poster

Timon a Pumbaa (TV seriál)

 • Česko

  Timon & Pumbaa

 • USA

  Timon and Pumbaa

 • Slovensko

  Timon a Pumbaa

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 1995–1999, 31 h 10 min (Minutáž: 22 min)

 • avril4234
  ***

  Tak toto má naozaj veľmi ďaleko od filmov "Leví kráľ" a mňa to už vôbec neočarilo. Je to síce srandovné, ale pre mňa je tam dosť trápny humor a animácia väčšiny postáv je proste príšerná. Timon a Pumbaa (postavy) sú to jediné, čo sa mi na celom seriáli páči a 3* som dala len kvôli nim a tomu, že sa to týka nádhernej disneyovky. Príbehy nič moc.(13.9.2011)

 • Zodd
  ****

  Takže jsem nesnil ani nebyl na anesteticích, ono to existuje! Šílenost, která se svými fyzikálními zákony možná zdvihá prostředníček původnímu filmu, ale Timon s Pumbaou zůstanou mými nejoblíbenějšími postavičkami z dětství. Tady totiž jsou jednou v džungli, jindy zase ve světě lidí a vždy do toho antropomorfní gagy po vzoru staré "theatrical cartoon" éry. Vždycky mě bavil ten druhý typ epizod, hlavně s úhlavním nepřítelem Quintem (ano, člověk!), přesto ty s dospělým Simbou a dalšími původními postavami byly v těsném závěsu. Kvalita epizod ne úplně vyrovnaná, ale 90s cartoon na steroidech se vším všudy.(22.8.2019)

 • adamulefa
  ***

  Timon a Pumbaa cestujú po celom svete s ušľachtilým cieľom napchať si plné bruchá chrobákov a pritom zažívajú rôzne dobrodružstvá. Good stuff. Síce nič extra ale na istý čas to zabaviť dokáže. Typický, možno tak trochu stereotypný seriál z Disneyho produkcie... Z dvojice hlavných protagonistov som mal vždy radšej Timona, pretože narozdiel od Pumby to bol muž, teda vlastne surikata činu, vždy s nejakým ctižiadostivým plánom ako a kde získať najlepší hmyz či prípadne zbohatnúť.Pumbaa bol iba taký ťuťko, čo by sa bez Timona nikam nedostal a váľal sa niekde v blate v Afrike.(9.7.2011)

 • Potjoc
  ***

  Jako mnoho kreslených seriálů, jsem i tento pochopil obsah až za více jak 10 let. Dějově i animací mi dost připomíná Looney Tunes (vzhled postav miminka a Quimba), (pointy typu, že Timon a Pumbaa chtějí zachránit ptáče před pádem ze skály, postaví rychle most, sotva vylezou na to a už je přejede auto). Také jsem konečně po letech uslyšel na záporácké medvědy hrubé hlasy, jaké znám od mala a ne aby nasadili na ty postavy hlasy, které se k tomu nehodí. Ale poslední desítky dílů jsou dějově už ne ztřeštěné, ale takové hodné a poučné, to byl důvod, proč se seriál přestal natáčet.(20.2.2018)

 • Bouzy
  *****

  Už jako malého mě zaujala tahle sympatická dvojka ve filmu Lví král. Pamatuji, když jsem vstával v 7:00 na pohádky od Walt Disney a jednoho dne se právě tato dvojka sólo objevila v TV. Ihned jsem na druhý den byl připraven s prázdnou VHS kazetou a každý díl poctivě nahrával. Obě postavy mají svůj originální humor a charisma ve kterém se skvěle doplňují. Každý den nedělat naprosto nic, cpát se brouky.... To je ta pravá HAKUNA MATATA.(17.10.2012)

 • - V dílu, který se odehrává na Manhattonu, říká Pumba Timonovi: "Chtěl bych vidět na Broadwayi hru Guys and Dolls!", což je vysoce úspěšný muzikál, ve kterém na Broadwayi zazářili v roce 1992 Nathan Lane a Ernie Sabella, kteří propůjčili hlasy Timonovi a Pumbovi. (HappySmile)

 • - Timon o sobě příležitostně mluví jako o "té krysí věci z Lvího krále (1994)", což je jméno, kterým o něm mluví jeho dabér Nathan Lane. (HappySmile)