Liga výjimečných

Liga výnimočných

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2003, 110 min

• Segrestor

Takhle, ten film by nebyl špatný. Svého času to v kině působilo dobře a to i přesto, že do role kapitána Nema se nasral nějaký Naseruti Snad. Jenže, je tam jedno velké JENŽE. Hlouposti a nudná vyústění se vrstvila na sebe jako stránky předrevolučního ábíčka a komiks nekomiks, přišlo mi to takové jako dost blbé. A nezachránil to ani Zdeněk Svěrák v roli Allana Quatermaina. Vlastně mi to i docela nedávno hodilo nostalgický error, když jsem viděl nové Mušketýry. Snad se dočkáme lepšího zpracování, nejlépe nějakého s většími koulemi.(17.8.2012)

• Dr.film

Aby to celé alespoň trošičku fungovalo tak nezbývá nic jiného než to celé brát jako přeplácanou pohádku pro dospělé. Naprosto, ale opravdu naprosto triviální scénář naplněný hromadou přímočarých klišé. K "vyjmečnosti" chybí Lize vyjmečných zejména charismatičtější propracování postav, na místo suchopárně hláškujících figur a o několik tříd vyšší vizuální stylizace. Chatrné a hodně uměle působící vizuální triky pozná i zarytý sledovač telenovel. O režii se nemá cenu hluboce zmiňovat, když režisér nechá poklidně proplouvat ponorku gigantických rozměrů středem Benátských kanálů tak už není co řešit.(30.10.2004)

Nejzajímavější a nejpřitažlivější na celém filmu je právě ona Liga výjimečných. Postavy zajímavé, bohužel i tak dost špatně vykreslené a se slabou psychologií. Vizuální stylizace je dosti vyhypovaná, přesto však některé akční scény berou dech (úvodní v hotelu, knihovna) a Sean Connery je naštěstí opět ve fantastické formě. Bohužel děj je dosti chatrný a v závěru se vše sesype jako benátky podložené několika kilogramy dynamitu. Ponorku v úzkých kanálech tak nějak neřeším, avšak tuna dějových klišé je už napováženou. Dr. Hyde se rovněž zrovna extrémně nepovedl a na Hulka nemá ani omylem. Jako čistokrevná akce příliš velkolepé a teatrální, jako velký výpravný komiks zase až příliš lineární a dějově nedostačující. Zběsilý mix všeho. Avšak nenáročná zábava je to solidní.(18.9.2006)

Tolerancia, dámy a páni, tolerancia. Namiesto toho, aby som vo filme hľadal všelijaké malé či väčšie chybičky som v pohodičke vypol mozog a v kľude som si tento film vychutnal, dosť som sa aj pobavil, ale hlavne som sa vôbec nenudil. A následne som si položil otázku: "Stačí to všetko na štyri hviezdičky?" No, v mojom prípade stačilo.(15.8.2007)

Aj s opätovným zhliadnutím po niekoľkých rokoch mi to vôbec nepríde tak zlé. Štandartný americký popcorn so všetkými pro aj proti. Hlúpe dialógy a deravý scénár, no aj slušné efekty a nápadité a vynaliezavé scény. Ak to porovnám napr. s tretím pokračovaním pirátov karibiku, tak toto mi príde ako nehorázne zábavnejší a vydarenejší film. (6.5/10)(20.10.2006)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy spolu Mína (Peta Wilson) a Dorian (Stuart Townsend) bojují v ložnici v Moriartiho paláci, má Mína zpočátku kudrnaté vlasy, když z ní poté o několik minut později Dorian vytahuje svůj meč a ona opět obživne a vstane, má vlasy rovné. (Fantasy)

• - Agent Tonyho Currana nechcel, aby vzal rolu Skinnera. Argumentoval, že jeho postava bude takmer celý čas neviditeľná a nikto sa nebude starať o to, kto ho vlastne hral. Keď film vyšiel, stal sa Skinner favoritom fanúšikov. (H4ku11)

• - Premiéra snímku proběhla v Praze a výtěžek z velkolepé události (1,69 milionu korun) byl rozdělen na konto nadace Vize 97 a veřejné sbírky Hlavního města Prahy. (Reiniš)