Liga výjimečných

Die Liga der außergewöhnlichen Gentlemen

Liga výnimočných

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2003, 110 min

Aj s opätovným zhliadnutím po niekoľkých rokoch mi to vôbec nepríde tak zlé. Štandartný americký popcorn so všetkými pro aj proti. Hlúpe dialógy a deravý scénár, no aj slušné efekty a nápadité a vynaliezavé scény. Ak to porovnám napr. s tretím pokračovaním pirátov karibiku, tak toto mi príde ako nehorázne zábavnejší a vydarenejší film. (6.5/10)(20.10.2006)

Tak v cem je problem? Ja teda zadnej extra velkej nevidim. Samozrejme, triky jsou mistama slabsi, cely je to jedna velka fantasmagorie se spoustou scen, u kterejch clovek krouti hlavou (ponorka v kanale, auto, kung-fu Nemo atd.) a obcas se postavy snazi krecovite o nejakou hlasku. Ale popravde receno, me to nevadilo. Navic je to podle komiksu, tak nebudu resit, jestli je tohle nebo tamto mozny a budu se jen bavit. A to tenhle film splnuje na vybornou. Pribeh ma docela slusnej napad, Connery je fajn, postavy jsou dostatecne rozdilny, aby pusobila nejaka zbytecne (snad jen ten Sawyer) a hlavne je film sviznej, neustale neco vybuchuje nebo nekdo bojuje, takze se clovek ani na okamzik nenudi a to vse podbarveny skvelou hudbou. Nejedna se o mistrovsky dilo, ale bavil jsem se dobre, tak nevidim duvod, proc davat filmu tak nizke hodnoceni, jako vetsina ostatnich.(6.5.2007)

• Marigold

Ukázka toho, jak se koní film. Námět poskytuje tolik poezie, humoru i možných hrátek, že by z toho šikovný režisér a scénárista zaplesal, ovšem Norrington a Robinson si tak nějak všimli jen pomíjivého pozlátka. Po plátně tak pobíhá spousta "známých firem" z kánonu světové literatury a filmu, ale krom jmen na nich nenajdeme nic extraordinérního, jsou to jen obtažená schémata zcela bez kouzla a šťávy. Teroristický vous kapitána Nema, světácká bradka Doriana Graye, vrabčí hnízdo Toma Sawyera... a dál? Dál nic, pustina, špatné herecké výkony. Když to neklape v Lize, nemůže to klapat ani v okolních složkách a Norrington balí krám bez boje. Film je doslova nasáklý mizernými digitálními efetky, které redukují pestrý a kouzelný svět fin de siècle na snůšku předrenderované umělotiny. Příběh je naprosto nijaký, padouch vyčichlý a výkon sira Conneryho, promiňte mi to, dočista nekrofilní. Američané przní známé literární postavy s velkou bravurou, nicméně britský šmatlal Norrington tomu nasazuje korunu. Konina. Slátanina.(2.5.2006)

• POMO

Je to niekde medzi * a **, ale hollywoodska komercia, robiaca z diváka idiota, si kompromisy nezaslúži. Úplne najlepšia na tom celom je gigantická ponorka, premávajúca sa v kanáloch po Benátkach. A úplne najhoršie na tom je, že za hlavu sa chytalo nielen celé osadentsvo novinárov, ale aj môj 14 ročný brat (ináč tu vedený pod nickom "AGO"). Bezpochyby najdebilnejší a najpreplácanejší veľkofilm svojho druhu. WILD WILD WEST je oproti tomu filmový klenot.(17.7.2003)

Po druhém podívání se mi prst klepe touhou tento film nelítostně degradovat, ale napoprvé to byla celkem zábava, byť pokleslá - nenudila. Odolám nutkání a nechám mírně nadprůměrný dojem z premiérového pokoukání. Potřetí ať mi to neleze na oči, už bych tu snůšku nesmyslů nerozdýchala a "Liga výjimečných" by putovala mezi výjimečně sračkovité počiny stříbrného plátna. 50%(4.11.2008)

• - Kvôli problémom s autorskými právami musel byť Neviditeľný muž Peter Brady premenovaný na Rodneyho Skinnera (Tony Curran). (Methodix)

• - Do role Miny Harker byla původně obsazena Monica Bellucci, ale musela odstoupit kvůli jiným projektům. (POMO)

• - Automobil kapitána Nema (Naseeruddin Shah) byl vytvořen pouze v jediném exempláři speciálně pro tento film a nemá tedy základ v žádném existujícím modelu. Automobil je plně funkční, ale není možné ho použít pro silniční provoz. Byl vytvořen firmou specializující se na výrobu filmových automobilů a má osmiválcový motor Rover. Je dlouhý 6,7 m a 2,75 m široký a pojízdný je díky šesti 24palcovým kolům. Při vytváření designu auta se vývojáři nechali inspirovat viktoriánským stylem. K vidění je v Londýnském muzeu filmových rekvizit. (Ruuzha)