malenfant

První půlhodina. Jasný. Ale já už si spíš vychutnávám poslední půlhodinu. A nejlepší bylo, když mi kolegyně z práce řekla, že během prvních dvaceti minut filmu usnula. Co jí na to mám říct a neurazit...? ()

JohnFarst

Spielberg sa tentoraz pozrel na druhú svetovú cez americké okuliare a treba povedať, že veľmi krvavé okuliare. Nejde mu o žiadne prikrášlovanie ani sentimentalitu ale o pravdivé zobrazenie hrôz, ktoré sa vo Francúzku diali. Deň D je tu zobrazený takou silou a precíznosťou akú si len ťažko predstaviť. A najhoršie je, že sa to všetko stalo práve takto kruto. Hanks tu podáva jeden zo svojich vrcholných výkonov a je za tento film jedným z mojich naj hercov. U Spielberga je už len povinnosťou pochváliť bezchybnú réžiu ako aj kameru Januzského. Williamsova hudba ma tu pri konci dohnala až k slzám. Ryan je úprimný a silný film o hrdinstve a cti. ()

THE_Joko

Tento film je takmer povinnosť pozerať v dokonalom ozvučení (minimálne DTS :-) ) pretože ako tvrdím, dokonalý zvuk je polovica filmového zážitku! Nechcem tu rozoberať výborné herecké výkony, skvelú kameru a hlavne scenár, to je ako nosiť drevo do hory. Len chcem odkázať všetkým, ktorý tomuto filmu z nejakého pre mňa nevysvetliteľného dôvodu ubrali čo i len pol hviezdičky, nepoznám iný film, kde by zvuk urobil toľko pre výsledný dojem z filmu. P.S. skvost,ktoremu by sa patrilo dat aj 6* !!! (momentalne vzhliadnute 9x) ()

grerar

Už tady několikrát zaznělo, že to chce minimálně projektor a stoprocentně 5.1 nebo jinou verzi surroundu. Bo takto je mé hodnocení více než méně zaměřeno na děj, který je chtě nechtě třeba srovnávat s Bratrstvem neohrožených... No a o tom to je... Prostě na Bratrstvu se mi líbí, že tu kromě jednoho nejsou vypreparovaný hrdinové... No ale i tak to stojí za to... (pokud jste někdy viděli autentický snímek z Omahy, který jsem shlédl už ani nevím kde, zjistíte, že ta atmosféra na začátku filmu je jak by řekli naši bratia takmer dokonalá) ()

Luqi

Uffff, prežil som to. Aspoň taký pocit som mal z úvodnej časti. Hlavne vďaka kamere bola tak brutálna a naturalistická, že to diváka úplne vcucne do jednej z tých lodí s vojakmi. Asi tak nejak si predstavujem rekonštrukciu o vylodení v Normandii. Zbytok filmu vôbec nezaostáva za šokujúcim úvodom, takže dávam 5, aj keď tú trápne vlasteneckú scénu na začiatku a na konci si mohli tvorcovia odpustiť. ()

Juja

Jsou filmy, o kterych se neda rict, ze byly "pekne"... ono totiz vebec neni nic peknyho na strevech, zabijeni a valce obecne. Neni to pekny, neni to zabavny a podruhy bych si to nepustila, ale videt se to musi. Kazdy by mel videt alespon jeden film o valce, aby si treba aspon na chvilku uzil ten luxus, ze muze sedet v obyvaku a divat se televizi. A myslim, ze minimalne pro tyhle ucely je to skvely film. ()

Boomstick

V prvom momente som bol prekvapeny ze Spielberg natocil takyto brutalny film.Potom som si uz ale na to zvykol a podivana zacala.Bojove sceny su jedny z najlepsich ake som kedy vidiel.Dynamicka kamera a zvuk tvoria z tychto scen doslova bolestivne momenty pre divakovu psychiku.Trochu mi to pripominalo Na zapade nic nove z 1930... ()

G900

Ne nadarmo se mi ve vytrínce třpytí sběratelská edice tohoto skvostu novodobých válečných filmů. Zobrazení války v její opravdové podobě, vynikající kamera, zvuk, hudba a hlavně herecké výkony jsou to, co mě vždycky dostane. Velké plus je pro mě také minimální využití počítačové techniky. Téměř všechno obstarají reálné triky a kaskadéři, což dělá film uvěřitelnějším. Viděl jsem Ryana už tolikrát, že bych všechny ‚bojové‘ scény dokázal zrekonstruovat. Přesto se na něj kdykoliv podívám znova a rád. ()

KOZEL84

Příběh mi vždycky připadal trochu přitažený za vlasy,ale už za ten masakr na začátku musím dát 5.Už je z toho stejně klasika tak je zbytečné se rozepisovat. ()

artas

Keď som pozeral tento film prvý krát, tak zo scény vylodenia mi behali zimomriavky po tele a srdce búchalo od návalu adrenalínu ako keby som tam priamo bol. Keď potom pláž dobili a začali strieľať utekajúcich nemcov zatínal som zuby a úplne som to chápal, byť tam vtedy a prežiť to až do tejto situácie konal by som rovnako. ()

Gerrard8

Odpadol som doslova! Spielberg je "king". Niekedy mi pripadalo, že hrám Call of duty 2 krása. Začiatok bomba! Tom Hanks ako cpt. Miller! To zahral na jednotku. Klobúk dole všetkým. A ako posledné by som chcel pochváliť Barryho Peppera. ()

goniss

Typický krvavý dramatický a napínavý děj doprovázen občasnými vsuvkami lehce vtipných poznámek Johna Millera v podání úžasných výkonů herce Hankse. Jsem ráda že postavu Ryana obsadil Matt a ne Eda Norton, co se týká děje, mě osobně si získá každý válečný film, musím ale uznat, že mi připadá skupinka vojáků hledajícího Jamese trochu vyvedla z míry, není to typický pohled na druhou světovou (celkove hodnoceni 95%) ale i tak, film si mě získal. ()

RickyFitts

ano, prvních dvacet minut je opravdu na pět hvězd... ale pak je ještě 150 dalších minut... Hanks drsňák není, je to dlouhý, je to nenapínavý, salutující důchodce na konci musí snad každýmu Evropanovi připadat směšnej a hlavně k tomu hraje opravdu příšerná hudba (kamera a občas i režie jsou ovšem brilantní) ()

Pidzey

Vojín Ryan má jeden trochu nepříjemný problém.Hned na začátku na nás totiž pan Spielberg vytasí jednu z nejlepších válečných scén historie filmu a pak to horko těžko něčím přebije.I tak je to vynikající podívaná,protože výbornými scénami se tu rozhodně nešetří,ústřední parta je hodně sympatická,je to grandiózně obsazený a přesto že jsem si Toma Hankse jako hrdinu válečného filmu nedokázal představit,tak je skvělý a dokazuje že umí zahrát vše.Pro mě je to možná nejlepší film co Spielberg natočil(pominu sérii s Indy Jonesem) už jen kvůli geniálně natočeném vylodění na pláži Omaha. ()

Dominol

Velmi dobrý válečný film, vylodění na pláži Omaha bylo opravdu moc zajímavé, určitě jsem nečekal, že probíhalo takovýmto způsobem. Avšak prostřední část filmu mě nijak nenadchla, chvílemi jsem se nudil a myslím, že samotná myšlenka, že se pluk vojáků obětuje kvůli jednomu, jehož naděje na přežití tak či tak existuje, je velmi optimistická (přesto oceňuji nápad). Konec filmu mě však svým dějem znovu upoutal a dokázal jsem ho prožít se zaujetím, jako v úvodu. ()

Socom

Určite jeden z najlepších vojnových filmov, ktorý Vás od začiatku do konca nenechá chladnými. Obraz vylodenia v Normandii prebieha v skutku realisticky, scény sú perfektne akčné, sú tu výborný herci a naj režisér všetkých dôb. Bravo./101%/ ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018