poster

The Doors

 • USA

  The Doors

 • Slovensko

  The Doors

 • Nový Zéland

  The Doors

 • Velká Británie

  The Doors

 • Kanada

  The Doors

 • Austrálie

  The Doors

 • Irsko

  The Doors

Drama / Životopisný / Hudební

USA, 1991, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  Nie som žiadnym fanúšikom kapely Doors. Niektoré jej pesničky poznám a páčia sa mi a viem, že Jim Morrison nedopadol dobre. Ale to je asi tak všetko. Plus ma dosť štvú pseudorozporuplné filmy Olivera Stonea. Na strane druhej, mám rád kvalitné životopisné filmy, hudbu, Vala Kilmera a Meg Ryan a tento film, hoci ani náhodou nie je mojou srdcovou záležitosťou. Je pôsobivý, mne osobne sa páčil (ale mohol byť kratší) a je to asi prvý raz, čo mal nadrogovaný režisérov štýl logiku (snové pasáže v púšti).(12.11.2006)

 • swamp
  *****

  Tak se ptám..hrál Val Kilmer Jima Morrisona, nebo se Jim v době natáčení do Kilmera “jen“ vžil?! Tenhle biografický počin o hudbě (viz The Doors), drogách (viz The Doors), alkoholu (viz The Doors) a sexu (hádejte, co sem teď patří:) nám servíruje idylický a hvězdný vzestup kapely a její následný drtivý pád, zakončený Morrisonovou smrtí..RIP!(17.8.2005)

 • Kaka
  ****

  Zlaté časy, kdy ještě Stone nemyslel kolenem a režíroval filmy nekorektní a ostré jako břitva. Do zlatého fondu jeho tvorby patří neoddiskutovatelně i The Doors, jakožto strhující autobiografické drama o známé rockové skupině. Příběh je klasicky lineární (uskupení, nášlap kariéry, vrchol, rozpad), nicméně je podán s takovou dávkou živelnosti a síly, že divák některé scény jen velmi těžko rozdýchává. Stone je samozřejmě technicky skvělý jako vždy. Především jeho kamerové eskapády a tentokráte i nasvícení jsou brilantní. Nejužasnější zážitek jsou potom koncertní sekvence, které jsou jednoduše strhující. Celý film má takový zvláštní "sjetý" náboj. Funguje to však fantasticky.(24.10.2006)

 • HAL
  ****

  Pojď mé dítě, ukážu ti cesty bolesti a pohoupám tě na vlnách extáze. Budeme tančit a bláznit a žít.... Dokud nám duše nezhnijí pod nánosy fetu a lihu, protože skz dno tisící lahve v řadě už se i ty ideály nějak ztrácejí v mlze. Už ani to šílenství hlubokomyslných depresí z marnosti vlastní existence pak nevypadá zdaleka tak oduševněle... jako spíš blábolení zničené trosky. Ale možná taky ne. 9/10(27.4.2009)

 • gogo76
  ***

  Oliver Stone zvolil svojský prístup. Netvrdím, že zlý, ale dosť jednostranný. Celých 140 minút J. Morrison, v podaní inak skvelého V. Kilmera, kecá o láske a voľnosti, ale za celý film z tej lásky neukáže ani za mak a jeho voľnosť je uzamknutá pod zámkou alkoholu a drog. Nespochybňujem prístup k filmu, ani film ako taký, ale dívať sa dve hodiny na chlapa, ktorý má nozdry plné fetu a melie nezmysly, mi až tak nevoňalo. Prakticky počas celého filmu je Morrison v opojení, či už alkoholovom či drogovom, triezvy je myslím iba v úvode a Stone ho ukazuje stále ako vyšinutého magora, ktorý chce byť stredobodom pozornosti za každú cenu. U mňa tým dosiahol pravý opak a sedeli mi skôr scény konfliktov, hádok, koncertov alebo krátke indiánske prelínačky. Scény koncertov boli výborné a zaznela aj moja srdcovka "The End", ktorá vďaka bohu dostala slušný priestor. Nech boli The Doors na čele s Morrisonom akýkoľvek, isté je, že po nich ostalo pár naozaj dobrých skladieb, z ktorých Light my fire či The End si pustím rád kedykoľvek, no o Stonovcom filme to povedať nemôžem. Raz stačilo. 60%.(17.11.2011)

 • - O film postupně projevili zájem Brian de Palma, Martin Scorsese, Ron Howard a samozřejmě velký fanoušek Doors Francis Ford Coppola. (Ještěřák)

 • - Kromě Doors se do filmu dostala i hudba newyorských Velvet Underground (Venus In Furs, Heroin). (Ještěřák)

 • - Val Kilmer trval na tom, aby jej na place oslovovali Jime. Neprojevil ale obavu, že by mohl opravdu "zjimovatět": "Jim si bolest způsoboval sám, nebo s ní možná už přišel na svět... Nenosím v sobě jeho spory, takže nechodím po barech a neoživuji je." (Ještěřák)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace