Liga výjimečných

Liga výnimočných

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2003, 110 min

• Gilmour93

Nedůstojná derniéra Conneryho v Norringtonově Lize extraordinárních kašparů. Komické triky, scénář mávající s vámi jak vlnka od Sandokanovy ponorky benátskou gondolou a absence literárních postav Čuka a Maryši mě nutí odvést snímek na skládku vedle již rozkládajícího se Van Helsinga. Richard Roxburgh postupně účinkoval v Lize výjimečných, Sommersově výše uvedeném digitálním lejnu a v Stealth: Přísně tajná mise. Tomu se říká "být prokletý" a nedivil bych se, kdyby jeho agent na té skládce již hnil taky..(12.4.2010)

• Segrestor

Takhle, ten film by nebyl špatný. Svého času to v kině působilo dobře a to i přesto, že do role kapitána Nema se nasral nějaký Naseruti Snad. Jenže, je tam jedno velké JENŽE. Hlouposti a nudná vyústění se vrstvila na sebe jako stránky předrevolučního ábíčka a komiks nekomiks, přišlo mi to takové jako dost blbé. A nezachránil to ani Zdeněk Svěrák v roli Allana Quatermaina. Vlastně mi to i docela nedávno hodilo nostalgický error, když jsem viděl nové Mušketýry. Snad se dočkáme lepšího zpracování, nejlépe nějakého s většími koulemi.(17.8.2012)

Moc nechapu hodnoceni, protoze je to kvalitni akcni podivana! Sean Connery predvadi dobry vykon a ostatni herci taky, natacelo se to v Praze, ma to dobrou vizualni stranku a spojeni Quartermaina, Doryiana Graye s Dr. Jekylem bylo docela zajimave! Scenar trosicku pokulhava, ale akce je tady vice nez dost, takze jsem se urcite nenudil a prislo mi to zabavne. na jednu hvezdicku to urcite neni, to je spis solidni urazka. 6/10(11.8.2006)

• berg.12

Pořád jsem nechtěl věřit, že je to tak špatný film, ale opravdu je. Po celkem slibném začátku se dostává do takových scénáristických veletočů a "cool" hlášek, že z toho jde opravdu hlava kolem. I Conneryho postava je ve filmu hodně zastíněna, až se člověk ptá, proč tam vůbec je. Po flašce rumu ideální.(16.9.2005)

• Slartibarkfast

Totální krok vedle.. Uvažoval jsem o kladech téhle záležitosti a nebýt dobrých herců, kteří tuhle kravinu vytáhli z odpadu na snesitelné dvě hvězdy, tak nevím. Zajímavý nápad, ale je to jako sledovat sestřih filmů za posledních 50 let. Už po 20ti minutách jsem se těšil až bude konec. Fanouškům béčkových fantazy mixů vřele doporučuji, zbytek by si to měl pustit jen s dohledem zkušeného ošetřovatele. 30%(29.11.2009)

• - Naseeruddin Shah, stělesňující kapitána Nema, je známý indický herec. Když jednou herci v Praze zašli na večeři do indické restaurace, její majitel ho poznal, přesunul je k nejlepšímu stolu a osobně je obsluhoval. (POMO)

• - Postava Toma Sawyera byla do filmu vložena protože se producenti báli, že když v něm nebude vystupovat žádný americký hrdina, film nebude fungovat u amerického publika. (POMO)

• - Film se odehrává v alternativním vesmíru, kde jsou technologie vyvinuty lépe než byly v realitě v roce 1899. Lidé zde používají auta, posádka kapitána Nema používá sonar a sám Nemo ve filmu zmiňuje solární energii. Všechny tyto pojmy byly vynalezeny později po roce 1899. (POMO)