Liga výjimečných

• USA The League of Extraordinary Gentlemen (více)

Je rok 1899, přelom století, když v Londýně zaútočí podivná, dosud nevídaná zbraň. Objevují se dohady, odkud pochází a kdo ji použil k přepadení banky. Bylo to Německo? To to ale popírá. V květnu je Německo napadeno a obviněna je Británie, která též útok popírá… Do Afriky, kde žije slavný Allan Quatermain, je vyslán Sanderson Reed. Má za úkol ho přemluvit, aby se opět dal do služeb Jejího Veličenstva. Zklamaný národní hrdina, který přišel při poslední akci o syna, nejprve odmítá. Když ale nepřátelé rozpoutají přímo na místě prudkou přestřelku, misi přijímá. V Londýně se setkává s tajemným panem „M“, který mu představuje členy Ligy výjimečných: kapitána Nema, neviditelného Rodneyho Skinnera, upírku Minu Harkerovou a Doriana Graye. K nim se brzy přidává i americký agent Tom Sawyer. Jejich úkolem bude zabránit tajemnému Fantomovi, aby vyhodil do povětří město Benátky, kde se má brzy konat důležitá konference, a pak má v plánu rozpoutat světovou válku s novými, dosud neznámými zbraněmi… Allan Quatermain se svými druhy se nejprve vydává do Paříže, kde se k nim přidává obávaný silák Edward Hyde, jinak ovšem doktor Henry Jekyll. Všichni společně se pak nalodí na proslulou ponorku kapitána Nema Nautilus, aby se co nejrychleji dopravili do ohrožených Benátek… Doktor Jekyll si s sebou veze kufřík s lahvičkami lektvaru, který mu umožňuje přeměnit se na příšerného Hyda. Ten doktora neustále láká, aby jednu z nich vypil. Doktor Jekyll se pokušení statečně brání, ale pak jednoho dne zjistí, že mu jedna lahvička chybí. Všichni se domnívají, že sabotérem na lodi je neviditelný Skinner, který zmizel neznámo kam… Nautilus mezitím doplouvá do Benátek, kde se právě koná karneval. Zdá se ale, že zachránci přijeli pozdě: ozve se série výbuchů a několik benátských paláců se kácí k zemi. Přesto se však skupince výjimečných podaří většinu města zachránit, a prozatím tak zabránit i rozpoutání války. Pak ale dojde k překvapivému zvratu: Allan Quatermain zjišťuje, kdo ve skutečnosti je obávaný Fantom… (TV Prima)

Trailer

Galadriel

Strašný, děsný, příšerný!!! Taková slátanina. Tři velké akční scény slepené čtyřmi menšími akčními scénami a občasným rádoby vtipným nebo moudrým dialogem. Jak vůbec mohl Sean takhle hluboko klesnout??? Ponorka kapitána Nema vypadá jak ze 4 roky staré počítačové hry a ani zbylými triky se tvůrci nemůžou moc chlubit. Navíc od začátku do konce je všude takových logických kopanců, že už dlouho jsem neviděla film, kde by jich bylo tolik. Nudný děj jenom podporuje jejich hledání (chytlavý film by nedovolil chyby hledat, takováhle slátanina k tomu přímo svádí). Ta jedna hvězdička je zejména za slušnou hudbu Trevora Jonese... ()

KevSpa

Nepovedený film se špatnými triky a scénářem plným hrozných dialogů. První půlka je docela svižná, jedna akční scéna střídá druhou a i když nejsou příliš nápadité, dá se na film koukat. Bohužel poté, co už jsou všichni hlavní hrdinové představeni a veškeré jejich schopnosti jsou názorně předvedeny, stává se z filmu nudná podívaná. Sledování Ligy výjimečných je v druhé půlce hotové utrpení a člověk už jen čeká, který známý film bude v každé další scéně vykraden. ()

Lima

Tenhle film má ucházející triky a výpravu a to je asi jediné, co lze na něm aspoň trochu pochválit. Děj je asi takový, jaký bych od popcornové zábavy čekal. Nevadila mi megaponorka, prohánějící se v benátských kanálech, trocha té nadsázky nikoho nezabije a jde přeci o comicsovou adaptaci. Ovšem řetězová demolice domů v Benátkách, to už bylo na facku scenáristovi....Násilně naroubovaného "správného chlapce" a zástupce hrdinů ze Spojených států Toma Sawyera si američani taky mohli odpustit a Conneryho tatínkovské pudy rovněž. A proč Nemo vypadal jako Usáma, to je mi též záhadou, tvůrci filmu zřejmě nikdy neviděli klasické kresby De Neuvilla, dvorního Verneova ilustrátora. Výsledkem je standartní hollywoodský prefabrikát, taková obyčejná jednohubka, kterou jsem sice polkl, ale trošku jsem se při tom zakuckal a za pár minut už jsem o ní nevěděl....Sean Connery Václavu Havlovi slíbil, že když se film povede, zařídí světovou premiéru v Praze. I stalo se tak. Mám pocit, že Mr. Connery začíná trpět ztrátou soudnosti. ()

POMO

Je to niekde medzi * a **, ale hollywoodska komercia, robiaca z diváka idiota, si kompromisy nezaslúži. Úplne najlepšia na tom celom je gigantická ponorka, premávajúca sa v kanáloch po Benátkach. A úplne najhoršie na tom je, že za hlavu sa chytalo nielen celé osadentsvo novinárov, ale aj môj 14 ročný brat (ináč tu vedený pod nickom "AGO"). Bezpochyby najdebilnejší a najpreplácanejší veľkofilm svojho druhu. WILD WILD WEST je oproti tomu filmový klenot. ()

Cival

Je zajímavé, že ze dvou velkolepě zamýšlených podívaných, které přišly do kin celkem krátce po sobě a obě operují s Richardem Roxburghem, upíry a panem Hydem, se vyklubaly takové sračky. A i když má LXG slabší triky než Van Helsing, přiznávám, že je mi mnohem sympatičtější. Scenář je sice megadebilní a Norrington znovu nezvládá to, co mi nesedělo už u Blada - totiž práci s postavami a atmosférou vyprávění -, ale překvapivě ani většinu vizuálně velkolepých, triky nadupaných akcí (celá idiotská pasáž v Benátkách). Naštěstí akci Norrington pořád ovládá na výbornou (to se o Sommersovi říct nedá), takže úvodní souboj a nadupaná závěrečná půlhodinka zachraňují výstřední gentlemany od totálního kolapsu. Navíc narozdíl od Helsinga má Liga i jakýs takýs styl - i když to možná jen probleskuje láska k brilantní comicsové předloze. ()

• Kvôli problémom s autorskými právami musel byť Neviditeľný muž Peter Brady premenovaný na Rodneyho Skinnera (Tony Curran). (ČSFD)
  • Do role Miny Harker byla původně obsazena Monica Bellucci, ale musela odstoupit kvůli jiným projektům. (POMO)
  • Tank, který se na začátku filmu probourá do Bank of England, je britský typ Mark I (Mk. I), který byl poprvé nasazen na bojišti ve Francii 25. září 1916, tedy sedmnáct let poté, co se odehrává tato scéna. (Robbi)