Lesní duch

• Česko Smrtelné zlo (festivalový název) (více)

Pětice kamarádů kolem dvacítky je zavřená v odlehlé lesní chatě, kde objeví Knihu smrti. Archeologova magnetofonová páska odhalí, že byl prastarý text objeven pod troskami sumerské civilizace. Pomocí nahraných zaklínadel se mladíkům podaří nevědomky probudit dřímající démony z okolních lesů. Ti postupně ovládají jednoho člena party za druhým, dokud nezbyde pouze jediný, jenž bude bojovat za přežití. (HBO GO)

pugs

"Vypadá to ako tvoja bývala frajerka!" Jeden z hororov, pri ktorom som sa skoro naozaj bál. V tejto dobe to fakt už príde skôr vtipné, ale v tej dobe, keď to premietali a keď na to išiel Donnie Darko, tak to musela byť atmosferická pecka! A Bruce Campbell bol fešák! 8/10 ()

manonfire

Strach?... Vtip??... Kult???...???? Kačenka a strašidla plus zapomětlivý černokněžník by tyhle duchy z lesa donutily klečet v koutě a čekat na pomalou, trýznivou smrt. Takhle si nostalgii nepředstavuji. 20% ()

zolo23

Ako hovorí môj kamarát "horory z 80-tich rokov sú v dnešnej dobe strašidelné komédie". My skôr narodený si ešte pamätáme dobu kedy boli v móde videokazety z jedným dabujúcim týpkom. Takéto filmy bohužial kôli režimu nevysielali v TV a dostať sa k nim bolo neraz ťažšie ako zbaliť triezvy nejakú babu. Po dlhej predlhej dobe som si pozrel tento klenot a musím povedať, že som sa po celý čas dobre bavil. To, že som sa viac smial ako bál je samozrejmé. Filmy Sama Raimiho mám rád, je jeden z mála režisérov ktorý dokáže skombinovať prvky hororu a komédie do jedného celku. V minulosti by to bolo určite za 5, ale ja hodnotím dnes a tentoraz to bude za 3. ()

prokda

Začátek legendární série. Naprosto vydařený horor, s Brucem Campbellem a meganízkým rozpočtem. The Evil Dead (a druhý díl) je můj nejoblíbenější horor, co jsem kdy viděl. Nechutný Horor plný lekaček. Film si naprosto zaslouží, plný počet hvězdiček. 90% ()

giovanni3

No čekal jsem špičkový horor a tak nějak jsme dostal co jsem čekal... Spíše jsem, ale čekal víc. Proběhlo zde mnoho zajímavých scén např.: 1. krvavé zabití potvory 2. páska co vyvolá duchy 3. znásilnění stromy 4. neustále se smějící potvora.. atd... prostě kupa zajímavých nápadů co byly dobře zpracovány i poslední scéna nebyla zlá.. Sice tu byla klasická nelogičnost typu: Slyším pásku, kde se mluví o Lesních duších + něco venku vidím a hurá letím jako slabá ženská po tmě do lesa sama... pak zas něco slyším tak křičím a když se něco blíží tak se rozhlížím než začnu utíkat... :) Či na pásce jako jediný slyším - musíte jim useknout hlavu a co udělám s těmi potvorami co zabiji? Hlavu neuseknu.. :) No jednoduše jdou zde nelogické scény, ale to přeci jen k hororům tak nějak patří... 4z5 ()

Jello Biafra

Hororová pecka z dielne neskoršieho tvorcu série Spider Man, Sama Raimiho. Evil dead je surový horor zmiešaný s čiernym humorom, ktorý vás pribije k sedačke dokonale dusnou atmosférou a brutálnymi krvavými scénami. Taktiež je tu odvedená perfektná práca s kamerou a jednotlivé scénky sa dajú z pamäti len ťažko vymazať. Napríklad scénka ako jednu z hlavných postáv znásilní strom!!!! Jednoznačne jeden z najlepších hororov 80tých rokov a napriek tomu že ho Raimi natočil za pár šupov, pôsobí aj dnes svieže a jeho štýl je unikátny a neokázalý. Tomuto klenotu sa totiž spoločne s druhým dielom podarilo presekať do popkultúry a Bruce Campbell je dnes právoplatná hororová ikona. ()

Mythago

Makabrózní koncert dirigujícího Raimiho, který si to všechno ze své "rejžovské" stolice (rozuměj židle) pohlídal famózně. Pejorativní krása, která nenechá diváka ani na chvíli v klidu a nutí ho místy až k posrání se (ať už díky lekačkám nebo radosti a úžasu z vynikajícího prostředí a místy až artového zpracování). Není pro vyznavače moderních rádoby hororů, posránky, lidi se slabým žaludkem ani pro vaše malé ratolesti. Je to totiž EVIL DEAD. ()

Anet21

⚪Kamerové triky, všetky tie pohyblivé nájazdy, pohľady kamery zhora zo stropu, zboku, dolu hlavou a podobne určite predbehli dobu a je neskutočne zaujímavé vidieť ľudí s takou scénickou predstavivosťou, ktorým všetko toto napadne. Aj dizajn démonov je na rok výroby veľmi kvalitný, poteší aj filmová krv, ktorá je približne podobnej farby a hustoty ako reálna (čiže napr. také Profondo rosso so svojou oranžovou krvou ako detské tempery by mohlo závidieť) a rôzne spôsoby zabitia démonov=posadnutých, ktoré sú patrične explicitné (i keď na dnes už trošku bizarné).⚪Príbeh ako taký je ale skôr slabší, neponúka vlastne nič iné, ako aký-taký rámec a okamžitý vstup ,,do akcie," čo je asi pre fanúšika fajn, na druhej strane, film nie je extrémne atmosférický a nejde z neho vyslovený strach a teror, divák skôr obdivuje zručnosť maskérov ako by sa sám bál. Či film zostarol dobre je otázne, minimálne niektoré kamerové zábery a uhly sú určite nadčasové.⚪A odporúčam si na Youtube vyhľadať videá o tom, ako sa film nakrúcal, keďže to sú príbehové perly - nielenže mal film malý rozpočet, takže veľa hercov a ľudí zo štábu boli známi od Raimiho, ale napríklad sklá, ktoré sa rozbíjajú v oknách sú reálne a nie z filmového cukru, čiže sa herci mohli kedykoľvek dorezať, rovnako cez biele šošovky vraj herečky nič nevideli, pretože boli hrubé a skoro nepriehľadné, čiže pri scénach s nimi boli skoro slepé a nevideli, kam napr. padajú či strhnutý most, ktorý je vo filme je naozajstný most z miesta, v ktorom sa nakrúcalo, pričom sa tento mal prerábať a tak vedenie mesta dovolilo filmárom ho strhnúť a nakrútiť si to.⚪ ()

sedm.1

KULT,KULT,KULT!!! I více než po dvaceti letech totální masakr(a to že jsem tich hororů viděl myslím sakra hodně).Pokud chce někdo vědět,co se skrývá pod termínem horor,ať si pustí tuto záležitost a párty na chatě bude odložena na neurčito.Dokonalý Bruce Campbell.Druhý a třetí díl už není to pravý ořechový,právě jen jednička má svojí lahůdkovou atmosféru.Přidávám se k těm ostatním,kterým tento pekelný výplod narušil jejich dětskou psychiku 8D.BRAVO ()

Anticque

Sam Raimi v akci, tomuhle říkám old schoolovej horror, kterej se opravdu poved. Atmosféra tomuto filmu opravdu nechybí, už od začátku je jasný, že to bude maso. Krásně jdou vidět gumové figuríny, když do nich mlátí nebo střílí. Všude samá krev, postavy pomalu mizí a nakonec zbude jen jeden, kterej se snaží, a když si myslí, že má vyhráno a že je konec, tak je hodně na omylu. ()

nightevan

Rád bych zohlednil dobu vzniku, ale když si vzpomenu na dokonalého vetřelce... žádné úlevy nebudou! Z filmu vychází řady nynějších námětů, tudíž originální to bude, ale tím to (námětem) pro mě asi končí. Řeknu vám, být v té chatě, ani mě nenapadne vzít lopatu a JÍT VEN zakopat kamarády. Ano, jistě je to počestný čin, ale určitě by počkali i do rána. Stejně tak jít UPROSTŘED NOCI hledat PĚŠKY cestu pryč. Chtěl bych hodnotit lépe, ale takové nesmysly... ta hvězdička navíc mi prostě nejde přes prsty, i když jsem párkrát i leknul. 3* ()

LexBarker

Noční můra mých dětských snů.Vynalézavý horor ve kterém dal Sam Raimi poprvé vědět o svém velkém talentu.Syrový snímek s neokoukanými herci a výbornou atmosférou. ()

The Viper

Když jsem se o filmu poprvé dočetl tak jsem měl za to, že mě čeká hororový zážitek plný napětí, křiku, brutality a lekaček. Výsledek je pro mě spíše úsměvný a já mohl shlédnout dobrou hororovou komedii z příjemného lesního prostředí se sympaťákem Brucem v hlavní roli který dokázal pobavit už jen svými ksichty. ()

Cejny

První ze starších hororů, který jsem viděl a musím říct, že to bylo na tu dobu určitě parádní pokoukání. Co bych nejvíc pochválil je určitě kamera, s jejímž létáním si dali kameramani řádně záležet. Jináč jsou k vidění zajímavé příšery, se kterými si zase maskéři a maskérky museli hrát dlouhou dobu. Atmosféra a prostředí zapadlé, zapomenuté chajdy uprostřed lesa, je zaručeně hororvě působivé, ale k lepšímu hodnocení a dokonalosti mi něco chybělo. Spíš sem se u toho víc nasmál, než bál nebo lekal. 60 % ()

Sdoom

Je jasný, že v tehdejší době by to bylo 5 hvězdiček jako vyšitejch, ale přecijen dneska už je člověk zvyklej na ledacos. Dobrá atmosféra, dost efektních nechutností i lekacích scén, ale ta klasická hororová demence při jednání postav, tu odpustit vážně nejde. Dám 3 hvězdičky a dost. Edit 6.4.2015: Tak zhlédnutí po 4 letech sice nenavýší hodnocení, ale subjektivně to je na 3,5 hvězdičky, bavilo mě to stále dost a tu demenci postav odpustím trošku více než poprvé. (Blu-ray, orig.) ()

BMAJTZ

Jako začátek jedné hororové série je to opravdu zajímavý počin. Bruce Campbell hraje co mu síly stačí a všichni další jsou zde jenom pro to aby se z nich staly brzy rozkouskované mrtvoly. Nemůžu říct, že bych se nebavil, ale protože po shlédnutí dalších dílů si jsem jist, že téhle sérii hodně sedí i humorná stránka, čímž chci říct, že se mi další díly líbily o něco víc, nemůžu jít s hodnocením výš. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (více)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (více)