Liga výjimečných

• USA The League of Extraordinary Gentlemen (více)

Je rok 1899, přelom století, když v Londýně zaútočí podivná, dosud nevídaná zbraň. Objevují se dohady, odkud pochází a kdo ji použil k přepadení banky. Bylo to Německo? To to ale popírá. V květnu je Německo napadeno a obviněna je Británie, která též útok popírá… Do Afriky, kde žije slavný Allan Quatermain, je vyslán Sanderson Reed. Má za úkol ho přemluvit, aby se opět dal do služeb Jejího Veličenstva. Zklamaný národní hrdina, který přišel při poslední akci o syna, nejprve odmítá. Když ale nepřátelé rozpoutají přímo na místě prudkou přestřelku, misi přijímá. V Londýně se setkává s tajemným panem „M“, který mu představuje členy Ligy výjimečných: kapitána Nema, neviditelného Rodneyho Skinnera, upírku Minu Harkerovou a Doriana Graye. K nim se brzy přidává i americký agent Tom Sawyer. Jejich úkolem bude zabránit tajemnému Fantomovi, aby vyhodil do povětří město Benátky, kde se má brzy konat důležitá konference, a pak má v plánu rozpoutat světovou válku s novými, dosud neznámými zbraněmi… Allan Quatermain se svými druhy se nejprve vydává do Paříže, kde se k nim přidává obávaný silák Edward Hyde, jinak ovšem doktor Henry Jekyll. Všichni společně se pak nalodí na proslulou ponorku kapitána Nema Nautilus, aby se co nejrychleji dopravili do ohrožených Benátek… Doktor Jekyll si s sebou veze kufřík s lahvičkami lektvaru, který mu umožňuje přeměnit se na příšerného Hyda. Ten doktora neustále láká, aby jednu z nich vypil. Doktor Jekyll se pokušení statečně brání, ale pak jednoho dne zjistí, že mu jedna lahvička chybí. Všichni se domnívají, že sabotérem na lodi je neviditelný Skinner, který zmizel neznámo kam… Nautilus mezitím doplouvá do Benátek, kde se právě koná karneval. Zdá se ale, že zachránci přijeli pozdě: ozve se série výbuchů a několik benátských paláců se kácí k zemi. Přesto se však skupince výjimečných podaří většinu města zachránit, a prozatím tak zabránit i rozpoutání války. Pak ale dojde k překvapivému zvratu: Allan Quatermain zjišťuje, kdo ve skutečnosti je obávaný Fantom… (TV Prima)

Stíba

Sci-fi filmy tohoto tipu mám hodně rád, obzvláště když se odehrávají v této době. Liga vyjímečných se mi tedy opravdu líbila. ()

emdvojka

Ďalšia trikami nabitá fantasy, ktorá je preplnená rôznymi postavičkami s rôznych príbehov. Spojene do celku to síce vyzerá dobre ale obsahovo je to scénar písaní na kolene. Nuž ale to bol aj Van Helsing a tiež nemôžem povedať, že by sa na to pozeralo zle. ()

Luisis

Dával jsem Lize několik šancí, ale nikdy jsem se nedodíval do konce.Proč?Protože nudit se dá daleko příjemněji - 40% ()

Yojimbo

To takhle vezmete oceňovaný komiks, totálně překopáte děj pokud možno co nejstupidněji, přidáte postavu Američana, aby se cílový divák měl s kým identifikovat a celé to založíte na akci a tricích, na které nemáte dostatečný rozpočet, aby vypadaly dobře. Není se pak čemu divit, že výsledkem je tohle! ()

AxelWers

Tento film mal veľký potenciál sa stať fantasy hitom, ale niečo tu stále nesedí. Je tu nejaká tá akcia, je tu nejaké to napätie, ale celé je to akési suché a miestami chaotické a trochu aj nelogické. Rád by som dal lepšie hodnotenie, ale nedá sa. ()

PenaPP

Nezáleží na tom, že je tenhle film plný chyb a nesmyslů. Mám ho prostě rád, podobně jako další hrdinské týmovky. ()

Kadas97

Perfektná obdoba Avengers (doteraz som nevidel) z obdobia pred sto rokmi. Výborný výber postáv Ligy ako napríklad ostrostrelec, upírka, neviditeľný muž, dr. Jekkyl, mr. Hyde a kapitán Nemo proste nemohli sklamať. Sean Connery stojí v čele výborného hereckého obsadenia. Totálne akčný záver, kde si každý našiel adekvátneho súpera príjemne potešil a nasadil tomuto filmu korunu. 10 z 10 P.S. Dúfam, že Avengers budú aspoň z polovice taký dobrý film ako toto. ()

AloeB odpad!

Že skvělý Alan Moore nechtěl mít s touto impotentní adaptací nic společného, se nedivím, sám bych to zažaloval, kdybych byl uveden v titulcích. V tomto případě si ale troufám mít pochybnosti i o samotném původním Mooreově komiksu, neboť jakkoliv je jistě mnohonásobně lepší než tato definice braku, tak si stále nemyslím, že je s použitými postavami možné napsat příběh u kterého by se za hlavu nechytal kdokoliv, kdo o oněch postavách alespoň něco ví. Použít v jednom jednotném příběhu Jekylla, Hydea, kapitána Nema Doriana Graye, Toma Sawyera, Jamese Moriartiho a další klasické postavy je nápad stejně debilní jako bych se rozhodl napsat nějakou další Ligu extraordinárních, které by velel Jean Valjean, sekundoval by mu Chlestakov a pan Edgar H. Humbert (toho Edgara jsem mu tam přidal z hecu) a ženskou roli by zde zastupovala paní Bovaryová. Záporákem by byl kardinál Richelieu, který nahradil Mazarina v jeho úřadu poté, co se na to nemohl koukat. Úspěch by to mělo, protože nekompetentní teenageři, kteří kromě komiksů přečetli jen Kocoura Mikeše a to ještě jako audioknihu by jen slintali nad tím, jak si připomněli veškerou světovou literaturu, protože třeba u toho Chlestakova si z literatury pamatují, že ho napsal nějakej Oněgin, no ne? Mimochodem, kdo pozná i ostatní postavy mého nového superhrdinského týmu, má u mě zlatýho bludišťáka a stipendium ke studiu na VŠŽ. Pro ty, kteří se nechytají, se to pokusím přiblížit moderní popkultuře. Je to v podstatě to samé, jako bych napsal kvalitně napsaný komiks o týmu jménem Společenstvo prstenu s Harrym Potterem, Geraltem z Rivie, Indianou Jonesem a Mrakoplašem, kteří by byli povoláni na Thanned kvůli hrozící krizi zničení Tamrielu Hvězdou smrti. V podstatě tedy vytržení postav, které mají vlastní kvalitní (proměnlivě kvalitní) příběh a udělat si z nich týmovku nesouvisejících a mnohdy i labilních hrdinů, kteří jsou přece ti jediní, kteří mohou zachránit svět. Chápu autora, některé lidi to zaujme a on si nedá práci s vymýšlením postav, které už dávno napsal někdo jiný. Ale nechápu ty, kdo jsou ochotní tím pak ztrácet čas. Jsou jiné mnohem lepší věci, než tato recyklace. Třeba Watchmen. Nebo V jako Vendeta, že? ()

catt

Průměrný film, který bude dobrý na sobotní televizní večer, ale v kině působí příliš honosně. V některých scénách je takový zmatek, že se divák nejen neorientuje, ale i ztrácí. Může si však být jistý jedním - hlavní hrdinové nezemřou, proto je zbytečné přemýšlet, kde je v bojové vřavě najde. ()

chlebos

Peklo opět ukázalo svojí tvář. Mohlo to být tak dobré kdyby to režíroval někdo jiný talentovanější (Burton), mělo to lepší scénář a především dobré výtvarníky a trikaře.Tady to je splácanina všeho se vším. Hlavně bych rád věděl jak přišli na kapitána Nema, protože jsem si ho jako křížence bojovníka talibanu s rasputinem rozhodně nepředstavoval. Hrůza a děs. Jsem zvědav co za sračku vyprodukují studia příští léto. Přitom rovnice je stále stejná. Rozpočet okolo 80 mil$, nějaký ten známý herec v hlavní roli a režisér, který má na kontě jeden max 2 větší hity... a máme tu vítěze příštího roku: VanHelsing :) ()

VerteX

Proč? Liga výjimečných byl docela pěkný komiks. Proč? Liga výjimečných byl vlastně velmi podařený komiks. Proč?? Pokud se nepletu, tak o tom, že je Mina upírka, nebylo v komiksu ani slovo. Proč?? Vynoření Nautilu o velikosti pářících se vorvaňů uprostřed Benátek? Proč??? Bolí to... ()

duffi

Velice rozporuplný film, který kombinuje mnoho žánrů a rozdílných postav společně s triky, mohlo to byt výrazně lepší. Od filmu jsem mnoho nečekal a nebylo ve výsledku až zas tak strašné, jen doufám, že ten konec s hrobem neměl naznačit pokračování. ()

MilesTeg

Oproti komiksu mnohem slabší, jednoduchá prvoplánová zábava, která pokulhává, třetí hvězdička jen za Petu Wilson. ()

Odpadlik odpad!

Sice mě všichni varovali, že "je to blbost", ale přesto jsem byl zvědav na Conneryho a na film, který se natáčel "u nás". Bohužel jsem musel dát ostatním zapravdu už po zhruba 1/4 filmu. Vizuální podívaná by se asi lépe vyjímala na velkém plátně, mě bohužel v mém hodnocení nezvrátilo ani půjčení na DVD a shlédnutí na domácím kině se 100 cm úhlopříčkovou obrazovkou. Slátanina, kde se setkávají všechny možné literární postavy, aby zlikvidovali zloducha, který chce pochopitelně "zničit celý svět" (bože jak obligátní) je možná tak dobrá pro pár náctiletých Američanů s popcornem v ruce nebo zavilé příznivce Verneovek, ale obávám se, že bych tím pana Verna urazil. Pokud jde o něj, osobně se raději podívám na mnohem skromější, ale neskonale lepší Vynález zkázy. ()

cyright odpad!

Ostuda. Typická hollywoodská ptákovina řadicí se do sorty filmů působících na mě dojmem, že amíci už vymýšlejí úplné kraviny a vykrádají ohrané náměty, jen aby vytvořili dokonalou a naprosto zbytečnou zhovadilost a vytřískali z toho ňáký doláče. Jedno pozitivum film má: nakonec přece jenom skončí. Takhle se kariéra neuzavírá, sire Connery. ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

21.11.2015

Jméno Allan Quatermain už jste možná slyšeli. Sean Connery si tohohle dobrodruha zahrál v Lize výjimečných, adaptaci stejnojmenného comicsu Alana Moorea, a posléze se už nikdy nevrátil před kameru.… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává