Liga výjimečných

Die Liga der außergewöhnlichen Gentlemen

Liga výnimočných

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2003, 110 min

spoustu ne-uvěřitelných (bohužel ne neuvěřitelných) situací, historických i fyzikálních nesmyslů, filmových chyb a povětšinou mizerných triků, to vše "podpořeno" debilním scénářem a naivní myšlenkou, že to zachrání pár zvučných jmen - takhle ne, pane norringtone... až na jistou dávku napětí a slušný fajnl batl výjimečné zklamání ! 50%(3.7.2009)

• ripo

Bohapustá kravina s na vode postaveným scenárom a odfláknutými trikmi. Najväčšou sprostotou ( a to tu nikto neuvádza) bolo umiestniť karneval do Benátok - v mesiaci august (!!!). O ostatných donebavolajúcich hlúpostiach sa radšej ani nebudem zmieňovať ... V polovici filmu som si myslel, že to bude taká verneovka pre dospelých na nedeľňajšie popoludnie. Vykľulo sa z toho niečo neskutočné, čo by sa na TV obrazovje malo objavovať medzi druhou a treľou hodinou rannou ( vtedy dokázateľne spí najviac ľudskej populácie ) ...(16.9.2006)

• Cival

Je zajímavé, že ze dvou velkolepě zamýšlených podívaných, které přišly do kin celkem krátce po sobě a obě operují s Richardem Roxburghem, upíry a panem Hydem, se vyklubaly takové sračky. A i když má LXG slabší triky než Van Helsing, přiznávám, že je mi mnohem sympatičtější. Scenář je sice megadebilní a Norrington znovu nezvládá to, co mi nesedělo už u Blada - totiž práci s postavami a atmosférou vyprávění -, ale překvapivě ani většinu vizuálně velkolepých, triky nadupaných akcí (celá idiotská pasáž v Benátkách). Naštěstí akci Norrington pořád ovládá na výbornou (to se o Sommersovi říct nedá), takže úvodní souboj a nadupaná závěrečná půlhodinka zachraňují výstřední gentlemany od totálního kolapsu. Navíc narozdíl od Helsinga má Liga i jakýs takýs styl - i když to možná jen probleskuje láska k brilantní comicsové předloze.(24.7.2004)

• Slartibarkfast

Totální krok vedle.. Uvažoval jsem o kladech téhle záležitosti a nebýt dobrých herců, kteří tuhle kravinu vytáhli z odpadu na snesitelné dvě hvězdy, tak nevím. Zajímavý nápad, ale je to jako sledovat sestřih filmů za posledních 50 let. Už po 20ti minutách jsem se těšil až bude konec. Fanouškům béčkových fantazy mixů vřele doporučuji, zbytek by si to měl pustit jen s dohledem zkušeného ošetřovatele. 30%(29.11.2009)

• Lima

Tenhle film má ucházející triky a výpravu a to je asi jediné, co lze na něm aspoň trochu pochválit. Děj je asi takový, jaký bych od popcornové zábavy čekal. Nevadila mi megaponorka, prohánějící se v benátských kanálech, trocha té nadsázky nikoho nezabije a jde přeci o comicsovou adaptaci. Ovšem řetězová demolice domů v Benátkách, to už bylo na facku scenáristovi....Násilně naroubovaného "správného chlapce" a zástupce hrdinů ze Spojených států Toma Sawyera si američani taky mohli odpustit a Conneryho tatínkovské pudy rovněž. A proč Nemo vypadal jako Usáma, to je mi též záhadou, tvůrci filmu zřejmě nikdy neviděli klasické kresby De Neuvilla, dvorního Verneova ilustrátora. Výsledkem je standartní hollywoodský prefabrikát, taková obyčejná jednohubka, kterou jsem sice polkl, ale trošku jsem se při tom zakuckal a za pár minut už jsem o ní nevěděl....Sean Connery Václavu Havlovi slíbil, že když se film povede, zařídí světovou premiéru v Praze. I stalo se tak. Mám pocit, že Mr. Connery začíná trpět ztrátou soudnosti.(8.12.2003)

• - V domě Doriana Greye (Stuart Townsend), kde dojde k přestřelce a Doriana střelí automatickou puškou do hrudi, se mu oblek roztrhá. V další scéně má však oblek v pořádku. (Dragone)

• - Scéna, ve které Nautilus proplouvá benátskými kanály, je nereálná, stěží se tu sobě vyhnou dvě gondoly. (Reiniš)

• - Scény z africké savany se ve skutečnosti natáčely v polích hodinu cesty od Prahy. (Reiniš)