See

• USA See
USA, (2019–2022), 21 h 23 min (Minutáž: 42–62 min)

Tvůrci:

Steven Knight

Hudba:

Bear McCreary

Jason Momoa, Sylvia Hoeks, Hera Hilmar, Christian Camargo, Christian Sloan, Mojean Aria, Kenneth Mitchell, Sharon Taylor, Nesta Cooper, Archie Madekwe (více)

Série(3) / Epizody(24)

Postapokalyptické sci-fi predstavuje budúcnosť vzdialenú 600 rokov, kde sa ľudia kvôli globálnej epidémii slepoty a s ňou spojeným vojnám a vymieraniu vrátilo späť do jaskýň. V jednom zo samostatne žijúcich kmeňov sa narodia dve deti, ktoré vidia, čo sa naposledy stalo veľmi dávno. O "mýtické deti" sa onedlho začnú viesť rozsiahle boje. (dixx)

chr0ust

Jedna za snahu a druha za Babu. Vysledek je ovsem over-the-top zmatek, nelogicnost a divnost. Az okate se snazi zaujmout a sokovat. ()

Knightey

Nápad seriálu určitě super. Občas mi přišlo, dost věcí nedomyšlené ale zachraňoval to Jason Momoa svým herecným výkonem. Par ostatních postav mě tam pěkne "sralo"... ()

prochyn

Váhal jsem mezi 4 a 5 *, ale je to fakt pecka. Oproti nelogické blbosti kde se řešila slepota se Sandrou Bulíkovou V pasti má tohle švih a spád. A navíc se mi líbí ta zbožnost královny, jak se modlí s rukou v klíně. ()

vodkasesemte odpad!

Following the ourbreak of a deadly virus in the 21st century, the Earths human population was reduced to less than two million. The humans who survived all emerged blind. Now, centuries later, the idea of vision exists only as a myth. To even speak about it is considered heresy. ()

Ronkar

Řemeslně nadstandardní záležitost. Prachy jsou vidět ve výpravě, krásných exteriérech i pečlivě zvládnutých tricích, které působí věrně. Naturalisticky zvolený styl vyprávění i atraktivní krvavé boje potěší fanoušky drsných postapo příběhů (a strčí do kapsy i některé současné TV hity). Brutalitou se nešetří, potyček je relativně málo, jsou však nasnímány zajímavě. Silná atmosféra, dobrá práce s napětím a nádherný soundtrack! Sympatické ztvárnění primitivní společnosti. Vesměs se povedl i casting a Momoa předvádí, že není jen horou svalů. Popravdě jsem ho neviděl hrát sympatičtější charakter než zde. Námět jednoduchý s relativně předvídatelným dějem, pár zvratů a odhalení. Fungují zde epické i komorní scény a dost silně se hraje na téma rodiny, pospolitosti a to v příjemném vyznění. Přímočarý děj, nelogičnosti a díry ve scénáři, ale také dostatek zajímavých detailů a vcelku originální universum. On je celkově ten koncept hodně fajn a nemyslím přímo slepotu, jako úvahy nad tím, čím se pro lidstvo mohou stát lidé, kteří v něm vidí. Tyrany? Bohy? Nebo zachránci? Zajímavé motivy, bohužel ne vždy dotažené do uspokojivého celku, Oceňuji autory za to, že zkusili něco nového a přemýšleli i trochu do hloubky. O tom, jak moc je to reálné nebo fantasy, se dá polemizovat. Dost věcí je zde na efekt, jenže je taky fakt, že nikdo nedokáže odhadnout jak by taková společnost skutečně po 600 letech vypadala. V rámci prezentace místního světa v něm přežívají jen nejtvrdší jedinci (s největší schopností adaptace). Žánrově v tom nevidím problém. Zajímavost na závěr: někteří herci ve vedlejších rolí jsou skutečně slepí nebo krátkozrací. ()

MadyDollar

Krásnej nápad i zpracování. Snad jedina věc, co mi vadila, byla místama až přehnaná teatrálnost královny a Tamacti Juna. Nicméně celkovej dojem naprosto dokonalej, takže za mě určitě doporučení. (y) ()

Saxos

Tábory sledující první sérii /další musí následovat/ se zákonitě rozdělí na spokojené - nespokojené. Klady: klidně si dokážu představit, že taková doba nastane; přiroda musela být vyobrazena ve své nádheře, když nikdo neměl čas jí devastovat. Zápory: jen pár postřehů - šest století a žádné jazykové změny; hodně opomenutá stránka ukázky, kde brali jídlo; střelné zbraně při slušném uložení pohoda, střelný prach těžko. Závěr: protože jsem se přiklonil na stranu spokojených, tak doporučuji. ()

rigby

Něco trochu jiného. Nádherné přírodní scenérie, rozpadající se pozůstatky civilizace, charisma jednotlivých aktérů. Na druhé straně hodně drsné scény, u kterých bych snad byl raději slepý. A jednoduchý příběh, který dává prostor odpočinku u sledování a možnost jen si užívat jednotlivé obrazy. Nemá cenu přemýšlet nad logikou či nelogikou. Tohle je o odpočinku. Moc se mi to líbilo a už se těším na pokračování. Ten hodně otevřený poslední díl mi opravdu vadil. Po shlédnutí druhé série musím bohužel konstatovat, že mě neuspokojila. Pryč jsou krásné obrázky, ačkoli po režisérské stránce se jedná o nadprůměr. Ale děj sklouzl na politické hašteření a intriky, což zrovna nemusím. Závěrečná bitva je skvělá, ale nenapraví celkové zklamání. Další pokračování, bude-li, už asi vynechám. 4- ()

Kalda69

Jako za me je to zajimavej namet a kdy tvurci dopredu vedeli co se na nas chysta, je to jeste poutavejsi. Takze globalni epidemie Covidu zmasakruje lidstvo a diky genovym vakcinam, ktery se nejspis budou muset pichat kazdej rok, navic prijdeme o zrak. Super. ()

Richi007

Kdyby lidi opravdu přestali vidět, tak by to asi vypadalo takto. Musím uznat, že herci svou slepotu hrají velice zdatně. Po příběhové stránce je určitě lepší druhá série. Jason Momoa jako vždy skvělý herec, ale co se týče těch postav jeho dvou dětí, tak ti jsou spíše otravné. Uvidíme, co nám přinese brzo 3. série. ()

Střelec17

Jediná dobrá série je ta první, potom už kvalita strmě klesá s každou novou řadou. Já končím u nedodíváné třetí řady, na kterou jsem už neměl náladu. Od první série, která byla celkem dobrodružná se to přesunulo k levné verzi Hry o trůny. Pozitiva: První série je slušně udělaná. Negativa: U třetí série, jde vidět, že scénáristi sami neví kudy kam. ()

Kyrgyzstanec

Strhující start z krásné premisy emocí děsivě živého pravěku se bohužel zpomaluje a snaží se transformovat v Hru o trůny levnými momenty. Seriál ale drží psychologie postav - uvědomělé a básnické vyjadřování k pravěku na první pohled nesedí, ale v tom světě, kde člověk potřebuje skupinu k přežití a kde je přítomna "magie" zraku a pozůstatky "bohů", je vlastně trochu vyšinutá psychologie smysluplná. Ta rodinná láska je zachycená krásně. ()

jojo33

Vizuálna nádhera obklopená scénaristickymi sračkami. Jason Momoa nie je herec a uz vobec nie charakterny. Je to pozer... a osemdielna miniseria potrebuje v hlavnej ulohe charakterneho herca. Tie investovane prachy od Apple-u je tu naozaj vidiet (paradna kamera a dekoracie), ale ak je najlepsou scenou kratke napinave stretnutie s medvedom, kde ide o zivot batolatam a velmi dobre vieme, ze sa im nic nestane, tak potom je nieco sakramenstsky zle. Herecky prepalene, scenaristicky odflaknute, vizualne nadherne, bez potencialu zhliadnut dalsie serie. ()

Mukade

Chúďatká neandertálci, blíži sa ich záhuba... ...................... Dobrý seriál o superpowers svojho druhu ((: .......................... Riddick's eyes, Furians' eyes... (: ()

zekon

První řada nastartovala seriál s nápadem který tu nebyl a druhá řada jej vystřelila na 5*. Nesmí se sice přemýšlet nad spoustou věcí, ale díky zpracování a syrovosti si 5* zaslouží. Málo co tak dnes zaujme. Tak za třetí řadu uberu hvězdu za nárůst nelogických věcí a finále. Ubral bych 2 ale konečně zabili upištěnou jebnutou snažku 😃 celkově seriál super a v záplavě sraček skvost ()

Thalin

Už jen atmosféra toho seriálu mě dostala od první minuty. Jo, logické trhliny se tam najdou, ale zrovna tady mi ani nijak nevadily. Co mi naopak trošku vadilo, byly bohužel hlavní postavy. Ony důležité a zároveň pronásledované děti. Ani jeden mi svým počínáním nebyl zrovna sympatický a jejich tetičku, královnu, jsem měla taky chuť zaškrtit. A mohl za to způsob, který mluvila, jako by byla celou dobu na drogách.  Ale zachraňovali to hlavně jejich rodiče.  Hlavně pak Baba Voss. Momoa je můj oblíbenec a jsem mu ochotná odpustit i ty hrůzy, v kterých hrál. Tady se mohla projevit jeho živočišnost a síla, zkombinovaná s péči velikého médi na mazlení, přesně jak on sám působí i v reálu. Vlastně jsem na to začala koukat jen kvůli němu, ale neuvěřitelně mě to chytilo celé. ()

Bautista s Momou v akční komedii

Bautista s Momou v akční komedii

13.11.2021

Vzniklo to původně jako vtip, jenže pak se hercům Daveovi Bautistovi a Jasonu Momoovi nápad zahrát si společně v akční policajtské komedii ve stylu Smrtonosná zbraň zalíbil natolik, že ukecali… (více)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (více)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (více)

Co nabízí služba Apple TV+?

Co nabízí služba Apple TV+?

04.11.2019

Společnost Apple učinila minulý týden význam krok, když spustila svoji zbrusu novou streamovací službu Apple TV+. Ta je dostupná i u nás, a tak by nebylo na škodu si ji trochu lépe představit. Cenově… (více)