Liga výjimečných

Liga výnimočných

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2003, 110 min

• POMO

Je to niekde medzi * a **, ale hollywoodska komercia, robiaca z diváka idiota, si kompromisy nezaslúži. Úplne najlepšia na tom celom je gigantická ponorka, premávajúca sa v kanáloch po Benátkach. A úplne najhoršie na tom je, že za hlavu sa chytalo nielen celé osadentsvo novinárov, ale aj môj 14 ročný brat (ináč tu vedený pod nickom "AGO"). Bezpochyby najdebilnejší a najpreplácanejší veľkofilm svojho druhu. WILD WILD WEST je oproti tomu filmový klenot.(17.7.2003)

Lehce přeplácaný a sakra nadsázkový film s průměrnými triky, podivnou výpravou a příliš postavami. Z herců stojí za zmínku Sean Connery, který dokazuje, že šarm nemusíte ztratit ani v domově důchodců, Stuart Townsend připomínající chvílemi i Johnnyho Deppa, či Tony Curran, který i neviditelného odvádí velmi slušně a v neposlední řadě též Richard Roxburgh se svým velice uběhaným M.Jinak přaplácaná popcornová zábava. Ten konec, který nám už už naznačuje pokračování taky za moc nestojí.(23.11.2003)

• Jara.Cimrman.jr

Hodně hrdinů by mohlo znamenat hodně zábavy anebo taky velký průšvih. Jelikož jsem při sledování tohoto snímku dvakrát usnul při nevěřícném kroucení hlavou, tak soudím, že tohle byl výjimečně nepoživatelný eintopf, i když byl ukuchtěný z kvalitních ingrediencí. A právě za ty postavové ingredience dávám dvě hvězdy, protože žádný jiný klad jsem na tomto snímku nenašel, i když jsem ho vychytrale hledal i v negativu závěrečných titulků.(2.5.2014)

Chvílemi je film docela příjemná podívaná. Connery je výborný, hudba Trevora Jonese skvělá, postavy příběhu zajímavé, je zde plno bombastických trikových scén, ale! Chvílemi je film značně nepřehledný (Norringtonův klipovitý „bladeovský“ styl bitek se sem moc nehodí), nejde ovšem jen o klipovitou nepřehlednost akčních scén, kdy někdy divák přesně neví, co se zrovna na plátně děje, ale i o nepřehlednost dějovou, jakoby tvůrci dodatečně vypustili některé části tak, aby jen následovala jedna akční scéna za druhou, čímž ale ztížili divákovu orientaci v příběhu. Pokud se ovšem necháte tvůrci jen bavit, a nebudete hloubat nad nelogičnostmi některých scén (např. ponorka v benátských kanálech) a nad chvilkovou nesrozumitelností příběhu, můžete si to příjemně užít. PS: Jsem zvědavý co na tu divočárnu říkal Havel s Dagmar.(13.8.2003)

• Jordan

priznám sa, nesledoval som to úplne do konca, tak ak sa to obrátilo v lepšie a začalo to aspoň v závere pripomínať aspoň priemerne dobrý film, a nie takýto nezmysel, opravte ma a dajte mi vedieť. Inak to ale bolo aspoň o maličký kúsok lepšie ako hrozný Van Helsing, ale na tomto by som si veľmi reputáciu nestaval. Aj tak to je dosť zlé, aby človek krútil hlavou nad tou prázdnotou a tým, koľko peňazí dokážu do vzduchu vyplieskať do prázdna, aby tá blbosť, ak už stojí teda naozaj za hovno, aspoň dobre vyzerala. A Connery ich v tom ešte podporuje, také niečo sa na staré kolená a s tým, čo už má za sebou, nerobí.(6.5.2007)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy spolu Mína (Peta Wilson) a Dorian (Stuart Townsend) bojují v ložnici v Moriartiho paláci, má Mína zpočátku kudrnaté vlasy, když z ní poté o několik minut později Dorian vytahuje svůj meč a ona opět obživne a vstane, má vlasy rovné. (Fantasy)

• - Přerod Jasona Flemynga do pana Hydea zabral maskérům sedm hodin. Latexový kostým vážil dvacet kilo, byl podpírán systémem řídících drátů a pák. (Reiniš)

• - Dr. Jekyll a pan Hyde vznikli kombinací počítačových triků, animatroniky, trpasličích herců a úhlů kamery. (Reiniš)