The Doors

Drama / Životopisný / Hudební
USA, 1991, 140 min

Režie:

Oliver Stone

Val Kilmer, Meg Ryan, Kathleen Quinlan, Kyle MacLachlan, Frank Whaley, Kevin Dillon, Michael Wincott, Michael Madsen, Josh Evans, Costas Mandylor (více)

Ztvárnění osudů slavné skupiny The Doors a zejména jejího zpěváka Jima Morrisona, který žil nespoutaným životem, zemřel v pouhých sedmadvaceti letech a stal se legendou. Vynikající herecký výkon Vala Kilmera v hlavní roli je doprovázen skvělou hudbou a nechybí ani největší hity The Doors! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Mr. Zero

Skvěle ztvárněná hipies doba ve Venice. Co lepšího v té době dělat než založit kapelu? Ještě lepší založit kapelu z totálním šílencem a geniem zároveň v čele. Rozdíl mezi Morrisonem a Kilmerem je téměř nenalezitelnej. Zahrál to opravdu na jedničku. Jeho pohyby, nálady, skandální chování i podivný výroky. ()

giacobbe

Moje představy, ovlivněné četbou literatury o Morrisnovi a Doors se zásadně neshodují s představou tvůrců filmu. Ani se nedivím, že klávesák Doors- Manzarek se prý od tohoto filmu distancoval. ()

just a child

Jim mal ten typ hlasu, ktorý vám povie "Skoč! No tak, skoč!", a vy s radosťou skočíte. A ešte sa mu za to aj poďakujete. Visela som na každej Kilmerovej replike a s radosťou som mu to žrala. Užasnutie, to je ten správny výraz. No s pribúdajúcimi minútami mi ho bolo čím ďalej tým viac a viac ľúto a s každým ďalším koncertom sa mojou tvárou opakovane spolu so všetkými členmi kapely prebleskovalo pobúrenie. Jim mal všetko. Slávu. Peniaze. Ženy. HLAS. Charizmu. No jednej veci mal až žalostne veľa a tá ho nakoniec aj zabila. Každopádne, úžasný spôsob, ako si pripomenúť the Doors. Naozaj odporúčam každému fanúšikovi. ()

DorianGreene

Nejlepší výkon Vala Kilmera, který se měl narodit spíše jako rockový zpěvák. I když si Oliver Stone s osobností Jima Morrisona pohrál až příliš a vybral z jeho života spíše ty pikantní momenty, za dokonalou atmosféru šedesátých let, znovuobjevení The Doors generací devadesátých let a zmiňovaného Kilmera si snímek bezesporu zaslouží pět hvězdiček. Na film mě v roce 1991 jako devítiletého kluka vzal tenkrát do kina můj otec. Dodnes si vybavuju, jak jsem po příchodu domů hledal v jeho sbírce kazetu nebo desku, kde je "ta písnička, jak jí hráli dvakrát ve filmu a jak má ten pěkný začátek na varhany". I díky tomuto filmu jsem později zcela propadl kouzlu jedné z nejlepších rockových kapel všech dob. ()

Diskutant

The Doors poznám, počúvam ich už skoro 2 roky, film som si pozrel až včera, zvládnutý bol dobre. Herecký výkon Val Kilmera myslím si, že sa dokázal stotožiť s Jimom Morrisonom, jeho kreácie na pódiu to dokazujú. Počul som už dávnejšie filmovú kritiku na tento film, že veľa vecí tam bolo vymyslených, domyslených, ako skupina sa s Jimom nevedeli dohodnúť priveľa drogoval, nato sa rozpadli čo tam nebolo až tak vykreslené, inak ale super film. Chyby sa nájdu, ale my sa nikdy asi nedozvieme ako to bolo všetko v skutočnosti, predovšetkým nedoriešená najväčšia záhada okolo jeho smrti a jeho inak krásnej partnerky Pamely Courson... ()

Stofy

Jim Morrison je můj nejoblíbenější zpěvák je to moje srdcová záležitost.Na začátku filmu jsem nevěděl co čekat,ale Val Kilmer předvedl úchvatný výkon, mimiku zvládl až neskutečně, u celého filmu mi nestačil dech, tep se zvýšil a mé oči zaznamenali absolutně vynikajícně předvedenou Morrisonovu osobu se všemi požitými drogami bylo vidět jak jeho osoba upadá a sláva mu stoupá do hlavy.Na konci filmu když byl záběr na vanu ve které ležel Jim Morrison mě skoro rozbrečela.Díky Olivere Stone za úchvatný požitek z tohoto filmu! ()

Agnostik

Určitě nejlepší hudební film o jedné z největších hudebních hvězd hippie a psychedelické scény 60-tých let.Příběh ze života Jima Morrisona a Doors na pozadí tehdejšího uvolněného svobodomyšlenkářství,LSD,halucinogenů,nevázaného sexu a volné lásky.Výborný film natočený z velice působivým a strhujícím ztvárněním že vás od prvních minut nepustí až do uplného závěru. ()

Pythonator

Jim Morrison, reálný hrdina šedesátých let je pro mě jeden z největších hrdinů vůbec. Místo svalů má ovšem mozek a místo revolverů a granátů používá zásadně trávu a LSD. Val Kilmer ho hraje naprosto skvěle. Vlastně ne. Val Kilmer ho nehraje. Val Kilmer se stal po dobu natáčení Jimem Morrisonem. Pravděpodobně mu k tomu stačilo zkonzumovat pár těch revolverů a granátů nebo do něj vstoupil duch samotného velkého Jima. Nejspíš obojí. Osobně bych dal Kilmerovi za tu roli Oscara. Jenže ta slavná akademie hovno rozumí filmům. ()

Skiltron

O The Doors a hlavne Jimu Morrisonovi bolo mnohé napísané, mnohé povedané, mnohé prekrútené, prikrášlené či hanené. A tak beriem aj tento snímok, ako Stoneovu poctu k mužovi, ktorý poznamenal generácie ľudí na celom svete. Val Kilmer, posadnutý Morrisonovým duchom, tak ako Morrison sám, posadnutý bohom či démonom mnoha tvárí, roztáča mystický kolotoč, aby očistil brány vnímania a posunul hranicu možného. Za to, že som mohol na chvíľu žiť a naplno vnímať atmosféru konca 60. rokov patrí Oliveru Stonovi i Valu Kilmerovi moja obrovská vďaka. Ako Huxley zasvetene napísal - "Člověk, jenž se vrací zpět bránou ve zdi, už nikdy nebude člověkem, který vyšel ven." ()

BlackVelvet

Hodne atmosfericke, ulitle, psychedelicke. Val Kilmer je proste neuveritelnej, to je jak kdyz na Vas dycha primo Jim Morrison a musim se priznat a klidne mne uskrtte, ale mne proste pripada Val v tomhle filmu jeste vic rock'n'rolovej nez pravej Jim. Nekteri filmu vytkly, ze z Jima to dela ve filmu cvoka - tak urcite mel i normalni chvilky, coz je videt z nekterych dokumentu o The Doors (ala vyletly na jezero a koupacka atd.), nicmene si myslim, ze uletu mel fakt dost, coz je videt i z jeho zivotopisu a dokumentu a v tomhle to Stone teda neprehnal, spis se v ramci celeho toho silenstvi doby zameril na tento aspekt. S tim problem nemam. Pro mne to vykresluje hodne snovy pribeh, hodne se mne libi prolinani hudby s dejem, nektere casti filmu jsou jak videoklip. Pro mne je Stone hodne dobry vypravec a nevim proc, ale tenhle film mne hodne pripomina Cetu. Pro mne Stone je schopen hodne vypovedet o tematu/dobe co si vybere. Na film jsem sla v dobe, kdy uz jsem mela The Doors fakt hodne naposlouchany (bylo mne tusim tak 16/17 mozna), nacteny, rozhodne to nebylo tak, ze bych pres film The Doors objevila, a ja teda zklamana nebyla. Pro mne film, ktery vzdy rada shlednu, ktery nikdy nenudi a takove male poteseni. ()

domceek

Mne ten film pripadá ako nejaký bulvárny plátok, ktorý sa predáva vďaka vyťahovaniu a nafukovaniu každého škandáliku. Čo to sakra vypovedá o Jimovi Morrisonovi, jeho filozofii a jeho osobnosti? Ako film o The Doors je to úbohé, zavádzajúce a povrchné. Kto chce skutočne vedieť niečo o The Doors, radšej nech si pustí ich hudbu, bez urážlivého obrazového doprovodu. ()

Sa.sa

Super film o kultovní kapele! A jinak to nemohlo ani dopadnout, než smrtí... ! Jim Morrison vylétnul ke hvězdám, stal se bohem, a nebude nikdy zapomenut ;) 5hvězd ()

Grossing

Je to můj oblíbený film, ze kterého sálá duch a poselství Jima Morrisona. I po několikátém zhlédnutí jsem vždy okamžitě vtažena do děje a to i díky hlavnímu představiteli, který je nejen skvělý herec, ale zároveň skvělý zpěvák. ()

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix