Musím připojit souhlas k jednomu z komentářů: Nejvíc sympatický mi byl Soames. Irene nesnáším a na knížku ani není dost hezká. Protivná je i June. Ale at je to jak chce, určitě okouzlí dokonalé herecké výkony. Hlavně poslední díly s Fleur a Jonem trhají srdce (i když Jon mě dost naštval svým mamánkovským mazánkovstvím. Ale tak tomu bylo i v knize). Četla jsem knižní předlohu a to dvakrát, dokonce jsem četla i další pokračování "Moderní komedie". Proto můžu s čistým srdcem říct, že je seriál dokonalým převedením knihy na plátno, navíc s atmosférou Viktoriánské Anglie. Pro mě jednoznačně 5hvězdiček. P.S. Navíc se v těch jejich tragédiích člověk dokáže odprostit od vlastních problémů(30.10.2008)

Dalsi adaptace romanu Johna Galswortyho, ktera mapuje zivoty slavne rodiny. Serial neni spatny, ale prisel mi az moc zdlouhavy a hodilo by se ho mozna trochu zkratit. Jinak je to cista anglicka prace bez sebemensiho americkeho vlivu, jestli je to dobre nebo spatne to musite posoudit samy. Z hercu me zaujal snad jen Damian Lewis, ktereho sem si zamiloval ze serialu "Bratrstvo neohrozenych" a tak se casto stavalo ze sem misto serialu sledoval jen jednu postavu - Soamese. Ale jak uz to u podobnych britskych projektu chodi, vse je perfektni, hlavne co se tyka kostymu, tady je serial tradicne presny a vyobrazuje dobu a zivot v Anglii do nejmensich detailu. Takze jedna hvezdicka je za Lewise, druha za celkem zdarily a verny serial, no a treti za spickovy soulad s dobou.(7.6.2006)

Pokud by vám příběhy SRF někdo vyprávěl, asi byste si mysleli, že je to nějaká telenovela. Jenže žádná telenovela vám nenabídne to nádherně snobácké prostředí Anglie 19. století. Připočtěte k tomu skvělé herce (Ruper Graves jako Jolyon je zkrátka k sežrání) a dobrou režii a máte skvělý seriál na úterní večery.(22.3.2005)

Důkaz, že romantika nemusí být nutně zprofanováná tupostí růžových zahrad a Rosemundy Pilcherovej. Mistrovský popis pradávného fatálního tématu neopětované lásky.....a vše v té neopakovatelné britské vyjímečnosti, postavené jak na přehnané nabubřelosti, tak v reálném základu Anglie, jakožto kolébky moderní doby. K tomu bezchybně obsazený Damian Lewis a funkční fyziologie jeho kamené tváře. Tentokrát se ale i kámen rozpláče...a jak přesvědčivě. 80%(2.3.2008)

Moc pěkně povedená sága. Rázem se ocitnete v jiné době a přičichnete k bohatství, ale i k tomu, jak se minout bez něho. Několik generací nás provází příběh a důdledek jednoho nešťastného manželstí mé oblíbené Giny McKee a Daminana Lewise, který tu byl úžasně nechutný. A když se můžu pokochat pohledem na mého oblíbence Ioana Gruffudda, kterého mám ráda už od dob Hornblowera, nic víc mi nechybí. Zajímavé je, že dokázali z celkem úmorné knihy, která se opravdu neskutečně vleče, vytlouct takový příběh.(2.6.2014)