poster

Liga výjimečných

 • USA

  The League of Extraordinary Gentlemen

 • Německo

  Die Liga der außergewöhnlichen Gentlemen

 • Velká Británie

  The League of Extraordinary Gentlemen

 • Slovensko

  Liga výnimočných

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2003, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gary
  ***

  Lehce přeplácaný a sakra nadsázkový film s průměrnými triky, podivnou výpravou a příliš postavami. Z herců stojí za zmínku Sean Connery, který dokazuje, že šarm nemusíte ztratit ani v domově důchodců, Stuart Townsend připomínající chvílemi i Johnnyho Deppa, či Tony Curran, který i neviditelného odvádí velmi slušně a v neposlední řadě též Richard Roxburgh se svým velice uběhaným M.Jinak přaplácaná popcornová zábava. Ten konec, který nám už už naznačuje pokračování taky za moc nestojí.(23.11.2003)

 • genetique
  ***

  Náhodou to nebolo až také zlé. Celkom príjemný akčňák, efekty a masky sa mi tiež páčili, až na Seana. Prvýkrát som ho počul v origináli a neviem, či to bolo naschvál, ale fakt srandovne šušle, možno mu nesadla protéza. Ale inak scenár bol ozaj chybný, príbeh klasický, otrepaný a trochu pritiahnutý za vlasy. Ako oddychovka však veľmi dobré. 65%.(13.3.2006)

 • Segrestor
  **

  Takhle, ten film by nebyl špatný. Svého času to v kině působilo dobře a to i přesto, že do role kapitána Nema se nasral nějaký Naseruti Snad. Jenže, je tam jedno velké JENŽE. Hlouposti a nudná vyústění se vrstvila na sebe jako stránky předrevolučního ábíčka a komiks nekomiks, přišlo mi to takové jako dost blbé. A nezachránil to ani Zdeněk Svěrák v roli Allana Quatermaina. Vlastně mi to i docela nedávno hodilo nostalgický error, když jsem viděl nové Mušketýry. Snad se dočkáme lepšího zpracování, nejlépe nějakého s většími koulemi.(17.8.2012)

 • kitano
  ***

  Aj s opätovným zhliadnutím po niekoľkých rokoch mi to vôbec nepríde tak zlé. Štandartný americký popcorn so všetkými pro aj proti. Hlúpe dialógy a deravý scénár, no aj slušné efekty a nápadité a vynaliezavé scény. Ak to porovnám napr. s tretím pokračovaním pirátov karibiku, tak toto mi príde ako nehorázne zábavnejší a vydarenejší film. (6.5/10)(20.10.2006)

 • AppleCore
  ****

  Spatlanina všech výjimečnejch literárních postav do jednoho ne moc přesvědčivýho celku, kterej je ale i tak stokrát lepší a zábavnější, než trapný Avengers! Zajímavý je, že se tady velká většina ohání pojmem "hollywoodská komerce" a hází film do odpadu, aniž by se zamysleli nad tím, co vzniká v současnosti. Když se na Ligu podíváte dneska, působí zatraceně oldschoolově.(5.4.2013)

 • - Naseeruddin Shah, stělesňující kapitána Nema, je známý indický herec. Když jednou herci v Praze zašli na večeři do indické restaurace, její majitel ho poznal, přesunul je k nejlepšímu stolu a osobně je obsluhoval. (POMO)

 • - V jedné scéně vyjíždí Tom Sawyer (Shane West) z pohorky Nautilus v bílém voze se dvěma předními nápravami, aby v zápětí udělal hodiny. Tento třívteřinový úsek se natáčel více než čtyři hodiny.

 • - Scéna, ve které Nautilus proplouvá benátskými kanály, je nereálná, stěží se tu sobě vyhnou dvě gondoly. (Reiniš)