Liga výjimečných

• USA The League of Extraordinary Gentlemen (více)

Je rok 1899, přelom století, když v Londýně zaútočí podivná, dosud nevídaná zbraň. Objevují se dohady, odkud pochází a kdo ji použil k přepadení banky. Bylo to Německo? To to ale popírá. V květnu je Německo napadeno a obviněna je Británie, která též útok popírá… Do Afriky, kde žije slavný Allan Quatermain, je vyslán Sanderson Reed. Má za úkol ho přemluvit, aby se opět dal do služeb Jejího Veličenstva. Zklamaný národní hrdina, který přišel při poslední akci o syna, nejprve odmítá. Když ale nepřátelé rozpoutají přímo na místě prudkou přestřelku, misi přijímá. V Londýně se setkává s tajemným panem „M“, který mu představuje členy Ligy výjimečných: kapitána Nema, neviditelného Rodneyho Skinnera, upírku Minu Harkerovou a Doriana Graye. K nim se brzy přidává i americký agent Tom Sawyer. Jejich úkolem bude zabránit tajemnému Fantomovi, aby vyhodil do povětří město Benátky, kde se má brzy konat důležitá konference, a pak má v plánu rozpoutat světovou válku s novými, dosud neznámými zbraněmi… Allan Quatermain se svými druhy se nejprve vydává do Paříže, kde se k nim přidává obávaný silák Edward Hyde, jinak ovšem doktor Henry Jekyll. Všichni společně se pak nalodí na proslulou ponorku kapitána Nema Nautilus, aby se co nejrychleji dopravili do ohrožených Benátek… Doktor Jekyll si s sebou veze kufřík s lahvičkami lektvaru, který mu umožňuje přeměnit se na příšerného Hyda. Ten doktora neustále láká, aby jednu z nich vypil. Doktor Jekyll se pokušení statečně brání, ale pak jednoho dne zjistí, že mu jedna lahvička chybí. Všichni se domnívají, že sabotérem na lodi je neviditelný Skinner, který zmizel neznámo kam… Nautilus mezitím doplouvá do Benátek, kde se právě koná karneval. Zdá se ale, že zachránci přijeli pozdě: ozve se série výbuchů a několik benátských paláců se kácí k zemi. Přesto se však skupince výjimečných podaří většinu města zachránit, a prozatím tak zabránit i rozpoutání války. Pak ale dojde k překvapivému zvratu: Allan Quatermain zjišťuje, kdo ve skutečnosti je obávaný Fantom… (TV Prima)

figliar

Film vážne iba pre výnimočných. Niekomu, resp. väčšine sa môže javiť ako totálny brak, plný nezmyslov, slabých hereckých výkonov, zlých efektov a ktovie čoho ešte, ale tak, keď sa na to pozriem s nadhľadom, slabšie 3 hviezdičky si zaslúži. Sú predsa aj horšie filmy. ()

John8

Tenhle film mi dlouho sloužil jako šidítko za dlouho neexistující avengers. Ale i bez toho si myslím že je to zajímavý nápad spojit jednotlivé hrdiny knih a vhodit je do této over the top situace. Bohužel má tento film hodně hluchých míst a pokud ho (jako někdo :D) neviděli několikrát je dost zapomněníhodný. ()

helloween93

I komiksové filmy musí mít nějaké hranice. To ale v tomhle filmu neplatí, protože tady obrovská ponorka pluje v centru Benátek. Komiksovou předlohu znám, ale nečetl jsem jí, ale tahle adaptace se moc nepovedla. Spojení Dr Jekylla/pana Hyda, Doriana Greye, Toma Sawyera a Kapitána Nema zní dobře, ale film už tak bombový není, a to hlavně vinou scénáře. 2 hvězdy ()

BeranSon

Efektivně přetvořená zběsilá jízda, nabitá slušně hrajícími herci. Přece jenom to není to pravé ořechové, Liga výjimečných je rutinní snímek s podobnou tématikou několika jiným filmům. Nejde ani o to, že Stephen Norrington v tom neumí chodit a nedokáže utrhnout diváka, jde spíše o vysoce podprůměrný, někdy až ostudný děj. Finále je dobré, právě tam je vidět pár výrazných kroků do předu, jen je škoda, že přišli tak pozdě. - 4/10 - ()

MickeyStuma

Úspěšný komiks v průměrném filmu. Plytký humor, přijatelné efekty, výbušné akční scény. To všechno by se dalo přijmout, kdyby jen ten příběh nebyl tak chaotický. Nerozvíjí se plynule a neustále působí dojmu, že veškeré dialogy rychle spějí k tomu, aby se zase něco dělo. Škoda, to přílišné tlačení na pilu moc výsledku uškodilo. Jinak byla komiksová fantazie vcelku zachována, takže alespoň něco. ()

Ombak▼Penari

Na téhle blábolovině mě nejvíc vytáčelo to naprosté popírání fyzikálních a obecně prostorových zákonů. Neuvěřitelné, jak může Nautilus tiše vplout do benátských kanálů. To mě utkvělo i po deseti letech a stoh všech ostatních filmových prohřešků už nějak dále nereflektuji. Jo, ještě vyjimečně debilní casting - skoro nikdo se do své role absolutně nehodil, to mě taky utkvělo. Byla to prostě ohavná ptákovina od začátku až do konce a to jsem obvykle hodně mírný k fantastice. Zajímalo by mě, jestli tohle Stephenu Norringtonovi zlomilo vaz nebo proč už nic dalšího nenatočil a věnuje se radši jiným věcem. ()

Folky

V první polovině alespoň zábavné, v druhé už jen otupující. Představení ligy je ještě zajímavé ale pak už zbývá jen nudná akce a předvídatelné zvraty. Slabé tři hvězdičky. ()

plagjoklas

Tak mne sa to náhodou pácilo. Príbeh bol perfektný postavy napísané tiez, jediné co podla mna trosku pokryvkávalo boli efekty. No dobre ani scenár nebol dokonalý. Hoci tu bolo velmi vela hluchých miest film ma bavil (najme cast v benatkach) ale asi najvecsou chybou filmu je jeho zaver. Nie je vobec vygradovaním filmu ale len takou priemernou castou sniky ätou najlepsou je zaciatok a uz spominana cast v benatkach). Tento film mohol dopadnut lepsie, ale to nic nemeni na tom ze som sa dost dobre bavil ()

Nšoči

I když moje 4 hvězdičkové hodnocení působí v záplavě negativního ohlasu poněkud divně, tak já si prostě nemůžu pomoct. Ano je pravda, že Liga je místy překombinovaná a dialogy nejsou na nejvyšší úrovni, ale jednotlivé postavy a jejich schopnosti jsou zajímavé a film je pouhou oddychovou popcornovkou s cílem pobavit diváka a to u mě funguje. ()

Blaogranas

No já vím, že to po umělecké stránce za moc nestojí. Slovo slátanina docela sedí, ale vždycky si u této nezvyklé "pohádky" odpočinu a trochu se pobavím. ()

illy.cz

Tohle že natočil stejný režisér který natočil výborného Bladea?? Tak to se moc nepovedlo..propad tak o dvě patra...omfg jeden z nejhorších filmů svého druhu, a to bohužel nezmění ani Connery. Asi není náhoda, že Norrington od tohoto filmu už nic nenatočil... ()

Miki68

Během natáčení jsem se byl podívat v areálu Kolbenky na kulisy, ve kterých film vznikal. Už tehdy jsem si říkal: jen aby z toho nevzniknul nějaký blábol. A co myslíte? Ani starej dobrej sympaťák Connery nemůže zachránit ten příval stupidity, co se na vás valí z plátna... Ach jo. pro koho to vlastně bylo natočený? Pro chovance z ústavu choromyslných? ()

salamandrr

Hmm tak to sem si zase jednou smlsnul, parádní comixovka a ještěk tomu s prvky steampunku, prostě parádní zahřátí na duši, jen více takových filmů ()

Jeand´Boa

Dát za uši literární předloze je jedna věc...i kdyby to byla třeb knižní klasika a legenda...ale dát takovýmto způsobem za uši (u knih samozřejmě za ty oslí) několika klasikám?!.. to už je troufalost... a ještě o to větší, že to chtěl někdo prohlašovat coby obří podívanou...nejen za to by se tvůrci měli stydět!!! ()

lxbch

Jediné, co se mi na tomhle filmu líbilo, tak idylka lenošících starých pánů v Africe, potom už to byla čirá blbost. ()

pepa3rd

Jestli mě něco v souvislosti s tímhle filmem napadá, tak snad jen, že to vypadá hezky, ale nedává to smysl. O to je to smutnější, že se tahle slátanina zapíše do dějin, jako poslední film Seana Conneryho. 30 % ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

21.11.2015

Jméno Allan Quatermain už jste možná slyšeli. Sean Connery si tohohle dobrodruha zahrál v Lize výjimečných, adaptaci stejnojmenného comicsu Alana Moorea, a posléze se už nikdy nevrátil před kameru.… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává