The Doors

Drama / Životopisný / Hudební
USA, 1991, 140 min

Režie:

Oliver Stone

Val Kilmer, Meg Ryan, Kathleen Quinlan, Kyle MacLachlan, Frank Whaley, Kevin Dillon, Michael Wincott, Michael Madsen, Josh Evans, Costas Mandylor (více)

Ztvárnění osudů slavné skupiny The Doors a zejména jejího zpěváka Jima Morrisona, který žil nespoutaným životem, zemřel v pouhých sedmadvaceti letech a stal se legendou. Vynikající herecký výkon Vala Kilmera v hlavní roli je doprovázen skvělou hudbou a nechybí ani největší hity The Doors! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

svetulkia

Skvelý film o legende 60tych rokov, v ktorej hlavnú úlohu stvárnil Val Kilmer, ktorému podľa mňa len málokedy sadne rola. Tentokrát však klobúk dolu, verila som mu každú vetu aj gesto a neviem si v tomto filme predstaviť iného herca. Skvelá hudba, strih aj kamera.. ()

4Sima

Tenhle film mám obzvlášť rád, protože mi otevřel "dveře" k velice kvalitní hudbě woodstocké generace. Film je dobře zpracován, kdo ho neviděl - nenechte se odradit jeho délkou. Je sondou do života jedné z nejslavnějších rockových kapel historie The Doors. V roli Jim Morissona exceluje Val Kilmer. Jednoznačně doporučuji! ()

Bof

Doors a jejich hudbu mám strašně rád, taky proto jsem se na tento film těšil... a nezkamal mě, právě naopak. Val Kilmer se ujal role opravdu velmi důstojně a dokázal, že není jen výborný herec, ale také talentovaný zpěvák... klobouček! Jinak Stone tohle umí. Jde vidět, že hudba vždy byla jeho velkou hobby a tady jí může servírovat na talíři. Moc podařený snímek. ()

bavorak2

Jen jedno slovo.Úžasné.Hudbu Doors jsem neznal,ale po tomhle jsem si CD sehnal.O.Stone umí.Je takový opak Zdendu Trošky.Talent,nadšení,píle,přesvědčení.Kdo to má natáčí Doors,Divochy a další.Když ne je z toho série Kameňák. ()

andy60

Doors jsem nikdy neposlouchal, i když hudba je můj největší koníček. V sedmdesátkách jsem měl jiné - komerčnější idoly - SWEET, SLADE, NAZARETH, STATUS QUO..., to ale nic nemění na tom, že film mě dostal. Nejde nezmínit výkon Vala Kilmera, kterému jsem věřil každé slovo, každé gesto. Naprosto mistrovský výkon!!!! ()

Night.Child

Val Kilmer ve své životní roli opravdu věrně přibližuje život Jima Morrisona, frontmana jedné z nejznámějších rockových kapel vůbec. Pro fanoušky hudební legendy je film opravdovou lahůdkou a myslím že není fanouška téhle kapely, který by film neviděl. Ještě teď si naprosto živě vybavuji chvíli, kdy jsem, čistě náhodou, film viděl poprvé. Nadšení a jistá euforie z koncertních záběrů, okouzlení ztvárněním snímku a všudypřítomnou hudbou Doors.. Šokující, spontánní Jimovo chování a charisma, poezie slovem i hudbou, doba květinových dětí a nekonečných večírků.. Film popisuje seskupení kapely, jejích naprostých začátků, zrození hvězd, slávu, drogové opojení a následnou sebedestrukci vlivem právě nezřízenou konzumací drog a alkoholu. Můj nejoblíbenější snímek Olivera Stonea, který je mou srdcovou záležitostí. Doufám že bude oslovovat ještě pár generací.. ()

Dancihal

Byl jsem nadšený!!!!! Jako fanda the Doors bych to sice neviděl tak úplně jako biografii ale to to taky být nemělo!!! Ale super. A ten fakt, že to Kilmer odzpíval sám mě opravdu nadchl! Suppppper! Vážně se překonal a předvedl úžasný výkon... a nic lehkého to nebylo... Ztrápená duše Morrisona je jedinečná a nenapodobitelná.... Ale Val se toho zhosti dobře a smekám!!! Celkově se mi tento snímek líbil hodně.....tak ono pod taktovkou Stona..... :) ()

forLeni

U tohoto filmu není asi nutné se příliš rozepisovat - klasický životopisný film o skupině Doors a jejím frontmanovi Jimu Morrisonovi. Hlavní představitel Jima Morrisona - Val Kilmer podal skvělý jak hercký tak i pěvecký výkon a jako by se převtělil do postavy kterou hraje, uvěříte mu všechno, i tu rebelii a drzost, která Jimu Morrisonovi nebyla cizí. Film má spád, vše umocňuje skvělá hudba The Doors. Doporučuji nejen fanouškům skupiny ale i těm, kteří o skupině The Doors slyšeli jen z doslechu nebo znají písně z oldies rádia svých rodičů. Film být totiž i dobrým mementem pro dnešní generaci, protože příběh Jima Morrisona ukazuje, kam až sláva a drogy mohou člověka dovést. ()

megadony

Hudbu The Doors jsem znala ještě před zhlédnutím filmu, ale až film Olivera Stonea u mě způsobil téměř závislost na The Doors, jejichž hudba má až nadpozemskou sílu vtáhnout mě do jiného světa a vyvolat totální euforii... O.Stone to pojal trošičku jinak a slyšela jsem i pár zlých námitek, že takhle to ale ve skutečnosti nebylo. To mě ale vůbec nezajímá, film je skvělý, nad výkonem Val Kilmera jsem žasla, opravdu jsem si chvíli myslela, že jde o samotného Morrisona, a vlastně hlavně o něm je ten film, je tu ukázán jako básník, jako mimořádně inteligentní člověk se schopností a sklony se totálně zničit, ale to k jeho životu prostě patřilo. Kdo má rád The Doors, neměl by si nechat ujít tenhle film. ()

Kubas1994

Bez ohledu na to jak velký fanoušek The Doors jsem. Až možná nedecentně ztvárněná postava Jimi Morrisona, který působí ve filmu, až jako příliš velký pijan ubírá v některých pasážích filmu na kouzlu. Jinak příběh skvěle popisující krátkou, ale zářivou kariéru kapely, která má velké místo v rockových dějinách. ()

eba

Famózní dílo, inspirované famózní skupinou a snad nejcharizmatějším zpěvákem všech dob. Val Kilmer zvládl roli herecky i pěvecky, prostě skvěle. Mr. Mojo Risin´ forever. ()

Stanlynka

Tohle byl Val Kilmer?...Přiznávám, že při prvním shlédnutí jsem měla pocit, že tam hraje sám Jim Morrison. Kdybych nevěděla, že už je 20 let po smrti tak bych tomu i věřila. Film je natočen podle knihy Nikdo to tu nepřežije. Samozřejmě nelze všechno nacpat do filmu, ale pokud jste knihu četli tak usoudíte, že se to panu Stoneovi povedlo. Hlavní myšlenka Jimovi filosofie a písní The Doors byla zachycena báječně. Poušť kam Jim chodil tvořit, drogové výlevy, náhodný sex a rock´n roll zapříčinili úpadek jedné z mnoha hvězd. Tohle byly 60. léta, tohle byl rock ´n roll a tohle byl Jim Morrison. ()

Clockwork

Chápu že tento film nesedne každému ale mě jako milovníkovi The Doors se neuvěřitělně líbil. Skvělý Val kilmer,výborně vybrané písničky. Zkrátka krásná pocta pravému králi undergroundu :) ()

PaKo1980

Velká srdcovka. Jak The Doors jako kapela, tak tenhle film. Je to příběh o hudbě v její nejsyrovější podstatě. O hudbě která je dle mě naprosto geniální a jedinečná. Herecký výkon Vala Kilmera je neskutečný - myslím že nic lepšího už nikdy nezahrál. Vím že jak kniha jako předloha (No One Here Gets Out Alive), tak film byly pro potřeby širšího publika zaměřeny hodně na Jima a jeho boj s démony, ať už alkoholu, drog, sexu, inspirace, prostě čeho chcete. Ale i tak je to strhující a magický výlet do 60tých let. ()

timmy321

Skvělý výkon Kilmera. Zajímavá filosofie Jima Morrisona dělá z filmu dobrodružnou jízdu i přesto, že fve filmu je minumum děje. Film měl rozhodně specifickou atmosféru, kterou jsem bohužel těžko nasával, takže jinak spíš pro fanošky rocku. 3/5 ()

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix