Deseti-dílná minisérie podle románu Johna Galsworthyho, která se odehrává v 19. století, se může pochlubit skvělým výkonem Ruperta Gravese a Damiana Lewise v hlavních rolích. Také nesmím zapomenout zmínit skvělou výpravu, kterou se tento seriál může pochlubit. Ukazuje nám taky poměry ve vyšších vrstvách konzervativní Anglie. Je sice pravda, že je zbytečně dlouhý - neuškodilo by poslední dva díly spojit do jednoho, ale jinak je skvělý.(10.6.2006)

Hodně slušně natočená sága, kterou zajisté nebylo zrovna jednoduché převést na plátno v takové kvalitě, jako se nakonec podařilo. Nejen pro její rozsah, ale taky pro dlouhé časové období, množství architektonických stylů, řadu různými směry se vyvíjejících se postav, které zachytit na plátno s veškerými jejich emocemi a vývojem a rozdílnými charaktery, je velmi obtížné a tvůrcům tohoto seriálu se to do značné míry podařilo. Za což si bez jakéhokoli zaváhání zaslouží 4*.(26.11.2007)

8/8 "Vy jste to ještě neslyšely?!" Kdepak ty klasické Galsworthyho klevety, které hýbou celou tou viktoriánskou společností. To se to žije v pravidelné sinusoidě klevet - plesů - klevet - plesů, ve které vždycky ples rozčísne ty klevety, které jsou už moc omšelé a započne ty nové, aby se stále něco dělo. To jsou ty problémy lepší společnosti, kterou levice vždycky tolik opovrhovala, a přitom v nich dokázala určitá vrstva prožít celé generace a mít z toho ještě vrásky. To jsou pak všechny ty sňatky z rozumu marnost nad marnost. Podstatné ale je, že to neztrácí humor a i ti herci moc dobře vědí, o čem to hrají. Takže na prvním místě strhne pozornost nová Irenina toaleta a hned je pak všem jasné, že její nový architekt nemá zájem jen splnit požadavky zadavatele Soamese, ale především se dostat pod sukni jeho drahé polovičky. Je to milé, je to kultivované a především je to neskonale zábavné. A činí to chytré skoky v čase, takže skutečně během pár dílů prožijeme celých 50 let a ani nemrkneme. Respektive první řada končí s koncem Viktoriina století, aby bylo možné rovnou nohou vklouznout do moderního století.(27.12.2013)

Musím připojit souhlas k jednomu z komentářů: Nejvíc sympatický mi byl Soames. Irene nesnáším a na knížku ani není dost hezká. Protivná je i June. Ale at je to jak chce, určitě okouzlí dokonalé herecké výkony. Hlavně poslední díly s Fleur a Jonem trhají srdce (i když Jon mě dost naštval svým mamánkovským mazánkovstvím. Ale tak tomu bylo i v knize). Četla jsem knižní předlohu a to dvakrát, dokonce jsem četla i další pokračování "Moderní komedie". Proto můžu s čistým srdcem říct, že je seriál dokonalým převedením knihy na plátno, navíc s atmosférou Viktoriánské Anglie. Pro mě jednoznačně 5hvězdiček. P.S. Navíc se v těch jejich tragédiích člověk dokáže odprostit od vlastních problémů(30.10.2008)

Dokonalost. Jiné slovo to vystihnout nedokáže. Velice subjektivní protože jsem si (jak je mým zvykem) přečetl nejdříve knižní předlohu a pak huráá k počítači. Ta kniha je dostala. Naprosto jsem se do ní ponořil a zkrátka to není náhoda, že se o ní ve škole učí, protože její kvalita a význam jsou rozhodně na místě. Způsob, jakým se podařilo zfilmovat tohle dílo se vzal jeduduše řečeno za správný konec. Tragédie, těžké osudy těch dobrých, utrpení špatných ... zoufalství abezmoc plynoucí z rodinných křivd .... všechno. Nelze něž doporučit všem všech věků.(19.7.2011)