Pomsta

• USA The Protégé (více)

Anna (Maggie Q), kterou jako dítě zachránil a vycvičil legendární zabiják Moody (Samuel L. Jackson), je nejtalentovanější placenou vražedkyní na světě. Když je však Moody - muž, který pro ni byl jako otec a naučil ji vše, co potřebovala vědět o důvěře a přežití - brutálně zabit, Anna přísahá pomstu. Jakmile si s ní tajemný vrah (Michael Keaton) začne hrát na kočku a myš, jejich konfrontace se stane smrtící. (HBO Europe)

Strandmon

Zvláštní film s ještě zvláštnějším scénářem, který nenabídne divákovi nic nového a tak se The Prótégé může spolehnout jen na opravdu slušnou brutální akci a skvělou Maggie Q z které máte opravdu pocit, že se v roli pomstychtivého zabijáka nezastaví vážně před ničím ( Samuel jen jako ozdobička). Každopádně bych možná i tu čtvrtou hvězdu zvážil pokud, by přišel opravdu nadupaný a zábavný finiš, ale bohužel nejlepší akční sekvence jsou spíše v první části a ke konci tvůrci vsadili na jakési konverzačky mezi hlavními postavami a tak na mě snímek působil opravdu nedotáhnutým a průměrným dojmem. ()

Zombi

Slušné 3 hvězdy. Zábavný akčňák s docela dobrýma postavama, libil se mi vztah mezi Maggie a Keatonem. ()

TheSpearCZ

Protégé je úplně v klidu pohodová oddechovka s ženským Johnem Wickem v hlavní roli, kterou zde hraje pěkná a zkušená Maggie Q, ale mě tu zaráží fakt, že celý film nevyznívá ani tak béčkově jako spíše, že připomíná jakoby se jednalo už o pokračování, tedy druhý díl, kterému chybí troufalost jedničky (což je doslova letošní druhý Zabiják & bodyguard), ve kterém shodou okolností také hraje Samuel L. Jackson. Jinak akce je výživná a Michael Keaton si to tu dost krade pro sebe svým hereckým umem, jediné co, tak ta nesmrtelnost hlavní postavy, což je ale v dnešní době v tomto žánru už naprosto běžná záležitost. Čisté 3* ()

Bozvav

Jsem to zjevně nějak nepochopila. Slušně obsazené akční Béčko, docela sympatická hlavní hrdinka, ale jakou úlohu tam měl tedy S.L.Jakson? A proč chtěli zabít toho dědka a jak to souviselo s tím  synem a závěr, dost nuda. Celé to bylo takové vachrlaté, ale akce více než dobrá, lokace moc pěkné, takže za mne slabší tři hvězďule. ()

warrenur

Nevyrazne skratkovite B-cko s typickym hlaskujucim Jacksonom a utlou zienkou ala brutalna Nikita. Q je i vo svojich 42och rokoch nadherna zena, v tom bielom oblecku a klobuciku, co nastupila do taxika....hmm. :) Posahany filozofujuci ochrankar je uz tiez jeden z charakterov, ktore zacinam povazovat za klise, a ktore tvorcovou pouzivaju, aby aj tuctove filmy urobili aspon trochu zaujimavymi. Ale Keaton ho aspon celkom dobre stvarnil. Inak cajicek. 48% ()

tomashrabek

Mám pocit, že som videl úplne iný film, než všetci ostatní – tak nadhodnotené mi príde aj toto priemerné hodnotenie na ČSFD. Možno trochu wishful thinking smerom k režisérovi, ktorý má svoje najlepšie výkony dávno za sebou a v poslednej dobe prichádza skôr so zabudnuteľnými, alebo priam zlými kusmi. Protégé je úplne zbytočný a nevýrazný film so stokrát prevarenou primitívnou zápletkou, nesympatickými postavami, nechutnou romancou a zvratmi, pri ktorých som párkrát vyprskol smiechom. K záverečným titulkom som sa vyslovene prebojoval cez zatvárajúce sa oči. Na netflixovskú Kate sa to nechytá ani náhodou, a to ani tá nie je žiadnym akčným Občanom Kaneom. ()

theSaint

Nečekal jsem nic a dostal jsem zručně natočenou, sympatickou jízdu, řízlou devadesátkovým stylem akčních velkofilmů (starý dobrý Golden Eye), která baví, je přímočará bez zbytečných twistů, nesnaží se být trapně cool za každou cenu + má Meggie Q a tu je opravdu radost sledovat + on jí to člověk i věří- narozdíl od jiných akčních holek. Nojo, davá to smysl, když to měl pod taktovkou Cambell. ()

Gastovski

Klasická akční volovinka na filmové zamáznutí večera. Rychle odsýpá, akce je též solidní a dalším plusem je sympatická herecká dvojice Maggie Q a M. Keaton, kteří si své role očividně velmi užívají. Jackson a R. Patrick jsou v podstatě jen tak do počtu. Škoda velmi ukecaného a patetického konce, protože ty usmolené 4* jsem byl připraven dát. Zdejší hodnocení podepisuji. ()

Hapretor

Maggie Q je Okvej ... M. Kíton stále štramák ve svém věku ... ale dějově je to něco tak zatratitelného, ... že ani nevím, proč se nahámali to natočit ... pche ... jen na zabití času ()

Evander

Žádný intelektuální skvost to samozřejmě není, ale pohodová, chlapská podívaná i přes některé mouchy docela ano. 62% ()

BOURQUE

Jeden z ďalších female-based akčňákov, ktorý, napriek tomu, že je „na jedno videnie“, v porovnaní s príbuznými (napr. Ava alebo The 355) je mierne kompaktnejší. Za to je možné poďakovať za sebaistých veteránov vo vedľajších rolách (S. L. Jackson, M. Keaton, R. Patrick). Hlavne Michael Keaton (aj tak neviem, že čo v tomto filme hľadá) a jeho spoločné scény (dialógy) s Maggie Q patria medzi najlepšie momenty filmu. Škoda za ten záver, z ktorého chýba väčšia fantázia (avšak dvere na nejaké prípadné pokračovanie necháva otvorené). Osobné hodnotenie: 70% (***)  ()

helloween93

Vidět The Protégé bezprostředně po netflixovské Kate je jako jíst Big Mac po návštěvě vyhlášené burgrárny, kde dělají burgery z kvalitních surovin. Nechce se mi věřit, že tohle nudné béčko točil kdysi zručný filmař Martin Campbell. Plus je casting, mínus ten zbytek, hlavně scénář. V kinech film nikoho nezajímal, nedivím se. 2* ()

Dm1tr1j odpad!

Ani sa mi nechce veriť, že filmu kde hrá motherfucker davam odpad. Neviem prečo vzal tuto ulohu, ktora je zjavne pod jeho úroveň. Film chýba všetko, nie je zaujímavý len nudný. Aj keď kamera a postprodukcia super ale to je štandard, na tejto úrovni nutnosť. ()

bararich8

Dobrá akční jednohubka, za kterou se není třeba stydět. Celkově to působí trochu jako béčkový titul, ale zdání klame. Hlavní duo je hodně zajímavé a Maggie Q se vážně předvedla, snad ji ještě v podobné roli uvidíme. U Samuela jsem čekal více hlášek, ale pořád dobrý. Kdo byl ale super "padouch", je Michael Keaton. Proběhlo několik moc pěkných kontaktních soubojů a i jedno menší překvapení :). I zbylá akce je vydařilá s povedenou choreografií. Příběh není kdo ví co, ale zde naprosto stačí. Solidní 4* ()

dalziel

Po 40-tke je Meggie stálé pohhľadná mrštná lasička, ktorá toho vydrží  viac než   John Mcclane  , alebo Joe Hollenbeck. Jednoduchá akčná jazda z určitou dávkou romance ktorá pobaví.80%. ()

DAPDO

Je neuvěřitelný, že Samuel L. Jackson dokáže vypadat v každým filmu, jak kdyby mu bylo o 20 let míň. Pomsta je dalším filmem, kde je v hlavní roli ženská jako nájemnej vrah, samozřejmě ten nejlepší. Nějak se s tím roztrhl pytel v posledních letech. Přiznám se, že se mě tenhle trend moc nelíbí. Příběh a zápletka celkem jednoduchá, akční scény taky v pohodě, na jedno kouknutí vcelku fajn - 60%. ()

Kingjiri

Campbellovi se teda v posledních letech vůbec nedaří. Protégé totiž dopadlo stejně jako jeho doposud poslední biják s Neesonem. Kromě Campbellovi filmařiny tak moc nepomuže ani hvězdnej casting a já jsem se opět nudil, protože tempo vyprávění bylo místama fakt pomalý a s akcí se tvůrci taky nepředali. Vztah postav v podání Maggie Q a Keatona byl pak hodně ujetej, přičmež věkovej rozdíl byl ten nejmenší problém. Ono teda celkově ty postavy nebyly extra zajímavý a většina bijáku byl taková jakoby bez života. Ve výsledku jsem teda čekal, až bude konec, přičemž mi vlastně bylo uplně jedno, jak to celý skončí. Cestu k tomuhle bijáku jsem si zkrátka nedokázal najít. Druhá silná hvězda za filmařinu a herecký obsazení (byť nebylo pořádně co hrát). ()

ER

Vcelku slušně odsýpající film, který těží z dobrých herců (S.L. Jackson, M. Keaton ), výbornou režií, kamerou a hlavně povedenou choreografií akčních scén, byť nějaké chybky se najdou. Zápletka je sice trochu překombinovaná (love story zabijáků zbytečná), ale nenudí. Je to takový mírný nadprůměr, který stojí za ještě jedno zhlédnutí. ()

Maximilianus

Akčná jednohubka s lahodným Samuelom L. Jacksonom,  ktorý už hrá stále iba tú istú lahodnú postavu s inym menom a za iných okolností. Akcie tam bolo dosť, príbeh bol jednoduchý, spracovanie trochu nudné,  ale na jednorazové zabavenie to stačilo. Iba som moc neveril chémii medzi hlavnou hrdinkou a Michaelom Keatonom. 6,4/10. ()