Třináctiletá Jenna Rinková by chtěla být oblíbená mezi spolužáky a ze všeho nejvíc by chtěla zapadnout mezi šestici dívek v čele s Lucy Wymanovou, které všichni říkají Tom-Tom. Jenna právě pořádá party na oslavu svých narozenin, a tak své spolužáky na oslavu pozve. Dosud ale nejvíce kamarádila s Mattem ze sousedství, který rád fotografuje a Jennu považuje za svou největší kamarádku. Matt těsně před oslavou dorazí se svým dárkem. Jedná se o velký papírový domeček, který Jenně vyrobil a ve kterém zobrazuje její vysněný život. Matt jí domeček daruje a k němu přidá i jakýsi prášek, který má mít kouzelnou moc splnit Jenně vše, co si přeje. Jenna prášek rozsype po střeše domečku. Ozve se zvonek a Lucy se svými kamarádkami přichází, Jenna proto domeček narychlo uklidí do spíže. Lucy namluví Jenně, že na party dorazí i její vysněný spolužák. Jenna si podle Lucy musí vzít jen přes oči šátek a vlézt si do spíže, kam údajně Lucy potom spolužáka pošle. Jenna strašně touží po hezkém spolužákovi, a tak skutečně udělá to, co po ní Lucy chce. Jak Jenna čeká ve spíži, část prášku z domečku, který má umístěný nad hlavou, se uvolní a na hlavu jí spadne zrovna ve chvíli, kdy si Jenna přeje, aby byla atraktivní třicítkou. Lucy s kamarádkami snědí dobroty, které Jenna na party přichystala, a z domu odejdou. Lucy před odchodem ale do spíže strčí za Jennou Matta, který vůbec netuší, o co se jedná. Jenna je rozčilená a vše dává za vinu Mattovi, jehož vyhodí z domu. Druhý den ráno se Jenna probudí ve velkém bytě v New Yorku jako třicetiletá. Nechápe, co se stalo, a je zděšena z polonahého muže, který je v bytě s ní. Jenna před ním z bytu uteče a na chodníku narazí na svou kolegyni a přítelkyni, Lucy Wymanovou. Ta ji zatáhne do limuzíny a spolu zamíří do jejich společné práce v redakci módního časopisu. Tady už se koná porada, ze které však Jenna uteče. Zjistí, že má jako redaktorka sekretářku. Hned jí tedy dá první úkol – sekretářka má zjistit současnou Mattovu adresu. Když se od sekretářky dozví, kde Matt bydlí, zamíří za ním. Matt je překvapený, že ji vidí. Teď je také dospělý a živí se jako fotograf. Matt řekne Jenně, že se od jejích třináctých narozenin nestýkali, protože Jenna měla za kamarádku Lucy a její skupinu pochlebovačů. Jenna se dozvídá, že večer jde na party časopisu, ve kterém pracuje. Vypadá to, že party dopadne fiaskem. Nikdo se nebaví a šéfredaktor je zoufalý, bojí se, že si na něm konkurenční časopis smlsne. Je to Jenna, která pomocí dětského napodobování tance Michaela Jacksona rozproudí zábavu na party. Jenně se vůbec nelíbí její současný dospělácký přítel, a tak se s ním rychle rozchází, ráda by byla s Mattem, ale dozvídá se, že Matt si má za pár dnů brát svou současnou přítelkyni. Jenna v práci také zjistí, že Lucy se proti ní za jejími zády domlouvá s jinou kolegyní. Šéfredaktor přichází s požadavkem vedení. Je třeba přepracovat strukturu celého časopisu. Klesá totiž prodej a vedení požaduje radikální změny. Jenna tedy začne sama bez proradné Lucy připravovat svou novou koncepci časopisu... (TV Prima)

viperblade

Jsou to spíše 2.5 *. A to jen, že jsem v dobré náladě. Mám rád komedie, i romantiku, když na to přijde. Ale tohle asi není film, který si znovu pustím. Díky bohu za Marka Ruffala, který to opravdu zachraňuje, seč mu síly stačí! ()

Rex Mundi

Hlúpa romantická "rádoby" komédia o holčine, ktorá je rovnako blbá bez ohľadu na to, či má 13 alebo 30. Jennifer Garner mi nikdy nebola sympatická, ale ani v tomto filme mi nedala dôvod, aby som si ju obľúbila. Možno jej to prikazoval režisér, ale jej herecký výkon v roli dospeláčky s detskou dušou je veľmi nedôveryhodný. Nepamätám si, že by som sa ja alebo ktorékoľvek iné dievča v trinástich rokoch toľko "tlemilo" (pardón za výraz, ale je to tak). Jennifer skôr vyzerá, akoby sa jej duševný vývoj bol zastavil oveľa skôr. Tanga nohavičky ju prinútia (koľký krát?) otvoriť ústa dokorán, ale v 12 cm podpätkoch tancuje a behá jedna radosť! O niečo lepšie to sadne originál trinástke Christe B. Allen (pritom tá by mala na biedny herecký výkon teoreticky ešte nárok). Naopak Mark Ruffalo opäť nesklame a nenútene ukazuje, že je o 5 tried vyššie ako Jennifer. Andy Serkis je skvelý, keby mu podobnú roličku napísali na telo, dokázal by utiahnuť komédiu úplne sám. Pozerala som 13g30 s českým dagingom, ušiel sa mu dvorný dabér Rowana Atkinsona a len umocnil dojem "nového", decentnejšieho Mr. Beana (myslím to v najpozitívnejšom slova zmysle, aj keď si viem predstaviť výraz v tvári Beanových odporcov a Glumových fanúšikov:-). ()

D.Moore

Jedna milosrdná hvězda za Shapirův povedený, pohodový soundtrack a za Andyho Serkise, bez něhož by ve filmu nebylo ani těch pár vtipů. Jennifer Garner jistě umí hrát, ale do (této) komedie v uvozovkách se hrubě nehodí. ()

freddy

Dobrá oddechovka na víkendový večer. Co více říci? Účel byl splněn, tato komedie mne pobavila, závěr byl předvídatelný, na což už jsem si u romantických komedií zvykl. O jisté originalitě scénáře se hovořit dá, stejně tak sympatičtí představitelé hlavních rolí dělali co se dalo, a proto to nedopadlo tak hrozně. Jak říkám, jedná se o oddechovku na víkendový večer a člověk si u toho aspoň odpočine a zarelaxuje. Takže pro mě průměr, tzn. tři hvězdičky. ()

Hrabka

Určitě jedna z těch lepších romantických komedií. Za sebe můžu říct, že se mi to prostě líbilo. Fantasy námět je fajn a podobně jako u "Po čem ženy touží" je velice zajímavý a nenásilně tak okořeňuje film. Je třeba nad tím nijak zvlášť nepřemýšlet a jen nenuceně sledovat tuto svěží romantickou komedii se sympatickou Jennifer Garner. 70% ()

juta

Taky bych se chtěl podívat jednou do budoucnosti, jak se mnou život zatočí, abych měl poté možnost změnit přítomnost. Film je možná předvídatelný, ale mě se i tak líbil, protože se povedl děj a je fakt pěkně natočený. ()

TedGeorge

Slabší čtyři hvězdičky, protože čas ukázal, že v subžánru "Americká romantická komedie po roce 2000" se toto řadí mezi ty lepší, ne-li nejlepší zástupce. Což je trochu smutné. Jennifer Garner je tu celkem cute. Pozor, cute, ne sexy. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 7/10/// +fain hudební songy, prvek fantasy -Jennifer se sice na roli hodí, ale určitě nepatří posední dobou mezi mé nejoblíběnější herečky v porovnání jak tomu bylo dříve/// Velice krásný, milí a dojemný snímek s velmi příjemnou hudbou, sympatickým Markem R. (který tady byl opravdu sympatický) a dobrým Andy Serkisem. V porovnání s filmem Velký si jde přeci jen tento snímek svojí vlastní cestou a základní pointa proběhne jinak, to ovšem nevadí, mě film velmi potěšil, nese si totiž jisté poselství./// Celkem 79%/// ()

k212

Úspěšná a flirtující třicítka automaticky neznamená oblíbená, dobrá nebo dokonce čestná. No jistě, morální ponaučení to má, milé děti. Také nesmíte být zlí na své kamarády a rozhodně nevěřte prohnaným blondýnkám... V rámci komedií průměr, v měřítku filmové tvorby lehký podprůměr. Film sehlává všude tam, kde takové komedie padají - u předvídatelného scénáře se špatným romantickým koncem. Co naopak potěší je snažící se Jennifer Garner, která předvádí exhbici na pomezí zfetované a psychicky labilní třicítky (to kdyby divák nevěděl, co je toho příčinou) říznuté mentalitou pubertálně-naivní třinácky (to když balí v baru mladé kluky a zve si na pařby puberťačky) a mega pohodář Mark Ruffalo. Občas se zasmějete crazy vtipům, občas vtipy sklouznou do hutnější polohy (vyznění je lehce pedofilní...), občas jsou trochu trapné... Ale celkově je to nevyvážené. 50% tedy **1/2. ()

kingik

Z této nepodařené komedie si hlavně pamatuji trapný výkon Jennifer Garner. Ze zajímavého námětu se dalo vytěžit hodně, ale chybí nápady, humor se vytratil a Mark Ruffalo je to lepší, co tahle uhozená komedie nabízí. Podprůměrná záležitost. 40% ()

Anderton

V dobrom aj zlom zmysle slova jednohubka. Zase som niekedy pred pár rokmi podľahol plnému žalúdku po výdatnom obede a nestihol od lenivosti prepnúť na iný kanál, keď zrovna tento film na nejakej komerčnej televízii začínal. Už som sa ale zapozeral do Jennifer a skúsil to s ňou až do konca. Prežil som to celkom v zdraví. Nabudúce by to tak ale byť nemuselo. Neškodný (pod)priemer. ()

predators

Pohodová komedie se svěží třicátnicí Jennifer Garner, jejíž účesy a "šťávu" musí závidět kdejaká dvacítka. Nejde o extrémně zábavnou komedie, spíše o poučnou, klidnou a romantickou pohádku. Ale to ničemu na kráse neubírá...přece se říká, každému je tolik, na kolik se cítí! 70% ()

silentname

jeden z guilty pleasure filmov, o ktorom viem, že je hlúpy, neoriginálny a podobne, no z nejakého zvláštneho dôvodu to u mňa funguje. Keď je to v telke, tak si to rád pozriem. ()

Slarque

Jennifer Garner se sice snažila, ale její postava v téhle ženské variaci na Velkého je prostě napsaná tak blbě, že s tím stejně nemohla nic udělat. Takhle vypadal daleko zajímavěji Mark Ruffalo, Andy Serkis a bůhvíkdo všechno ještě. Škoda. ()

eLeR

Trochu mi vadil herecký prejav Jennifer, príbeh tiež žiadna sláva, ale zase hudba bola fantastická, Mark tiež potešil (len bolo ho málo) a úplne super bol tanec mladého Matta a začiatok striptízu toho jej hokejistu. Taká oddychová blbinka. FILMOVÁ RULETA 2017 ()

iamek

Čekal jsem kravinu a taky to kravina byla. Herecky nic moc a zábavné to nebylo ani trošku. Snad co nejrychleji zapomenu co jsem viděl a musím se naučit podobnému žánru vyhýbat. ()

Arsenal83

Podobne ako u filmu Veľký mi prišiel celý námet až pedofilne. To je jedno, že tam dáte zlatučkú Jen Garner a k nej romantickú líniu, keď za všetkým má byť predstava 13-ročného dievčaťa s dospelým chlapom. Chápem, Honza Nedvěd by možno namietal, ale mne to príde zvrhlo. A humor tu v podstate žiadny nebol, skôr trápne výstupy. ()