsaná hlavní postava. 90% E04 - Další výborný kousek. Sedla mi parádní skoro westernová atmosféra, postavy, brutalita a celkově to připomíná Logana a Mad Maxe. Velká spokojenost. 85-90% E05 - V jednoduchosti je krása. A zde je to krásně vidět. Opět mi to připomnělo nějaké filmy, ale nebylo to na škodu. Povedlo se to a jako jednohubka to funguje. 75% E06 - Takovýto příběh jsem zde nečekal. A příjemně mě překvapil. Nejde o nic extra světoborného, ale pointa se povedla a je tím nejlepším. 70% E07 - Kvalitně zpracovaná animace, parádní sci-fi zápletka a hrdina, kterému lze fandit. Je to dost dobré a zábavné a nezlobil bych se kdyby to bylo delší a byly tam záběry z bitvy. 80% E08 - Nejnáročnější kousek. Velká dávka myšlenkových pochodů a zajímavý pohled na lidstvo a na samotné přemýšlení lidí. Nesedne to každému, ale ty myšlenky jsou hodně nosné a mají něco do sebe. 80% S03 - E01 - Vtipná jednohubka, která má parádní dialogy a zábavný pohled na apokalypsu. 80% E02 - To nejlepší, co v tomto svazku uvidíte. Děsivá výprava má skvělý příběh, zajímavého hlavního hrdinu, skvělou pointu a režiséra Davida Finchera. 95% E03 - Sedlo mi to. Hlavně je to nádherný audiovizuální zážitek a líbilo se mi samotné zakončení. 80% E04 - V jednoduchosti je síla. Povedená jednohubka. 75% E05 - Z mého pohledu krásné "akční béčko". Žádné velké ambice, jen dobře pobavit. 70% E06 - Není to špatné, jen by to chtělo mnohem více prostoru. Ten otevřený konec tomu škodí. Jinak animace nádherná. 65% E07 - Hodně mě to pobavilo. Je to lehce absurdní, ale dost jsem si to užil, a opět to má skvělou pointu. 80% E08 - Zajímavé téma, které podle mě není, tak dobře využité. Škoda, přál bych si mnohem více z toho to světa. 70% E09 - Audiovizuální porno. Ta vizuální stránka je úžasná a po příběhové stránce je hezky odvyprávěno, jen mi tam něco málo chybělo. 65% Ve výsledku se třetí svazek dost povedl. () (méně) (více)

Dado

Nesmierne zaujímavý a v súhrnnom výsledku i vydarený projekt. Súbor 18 krátkych príbehov ponúka divákovi obrovskú rozmanitosť, a to nielen z hľadiska žánru a obsahu, ale aj samotného vizuálneho spracovania. Predovšetkým prvá polovica série má ohromný náboj; do môjho vkusu sa dokázali trafiť vážne ladené i odľahčené epizódy. K jej koncu som síce nadobudol dojem, že scenáristom dochádza dych (predovšetkým predposledná časť s Hitlerom na mňa pôsobila ako infantilný kŕč s premrhaným potenciálom), no záverečná epizóda Secret War, ktorú spoločne s Beyond the Aquila Rift a Good Hunting radím na pomyselné medailové stupienky, ma uistila, že dva večery strávené pri Love, Death & Robots neboli stratou času. (80%) ()

Laxik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Něco je dobré, něco je super, něco je spíš průměr. Na vyloženě špatný kousek jsem asi nenarazil, i když je pravda, že tak polovinu do týdne zapomenu. Většina filmů měla i přes všechny kvality slabý konec (pointu), pak tu ale byly takové, které mě moc nebraly, ale právě závěr je zachránil. Nejlepší film je podle mého Helping hand, která je sice taková jednodušší, ale zato v sobě má syrové emoce. Nejambicióznější a nejzapamatovatelnější byla (pro mě překvapivě všeobecně vychvalovaná) filozofický Zima Blue, která ale měla své mouchy. Vítězní tvůrci pak jsou Víctor Maldonado a Alfredo Torres, jejichž čistě komediální kousky When The Yogurt Took Over, Alternate Histories a zejména Three Robots jsem si všechny nadmíru užil... no a kdybych měl jako správný Schediaphili ještě vybrat nejvíc sexy díl (a že je hlavně v první půlce z čeho vybírat), asi bych zůstal u buď první Sonnie's Edge, která měla šmrnc, nebo u The Witness, což je zase prvoplánově pudová prasárna. Soráč, Aquilo. ()

• Hlasu jogurtu se docílilo tím, že se pustil mužský a ženský počítačový hlas zároveň. (NiWi)
  • Když robot v bazéně připevňuje kachličky, tak jsou některé popraskané. V dalším střihu jsou ale všechny v pořádku. (Duoscop)
  • Zbraně, které použivají vojáci, jsou samopaly PPŠ-41, odstřelovací pušky Mosin-Nagant a SVT-40, kulomet DT-28 a revolver Nagant. (K98)

Související novinky

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Herečka Rebecca Ferguson (Mission: Impossible – Národ grázlů, Doktor Spánek) se rozhodně nebojí střídat žánry. Vedle akčních blockbusterů si tak střihla i hororového záporáka, nyní vede sci-fi seriál… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

S blížícím se Silvestrem vám tradičně přinášíme hlasování TOP uživatelů ČSFD.cz za nej filmy a seriály uplynulého roku. Jaké jsou jejich "topky" i s krátkým shrnutím názoru můžete vidět níže. Z filmů… (více)

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (více)