Liga výjimečných

The League of Extraordinary Gentlemen

Liga výnimočných

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2003, 110 min

Lehce přeplácaný a sakra nadsázkový film s průměrnými triky, podivnou výpravou a příliš postavami. Z herců stojí za zmínku Sean Connery, který dokazuje, že šarm nemusíte ztratit ani v domově důchodců, Stuart Townsend připomínající chvílemi i Johnnyho Deppa, či Tony Curran, který i neviditelného odvádí velmi slušně a v neposlední řadě též Richard Roxburgh se svým velice uběhaným M.Jinak přaplácaná popcornová zábava. Ten konec, který nám už už naznačuje pokračování taky za moc nestojí.(23.11.2003)

Náhodou to nebolo až také zlé. Celkom príjemný akčňák, efekty a masky sa mi tiež páčili, až na Seana. Prvýkrát som ho počul v origináli a neviem, či to bolo naschvál, ale fakt srandovne šušle, možno mu nesadla protéza. Ale inak scenár bol ozaj chybný, príbeh klasický, otrepaný a trochu pritiahnutý za vlasy. Ako oddychovka však veľmi dobré. 65%.(13.3.2006)

• Segrestor

Takhle, ten film by nebyl špatný. Svého času to v kině působilo dobře a to i přesto, že do role kapitána Nema se nasral nějaký Naseruti Snad. Jenže, je tam jedno velké JENŽE. Hlouposti a nudná vyústění se vrstvila na sebe jako stránky předrevolučního ábíčka a komiks nekomiks, přišlo mi to takové jako dost blbé. A nezachránil to ani Zdeněk Svěrák v roli Allana Quatermaina. Vlastně mi to i docela nedávno hodilo nostalgický error, když jsem viděl nové Mušketýry. Snad se dočkáme lepšího zpracování, nejlépe nějakého s většími koulemi.(17.8.2012)

Aj s opätovným zhliadnutím po niekoľkých rokoch mi to vôbec nepríde tak zlé. Štandartný americký popcorn so všetkými pro aj proti. Hlúpe dialógy a deravý scénár, no aj slušné efekty a nápadité a vynaliezavé scény. Ak to porovnám napr. s tretím pokračovaním pirátov karibiku, tak toto mi príde ako nehorázne zábavnejší a vydarenejší film. (6.5/10)(20.10.2006)

Spatlanina všech výjimečnejch literárních postav do jednoho ne moc přesvědčivýho celku, kterej je ale i tak stokrát lepší a zábavnější, než trapný Avengers! Zajímavý je, že se tady velká většina ohání pojmem "hollywoodská komerce" a hází film do odpadu, aniž by se zamysleli nad tím, co vzniká v současnosti. Když se na Ligu podíváte dneska, působí zatraceně oldschoolově.(5.4.2013)

• - Naseeruddin Shah, stělesňující kapitána Nema, je známý indický herec. Když jednou herci v Praze zašli na večeři do indické restaurace, její majitel ho poznal, přesunul je k nejlepšímu stolu a osobně je obsluhoval. (POMO)

• - V jedné scéně vyjíždí Tom Sawyer (Shane West) z pohorky Nautilus v bílém voze se dvěma předními nápravami, aby v zápětí udělal hodiny. Tento třívteřinový úsek se natáčel více než čtyři hodiny.

• - Scéna, ve které Nautilus proplouvá benátskými kanály, je nereálná, stěží se tu sobě vyhnou dvě gondoly. (Reiniš)