Arabela

• Československo Arabela
Pohádka / Komedie / Dobrodružný
Československo, 1980, 6 h 17 min (Minutáž: 29 min)

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Luboš Fišer

Jana Nagyová Pulm, Vladimír Menšík, Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jiří Lábus, Dáda Patrasová, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiří Sovák (více)

Epizody(13)

Někdy stačí zazvonit zvonečkem a pohádky je konec. Jenže někdy je to právě naopak... V říši lidí se setkáváme s rodinou Majerových, kde se pan Majer živí jako vypravěč pohádek na dobrou noc. Jednoho dne najde pan Majer kouzelný zvoneček, který jeho rodinu spojí s Říší pohádek, kde vládne hodný král Hyacint se dvěma dcerami - Arabelou a Xénií. Je zde i zlý kouzelník II. kategorie Rumburak, který chce celou Říši pohádek získat jen a jen pro sebe, a hodlá pro to udělat vše. Ale nebyl by to správný pohádkový seriál, aby vše dobře nedopadlo. (Česká televize)

sornilka

Arabelu MILUJU! :o)...na tu dobu super triky a vůbec, říše pohádek a postavičky, skvělá výprava a pochvala pro pana Vorlíčka :o) ()

Astrebleue

Výprava pěkná, všechny ty kostýmy a tak, ale prostě mě to nikdy nenadchlo.Nelíbili se mi kladné postavy, zvláště později na krátko ostřihaná a emancipovaná Arabela a co je horší, že ani záporné postavy mě nechytli u srdce:-(Ale natočený je to kvalitně, tak hodnocení odpovídá. ()

mazzarek

Seriál, na kterém snad vyrůstala většina dětí, což můj případ určitě je. Je to pohádka, v které jsou všechny pohádky, i pro dospělé. M. Macourek a V. Vorlíček vytvořili dokonalé dílo, které nikdy neomrzí. ()

Judy24

Znáte větší dětskou, seriálovou klasiku? Já ne. Škoda jen, že po první sérii změnili tolik věcí. Tahle, by mi stačila. ()

johhny007

Super,úžasné tato pohádka už nemá na České scéně obdoby bylo to něco opravdu úžasného tohle budu mít vždycky rád :) + bez dabingu Šafránkové bych si to nedokázal představit ;) 85% ()

departed

Na doporučení od přítelkyně a hlavně v rámci doplnění českých restů, protože mám v české kinematografii mezery, zkouknuto. Beru ohled na stáří, což se samozřejmě nejvíce projevuje na technické stránce seriálu, ale tematicky to zas tak chytlavý není a na dobrej humor je tam málo hlášek (cca jedna opravdu dobrá a jedna dobrá na díl). Chápu nostalgiky, ale já na tom bohužel nevyrůstal a k českým pohádkám ještě nemám tak silnej vztah, takže proto takovýhle hodnocení. Avšak zkušenost dobrá. Hodnoceno: 13 dílů. ()

darthhokro

Geniální seriál z dob kdy se ještě u nás uměli točit pěkné a zábavné pohádky. Nejlepší postava je jednoznačně Blekota v bikinách :D ()

topi80

Prostě geniální a typicky po macourkovsku do posledního detailu propracované a domyšlené. Absolutní vrchol seriálové tvorby pro děti a mládež. ()

Clark_Kent

To kouzlo, nevyprchalo ani za 34 let. Ten nádech a úžas to dává prakticky kdykoliv. Ovšem, ten Jedlička byl nějakej divnej. kykykyrykýýýýý. ()

mros

V dětství můj nejoblíbenější seriál, na který se rád podívám znovu i dnes. Asi nejpovedenější český seriál vůbec, a doopravdy pro každého. Opravdu povedené dílko.. ()

pekas

Jako pohádkový seriál naší provenience asi bez konkurence. Herecké legendy v čele s Vladimírem Menšíkem, kouzla a humor namíchané do solidní směsi, která nenudí ani po letech. Za mě sice ne čistá, ale pětka.90% ()

R.O.man

Tak tento seriál som videl snáď už asi 10 krát keď som bol menší. Herecký koncert najlepšej českej hereckej generácie. ()

tereza.s

Vám všem se to opravdu tak líbilo? Koukala jsem na to celé dětství a doufám, že to už nikdy dávat znovu nebudou.... ()

LuNaj

Nejoblíbenější hraný seriál mého mládí. Viděl jsem ji xkrát a pokaždé, když na její xy-tou reprízu narazím někde v tv, neodolám a zkouknu nějaký ten díl. ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková