poster

Liga výjimečných

 • USA

  The League of Extraordinary Gentlemen

 • Německo

  Die Liga der außergewöhnlichen Gentlemen

 • Slovensko

  Liga výnimočných

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2003, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lamps
  ***

  Neskutečný film, nikdy na něj nezapomenu. Stometrová ponorka projíždějící se kouzelnými Benátkami, neohrožený Indiana Jones senior Sean Connery a k tomu ještě upírka, tajný agent a neviditelný muž. Sice mi tu schází nepřemožitelný Hulk a Iron Man, ale řekněte sami, dá se něco takového hodnotit méně než za 3*? Já bych to bral jako urážku..(6.10.2012)

 • Jossie
  *

  Nápad je to celkem zajímavý, použít literární postavy jako hlavní hrdiny s nadpřirozenými schopnostmi, ale bohužel i přes účast Seana Conneryho je to jedna velká bezbřehá nuda. Akce jsou dost nezajímavé, celý příběh je o ničem, herci nijak nevynikají, prostě na celém filmu je zajímavý jen ten nápad.(13.5.2006)

 • Jordan
  *

  priznám sa, nesledoval som to úplne do konca, tak ak sa to obrátilo v lepšie a začalo to aspoň v závere pripomínať aspoň priemerne dobrý film, a nie takýto nezmysel, opravte ma a dajte mi vedieť. Inak to ale bolo aspoň o maličký kúsok lepšie ako hrozný Van Helsing, ale na tomto by som si veľmi reputáciu nestaval. Aj tak to je dosť zlé, aby človek krútil hlavou nad tou prázdnotou a tým, koľko peňazí dokážu do vzduchu vyplieskať do prázdna, aby tá blbosť, ak už stojí teda naozaj za hovno, aspoň dobre vyzerala. A Connery ich v tom ešte podporuje, také niečo sa na staré kolená a s tým, čo už má za sebou, nerobí.(6.5.2007)

 • Gemini
  **

  Když jsem byl malý, chodíval jsem s dědou k řece. A jak už to tak dědové dělávají, i ten můj mě učil házet žabky. Docela mi to šlo a bavilo mě to, kdo by taky neměl rád ty hezky ohlazené oblázky a nesledoval jak letí nízko nad hladinou, zběsile rotují, dopadají na vodu a zase se od ní odrážejí...až se nakonec neodrazí a nezůstane po nich ani stopa. A přesně tak se to má s Ligou Výjimečných. Na pohled uhlazené, vymazlené a hodně slibné dílko, obzvlášť když znáte Alana Moorea a vidíte drsně se tvářícího Seana Conneryho a uhlazeného zhýralce Stuarta Townsenda. Potom začne ten pestrobarevný kolotoč, kterým je například bitva v knihovně...a pak se ten pomalu snižující se let nad hladinou, symbolizující úroveň filmu, dostane do svého nejnižšího bodu (to je třeba logický kopanec nebo tak něco...každopádně je toho ve filmu víc než je omluvitelné, OBZVLÁŠŤ POKUD ZNÁTE ALANA MOOREA), ze kterého se ještě párkrát povznese (třeba když začne řádit paní Harkerová;)), ale stále víc a víc je vidět úbytek energie....a pak přijde konec. Konec, který ve vás nenechá nic, stejně jako když se nad žabkou zavře voda. Trestuhodné zmrhání, opravdu trestuhodné.(3.12.2006)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Trevor Jones: 1. Dawn Of A New Century ,2. Kenya - Wait For Me (for the film 'The League of Extraordinary Gentleme ,3. The Task Requires Heroes ,4. The Promenade By The Sea ,5. The Nautilus - Sword Of The O ,6. The Game Is On ,7. The Old Tiger ,8. The Capturing Mr. Hyde ,9. The Mina Harker's Secret ,10. The Phantom's Lair ,11. The Portrait of Dorian Gray ,12. The Treachery ,13. The Storming Of The Fortress ,14. The May This New Century Be Y ,15. Son Of Africa (for the film 'The League of Extraordinary Gentlemen'),(19.5.2011)

 • - Film se odehrává v alternativním vesmíru, kde jsou technologie vyvinuty lépe než byly v realitě v roce 1899. Lidé zde používají auta, posádka kapitána Nema používá sonar a sám Nemo ve filmu zmiňuje solární energii. Všechny tyto pojmy byly vynalezeny později po roce 1899. (POMO)

 • - Pro režiséra Stephena Norringtona bylo natáčení filmu takovou noční můrou, že se zapřísahal, že už nikdy nebude režírovat další film. Toto přesvědčení mu vydrželo docela dlouho, od roku 2003 nic nenatočil. (POMO)

 • - Spoiler: Ve scéně, kdy spolu Mína (Peta Wilson) a Dorian (Stuart Townsend) bojují v ložnici v Moriartiho paláci, má Mína zpočátku kudrnaté vlasy, když z ní poté o několik minut později Dorian vytahuje svůj meč a ona opět obživne a vstane, má vlasy rovné. (Fantasy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace