Reklama

Reklama

Liga výjimečných

  • USA The League of Extraordinary Gentlemen (více)
Trailer

Obsahy(1)

Je rok 1899, přelom století, když v Londýně zaútočí podivná, dosud nevídaná zbraň. Objevují se dohady, odkud pochází a kdo ji použil k přepadení banky. Bylo to Německo? To to ale popírá. V květnu je Německo napadeno a obviněna je Británie, která též útok popírá… Do Afriky, kde žije slavný Allan Quatermain, je vyslán Sanderson Reed. Má za úkol ho přemluvit, aby se opět dal do služeb Jejího Veličenstva. Zklamaný národní hrdina, který přišel při poslední akci o syna, nejprve odmítá. Když ale nepřátelé rozpoutají přímo na místě prudkou přestřelku, misi přijímá. V Londýně se setkává s tajemným panem „M“, který mu představuje členy Ligy výjimečných: kapitána Nema, neviditelného Rodneyho Skinnera, upírku Minu Harkerovou a Doriana Graye. K nim se brzy přidává i americký agent Tom Sawyer. Jejich úkolem bude zabránit tajemnému Fantomovi, aby vyhodil do povětří město Benátky, kde se má brzy konat důležitá konference, a pak má v plánu rozpoutat světovou válku s novými, dosud neznámými zbraněmi… Allan Quatermain se svými druhy se nejprve vydává do Paříže, kde se k nim přidává obávaný silák Edward Hyde, jinak ovšem doktor Henry Jekyll. Všichni společně se pak nalodí na proslulou ponorku kapitána Nema Nautilus, aby se co nejrychleji dopravili do ohrožených Benátek… Doktor Jekyll si s sebou veze kufřík s lahvičkami lektvaru, který mu umožňuje přeměnit se na příšerného Hyda. Ten doktora neustále láká, aby jednu z nich vypil. Doktor Jekyll se pokušení statečně brání, ale pak jednoho dne zjistí, že mu jedna lahvička chybí. Všichni se domnívají, že sabotérem na lodi je neviditelný Skinner, který zmizel neznámo kam… Nautilus mezitím doplouvá do Benátek, kde se právě koná karneval. Zdá se ale, že zachránci přijeli pozdě: ozve se série výbuchů a několik benátských paláců se kácí k zemi. Přesto se však skupince výjimečných podaří většinu města zachránit, a prozatím tak zabránit i rozpoutání války. Pak ale dojde k překvapivému zvratu: Allan Quatermain zjišťuje, kdo ve skutečnosti je obávaný Fantom… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (615)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Podobně laděné fantasy kousky mi zrovna moc nevoní (nejsem fandou všech těch superhrdinů, se kterými se v poslední době doslova roztrhl pytel…), ale tento kousek se mi v rámci možností „líbil“ a to hlavně díky hereckému obsazení. Connery a Peta Wilson patří mezi mé oblíbence/oblíbenkyně. Horší už to bylo se samotným dějem. Věřím, že někteří teenageři si ucvrnkávali blahem, ale já spíš jen nevěřícně kroutil hlavou. Členové Ligy a ty jejich schopnosti – to jsem ještě rozdýchal, ale ty otřesné digitální triky ( s tím můžou jít leda tak do prde**). Dlouho jsem se rozhodoval zda dát dvě, nebo tři hvězdy, ale jelikož happyendy zrovna nemusím, tak přičítám tvůrcům alespoň tohle k dobru (kromě již výše zmíněných herců). Slabý průměr 45-50%. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Nápad je to celkem zajímavý, použít literární postavy jako hlavní hrdiny s nadpřirozenými schopnostmi, ale bohužel i přes účast Seana Conneryho je to jedna velká bezbřehá nuda. Akce jsou dost nezajímavé, celý příběh je o ničem, herci nijak nevynikají, prostě na celém filmu je zajímavý jen ten nápad. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Aj takto sa dá ukončiť úspešná kariéra. Prepadákom a extra mizerným filmom. Týka sa to nielen dovtedy skvelého režiséra Norringtona, ale i Seana Conneryho. Obaja po Lige výnimočných plus mínus skončili. Film je to vskutku strašný, bizarný a nevydarený. Ale paradoxne i vďaka tomu sa nemáte kedy nudiť. Herci sú úplne mimo, ale hrajú natoľko kuriózne postavy, že sa neviete prestať baviť. Síce na ich účet, ale no a čo. Triky sú striedavo smiešne (Nautilus) a striedavo znesiteľné, veľkým sklamaním je ale bez debaty zle nakrútená a zostrihaná akcia (keď uvážime, akú parádnu choreografiu mal Norrington v Bladeovi). Atmosféra je prítomná len zriedka (parížska pasáž s odchytom pána Hydea) a k scenáru sa vyjadrovať nemienim, nakoľko jeho imbecilita dosahuje vskutku impozantné rozmery („Zachránili sme Benátky,“ hrdo vyhlási hrdina po tom, čo zlosyn výbuchmi minimálne polovicu z nich zničil behom 10. minút). Takisto tvorcovia zjavne mali problémy s rozmermi (aj na môj vkus megagigantická ponorka v pohodičke sa plaviaca uzučkými a neveľmi hlbokými kanálmi). ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Škoda, že znám komiks - jinak bych možná hvězdu přidal. Liga výjimečných stojí za vidění kvůli frajerskému Connerymu, který potěšil, trikům od ILM, skvělému parnímu autu a... A dál už asi nic. Škoda je nevyužití Mooreovy předlohy, v níž každé políčko nápady doslova přetéká. Tak alespoň, že to rychle odsýpalo a bylo to i oddychově zábavné. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Hodně hrdinů by mohlo znamenat hodně zábavy anebo taky velký průšvih. Jelikož jsem při sledování tohoto snímku dvakrát usnul při nevěřícném kroucení hlavou, tak soudím, že tohle byl výjimečně nepoživatelný eintopf, i když byl ukuchtěný z kvalitních ingrediencí. A právě za ty postavové ingredience dávám dvě hvězdy, protože žádný jiný klad jsem na tomto snímku nenašel, i když jsem ho vychytrale hledal i v negativu závěrečných titulků. ()

Galerie (93)

Zajímavosti (26)

  • Natáčení probíhalo v Maďarsku, v České republice, na Maltě, v Rakousku, Maroku, Kanadě a Kalifornii. Například Benátky byly postaveny v Praze, nedaleko stanice metra Kolbenova, na místě pozdější burzy. Natáčelo se od 28. června do 24. listopadu 2002. (Terva)
  • Naseeruddin Shah, stělesňující kapitána Nema, je velmi známý indický herec. Když jednou herci v Praze zašli na večeři do indické restaurace, její majitel ho poznal, přesunul je k nejlepšímu stolu a osobně je obsluhoval. (POMO)

Související novinky

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Letošní Halloween se pro filmové fanoušky ponese spíše ve velmi smutném duchu, z Velké Británie totiž dorazila zpráva o úmrtí legendárního skotského herce a prvního představitele agenta 007, Sira… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Mohli jsme to předpokládat, teprve minulý týden se to však stalo oficiální. Po propadácích typu X-Men: Dark Phoenix se studio Disney rozhodlo zaříznout drtivou většinu chystaných snímků od studia… (více)

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

21.11.2015

Jméno Allan Quatermain už jste možná slyšeli. Sean Connery si tohohle dobrodruha zahrál v Lize výjimečných, adaptaci stejnojmenného comicsu Alana Moorea, a posléze se už nikdy nevrátil před kameru.… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává

14.06.2014

Geniální vědec Kapitán Nemo, známý z románů Julese Vernea, se v kinech naposledy objevil před 11 lety. U nás natáčená Liga výjimečných ale nebyla přijata zrovna kladně a mimo jiné ukončila hereckou… (více)

Reklama

Reklama