• Kanada

• Austrálie

• Irsko

Drama / Životopisný / Hudební

USA, 1991, 140 min

Pojď mé dítě, ukážu ti cesty bolesti a pohoupám tě na vlnách extáze. Budeme tančit a bláznit a žít.... Dokud nám duše nezhnijí pod nánosy fetu a lihu, protože skz dno tisící lahve v řadě už se i ty ideály nějak ztrácejí v mlze. Už ani to šílenství hlubokomyslných depresí z marnosti vlastní existence pak nevypadá zdaleka tak oduševněle... jako spíš blábolení zničené trosky. Ale možná taky ne. 9/10(27.4.2009)

Zlaté časy, kdy ještě Stone nemyslel kolenem a režíroval filmy nekorektní a ostré jako břitva. Do zlatého fondu jeho tvorby patří neoddiskutovatelně i The Doors, jakožto strhující autobiografické drama o známé rockové skupině. Příběh je klasicky lineární (uskupení, nášlap kariéry, vrchol, rozpad), nicméně je podán s takovou dávkou živelnosti a síly, že divák některé scény jen velmi těžko rozdýchává. Stone je samozřejmě technicky skvělý jako vždy. Především jeho kamerové eskapády a tentokráte i nasvícení jsou brilantní. Nejužasnější zážitek jsou potom koncertní sekvence, které jsou jednoduše strhující. Celý film má takový zvláštní "sjetý" náboj. Funguje to však fantasticky.(24.10.2006)

úžasný snímek místy psychedeličtější než Zeď a hipíčtější než Vlasy... krevní záležitost s úchvatně přesným Kilmerem, která prostě nemůže dostat míň než 90%.(10.4.2009)

Val Kilmer je jako jim Morrison vynikajicí. Na jeho výkonu je postaven celý film ( Co by byl Zuřící býk bez De Nira? ). Silná osobnost. A jako většina podobných lidí končí špatně. To je jediná škoda filmů vyprávějících o životě nějaké osobnosti. Vždycky víte, jak to skončí. Ale, když to tak doopravdy bylo, nic s tím neuděláte. A pak samozřejmě písně The Doors. Myslím, že se podařilo správně podchytit atmosféru 60. let. --- Come on baby, light my fire!!!!!!!!!!!(24.5.2005)

„Pořád si myslím, že naše písně jsou divný.“ Bezpochyby patřili k nejvlivnějším kapelám 60. let. Král kontroverze Oliver Stone poměrně zevrubně zachycuje historii rockové skupiny, která přišla v době s mnoha negativními rysy (Vietnam, rasové problémy), nejvíc prostoru logicky dává Jimu Morrisonovi. Jednu chvíli citlivý umělec, pak sebedestruktivní blázen, násilník, alkoholik, kurevník a feťák posedlý vnitřními démony. Biografické filmy nejsou rozhodně mým šálkem kávy, doufaje, že tomu tentokrát bude jinak, jsem se po letech rozhoupal k téhle psychedelické látce. Je i není. Stone se hodně soustředí na skandální výstupy neklidného frontmana, obrazově je znovu mimořádný, zřídka nudný ale taky. Pro Stonea další návrat ke klíčovému desetiletí, pro mě tak trochu povinnost, ke které se nemusím a ani nebudu vracet. 65%(7.11.2013)

• - Snímek znovu nakopnul touhu po hudbě Doors a třem přeživším členům skupiny přinesl velmi rozumnou penzi, ale jeho obsah (zaměření na Jima a zvláště pak jeho temnou stránku osobnosti) zklamal jak je, tak rodiče Pam i Meg Ryanovou, která ji ztvárnila: "Charakterový vývoj Pam ve filmu byla jen nafouknutá bublina." (Ještěřák)

• - Kromě Doors se do filmu dostala i hudba newyorských Velvet Underground (Venus In Furs, Heroin). (Ještěřák)

• - V úvodu filmu ve scéně, kde se promítá Morrisonův film, se objeví sám režisér Oliver Stone v roli učitele. (fisus)