Epizody(3)

Detektivní tým od Nejsvětější Trojice vedený Marií Výrovou (Klára Melíšková) je přivolán k neobvyklému případu.
Ze zoologické zahrady v Olomouci totiž záhadně zmizeli tři medvědi. Během nočního přepadení ostrahy organizovanou skupinou maskovaných pachatelů navíc zemřel vrátný. Okamžitě se tak rozjede rozsáhlé pátrání po možných motivech bizarní loupeže velkých šelem. Stopy vedou k nelegálním obchodníkům se vzácnými zvířaty a černému trhu s produkty tradiční asijské medicíny. Prověřováni jsou zejména zaměstnanci zoologické zahrady, u kterých existuje podezření z napojení na další organizovaný zločin. Ve chvíli, kdy se začne kolem podezřelých stahovat smyčka, však dojde k další, tentokrát úkladné vraždě jednoho ze spolupachatelů. Spletitý příběh nelegálního kšeftování se zvířaty, jejich týrání, ale také vražedných útoků se velmi osobně dotkne jednoho člena týmu. (Česká televize)

argenson

Když se na jednom místě sejdou moje oblíbenkyně Klára Melíšková a Tereza Voříšková, nemůžu jít pod 90%. Jako třešinku na dortu to má luxusního Martina Havelku, kterej si coby zbohatlický bonviván maže všechny na chleba. ()

JohnCZ

Série Detektivů od nejsvětější trojice i přes všechnu tu kvalitativní rozkolísanost řadím mezi ty lepší kriminálky, co české televize produkují. Jsou viditelně televizní a česky laciné, ale poměrně slušně napsané a vynikají takovým tím komorním aspektem, který do našeho prostředí sedí víc, než všechny ty vykonstruované US kriminálky. Třetí minisérii dostal opět do rukou Hřebejk, který se vykašlal na všechny ty wannabe umělecké záběry (z toho se akademici a rádoby umělci určitě poserou), vrátil do hry humor a zkrátil stopáž o hodinu, tedy na opět tři díly a je to na tempu velice znát. Třetí případ se rozjíždí tradičně pomalu a opět tak trochu selhává po stránce gradace. Nicméně "to mezitím" patří k tomu nejlepšímu v celé sérii - zejména druhá epizoda funguje jak po stránce detektivní, tak především po filmařské (u mě vítězí dvě scény - návštěva veterináře a scéna s Kristýnou Voříškovou v mlze). Takhle dobře budované napětí v české kinematografii rozhodně není standardem... bohužel. Vyústění dává smysl, vedlejší postavy jsou zahrány velice dobře (mafiánský boss nemá chybu) a co se hlavních postav týče, jejich prostor je konečně vyvážený. Pokud si Detektivové udrží takovouhle laťku, chci pokračování! ()

Tryskomyš

Tak tohle je bezkonkurenčně nejhorší série. Nejlepší je asi Vodník (4.), druhý nejlepší Případ pro exorcistu (1.), pak Modré stíny (2.) Živé terče (5.) a nejhorší tato Pět mrtvých psů (3.). ()

stration

Rutinní záležitost na objednávku ČT, která nepřekvapí opravdu ničím, tedy ani pachatelem. Ono v podstatě celý tento slavný tým od Nejsvětější Trojice mi už začíná lézt krkem. Buď ať si detektivové najmou lepšího scénáristu s režisérem, nebo bysme měli zkusit výraznou obměnu hlavních rolí. Celé to začíná být takové "bezpohlavní". Jednu hvězdu navíc dávám za holomómckó ZOO, kam rád jezdívám, i když mě tam honila lama a já si kvůli ní zlomil žebro. ()

kajas

Počínaje titulní písní (Portless jsou prostě borci) nejlepší případ detektivů od Nejsvětější Trojice. V našem českém rybníčku relativně neobvyklé prostředí psích zápasů dokázalo udržet mou pozornost, ale dva díly by určitě stačily. Hřebejk si každopádně po šílené "kriminálce Plzeň" trochu vylepšil reputaci. ()

kinderman

O fous lepší než Případ pro exorcistu, ale pořád ani pořádné krimi, ani žádné drama, zase především fraška. Jak jinak si vysvětlit, že kriminalisté místo vyšetřování vysedávají bezúčelně v nemocnici a pak jdou na nudle nebo že v ZOO nechají lva, který se má co nevidět probudit z narkózy, klidně ležet na podlaze ošetřovny. ()

sofiapetra

Nevím vůbec, jestli mám něco psát - moc mě to nechytilo. Rozpletení zápletky i chycení lotra bylo takové nijaké a moc tomu nepomohla ani asistence lva. Roztažení do tří dílů bylo také spíš z tradice, než z potřeby. Tak pochválím aspoň hudbu - ta tam sedla. A předznamenávala, že se bude jednat o něco neobyčejného, což se ovšem bohužel nekonalo... ()

BoredSeal

Případ není sám o sobě špatný, ale jiný režisér po bombastičnosti Modrých stínů vůbec nezvládá aspoň se přiblížit vysoko nastavené laťce kvality. Z postav, které jsem si ve dvojce tolik oblíbil, jsou už zase figurky bez vnitřního života, které odříkávají napsané dialogy. Když tak jedna postava v závěru série oznámí odchod, emoční efekt je nulový. Pocit odfláknutosti a uspěchanosti tu visí ve vzduchu. Prostředí je jinak fajn a postava nedotknutelného podnikatele opět připomíná českou realitu. Pokud někdy autor předlohy napíše něco dalšího, určitě se rád mrknu, jen bych byl rád, kdyby to dostal do rukou člověk, co točil Modré stíny a ne rutinér Hřebejk. ()

rakovnik

Parta známých detektivů řeší tentokrát zajímavý případ, vztahující se k nelegálnímu obchodu a "zábavě" se zvířaty. Jak bylo naznačeno, jedná se o něco opravdu velkého, sahající vysoko. O tom svědčí i odhodlání pachatelů, kteří se neštítí ani vražd. Série je pěkně rozehrána, umně natočena, herecky sympaticky obsazena. Proč ale průměrné hodnocení? To sráží natahovaný děj, kdy nechápu třídílné vyšetřování, ale nakonec se tvůrci rozhodnou závěr pojmout formou zkratkovitého vyprávění, bez jakéhokoli slibovaného zásahu "hodně vysoko". Bomba se nekoná právě díky banálnímu rozuzlení. Pohádkové klišé s očima na závěr si tvůrci mohli také ponechat. Snažení sympatického vyšetřovacího týmu tedy podkopává závěr, který bohužel scénárista nezvládl dotáhnout do uspokojivého konce. ()

zette

Z cele Sykorovy trilogie se mi Pet mrtvych psu libilo nejvice. Namet zajimavy, dobre zvolene lokace a par slusnych rezijnich napadu, to uz jsem od Hrebejka ani nikdy necekal... Pobavi i vykresleni nekterych postav, jsou uz sice na hrane karikatury, ale dobry. Dobre napsane dialogy. Skoda uspechanejsiho konce. ()

kocik1

Je to jako když skočíte na sáňky, rozfrčíte to ... a najednou v půlce kopce zastavíte. Slušně rozjetý námět, kterému nechybí napětí ani dobří herci, po druhém díle nahodí stopku. Možná došly peníze, možná to scénáristu přestalo bavit, co já vím. Poslední díl je odfláknutý, rychle odvyprávěný, nijaký a to co se podařilo v předchozích dílech vybudovat, dokonale rozplizne v ničem. 52% ()

otík

Třetí minisérie série Detektivů od Nejsvětější trojice se zase vrátila do rukou Hřebejka a ten naštěstí zkrátil minisérii opět na tři díly (přičemž už tak by z toho mohli být dva nadupané díly, ne opět protahovat co se dá), trošku na scénu vrátil Krobotova Vitouše (bohužel kromě prvního dílu nemá Krobot co hrát) a celkově sérii o trošičku vytáhl zase navrch. Ale na Případy pro exorcistu to bohužel opět ani zdaleka nemá. Každý z hrdinů nemá co velkého nabídnout - zatímco v prvních dílech řádí Krobot jak černá ruka a Melíšková mu jde na ruku, Majer dělá černou práci a Voříšková je tam na ocet, tady jsou všichni na ocet až na Voříškovou, která ale ve třetím díle pouze otevře oči (ano, to je celá její role) a Krobot je po prvním díle taky už jen do počtu. Příběh nabízí detektivní klasiku, naštěstí aspoň lokace olomoucké zoo a tajemného statku stojí zato. Rozhodně to není tak velké zklamání jako druhá minisérie, ale také to nedosahuje kvalit prvních dílů. Lepší průměr a naprosto rozdílná kvalita jednotlivých dílů. ()

dr.fish

Oproti Exorcistovi možná méně zajímavé či tajemné, ale určitě lépe natočené. Navíc tu není ta příšerná hudba. Stačilo by sestříhat do dvou dílů. V závěru mne to začalo i bavit. Ten Krobot tam měl asi hrát celou dobu. 55% ()

Helmutek

Podle mě se to Hřebejkovi s Jarchovskym povedlo o něco víc než jejich první Případ pro exorcistu. Minimálně se vyhnuli nějakejm výraznějším failům, takže ve výsledku na mě Pět mrtvejch psů působí celkem sympaticky a rozhodně nadprůměrně, i když na skvěle vyvážený a vyladěný Modrý stíny to prostě nemá (ač jsou to, pravda, jiný seriály a jakýkoliv srovnání je tak už z principu celkem zavádějící). Ten námět a scénář motající se okolo pašování zvířat zní opravdu asi o něco realističtějc než u předchozích dvou sérií, ale co z toho - to samo o sobě ještě nemusí nutně znamenat, že to bude nějak extra zajímavý. A upřímně řečeno, PMP byly natočený podle mě v zásadě dobře, ale ten příběh mě teda nijak zvlášť netáh, a třeba s atmosférou z Modrejch stínů se to prostě srovnat nedá. Herci ale byli vybraný opět skvěle (tradičně výbornej Myšička, ale třeba i Martin Havelka v roli místního bosse), jen mi tentokrát ta úvodní znělka/písnička nepřišla vůbec zajímavá nebo patřičná, a hudba užitá v dílech samotnejch zas jen nevýrazná. Líbilo se mi ale za ty předchozí excesy věrohodný přeřazení Horový; ta náhoda ale, že na sebe s bejvalejma kolegama z olomoucký mordparty stejně zase narazili, ta už moc věrohodně nepůsobí. Moc pěknej ale byl ten otevřenej konec v nemocnici(poslední záběr), kterej neřek ani víc, ani míň, než musel. Jo a taky Krobot se smetáčkem proti lvovi. Za mě rozhodně nadprůměr a silnější 3*. WTF moments: Divnoscéna s nejdřiv vřelym vítánim Horový jejíma bejvalejma kolegama, kdy pak jen kvůli údajně nevěrohodnýmu návrhu další vyšetřovací verze, kterej jim Horová představí, jeden po druhym začnou z místnosti okázale odcházet, případně se začnou bavit úplně o něčem jinym, jak kdyby se k ní najednou po minutě vůbec neznali. A taky to prohledávání podezřelýho JZD, kde se pořádaj nelegální psí zápasy a kde je stopa ke kradenejm medvědům - mladá holka, byť policistka, si tam jen tak bez pardónu chodí, jako kdyby se nechumelilo a nezavolá si ani posily, ani neřekne o pomoc chlapovi, Viktoru Vitoušovi, kterej tam přijel s ní? ()

Lachtaan

Náš první střet s Marií Výrovou a jejími kolegy mě bohužel vůbec neoslovil a vlastně všechny tři epizody jsem prokroutil hlavou snažíc se minisérii pochopit. Vodník byl proti tomu zcela jiný level a začátek Živých terčů taktéž nevypadá nijak zle. Proto se možná někdy odhodlám dát šanci i Případu pro exorcistu a Modrým stínům. ()

Belbo

Prozatím vypínám po prvním dílu (proto ta jedna hvězda, jinak by svítil odpad) :D duo Hřebejk +Jarchovský, to je j Pat a Mat, jen s kamerou a klapkou. ()