Byl naprogramován tak, aby sloužil veřejnosti, udržoval pořádek, chránil nevinné, zneškodňoval zločince, kteří ovládli ulici. Napůl člověk, napůl stroj, ale celý policista - říkají mu RoboCop. Obří průmyslová společnost OCP převzala kontrolu nad policejním útvarem ve městě a od té chvíle přišlo o život 31 policistů. S rostoucí zločinností je třeba něco udělat. Vědcům a technikům se ale první pokus nezdaří - jejich robot zabije omylem nevinného člověka. Potřebují něco tak dokonalého, jako byl policista Murphy - než ho gangsteři rozstříleli na kousky - ale nezranitelného. Mladému vědci Mortonovi se podaří úžasná věc - spojí to, co zbylo z Murphyho s nejmodernější technikou a na světě je RoboCop - sen každého policejního náčelníka. RoboCop předčí ve své výkonnosti všechna očekávání - při jeho neuvěřitelných akcích se tají dech a naskakuje husí kůže. Jeho dokonalost má malou chybičku, která se stane osudnou těm, kdož pod záminkou ochrany veřejné bezpečnosti doufali, že totálně ovládnou město... (INTERAMA a.s.)

Vaisak

Nečekal jsem že film Robocop mě takhle netchne. Dlouho jsem ho odkládal až teď jsem se na něj podíval a hodně mě ten film překvapil. Hodnotím 5* ()

Jaroslaw

6/10  Legendární béčkové akční sci-fi,kterému však chybí více osobnější oblouk kolem hl.hrdiny, budu asi barbar,ale remake se mi líbil o trochu více,ale jinač jsem dostal to,co jsem od tohoto snímku očekával. ()

soukyd33

Dnes už klasika. Neúnavný policista, a později i neúnavný stroj, kyborg. Detroit je plný násilí, a policie teror nezvládá. Je třeba vytvořit silnou zbraň, co vy zahnala násilí zpět. Nastupuje tedy RoboCop! Film nás seznámí s vytvořením, a částečně i postavou (Murphy), která se jen tak něčeho nezalekne. Herecké výkony průměrné. Herecké obsazení neznámé. Prostorový zvuk průměrný. Hvězdiček 4 ()

Bragi66

Původní nehloubavé a ploché USÁcké SF na téma Robokopf. Přitom v osmdesátkách to byl pojem, ale z dnešního pohledu je to Mrazík let osmdesátých, tedy něco, k čemu se dá vracet jen se srdcem hořícím pro osmdesátky nebo s velkou dávkou tolerance a smyslem pro nadsázku. ()

merten78

Pustil jsem si to po 20+ letech (předtím VHS s rychlodabingem Pavla Trávníčka) s velkými obavami ("ahoj, jsem Martin a jsem reprízofobik"), ale furt to tam je! ()

dauby

Nemůžu si pomoci, ale je to dost slabé, v podstatě je to úplná slátanina a i ty triky jsou strašně slabé, i na tu dobu. Prostě zklamání. ()

morrissey

18:1: 2008, líbí se mi politický akcent filmu _ zprávy, veřejné služby jako např. policie privatizovány obří korporací, atd atd ()

Metropolit

Určite jednotka je najlepšia zo všetkých troch dielov. Tie reklamy ktoré sú tam proste nemajú chybu. Tej krvi je tam dosť a to deju dáva určitu dávku masakru. ()

sun.eagle

Kult meho dětství. Hltal jsem ho tehy a hltám ho i ted. Na své působivosti nic neztratil. V žánru patřící k absolutní špičce. Pro mě osobně tenhle film nemá chybu. ()

EricNor

Pořádně jsem si to užil. Verhoeven je můj oblíbenec a tenhle americkej debut je úžasnej. Spousta známých tváří a ta báječná hudba - Poledouris, jak jsem zjistil na konci filmu. Takovýhle kůl filmy se dneska už moc netočí. ()

bernau84

už jenom pro ty jeho kuřecí nožičky a celkovou neohrabanost, a taky proto že mi na to máma kdysi zakázala koukat. ()

Figuto

Robocop je silná, sympatická a kultovní postava, o čemž není pochyb. Rád bych se dočkal remakeu. Mnohé scény působí směšně. Kdyby to bylo uděláno věrohodněji... Překvapí několik krvavých scén. Výrazný nosný hudební motiv. 5/10 ()

Fujin

Kdyz pomineme tech par nelogicnosti, tak se jedna vskutku o zajimavy akcni film, ktery nenudi. Jiste triky jsou uz trochu prehistoricke, ale i pres rok narozeni Robocopa je pomerne fesak. ()

dragi

Skvělá zábava kdysi, skvělá zábava dnes. Nikdo asi nebude vyzdvihovat herecké výkony či perfektní scénář. Nicméně pro mě je tohle ten typ filmu, u kterého se skvěle bavím, přestože jednotlivé ingredience jsou v lepším případě průměrné. Zkrátka ideální akční béčko. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

16.04.2023

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra