Hodně slušně natočená sága, kterou zajisté nebylo zrovna jednoduché převést na plátno v takové kvalitě, jako se nakonec podařilo. Nejen pro její rozsah, ale taky pro dlouhé časové období, množství architektonických stylů, řadu různými směry se vyvíjejících se postav, které zachytit na plátno s veškerými jejich emocemi a vývojem a rozdílnými charaktery, je velmi obtížné a tvůrcům tohoto seriálu se to do značné míry podařilo. Za což si bez jakéhokoli zaváhání zaslouží 4*.(26.11.2007)

Dalsi adaptace romanu Johna Galswortyho, ktera mapuje zivoty slavne rodiny. Serial neni spatny, ale prisel mi az moc zdlouhavy a hodilo by se ho mozna trochu zkratit. Jinak je to cista anglicka prace bez sebemensiho americkeho vlivu, jestli je to dobre nebo spatne to musite posoudit samy. Z hercu me zaujal snad jen Damian Lewis, ktereho sem si zamiloval ze serialu "Bratrstvo neohrozenych" a tak se casto stavalo ze sem misto serialu sledoval jen jednu postavu - Soamese. Ale jak uz to u podobnych britskych projektu chodi, vse je perfektni, hlavne co se tyka kostymu, tady je serial tradicne presny a vyobrazuje dobu a zivot v Anglii do nejmensich detailu. Takze jedna hvezdicka je za Lewise, druha za celkem zdarily a verny serial, no a treti za spickovy soulad s dobou.(7.6.2006)

To co dělá tento seriál skvostný je dokonalý Damian Lewis jako Soames.Úžasný výkon.Ke konci jsou už příběhy zúčastněných zbytečně natáhnuté(prostříhat o jeden díl by neuskodilo) ale pokud má někdo v dnesni záplavě nejrůznějších německých a jihoamerických sr.ček chuť na anglickou konverzačku o několika generacích s výbornými hereckými(!) výkony vřele mu doporučuji toto dílo.(8.5.2005)

Jediný rodinny seriál o vztazích, který se mi líbil. Miluju 19. století, miluju tyhle herecké výkony (Soames, Irene), miluju tuhle hudbu, miluju svěží tempo seriálu. I bez kýče jde natočit rodinnou ságu, jen mne mrzí, že jsem neviděla starší zpracování, tak nemůžu porovnat. Můžu říct jen jedno: jestli to poběží znovu, já u toho budu.(28.7.2005)

Vzhledem k tomu, že jsem četla románovou předlohu Johna Galswortyho, tak mi některé události přeci jenom chybí... Sice jde o méně zasadní události, ale přeci jenom svým způsobem mění váš názor na jednotlivé postavy.... Ale pokud se to vezme ze strany seriálové tvorby je to jednoznačně dobře udělaný seriál, dobrý scenář a skvěle, ale opravdu skvěle vytvořená atmosféra viktoriánské a povyktoriánské doby v Anglii. Bez Damiana Lewise coby Soamese Forsyta a Giny McKeeové jako Irene Forsytové (Heronnové) by asi tenhle seriál nebyl tím čím je. Faktem je, že ani Soames ani Irene nejsou po fyzické stránce příliš podobní Galswortyho vylíčení (což je, ale možná spíš dobře než špatně), ale jejich charaktery a psychika jsou takřka stejná jako v knize. 100%(24.3.2007)