Liga výjimečných

Liga výnimočných

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2003, 110 min

• Segrestor

Takhle, ten film by nebyl špatný. Svého času to v kině působilo dobře a to i přesto, že do role kapitána Nema se nasral nějaký Naseruti Snad. Jenže, je tam jedno velké JENŽE. Hlouposti a nudná vyústění se vrstvila na sebe jako stránky předrevolučního ábíčka a komiks nekomiks, přišlo mi to takové jako dost blbé. A nezachránil to ani Zdeněk Svěrák v roli Allana Quatermaina. Vlastně mi to i docela nedávno hodilo nostalgický error, když jsem viděl nové Mušketýry. Snad se dočkáme lepšího zpracování, nejlépe nějakého s většími koulemi.(17.8.2012)

Spatlanina všech výjimečnejch literárních postav do jednoho ne moc přesvědčivýho celku, kterej je ale i tak stokrát lepší a zábavnější, než trapný Avengers! Zajímavý je, že se tady velká většina ohání pojmem "hollywoodská komerce" a hází film do odpadu, aniž by se zamysleli nad tím, co vzniká v současnosti. Když se na Ligu podíváte dneska, působí zatraceně oldschoolově.(5.4.2013)

Moc nechapu hodnoceni, protoze je to kvalitni akcni podivana! Sean Connery predvadi dobry vykon a ostatni herci taky, natacelo se to v Praze, ma to dobrou vizualni stranku a spojeni Quartermaina, Doryiana Graye s Dr. Jekylem bylo docela zajimave! Scenar trosicku pokulhava, ale akce je tady vice nez dost, takze jsem se urcite nenudil a prislo mi to zabavne. na jednu hvezdicku to urcite neni, to je spis solidni urazka. 6/10(11.8.2006)

Po druhém podívání se mi prst klepe touhou tento film nelítostně degradovat, ale napoprvé to byla celkem zábava, byť pokleslá - nenudila. Odolám nutkání a nechám mírně nadprůměrný dojem z premiérového pokoukání. Potřetí ať mi to neleze na oči, už bych tu snůšku nesmyslů nerozdýchala a "Liga výjimečných" by putovala mezi výjimečně sračkovité počiny stříbrného plátna. 50%(4.11.2008)

No projekt je to dobrý, ale spadlo to zlému režisérovi a ešte horším scenáristom. Aspoň, že tu hraje Sean Connery, ktorý to trochu vytiahol na lepšie svetlo. Je to celkom pozerateľný odvar, bolo to dosť nápadité, ale čo s toho keď to pôsobí a funguje len béčkovo s áčkovým rozpočtom ? Ale ako oddychovka to funguje fajn. 70% - 3*(7.7.2010)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu od Alana Moora. (Terva)

• - Dr. Jekyll a pan Hyde vznikli kombinací počítačových triků, animatroniky, trpasličích herců a úhlů kamery. (Reiniš)

• - Do role Miny Harker byla původně obsazena Monica Bellucci, ale musela odstoupit kvůli jiným projektům. (POMO)