Wednesday

• USA Wednesday

Série(2) / Epizody(16)

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

Anakinekcz

Skvělý, skvělý, skvělý. Po dlouhé době něco co mě opravdu baví. Jenna Ortega je úžasná. Tim Burton to umí a opět ukázal že patří mezi opravdové velikány. Za mě skvělý a už se těším na druhou sérii. ()

maty39

Na Wednesday jsem se těšil už od té doby co jsem se dozvěděl že jí Tim Burton připravuje. Jennu Ortegu jsem znal pouze z několika dílů Stuck in the middle (překvapivě zde hraje podobnou postavu jako ve Wednesday, jen z opačného spektra temnoty - tzn. schopnou dívku, na kterou všichni spoléhají a která vše vyřeší). Pak Netflix Wednesday vypustil a začal hype. Pod jeho vlivem jsem od Wednesday  očekával trochu více. Přes originálně se tvářící námět Wednesday nepřináší ve výsledku nic nového. Wednesday je seriál vyladěný pro teen diváka. Trochu toho dospívání, romance, mysteria a nějaké zvraty. Celé je to zabalené v líbivém kabátku a i přes Wednesdeiny nihilistecké komentování okolního světa to zase tak temné není a je to překvapivě krotké. Burton ve svých nejlepších dílech dokázal být mnohem divnějším, znepokojivějším a temnějším. Wednesday je především zábavná, řemeslně bezchybná a Jenna Ortega je vynikající. Takže jsem vlastně spokojený. 7/10 ()

Kerbello

Premisa Wednesday je ze začátku dobrá, aby se pátým dílem začala hroutit do bažiny podprůměrnosti. Onen rodičovský díl poměrně trefně předznamená zmršené finále – scenáristé se prostě pokouší vmanipulovat Addamsovi do scénářů, které nejsou psány pro ně, pro gagovou rodinku. A i když by mnohdy dokázali vybruslit se ctí, potřeba zalíbit se teen divákovi vše utluče. Ačkoliv nejprve všechny charaktery i herecké výkony sedí do puntíku, v některých (a bohužel významných momentech) musí herci svou pevně vymezenou fasádu opustit, aby se stalo, co daný díl chce. Gomez zatajuje podezření z vraždy? Morticia se bojí nepochopení od své dcery? Wednesday se plete, bojí, stresuje a cítí bolest? Prosím, ne. W byla odjakživa ultimátně nedosažitelná goth-girl, jejíž pohrdání lidskostí, suchý humor a precizní vyjadřování si chtěla osvojit nejedna „weird“ holčina. Ale ideál W je nedosažitelný právě proto, že je nelidská. Ortega podává perfektní výkon, kalí ho ale scenáristická neschopnost psát nelidské osobnosti ve vypjatých situacích. Poslední díl je bohužel absolutní fraška podobná zakončení kreslených seriálů pro děti a záporákem jak ze Scooby-doo. A tak místo geniální sadistky dostáváme vystrašenou gotičku, kterou musí zachránit banda středoškoláků silou přátelství. Detektivní vyšetřování se přešlap za přešlapem rozplývá, až musí skončit bitkou CGI monster. Achjo. Burton dál bere zajimavé „weird“ věci a přetavuje je ve společensky přijatelnou maloměšťáckou nudu, tady mu ale nohy podkopli už scenáristé. Aspoň, že je to hezké... ()

majec4

Mne sa tento serial velmi pacil.  Ked som si pozrel trailer, okamzite som si pustil aj prvu cast. Sice som neveril, ze to dopozeram cele, pustil som si to.  Velmi ma to prekvapilo pristupom k teme. Je to dost temne, no zaroven aj vtipne.  Nakoniec som v prvy vecer pozrel tri casti. Morticia a Gomez sa podla mna nepodarili, ale inak vsade citam ze su dobri. Mna vyrusovali obaja. Vec a Stryko Fester boli na druhej strane super. Atmosferou mi to dost pripomina Harryho Pottera, doslova to z toho pribehu az pachne, no nehneva ma to. Dej vdaka tomu nabral kus carovna. Tesim sa na dalsie pokracovanie. ()

Flopik

Má to niečo do seba, ale mňa to zatiaľ nepresvedčilo. Je to nápadité, občas vtipné ale občas mi to prišlo "trápne" a niekedy až moc detinské. Jenna je skvelá a rola jej padne skvelo, takisto vedľajšie postavy  ma bavili, ako celok ma to ale až tak nechytilo. ()

arcticsky

Po Papírovém domu, Dark a Hry na oliheň je toto další seriál, který mne celkem zaujal...Dívka v hlavní roli fenomenální. Hrubozrně vypadající Guzmán (jinak v jiných rolích dobrý herec) v roli Gomeze nic moc - chybí mu takové to dvorné, milovnické charisma, které měli jeho předchůdci John Astin a Raul Julia. Nicméně rodičům tam velký prostor věnován není. A jo - těším se na další serii... ()

husokachna

Tenhle cool vlak do Nezajímava nad Pubošem opouštím po první díle a proto nebudu hodnotit, jen okomentuju. Dobrý možná tak pro teenagery, kteří ještě nic dobrýho neviděli. Hlavní hrdinka mi připomíná Roye v jednom díle I.T. Crowd, když si hrál na drsňáka a pořád všem opakoval, jak je zlej, ale skutek utek. Strašně cool (terminus ironicus) si to utahuje z dnešních mladých a sociálních sítí a je to ještě víc prázdný pod rádobycool slupkou než cíl, do kterého se trefuje. Nic tam nedává moc smysl, nic není v sázce, neexistuje napětí a všechno kouzlo Addamsovy rodiny se vypaří během pár minut (a to se mi docela líbilo, jak Wednesday potkávala realitu v "nových" kreslených Addamsových, takže ve mě asi problém úplně nebude). Opět se ukázalo jak jakýkoliv hype kolem čehokoliv na Netflixu je jen prázdná bublina. PS: Je to nudná prefabrikovaná sračka! ()

Eterninox

Dělat z Addamsovy rodiny středoškolskou detektivku byl trochu zvláštní nápad, protože výsledek v rámci žánru velmi často naráží na tradiční přemrštěnost Addamsovského světa. Wednesday je například zhrozená z vraždy spolužáka, ale zároveň vtipkuje o tom, jak se se strýčkem natahují na skřipec a zálibně vzpomíná, jak na předchozí škole nasypala piraně do bazénu. *** Když se ale přes tento rozpor přenesete, kouká se na to překvapivě dobře. Burton evidentně ví, co dělá, a užívá si návrat ke své oblíbené estetice. Příběh i postavy se zajímavě rozvíjí, obsazení funguje slušně, a k tomu vám na nostalgickou notu hraje Elfmanova hudba. Pokud tedy bylo cílem potěšit fanoušky klasických Addamsových a zároveň zaujmout novou generaci diváků, prospívá Wednesday téměř na výbornou. 75% ()

lardko

Mám strašně moc rád seriál rodinny Adamsových z roku 1964 a naprosto miluju film Addamsova rodina  1991 , proto jsem se na Wednesday příšerně těšil až vyjde. První sérii jsem zhltl jak dítě pohádku, a musím říct že Wednesday je naprostá dokonalost.  Herci jsou úžasný hlavně Jenna Ortega , která předvedla skvělý vykon. Gomes spíš zapadal podobou do té animované Addamsovy verze což mi vůbec nevadilo. Festr jako jediný mě moc nesedl a představoval jsem si spíš někoho jiného. No na druhou sérii se strašně těším, a doufám že pojede ve stejným duchu. ()

dannyyy

Asi už měknu. Adamsová rodina nikdy nebyl můj šálek čaje a dá se říci, že tahle famílie mě opravdu nikdy nebavila. Wednesday jsem zkusil jen díky kladným ohlasům a jsem rád, že recenze čtu, protože jsem doslova nadšen a velký podíl si za to bere Jenna Ortega, která mě už zaujala v seriálu YOU. Ostatní herci také na výbornou, hudba, kamera, atd. Další kladný zářez z dílny Netflixu, BRAVO. 9/10 ()

warrenur

Velmi pekne pozlatko v inak predvidatelnej teenagerskej stredoskolskej fantasy-komedii. S povodnou weird rodinkou tento film takmer nic nema. Akoby tvorcovia dali uplnem bokom originalne charaktery. Ortega si to s goth-mejkapom celkom ide, svedci jej to a vdaka milo afektovanej spolubyvajucej Enid a 5-prstej "VECI" som to dokazal dopozerat az do konca. Zvysni clenovia rodiny boli sklamanim, zvlast Zeta-Jones. Oproti povodnemu-milemu stvarneniu, uplne mimo. Zaverecna epizoda ma sklamala svojou detinskostou a neoriginalitou. Ano, bude vam to pripominat mnohe sceny zo znamych uspesnych kuskov...Potter, Carrie, genericka-stredoskolska dramicka. Moc originality to nepobralo, ale "pozlatko" je to blyskave. Mladsiemu publiku sadne. Nan je napriklad cieleny i "stylovy tik-tokovy tanecek" samotnej Wednesday. Absolutne vsak odporoval povahe samotnej Wednesday, ktora niecim takymto predsa opovrhuje a nikdy by to nerobila. Je jasne, ze do toho museli pindat produkcni, ze to chcu pre mlade publikum. :) V ramci celeho serialu ma teda najpozitivnejsie oslovili scenky s VECou, a to nema ani hlas, ani tvar. To vypoveda mnohe. Slaby priemer. 45% ()

Chundys

Osmý den schází nám, Wednesday Ortega přichází k nám! Addamsovic holka se mi hned dostala pod kůži a její tanec už si sám tančím na akcích, takže asi tak! A opět ta hudba a hlavně Tim Burton!!! ()

Bozvav

Ave velký Time Burtone, kde jsi ksakru tak dlouh byl? Hravé, akční, vtipné a velmi dobře obsazené. Za mne naprostá spokojenost a 90% k tomu. ()

Lukin413

Takhle nějak si představuju, že by vypadaly filmy o Harry Potterovi, kdyby je točil Tim Burton. Příjemná teen- horrorová detektivka, sice předvídatelná, ale zábavná, s povedeným castingem, atmosférou a potenciálem pro další série. ()

peetrejr

Hit mládeže. Deti sa obliekajú ako Wednesday, správajú sa ako Wednesday, no a mne to lezie na nervy! Burton sa upísal Netflixu, v tomto prípade z toho nevzniklo nič katastrofálne! Práve naopak. Timmyho rukopis zbožňujem a nikdy sa ho neviem nabaštiť. Tá pochmúrna a ponurá atmosféra - milujem to. K tomu ešte namiešal dávku čierneho humoru, ktorý musí byť prítomný obzvlášť keď hovoríme o Addamsovcoch. Wednesday je nechutná, sebecká a bezduchá sviňa, ktorú som si ako divák od prvej chvíle ihneď obľúbil. Ale ona by nebola bez skvelej Jenny Ortegy, ktorá predviedla takú hereckú parádu, že sa z toho srdce topí. Luis Guzmán sa úlohy Gomeza Addamsa chopil bravúrne a vytvoril z neho nechutného mexického žabiaka, nesmiem však zabúdať na jeho družku, ktorá nebola tiež k zahodeniu. Enid, je presne tá sladká ružová postavička, ktorá by si adoptovala aj žraloka keby bol ružový. Judžin (Eugen) je veľmi ale veľmi zaujímavá postava, má dve mamičky, dobre, zopakujem to ešte raz, má DVE MAMIČKY, nič divné? Nie, nič, však nie nie, nepatrím k tým pánom v zelených košieľkach, ktorí hlásajú, že holokaust je výmysel... Len som rád, že tu to Netflix vpasoval  dobre (ehm ehm?), nie tak ako vo Witcherovi... Naša mladá dievka teda rieši vraždy, ktoré má na svedomí údajne nejaká príšera, akože pardon, ale ak by som bol taký zlý CGI efekt, tiež by som si pripadal ako príšera. Čo sa dá robiť. Aby sa nezabudlo, že tento seriál pozerajú emo dievčence, tak nám tu dajú nejaké tie kissing scenes. Nemám nič proti tomu (alebo mám?). Mal som predsudky pred týmto seriálikom, isteže on mi ich zbúral, to je istota. Wednesday je bezpochyby jeden z tých lepších seriálov. Avšak na konci sa nám tu niečo načrtlo. Som z toho trošku confused, ale tak ja dúfam že si s tým Burton poradí. -mimochodom ma porazí, BUDE DRUHÁ SÉRIA- ()

Aurus

9/10. Za mě jde o velmi povedený a zábavný sériál který sem si hodně užil. Příběh je perfektní, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento seriál má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a seriálu je super. Doporučuji. ()

Untentrauer

Opravdu se tohohle zúčastnil i Tim Burton? Takový slepenec sestavený ze všemožných populárních filmů a seriálů se opravdu jen tak nevidí. Gothic Bradavice z HP naroubované Buffy, říznuté kulisami města z Gilmorových děvčat. Upíří, vlkodlaci, krávodlaci, čůrodejnice a další všemožní i nemožní tvorové vybraní přesně tak, jak si dnešní doba žádá. Autoři zjevně ignorují okultismus a duchaření, které vždy tak neodmyslitelně k rodině Addamsových patřili. Takže, proč tam ještě nezamíchat postavu Wednesday, kterou marketingově přiblížíme spíš k tuctové puberťačce v emo/gothic stylu, protože to přece frčí ne? V seriálu nevidím nikde ani špetku originality. Pokud bych se ale smířil s faktem, že v tomhle mrdkoktejlu se objeví i Addamsovi, tak mi vysvětlete, co se to s nimi doprdele stalo? Kam se poděli jejich morbidní povahy? Slzičky v očích když Morticie opouští dceru? Další uplakánek Pugsley, který by svoje mučení bral, jako zábavu. Gomez, který se stydí za vrařdu WTF?? A Wednesday, nechutně empatická Wednesday, co mele pantem jak mlýnek a která se bude učit na PC, které nevadí bílé oblečení, která se bude bratříčkovat se s blbama, místo toho, aby někoho z nich vyhodila do vzduchu, nebo připojila k elektrickému křeslu, její povahu nevyváží ani "drsné" keci, které se v kontrastu s tím stávají planými! Postava Wednesday působí prostě nevýrazně, tuctově a nemám z ní tak hluboký dojem, jako když ji bravůrně ztvárnila Christina Ricci (která se v tomto seriálu také mihne ve vedlejší roli) ve filmech The Addams Family 1 a 2. Ostatně takový pocit mám ze všech členů klanu Addamsů - ze všech kromě Věci - ta jediná je furt v pohodě. Mě to prostě celé absolutně nezapadlo do již daného konceptu povah Addamsů a kvůli tomu jsem na to nemohl koukat, nešlo mi se oprostit od té příšerné změny povah. Zkazili prostě to, čím Addamsovi vynikali a kvůli čemu jsem na to rád koukal, udělali z toho tuctovou záležitost ovlivněnou debilitou dnešní doby. Ostatní vedlejší postavy jsou pak velmi prostoduché a "stereotypní", bez uzardění opsané a okopírované povahy z teenage žánru. Takže HANBA! Jako řešení, které by fungovalo mnohem líp, bych viděl netahat do toho Addamsovi a vymyslet si novou a hlavně originální postavu - bohužel na to evidentně kapacita autorů nestačí. Tohle je spíš, jako by to dělal Tim...Kutil Tim... P.S. Několik kámošů mi na tohle hodnocení řeklo WTF??? Takže takhle: Burton mě zklamal, jako například špičkový hokejista hrající v NHL a lámající jeden rekord za druhým, který pak v nároďáku předvede totální hovno. Jenže sportovci se to dá odpustit. Sportovec svůj výkon nemůže "přetočit", nejde se k tomu už vrátit, ten má jen jednu šanci, na rozdíl od Burtona. Nebo třeba CD PROJEKT RED, kterej po tolika letech vývoje vypustil nedodělanej Cyberpunk - to taky nejde jen tak přehlédnout. Je prostě nutné s ohledem na jeho kvality hodnotit přísně. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty