poster

Liga výjimečných

 • USA

  The League of Extraordinary Gentlemen

 • Německo

  Die Liga der außergewöhnlichen Gentlemen

 • Slovensko

  Liga výnimočných

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2003, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kitano
  ***

  Aj s opätovným zhliadnutím po niekoľkých rokoch mi to vôbec nepríde tak zlé. Štandartný americký popcorn so všetkými pro aj proti. Hlúpe dialógy a deravý scénár, no aj slušné efekty a nápadité a vynaliezavé scény. Ak to porovnám napr. s tretím pokračovaním pirátov karibiku, tak toto mi príde ako nehorázne zábavnejší a vydarenejší film. (6.5/10)(20.10.2006)

 • B!shop
  ****

  Tak v cem je problem? Ja teda zadnej extra velkej nevidim. Samozrejme, triky jsou mistama slabsi, cely je to jedna velka fantasmagorie se spoustou scen, u kterejch clovek krouti hlavou (ponorka v kanale, auto, kung-fu Nemo atd.) a obcas se postavy snazi krecovite o nejakou hlasku. Ale popravde receno, me to nevadilo. Navic je to podle komiksu, tak nebudu resit, jestli je tohle nebo tamto mozny a budu se jen bavit. A to tenhle film splnuje na vybornou. Pribeh ma docela slusnej napad, Connery je fajn, postavy jsou dostatecne rozdilny, aby pusobila nejaka zbytecne (snad jen ten Sawyer) a hlavne je film sviznej, neustale neco vybuchuje nebo nekdo bojuje, takze se clovek ani na okamzik nenudi a to vse podbarveny skvelou hudbou. Nejedna se o mistrovsky dilo, ale bavil jsem se dobre, tak nevidim duvod, proc davat filmu tak nizke hodnoceni, jako vetsina ostatnich.(6.5.2007)

 • Marigold
  *

  Ukázka toho, jak se koní film. Námět poskytuje tolik poezie, humoru i možných hrátek, že by z toho šikovný režisér a scénárista zaplesal, ovšem Norrington a Robinson si tak nějak všimli jen pomíjivého pozlátka. Po plátně tak pobíhá spousta "známých firem" z kánonu světové literatury a filmu, ale krom jmen na nich nenajdeme nic extraordinérního, jsou to jen obtažená schémata zcela bez kouzla a šťávy. Teroristický vous kapitána Nema, světácká bradka Doriana Graye, vrabčí hnízdo Toma Sawyera... a dál? Dál nic, pustina, špatné herecké výkony. Když to neklape v Lize, nemůže to klapat ani v okolních složkách a Norrington balí krám bez boje. Film je doslova nasáklý mizernými digitálními efetky, které redukují pestrý a kouzelný svět fin de siècle na snůšku předrenderované umělotiny. Příběh je naprosto nijaký, padouch vyčichlý a výkon sira Conneryho, promiňte mi to, dočista nekrofilní. Američané przní známé literární postavy s velkou bravurou, nicméně britský šmatlal Norrington tomu nasazuje korunu. Konina. Slátanina.(2.5.2006)

 • POMO
  *

  Je to niekde medzi * a **, ale hollywoodska komercia, robiaca z diváka idiota, si kompromisy nezaslúži. Úplne najlepšia na tom celom je gigantická ponorka, premávajúca sa v kanáloch po Benátkach. A úplne najhoršie na tom je, že za hlavu sa chytalo nielen celé osadentsvo novinárov, ale aj môj 14 ročný brat (ináč tu vedený pod nickom "AGO"). Bezpochyby najdebilnejší a najpreplácanejší veľkofilm svojho druhu. WILD WILD WEST je oproti tomu filmový klenot.(17.7.2003)

 • Phobia
  ***

  Po druhém podívání se mi prst klepe touhou tento film nelítostně degradovat, ale napoprvé to byla celkem zábava, byť pokleslá - nenudila. Odolám nutkání a nechám mírně nadprůměrný dojem z premiérového pokoukání. Potřetí ať mi to neleze na oči, už bych tu snůšku nesmyslů nerozdýchala a "Liga výjimečných" by putovala mezi výjimečně sračkovité počiny stříbrného plátna. 50%(4.11.2008)

 • - Kvôli problémom s autorskými právami musel byť Neviditeľný muž Peter Brady premenovaný na Rodneyho Skinnera (Tony Curran). (Methodix)

 • - Do role Miny Harker byla původně obsazena Monica Bellucci, ale musela odstoupit kvůli jiným projektům. (POMO)

 • - Automobil kapitána Nema (Naseeruddin Shah) byl vytvořen pouze v jediném exempláři speciálně pro tento film a nemá tedy základ v žádném existujícím modelu. Automobil je plně funkční, ale není možné ho použít pro silniční provoz. Byl vytvořen firmou specializující se na výrobu filmových automobilů a má osmiválcový motor Rover. Je dlouhý 6,7 m a 2,75 m široký a pojízdný je díky šesti 24palcovým kolům. Při vytváření designu auta se vývojáři nechali inspirovat viktoriánským stylem. K vidění je v Londýnském muzeu filmových rekvizit. (Ruuzha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace