Pomsta

• USA The Protégé (více)

Anna (Maggie Q), kterou jako dítě zachránil a vycvičil legendární zabiják Moody (Samuel L. Jackson), je nejtalentovanější placenou vražedkyní na světě. Když je však Moody - muž, který pro ni byl jako otec a naučil ji vše, co potřebovala vědět o důvěře a přežití - brutálně zabit, Anna přísahá pomstu. Jakmile si s ní tajemný vrah (Michael Keaton) začne hrát na kočku a myš, jejich konfrontace se stane smrtící. (HBO Europe)

bourec

Další filmek se ženou v roli zabijáka, a nic převratnýho se znovu nekoná. Akce až moc učesaná, zejména ve spojení Keaton - Maggie Q.  Navíc sem se za celou dobu do filmu nedostal. Přitom prvotřídní obsazení. U Martina Campbella mě to mrzí, jeho filmy mám rád. Škoda. 60%. ()

moviefreak

Film, v ktorom sa všetci na niečo hrali. Režisér na tvorcu Ačka, herci na mladých borcov... Áno všetci si to užívali ale výsledkom je, že je až príliš cítiť, že je to iba film. Čo? Však to je film. Áno, vo všetkom príliš málo uveriteľný. A to, že sú vo filme bývalé hviezdy nepomôže. Jedine fanúšikom tých hviezd. ()

PROCESOR

Od podobných filmů toho opravdu nelze mnoho čekat a tady se to také naplnilo. Nečekejte kdoví jakou akci a nervy drásající závěr. Ale na ten průměr si snímek v pohodě dokráčí. ()

majo0007

Ďalší ženský übermensch, tentoraz v produkcii majstra B-movies Moshe Diamanta. Holt, Jean-Claude Van Damme (spravili spolu 16 filmov) už nie je zrovna v kurze... už mu nepomôže ani druhá plastika puče a gratis dudle v tom ala Magix. Preboha, toto bolo v červených číslach...?! To sem ozaj hlasujú len Fibingerovej & Kratochvílovej DNA dcéry?! ()

SeanLSD

Martin "Zorro" Campbell "Bond" ukazuje, že má stále veľkorozpočtové remeslo v malíčku, aj keď musí slúžiť strednerozpočtovému akčňáku, ktorý mu ale scenárista napísal pri všetkom tom klišé relatívne nápadito a zaujímavo. Pravdaže, netreba zabúdať, že Q je sexy, Keaton sakramentsky dobrý herec a Semjuel Lí hrá fuurt to samé, ale furt to trochu funguje. A lepšie finále by tomu ešte dosť pomohlo! ()

Johnny.ARN

Campbell už proste 30 rokov robí to isté, vie to, a mňa to stále baví. Pokiaľ má dobrý scenár, nekonvenčné dialógy, skvelý casting, tú chémiu medzi hercami už vie vybudovať. Z tohto by mohla v pohode vzniknúť aj hra, aj keď ... žmurk na Hitmana. Maggie aj Keaton asi pijú krv alebo čo, že stále vyzerajú zachovalo a vedia sa stále svižne pohybovať (za predpokladu, že to boli oni, no). Film je klasický inteligentný akčňák, kde sú vynechané nepodstatné momenty, kde sú fakt kvalitné bojové sekvencie, dialógy, ktoré bavia a hlavne, rozumná minutáž a zaujimavý feeling. Poctivá trojka, ale jednu dám za Keatona a mobil s nožom. 4 z 5 ()

mkubalikova

Maggie Q to sluší a Michael Keaton si svoji roli hajzla velmi užívá. Jejich společné scény jsou lahůdkové a akce zábavná. Na sobotní večer u televize naprosto ideální. 70% ()

m.a.t.o.

„Nikto nie je taký hluchý ako tí, ktorí nechcú počúvať.“ Výborné akčné scény, v niektorých prípadoch dokonca aj nápadité (požiarna hadica), ale mimo nich ma film vôbec nebavil. Robert Wenk scenáristicky zaspal niekedy v 80. rokoch, ale tentoraz to už nie je pochvala. Herecky nabúchané hviezdami rokov minulých, až sa mi chce povedať, že je to také Expendables 3.5 na čele so stále ohybnou Maggie Q. 40 % P.S.: Palec hore dávam Michaelovi Keatonovi a jeho kaskadérom :)) ()

Hollohlaway

Velmi kvalitně a rutinně natočeno, koneckonců Martin Campbell není žádný amatér a tento žánr mu rozhodně není cizí. Má to sice překvapivě dost hluchých míst a sedmdesátiletý Michael Keaton, byť hraje dobře, mi do role  vůbec neseděl, ale jinak to má i vtip, Maggie je skvělá jako vždy, jakož i stále zábavný Samuel L. Jackson a kamera a režie je prostě velmi dobrý standard, což se týká i rozumného střihu. Zaplaťpánbůh aspoň za to. ()

blackkocour

Sračková zábava s Johankou Wickovou, která jak je zvykem, nechytne při přestřelce ani jednu kulku do bicepsu, natáhne jedno tunový pancéřovaný křižník, oddělá dvacet vycvičených sia mariňáků vybojovaných v ultra těžkých podmínkách na přežití, v nebezpečné ledové divočiny bez jídla a možnosti se vysrat jinak než do petky, a v nepřetržitém speciálním vojenským režimu. Furt málo ? Vyzáblá taiwanka co merkuje japonskou mafii, krvežíznivé upíry, psí androidy, tisíce morčat, karate zebry, fialové liliputy, cosplayere Elona Muska a strýčka Bena, živého Kita a pana Brambůrka. A samozřejmě na jedno nabití zásobníku, s jednou rukou, a druhou obvázanou k noze. Jo jo, nechápu kdy to ty tvůrce už prestane bavit obsazovat tyhle mužatky, co otočí držku o 180° i Samueláče z Džeksnů.. **Protéžé se nad tím hezki honí** ()

Soweek

Femme fatale č. 14253. Opravdu se tenhle žánr objevuje častěji než Marvel a to už je co říct. Táhne to samozřejmě Keaton. Maggie Q je jako assasinka nezajímavá a Campbell už přeci jen trochu vyhořelý. ()

kenkaku

Herecká sestava mile překvapila. Robert Patrick jako hlava motorkářského gangu byl dokonalé překvapení. Děj filmu za to tolik neuchvátil (řekněme, že hodnocení 4 je spíš takové 3,5). Ze začátku nudné, ke konci debilní. Jako proč sexy 40ka dobrovolně trtká se 70ti letou fosílií nepochopím. Scénaristické zvěrstvo. Ani nevím proč vlastně dávám nadprůměr, když to takhle sumarizuju nahlas.  No nic. Co vše ale vynahrazuje je akce. Dokonale natočená a je jí relativně dost. To že se nešetří krví také pomáhá… ()

sedm.1

Starší filmy Martina Campbella mám opravdu rád, v případě této podívané musím ale bohužel konstatovat, že tentokrát tedy docela selhal. To, že akční filmy s mužskými hrdiny jsou už asi mimo hru, jsem si začal tak nějak bohužel zvykat, ale popravdě, když je i hrdinka cool, tak proč ve výsledku ne, a v tomto ohledu problém Pomsta tedy nemá, jelikož Maggie Q se do akční polohy poměrně hodí, při akci nevypadá úplně trapně a celkově i jako chladnokrevná drsňačka působí prostě věrohodně. Navíc tu v tom nezůstala sama, jelikož i ostatní zúčastnění herci a jejich postavy nejsou marní, především pak Michael Keaton je vyloženě skvělý a pro mě osobně je tím nejvýraznějším hercem i postavou právě on. Ani v samotné akci pak ale neshledávám nějaký zásadní zádrhel, je nekompromisní, krvavá, choreograficky přehledná, různorodá a je jí i poměrně dost. Tyto dva důležité faktory zde zkrátka fungují a film hodně zachraňují. Jenže k čemu to, když zbytek filmu hraje proti nim a to dost výrazně. Především tedy zápletka je jedna z nejhorších hovadin, co jsem za poslední dobu vůbec viděl, jelikož ta byla snad mizerná i na céčkový film. Nevadila mi tedy ani tak ta její celková tuctovost, ale spíš veškeré ty totální nesmysly a nelogičnosti, co obsahovala, ta její šílená kostrbatost, naivnost a naprostá hloupost, já v tomto ohledu prostě Pomstu vůbec nedával, no a závěr tento můj dojem pak už jen podtrhl, strašný. Krom toho mi tu ale zcela chyběli i další prvky, jako atmosféra, napětí, emoce, případně třeba nějaká dramatičnost, nebo i odlehčenost, nic z toho se tu ovšem nevyskytuje, prostě úplně oholený, nepůsobivý film. Martin Campbell si tu tak zkrátka skutečně vybral hodně slabou chvilku, a tak místo aby mě tento snímek díky povedenému castingu a akci bavil, tak mě nakonec kvůli opravdu debilní, zpackané zápletce nehorázně sral. ()

Kienast

Akční béčko, s áčkovými herci a s režisérem, který to prostě má v ruce. Nenudil jsem se a o to asi hlavně šlo. 6/10 ()

Lukoboss

Nevýrazná záležitost, která může překvapit hereckým obsazením, ale nic víc. Chvílema to bavilo, po čase to ale začne být nuda, dneska můžu říct, že už z toho nic nemám, nic neutkvělo, celkem nuda. A asi je to škoda, člověk by z něčeho takovýho rád vymámil víc, no nedá se nic dělat a je to další film, kterje si nejspíš nezaslouží víc pozornosti. Může to být škoda, ale je to tak... ()

borec999

Veterán Martin Campbell síce už dávno nepatrí do prvej ligy, no vlastne vďaka bohu zato. Aspoň nás môže vždy raz za pár rokov potešiť nejakým tým old schoolovým akčným béčkom ( Na hrane temnoty, Cudzinec ). Protegé rozhodne neobjavuje Ameriku- podobný dej sme videli už veľa krát a aj ten jeden zvrat ktorý film má, je dosť predvídateľný. Ale vôbec mi to nevadilo. Herci hrajú dobre (Maggie Q v hlavnej úlohe ma príjemne prekvapila, Michael Keaton a Samuel L Jackson si vo vedľajších postavách tiež svoje odohrali a zvlášť u Jacksona je vidieť že podobné jednoduché akčné béčka ho stále bavia a že si ich v požehnaných 73 rokoch točí už hlavne pre radosť. Réžiu a technickú stránku si Campbell postrážil, akcie je dostatok, je kvalitne natočená a miestami aj príjemne krvavá a efektná. Príjemná oddychovka, ktorá ma svojou jednoduchosťou a priamočiarosťou vlastne dosť potešila pretože podobné akčné béčka za 15-20 miliónov akoby v poslednej dobe zo sveta filmu úplne vymizli... 75% ()