Tak se ptám..hrál Val Kilmer Jima Morrisona, nebo se Jim v době natáčení do Kilmera “jen“ vžil?! Tenhle biografický počin o hudbě (viz The Doors), drogách (viz The Doors), alkoholu (viz The Doors) a sexu (hádejte, co sem teď patří:) nám servíruje idylický a hvězdný vzestup kapely a její následný drtivý pád, zakončený Morrisonovou smrtí..RIP!(17.8.2005)

Tento snímok režiséra Olivera Stonea je filmovou podctou kultovej americkej kapele The Door a obzvlášť jej charismatickému spevákovi Jimovi Morrisonovi (8.12.1943 - 3.7.1971). S jeho typickým kreatívne umeleckým spracovaním predostrel divákom obraz o živote tohoto nespútaného rebela, ktorý bol plný drog, alkoholu a škandálov. Hlavnú postavu výborne stvárnil Val Kilmer. Považujem to za jeho životnú úlohu. *****(29.1.2008)

úžasný snímek místy psychedeličtější než Zeď a hipíčtější než Vlasy... krevní záležitost s úchvatně přesným Kilmerem, která prostě nemůže dostat míň než 90%.(10.4.2009)

Jedno z nejlepších autobiografických děl, jaké bylo zfilmováno. Vynikající výkon Vala Kilmera, který roli zpěváka legendární skupiny zvádl na jedničku. Jen se trochu divím, že nebyl alespoň nominován na Cenu akademie. Oliver Stone to zvládl a vykreslil charakter hlavního hrdiny opravdu skvěle. Do toho skvělé písničky v čele s Light My Fire. Ono se to sice jmenuje Doors, ale každému je jasné, že je to hlavně o kontroverzním Jimy Morrisnovi a jeho prochlastaném a profetovaném životě, který zasvětil pasní textů, básní, písní a hlavně zpěvu.(28.9.2007)

Ať se mi nikdo nesnaží namluvit, že hlas, který jsem po celou dobu poslouchala, patří Valu Kilmerovi:) Podobnost s hlasem Jima Morrisona, stejně jako vzájemná podoba je přinejmenším zarážející. Nejlepší role Vala Kilmera a jeden z nejlepších životopisných snímků, jaké jsem zatím viděla. Věděla jsem, že Jim Morrison byl rebel, ale tento film rozšířil mé obzory o dlouhé míle:) Nevěděla jsem, že se tak moc vezl na vlnách slastných muk bolesti a že byl tolik sebedestruktivní. Velmi mile mě pak potěšilo a překvapilo, když se na scéně objevil Michael Madsen. Kéž by biografické filmy byly tak silné a strhující, jako tento.(11.2.2013)

• - Meg Ryan předem odstoupila od některých postelových scén, které Stone (mimochodem sám vietnamský veterán a bývalý závislák), jdoucí si za svým mottem "bylo to o kozách a LSD", naplánoval. (Ještěřák)

• - Všechna hudba, kterou ve filmu uslyšíte, je ve skutečnosti Kilmerova; původní zůstala jen muzika na pozadí. Podle Stonea to bylo nad plán. (Ještěřák)

• - Dosud žijící skuteční členové kapely The Doors se snímkem nebyli příliš spokojeni. Bubeník John Densmore se nechal slyšet, že "třetina filmu je naprostou fikcí". (Marounek)