pmusic

I kdyby Ridley Scott po tomhle filmu uz nikdy nic nenatocil, byl by to pro me "pan reziser".. A k Russellovi není ani treba nic dodávat, za svuj výkon získal Oscara, myslím, ze vázne zaslouzeného! ()

paphaja

nemůžu za to, vážně ne, ale film jsem 'viděla' čtyřikrát a pokaždý jsem usnula. Jen díky tomu že jsem usnula pokaždý v jiné části, tuším o čem je a rozhodně zhodnocuji, že by potřeboval pořádný zásah ve střižně, poté by byl možná i dobrým snímkem. ()

BadAs

nejlepší film Ridleyho .-) který už nikdy asi nepřekoná jelikož co ted produkuje za filmy to jsou sračky .-) ..rusel crowe v životní roli generrála maxima..nádherná hudba .-) zkvělý phoenix ....a coloseum to je pecka..máte strach o maxima a jak velky .-OO ...velmi emotivní i po desatým zhlednutí .-) ()

64B

I po těch letech, co si ho občas pustím, stále peckový film, který stojí za to. Crowe ve svojí životní roli a Phoenix v roli kruťáka pro mě jako neskutečný sympaťák. V neposlední řadě je film skvěle natočený. ()

Zdeenja

Jednoznačně pětihvězdičkový zážitek, kterému budou hnidopiši vytýkat historickou nepřesnost, naštěstí mezi ně nepatřím. Jen mě trochu mrzí, že všechnu slávu shrábl Russel Crowe a na vynikajícího Joaquina Phoenixe se jaksi zapomnělo. ()

DoNotCross

Megalomanský film o generálovi, co měl potenciál provelet se až císařskou sesli a místo toho se nechal okusovat lvi v aréně. Gladiátora jsem od malička baštil-kvůli charismatickému Crowovi, masakrům v písečných kotlích a prostě a vůbec římské armádě v akci. Časem mě však začala ubíjet do nebe volající hloupost jeho premisy. Otrok soupeří s císařem o politickou moc? Vyhrává? Au, au, au. Pro někoho možná nepodstatné, Hollywoodské fláky nemají plnit funkci naučnou, nicméně Maximus má ve Scottově snímku příliš velkou moc. Představte si film, ve kterém by fotbalista porazil zlého diktátora na penalty a tím osvobodil svou zemi od krutého teroru. Skvělý počin, jemuž k dokonalosti brání idiocie jeho základu. ()

Brano

Nedávno som si opäť pozrel Gladiátora a človek zisťuje, že je to film na ktorý sa dá pozerať stále. Síce film je trocha historicky nepresný, ale zato emočné bohatý s úchvatnými akčnými scénami. Takisto má výborné epické pasáže, ktorým sekunduje krásna hudba od Hansa Zimmera, ktorá dodáva filmu tu správnu atmosféru. Obsadenie je tiež veľkolepé. Maximus v podaní Russella Crowa je dokonalý. Pre mňa jeden z najlepších historických veľkofilmov vôbec. ()

Vojtarr

Naprosto geniální film. Russel Crowe v jedné z jeho nejlepších rolí. Postavu jménem Commodus jsem nesnášel stejně jako ranní vstávání. Emoční konec vypadal tak jak vypadat má. Díky zvukovým efektům vám možná naskočí i husí kůže, jednoznačně pět hvězd. ()

ratpile

Historická fikce je to jako řemen, ale tady se ještě Ridley o žádnou akurátnost nesnažil. Jestli si nějak představuji ideální velký Hollywood, pak se tomu před patnácti lety Gladiátor velmi přiblížil. Přehledné, vyvážené vyprávění, silné charaktery, emoce. Opak dnešních miliardových blockbusterů, stavících na atrakci a CGI. Scott navíc dokonale trefil obsazení. Russell Crowe pro mě bude už vždycky generál Maximus a Joaquin Phoenix úlisný parchant Commodus. Tuhle historickou pohádku mohu kdykoliv. Film mého dětství. ()

Gallienus

Bohužel, ale z filmu mě baví jen jeho začátek. Bitva sama je natočena velmi dobře, ale pak mě děj již moc nebere. Je to jen další příběh o pomstě, zasazený tentokrát do kulis antického světa. ()

Guran

Gladiátor je jeden z nejlepších filmů, co kdy byly natočeny. Film, kde všechno klape. Herci, scénář, režie, triky, atmosféra... Naprosto geniální zpracování gladiátorských zápasů a starověké doby. Špičkový Russell Crowe, který opět dokazuje, že dokáže zahrát každou postavu. Vedlejší herci, jako Djimon Hounsou či Joaquin Phoenix se taktéž předvedli. Tento film si zaslouží Oscara ve všech kategoriích! ()

DassemUltor

Můj nejoblíbenější film. Když se vás někdo zeptá, jaký film se vám líbí nejvíc, je to z principu blbost. Stejně tak podle mě nemůžete jmenovat nejlepší knihu, obraz, písničku apod. Kdyby mi ale někdo přiložil pistoli k hlavě a položil tuto otázku.. Řekl bych právě Gladiátora. Stejně tak Ridley je můj nejoblíbenější režisér. Projekce jsem přestal počítat někdy po 22x. Kdyby šlo dát šest hvězd, tady bych neváhal ani vteřinu. ()

subic

Opojení vyprchává a svou neskutečnou délkou při dalším shlédnutí už to není taková pecka jako napoprvé v kině. To stejné se ale neděje u Čisté duše (2001) nebo L. A. - Přísně tajné (1997), což jsou ty správné šlehy, kde má titulní roli můj oblíbený Russell Crowe, proto musela frčka dolů. ()

knihovna

I kdyby byl zbytek filmu byl úplná hovadina (a to tedy rozhodně není) už jen za bitvu v Colloseu a výkon Phoenixe si to zaslouží 5*. Jo a taky hudba je skvělá. ()

mrclTV

Historický komerčný veľkofilm najvyššej kvality so všetkým dobrým, ale aj zlým čo k tomu patrí. Obsahovo plytkejšie, postavy su načrtnuté a nalinkované hneď na začiatku filmu, čiže vás nič neprekvapí, ale...ale ten výsledný dojem po skončení filmu je jednoducho päthviezdičkový. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal