Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

manonfire

Mnohem více citlivé drama s prvkem krimi, než horor. Film nepřináší nic nového. Na druhou stranu má naprosto excelentní herecké obsazení ve smyslu kvantity i kvality. Příběhu vévodí citlivá a něžná Kate Blanchett, tradičně působivý Greg Kinnear a hlavně Giovanni Ribisi, který je pro mě spolu Ethanem Hawkem nejlepším mladým hercem současnosti i budoucnosti. Jeho nešťastné a duševně trpící charaktery jsou skvěle podané a skutečně ohromující veškerou mou pozornost. Zajímavé je rovněž podívat se na Keanu Reevese hrajícího tupého a agresivního vidláka i už zase zuboženou Hilary Swank. Duchařina vstupuje do děje velmi zásadně, ale přitom nenásilně a scénář z ní chytře těží a do poslední chvíle nabízí několik možností pro vyřešení. 80% ()

Kangaxx

"Mami, čo to znamená šukať? To je škaredé označenie niečoho pekného." Nie nejde o komédiu, ale o solídnu mysterióznu drámu. Prvá polovica je vynikajúca, druhú bohužiaľ kazí jasná predvídateľnosť, ktorej napomohol aj nešťastne zvolený slovenský názov. Keď k tomu pridám nepochopiteľne nelogické konanie hlavnej hrdinky v neskoršej fáze filmu, tak mi hodnotenie vychádza na 70%. ()

giovanni3

Nesdílím zdejší nadšení z tohoto filmu.. Herecké obsazení má zvučná jména, ale Reeves+Holmes+Swank mají vlastně jen krátké stopáže z oněch 107 minut = nemají co nabídnout, takže to je jak kdyby tam hráli neznámí herci. Tudíž zde vlastně jde o Ribisiho, Blanchett a Kinneara. Kinnear nezahrál zle, ale nic extra. Ribisi a Blanchett táhly svými výkony celý film. Co se scénáře týče, tak námět zajímavý, ale nějak mi to přišlo při těch různých věštbách (typu opusť manžela, nedívej se na diamant a zapomeň na zlé myšlenky) šíleně natahované. Tím pádem by šel pomalu celý film krásně zkrátit a tím ho zvýraznit. Konec byl předpokládaný, ale s velmi rychlým průběhem.. 3z5 ()

sedm.1

Obrovské zklamání a já víc než 2* nedám ani náhodou,neboť tak nevýrazný,průměrný,předvýdatelný thriller už jsem dlouho neviděl.Jediné co stojí za zmínku,jsou herecké výkony a to především výborní G.Ribisi a G.Kinnear ten film vytahují z pro mě naprosté šedi.Toto se Raimimu hrubě nevyvedlo,protože právě na jeho filmech se mi líbila výborná atmosfera,kterou téměř vždy dokázal navodit.Zde se k nějaké atmosféře nepřiblížil ani na krok.OBROVSKÁ NUDA bez jakéholkoliv spádu či napětí!!! ()

Arius

Tak som sa predsa len dockal a videl dalsi film zo Samom Raimim, a mozem tvrdit ze bol lepsi ako jeho vizualna pecka Spiderman. Dar je dielo prespikovane skutocne mnoho hereckymi klenotmi medzi ktorymi sa vynimali najma muzski herci, Reeves a Ribisi podali oscarove vykony. Cate Blanchett ktora mala hybat dejom tak i ucinila no i ona bola v niektorych castiach velmi nepresvedciva a co sa tyka Swankovej a Holmesovej oni su na tom rovnako. Este by som sa rad vyjadril k zaveru, Raimi zacal kombinovat no v jeho podani nebol vysledok taky ako je vo vacsine pripadov a zatlkol dalsi a zaroven posledny ohurujuci klinec, vyvrcholenie bolo ake ma byt. ()

Rousse

Sam Raimi si s námětem potykal na výbornou a podařilo se mu dát do kupy dílko, ve kterém je opravdu hodně hustá atmosféra. Skvěle propletená síť postav a vztahů mezi nimi na malém městečku. Krásná a vynikající Cate Blanchett a taky parádní Reeves (kolikrát jeste hrál záporáka???:-), vynikající Giovanni Ribisi a také Greg Kinnear předvádí skvělé výkony. Scénář je taky dobře napsaný, jen to rozuzlení... kdo to udělal mě napadlo už ve 3/4 filmu, takže žádné extra překvapení. A ještě si neodpustím poznámku: proboha ten dabing byl úděsnej! ()

lskala

Hmm, krásná a skvěle hrajíci Cate Blanchett + famózní Giovanni Ribisi. Ostatní mě nechalo naprosto chladným. Lehký nadprůměr. 65% - 3*** ()

Katy86

Z tohoto thrilleru jsem dost překvapená. Nečekala jsme nic světoborného, ale tento thriller je podle mě jeden z nejlepších thrillerů. Byly tam hodně napínavé chvíle, které podle mě dobře doprovázela zdejší příroda. Hlavně ty dobře propracované stromy :D :) .... Jako vždy byl vrahem samozřejmě nejméně podezřelý člověk a to jsem ocenila, protože jsem to v podstatě čekala, ale nedokázala si to představit. A herec Giovanni Ribisi? Podle mě se do své role hodil natolik, že jsem si v ní nedokázala ani představit někoho jiného. ()

Ferinka

Obal kazety hlásal titulky jako: Nejelpší thriller od dob Šestého smyslu! Mrazivé a dokonalé! atd atd.. Je jasné, že přišlo zklamání. Ono to vizuálně bylo poměrně líbivé - fajn hudba (všudypřítomné housle), hezké obrázky, přesvědčiví herci... Jenže zápletka byla téměř tuctová se snadno předvídatelným dějem. Když to člověku trochu pálí, bude se přibližně pět minut od vraždy zabývat pouze dvěmi potencionálními vrahy, ze kterých až lacině vzejde ten jednoduší. Prostě žádná pecka, ale stejně to chcete dokoukat, aby jste se přesvědčili, jak to bylo. ()

Dromed

Napínavý, dobře natočený a zahraný mysteriózní thriller, který kazí jen lehce předvídatelný děj. Ale pokud se chcete bát, porozhlédněte se jinde. ()

OughJay

Téměř dokonalý zločin není zas tak dokonalý, jak jsem doufal. Hlavní dějová linka je strašně prosťoučká - stala se vražda a mírumilovná věštkyně Cate Blanchett jí postupně díky seriím vidění rozkrývá. Film podle mě držej v mírnym nadprůměru zejména vedlejší postavy, konkrétně chronický cholerik Donnie ve výsostnym podání Keanu Reevese, jehož každou vteřinu na plátně jsem si neskonale užíval, a taky duševně nemocnej Buddy, kterýho Giovanni Ribisi zahrál tak uvěřitelně, až jsem z něj měl větší strach než z kohokoliv jinýho. Ta jeho nepředvídatelnost byla doslova jak tikající bomba. Bez tohohle okošatění primárního příběhu by byl film ale minimálně poloviční. Psychologie všech postav se nicméně Raimimu povedla excelentně a díky tomu jsem si odnes zážitek z těch, co se nezapomínaj tak snadno, byť podle mě patří tenhle film do kategorie průměrnejch. ()

Zemi11

Dobrých bylo jen zhruba 5 vteřin, kdy Holmesová ukazovala své ňadérka. Zbylých 6415 sekund se vlastně nic nedělo. Jednu hvězdičku přidám za vtipnou pointu s modrým diamantem. ()

Arkanoid

Jasnovidka Cate Blanchett s unavenými očami, vyšinutý Giovanni Ribisi, sexy mrška Katie Holmes, násilník Keanu Reeves, čo mláti svoju priateľku Hilary Swank. O kvalitnú hereckú úroveň filmu je postarané. Ale čo z toho, keď to má scenár obohranej detektívky a hlavná postava má superschopnosti a tak sa jej vždy podarí vyviaznuť z problémov a tým odbúrava napätie, ktoré sa v tomto žánri nedá ničím iným nahradiť. ()

SG-1

"Víš, je mi líto tebe i tvých bratrů, protože je vaše máma čarodějnice. Jestli s tím nepřestane, tak jí kvůli tomu někdo upálí." -Donnie Barksdale- ()

herr_carter

Pokusím se vytvořit velice stručný, nicméně dostatečně erudovaný komentář, vystihující moje pocity z filmu, který si už bohužel téměř nepamatuju..takže ehm...Katie Holmes má velice pěkná ňadra a konečně je ukázala celá ve filmu..No a to je bohužel všechno, sice vím,že je to film kvalitní,ale.... :-D :-D :-D..................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

darwin

Kvalitní thriller s výbornými hereckými výkony, hlavně Giovanni Ribisi a Keanu Reeves v roli primitivního burana z Jihu. A Katie Holmes k radosti Rosenberga s Goldsteinem ukázala kozy... ()