Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

SkyHawk

Film s neuvěřitelným hvězdným obsazením, které ale není největším plusem filmu. Nejvíce bych asi pochválil Giovanni Ribisiho, jenže největší chvála padá na pána, který sedí v režisérské sesli. Už z trilogie Evil dead (převážně z prvního dílu) víme, jak si Sam Raimi dokáže skvěle pohrát s atmosférou. Tady tomu není jinak. A dostává se nám přesně toho snímku, kdy se člověk u filmu otáčí za sebe, jestli tam někdo není. I přes trochu čitelný závěr patří můj dík a 4,5*. ()

Brain-D

Mistrovská práce tenhle výborný Thriller. Sam Raimi dokazuje, že nejen krev a efektní spiderman je jeho pole působnosti. Chvílemi mi mrazilo až na kost. Bohužel jsem se chvílemi nudil, ale i přesto se jedná o jednu z nejlepších kriminálek ! ()

lucascus

Možná to nevědomky trošku nadhodnocuji, ale TDZ je pro mě téměř dokonalý film... :-) Moje maličká srdcová záležitost a navíc - kde jinde můžeme vidět po hromadě tolik dobrých ačkových herců - hlavně Blanchett (herečka s širokým hereckým rejstříkem) zde předvádí asi svůj zatím životní výkon....Moc dobrá herečka je to. ()

sskrblik

Možná v něčem laciné, ba přesto skvěle zahraný snímek s lehce hororovou atmosférou. Blanchetttová naprosto dokonalá role. ()

Diego

Kdyby skutecny vrah vsechno poprel, jak by mu to prokazali, jediny dukaz byla vidina a to, ze se u rybnika poprali, mohl svest na tu treti osobu, kterou potvrdila i napadená. ()

Pump

Otřesný film. Paní, která neříká věci které ví, vlastně lže. Na tom je vystaven celý příběh. Odlišnost je vždy terč. Ale ta paní se chová jako po lobotomii. Přesněji jednoduchá slepička. Pardon. Uzlík nervů, žádná rozhodnost a k tomu přízvuk omg. ()

cross

I přes slabší příběh není co vytknout. Dokonale zpracovaný film, při kterém mi neustále přebíhal mráz po zádech a ve vypjatých chvilkách jsem si musel rozsvítit lampičku:o) U tohoto filmu se prostě budete bát, takže úkol splnil na 100 procent. ()

mcleod

Páni, to byla ale pitomost. Kromě tradičně sexy Cate Blanchett a přihlouplých policajtů na tom filmu snad nebylo nic povedeného. Mizerná zápletka, trapné lekací záběry, mizerně natočený proces v soudní síni a kýčovitý srdceryvný konec jen doplňovaly většinou nepříliš povedené herecké výkony. Za příklad by mohl opět sloužit "herecký" výkon Katie Holmes. Pokud někdo chce na vlastní oči vidět, co se dá s docela dobrým obsazením natočit za béčkový, skoro bych až řekl zbytečný film, doporučil bych mu právě tento. ()

strelenaL

Opravdu povedený thriller. pokaždé když vidím jak Keanu začne stěma svýma nasilnickýma scénama brrr :-/ běhá mi mráz po zádech. ()

J-o-k-e-r

Dobrý thriller s výbornou C. Blanchet,t jejíž schopnost věštit budoucnost pomůže k vyšetření vraždy. Obsazení je zde prvotřídní, přesto to na mě působilo dost mlhavě, tempo ze začátku bylo snad nulové, zkrátka jsem asi čekal trochu více... ()

R1CH1E

Miluju Raimiho umění pro vytvoření děsivé a temné atmosféry, díky které dokáže udělat z naprosto průměrného příběhu něco tak tajuplného a zajímavého, jako je tohle dílo. Jo, Raimi na to má nejspíš taky nějakej ten "gift". ()

TheRoller

Podľa vlastného uváženia môže obsahovať SPOILER. Spočiatku to vyzeralo, že pozvoľné tempo bude s hustnúcou atmosférou rásť. Táto predpoveď sa veľmi nenaplnila, pretože ani tá atmosféra až tak nehustla. Hneď po vražde a nájdení tela bolo jasné, že chudáčisko Keanu to nebol. Jednak bol až príliš dobrý, vzorový manžel a vraždu by nikdy spáchať nemohol a jednak by bol koniec filmu. Obvinenie spadlo aj z toho chlapca v zjavnej psychickej pohode, pretože vrahovia - outsideri, ktorí zvykli byť podozriví ako prví, už dávno nie sú v móde a oveľa radšej preberajú iniciatívu hrdinských záchrancov. Na výber toho veľa nezostalo, a keďže som vylúčil tú milú pani susedku, šerifa a vlastného otca, zostali mi dvaja junáci a šanca 50%. Tipol som dobre a zvyšnú pol hodinku čakal na koniec. Skončilo to ako skončilo, bolo tam pár napínavých miest, pri ktorých som sa mal zľaknúť, ale nejako nevydalo. Katie Holmes je totiž príliš zlatá, aby sa jej človek zľakol, aj keď jej práve chýba jedno oko. Po hereckej stránke výborné - Cate Blanchett, aj keď stále vyzerala ako čerstvo po dávke, hrala skvele a človek by jej na chvíľu naozaj uveril, že nie je len šarlatánka. Ale len na chvíľu. Keanu Reeves ako najostrejšie korenie filmu, úžasný gentleman tak, ako ho nepoznáme. Fajn bola aj Hilary Swank, ktorá na pomerne malom priestore zahrala pomerne veľké predstavenie. Celkový dojem z filmu je "neohúril, neurazil". Touto cestou by som chcel poďakovať distribútorom a spomedzi nich najmä samozvaným lingvistom anglického jazyka, pretože preložiť 'The Gift' ako 'Takmer dokonalý zločin', pričom ten zločin nebol dokonalý ani zďaleka, to chce, aby mal ten človek naozajstný gift. 65% ()

zigíš

Billy Bob Thotnton napsal parádní scénář a Raimi ho adekvátně realizoval. V atmosféře amerického jihu, bažin, rednecků, sem tam nějakých těch vidění (vražd například). Ke konci už zločince není tak těžké tipnout -to nejsem médium- ale taková drobnost zážitek z jinak skvělého napínáku kazí jen nepatrně. ()

Nepi

Celkem povedený thriller od režiséra Sama Raimiho (Spiderman) o jedné věštkyni,která pomáhá vyřešit vraždu mladé ženy...Vynikající Cate Blanchett v hlavní roli...Keanu Reeves si zahrál násilnického manžela... ()

Death

Zajimavy thriller s hororovymi prvky. Skoda, ze zapletka je celkem hodne pruhledna. Ale to nemeni nic na tom, ze film ma opravdu hutnou atmosferu, nervy drasajici sceny a velmi kvalitni herecke vykony. Zaver fiilmu byl opravdu pusobivy a prijemne me pri nem mrazilo. Skoda, ze ta detektivni cast neni slozitejsi a vice zamotana. ()

Almásy

nazov hovori za vsetko: je to takmer dokonaly zlocin. asi 100 minut z filmu je vykradnutych, herci su v cele s blanchettovou vynikajuci.. vravim, takmer dokonaly zlocin. ()

Philoun1

Dobrej film s nádechem tajemna působivou atmosférou tak jak to mám rád. Co se herců týče Giovanni Ribisi předvádí opravdu dobrý výkon, kterým dokazuje, že role mentálně narušených osob mu vážně sednou. Cate Blanchett dobrá jako vždy, jen páreček Kinnear a Holmesová mi tam trochu nesed. ()