• Nový Zéland

• Austrálie

• Irsko

Drama / Životopisný / Hudební

USA, 1991, 140 min

Pokus o halucinogenní šílenost pro mainstreamové publikum, která nasazuje už od začátku takové obrátky, že se jí to bohužel nedaří uhrát až do konce. Stone je ve svém živlu a opět zbulvarizovanou formou přednáší morální poučení, tentokrát ne politické, ale lidské. A opět to stojí svým způsobem za to...(16.6.2010)

Val Kilmer byl hvězdou, takhle to zahrát a ještě se naučit asi 50 písní nazpaměť, to je na Oskara. Jinak tohle nebyla zrovna moje srdeční hudební záležitost a nebo jsem konzerva........asi ano. Nahlédla jsem jen mírně do jejich hudebního, zdrogovaného světa a nějak extra jsem jim to nezáviděla. Filmová výzva 2016(14.8.2016)

• WANDRWALL

Někdo je měl rád. Vyslovoval přede mnou název jejich kapely s velkou úctou, takže jsem neříkal při takových milovnících této kapely nic, když jsem viděl tu jejich úctu. Osobně jsem si k jejich hudbě žádný vztah nezískal, jak se říká - není to můj šálek kávy. Ale příběhy jejich životů, to mě u tohoto filmu (a dvou, tří dokumentů) zaujalo.(4.9.2010)

"You are the Doors..." Val Kilmer jako Jim Morrison ze sebe dostává to nejlepší. Přebírá na sebe podobu a charisma "ještěrčího krále", a to tak osobitě, že jsem měla pocit, že TAKHLE to fakt bylo... // Oliver Stone a Randall Jahnson připravili strhující podívanou na vzestup a pád legendárních The Doors... resp. na niterní pád Jima Morrisona. Podařilo se jim zachytit jeho vzdor, strach, útěky, touhu, deziluzi... a jeho konec. // Já snad ani nic víc od takového filmu nečekala.(1.9.2007)

Val Kilmer je jako jim Morrison vynikajicí. Na jeho výkonu je postaven celý film ( Co by byl Zuřící býk bez De Nira? ). Silná osobnost. A jako většina podobných lidí končí špatně. To je jediná škoda filmů vyprávějících o životě nějaké osobnosti. Vždycky víte, jak to skončí. Ale, když to tak doopravdy bylo, nic s tím neuděláte. A pak samozřejmě písně The Doors. Myslím, že se podařilo správně podchytit atmosféru 60. let. --- Come on baby, light my fire!!!!!!!!!!!(24.5.2005)

• - Jima chtěl ztvárnit John Travolta, který studoval každý detail Morrisonova charakteru jen proto, aby byl nakonec z projektu vynechán. (Ještěřák)

• - Dosud žijící skuteční členové kapely The Doors se snímkem nebyli příliš spokojeni. Bubeník John Densmore se nechal slyšet, že "třetina filmu je naprostou fikcí". (Marounek)

• - Meg Ryan předem odstoupila od některých postelových scén, které Stone (mimochodem sám vietnamský veterán a bývalý závislák), jdoucí si za svým mottem "bylo to o kozách a LSD", naplánoval. (Ještěřák)